Skoči na vsebino

Iskanje motorja - kaj, kako, za koliko


PICOW

Priporočene objave

pred 15 minutami, sesir pravi:

Kak komu...meni recimo bi bilo bolj nerodno,če bi non stop pametoval kako varno vozim in kaki objesneži so drugi...potem pa bi se pojavil moj posnetek prehitevanja čez polno črto v škarje!Plus ne vem kje sploh lahko vzameš 100 ali 200eu kredita...več pač mene ni kdaj redni servis stal...

Tebi je lahko nerodno, ker si se kotal zaradi nevarne vožnje, ker ne znaš predvidevati, cesta je nekaj drugega kot steza, kjer sta samo gas in bremza.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 16 minutami, Snecer pravi:

steza, kjer sta samo gas in bremza.

Kako naj človek predvideva objesneža,ki prehiteva v škarje?Al vi se telepatsko prepoznate?

Kdo si ti VR46 al MM aja verjetno si Vinales,zato si šele zdaj...

Popravljeno . Popravil sesir
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Naslov teme: iskanje motorja. Držte se naslova.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

malce bom presekal debato o kreditih in podobno, torej zanimiv članek glede tistih motorjeu ki nekatere morda zanimajo, pocnei solidni kidajci, ki se v EU prodajjajo pod imeni MASH, Romet, Sinnis...

https://adventure-motorcycling.com/2015/05/04/the-chinese-adventure-travel-bikes-are-coming/

kdo kaj od koga

škoda da je sedaj ABS obvezen sigurno precej podraži ta kitajska jajca ko pridejo na EU tržišče

 

okoli 600€, kolko hoše če MASH za 400cc verzijo

https://www.aliexpress.com/store/product/2105-high-quality-vintage-motorcycle-xy400-modified-motorcycle-accessories-green-black-shineray-motorcycles/1523241_32303197236.html

 

Popravljeno . Popravil smasher
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz imam en 250cc X-motos cross od stajerskega prodajalca, malo manj kot 10 let nazaj kupljen za cca 1500€, pri meni naslednik tomosovega avtomatika, prevozil okoliske vasi miljonkrat, nobenih tezav ki nebi bile po moji krivdi, sem bil pa pac pregrob veckrat. Zdaj ga imam za v hosto it za ostalimi s traktorji in podobno, lepo lagano po obcutku in prezivi, za izzivljat se na progah je pa dalec od tega. Super za tak namen, s cestnim kitajcem nekam dalec it si pa ne bi upal...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

 

Citiraj

Pozdravljeni,

kmalu kupujem svoj 1. motor in Vas sprasujem za nasvet in predloge.

Ker sem visje rasti (podoben topic sem ze zasledil ampak je "neurejen"), natancneje195 cm, me zanima, kaksen motor mi predlagate glede na osnovne zelje:
- umirjena, udobna voznja (udobna voznja mi je na 1. mestu)
- varna voznja (ABS)
- voznik zacetnik (na kaj naj bom pozoren?)
- cenovni rank (nizji do srednji cenovni razred)

Torej, vase izkusnje mi bodo veliko pomenile, da vsaj zoozam izbor motorja pred nakupom.
Vsekakor nameravam pomeriti vec tipov motorjev, najverjetneje touring/enduro, saj bi rad izkorisitil motor za voznjo tudi v sluzbo ob primernem vrememnu.

PS - PROSIM NAVEDITE ZNAMKO IN TIP MOTORJA, DA GA LAHKO LOCIRAM NA SPLETU, SAJ PONEKOD UPORABLJATE NEPOPOLNE PODATKE IN KER SE NISEM VELIK POZNAVALEC NITI NE VEM O KATERIH MOTORJIH SE POGOVARJATE, HVALA :)


Lp, Bren3000

 

...da se malo pomaga neveščim članom.

Kaj vozite tisti ki ste okrog 2 metra? Jaz bi rekel enduro, touring je že bolj pri tleh?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

SAm sem velik 1.92m, pa sem dve leti vozil fzs600 - verjetno sem izgledal kot Krpan :) 

Veliko bolje sen se pocutil na rsv mille, do sedaj najbolje pa na tuonotu. Aha pa cbr1000rr je tudi ok, pravtako mt09 tracer, kawasaki er6,z750/1000 in podobni so premajhni. 

Toliko sem jaz imel sreco probati.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@Bren3000

Citiraj

Pozdravljeni,

kmalu kupujem svoj 1. motor in Vas sprasujem za nasvet in predloge.

Ker sem visje rasti (podoben topic sem ze zasledil ampak je "neurejen"), natancneje195 cm, me zanima, kaksen motor mi predlagate glede na osnovne zelje:
- umirjena, udobna voznja (udobna voznja mi je na 1. mestu)
- varna voznja (ABS)
- voznik zacetnik (na kaj naj bom pozoren?)
- cenovni rank (nizji do srednji cenovni razred)

Torej, vase izkusnje mi bodo veliko pomenile, da vsaj zoozam izbor motorja pred nakupom.
Vsekakor nameravam pomeriti vec tipov motorjev, najverjetneje touring/enduro, saj bi rad izkorisitil motor za voznjo tudi v sluzbo ob primernem vrememnu.

PS - PROSIM NAVEDITE ZNAMKO IN TIP MOTORJA, DA GA LAHKO LOCIRAM NA SPLETU, SAJ PONEKOD UPORABLJATE NEPOPOLNE PODATKE IN KER SE NISEM VELIK POZNAVALEC NITI NE VEM O KATERIH MOTORJIH SE POGOVARJATE, HVALA :)


Lp, Bren3000

Jaz bi ti predlagal Kawasaki Versys 1000.

Največ motorja za plačan denar.

Pri tej znamki in modelu ne moreš nikakor zgrešiti. Z minimalno km in polno opremo ga lahko (zadnji model) dobiš že pod 10k.

 

2015-Kawasaki-Versys-1000-LT-16.jpg

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še nemška revija Motorrad, ki je BMWjev medij, je ta motor pohvalil v zadnji številki. Vizualno mu sedaj nič ne fali, lep japonski izgled, razen morebiti izpuha, ki je takšen zaradi stilsko lepo oblikovanih kovčkov. Udoben sedež, agregat 1A ter uporabna pomagala. Praktično brez konkurence.

WP_20170504_001[1].jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 29 minutami, Snecer pravi:

Jaz bi ti predlagal Kawasaki Versys 1000.

Ni slab motor, samo ne vem, če je najprimernejši za velikane.

Ko sem ga gledal in primerjal z GS-om, se mi je zdel "lušten, manjši" motorček.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

2 hours ago, vandrovec said:

 

...da se malo pomaga neveščim članom.

Kaj vozite tisti ki ste okrog 2 metra? Jaz bi rekel enduro, touring je že bolj pri tleh?

188 cm, Aprilia SL 1000 Falco - sport touring, mojemu shiranemu telescku (:lol1:) ergonomsko precej vsecna zadeva (bolj sport kot touring).

Morda ni ravno na kozo pisan popolnim zacetnikom - nima ABS, in je litrski dvovaljnik brez kakrsnihkoli elektronskih pomagal - na voljo nudi ves navor kadarkoli pri katerikoli hitrosti, v katerikoli prestavi. Gre vcasih v drugi prestavi cisto po nesreci na zadnje kolo. In to mi je vsec. :)

Popravljeno . Popravil Zok
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 18 urami, vandrovec pravi:

 

...da se malo pomaga neveščim članom.

Kaj vozite tisti ki ste okrog 2 metra? Jaz bi rekel enduro, touring je že bolj pri tleh?

Imam 2m+.

Stlačim se na vsak motor. Tudi na marsikaterem SS mi je vse pri roki. Pustimo sedaj, kako to izgleda s strani. Vendar za relacije, kot jih delava z mojo boljšo polovico, mora biti motor udoben tudi po 10 urah v dnevu in naslednji dan zopet...

Tako da zares prav mi je edino BMW GSA. Pogojno tudi Moto Guzzi Stelvio...

Tudi, če te pretirano pokrčena kolena ne motijo pa jih enostavno ne moreš stlačiti na njim namenjeno mesto (z izjemo naked motorjev seveda). Zato razni RT, LT, GT(R), FJR... odpadejo.

 

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 5/4/2017 ob 15:29, vandrovec pravi:

 

...da se malo pomaga neveščim članom.

Kaj vozite tisti ki ste okrog 2 metra? Jaz bi rekel enduro, touring je že bolj pri tleh?

  Citiraj

Pozdravljeni,

kmalu kupujem svoj 1. motor in Vas sprasujem za nasvet in predloge.

Ker sem visje rasti (podoben topic sem ze zasledil ampak je "neurejen"), natancneje195 cm, me zanima, kaksen motor mi predlagate glede na osnovne zelje:
- umirjena, udobna voznja (udobna voznja mi je na 1. mestu)
- varna voznja (ABS)
- voznik zacetnik (na kaj naj bom pozoren?)
- cenovni rank (nizji do srednji cenovni razred)

Torej, vase izkusnje mi bodo veliko pomenile, da vsaj zoozam izbor motorja pred nakupom.
Vsekakor nameravam pomeriti vec tipov motorjev, najverjetneje touring/enduro, saj bi rad izkorisitil motor za voznjo tudi v sluzbo ob primernem vrememnu.

PS - PROSIM NAVEDITE ZNAMKO IN TIP MOTORJA, DA GA LAHKO LOCIRAM NA SPLETU, SAJ PONEKOD UPORABLJATE NEPOPOLNE PODATKE IN KER SE NISEM VELIK POZNAVALEC NITI NE VEM O KATERIH MOTORJIH SE POGOVARJATE, HVALA :)


Lp, Bren3000

____________________________________________________

Honda Varadero 1000 (ABS)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Mojstri prosim za pomoc. Namrec po parih letih dela v tujini sem se preselil nazaj v prelepo Ljubljano. Do sluzbe imam cerka 5km mestne voznje in v sluzbi nosim semi formalna in formalna oblacila (vsaj dvakrat na teden obleka). Imam A2 izpit. Sedaj pa se odlicam za nakup motorcka predvsem za voznjo v sluzbo in nevem kaj bi zbral. Odlocam se med supermoto, chooper ter maxiscooter. Vsak ima svoje prednosti in slabosti. 

 

Supermoto: vsak dan adrenalinska voznja do sluzbe in nazaj

 

Chopper: bad ass izgled tudi v obleki :P uzivanje in lagana voznja

 

Maxiscooter: nekako najbolj uporaben za mestno voznjo in pripcen za vozit v obleki hkrati pa ima prostor za pospravit celado.

 

 

Kaksna mnenja in izkusnje?

 

Hvala za odgovor,

Miha

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Maxiskuter ...

al pa ninđo :P

razlika je le .. al je bremza al pa sklopka :D

 

Popravljeno . Popravil maus
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

18 minutes ago, maus said:

Maxiskuter ...

al pa ninđo :P

razlika je le .. al je bremza al pa sklopka :D

 

Za nindo sem zal prevelkk in imam obcutek ko da vozim mini moto :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, MihaVar pravi:

Za nindo sem zal prevelkk in imam obcutek ko da vozim mini moto :)

tisto kar je bilo prvo, je bilo resno mišljeno .. ostalo je biu itak hec ;)

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 minutami, MihaVar pravi:

Za nindo sem zal prevelkk in imam obcutek ko da vozim mini moto :)

Prijatelj 203 visok se super počuti na njej..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 minutami, sesir pravi:

Prijatelj 203 visok se super počuti na njej..

tanove ninđe od 2011 naprej, so res majhne in nizke ....2016 + so pa za 2 cm višje

kakorkoli .. po njegovih potrebah .. služba, obleka in še mal okol ... maxiskuter je odlična zadeva

 

Popravljeno . Popravil maus
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, maus pravi:

 

kakorkoli .. po njegovih potrebah .. služba, obleka in še mal okol ... maxiskuter je odlična zadeva

 

On imel 2005...

Tk jz nekje razmišljam...invalid...mp3...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 minutami, sesir pravi:

On imel 2005...

Tk jz nekje razmišljam...invalid...mp3...

zate bi biu mp3 odlična varianta :OK: 

ZX10R-MP3-Perfomans  :huh: 

;)

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

43 minutes ago, MihaVar said:

Maxiscooter: nekako najbolj uporaben za mestno voznjo in pripcen za vozit v obleki hkrati pa ima prostor za pospravit celado.

Maksija 100%, za 5km relacije niti ne rabi biti hudo močan.

Lahko pa vzameš kakšno športno izvedbo, pa se čez vikend še v kakšne ovinke zapodiš. T-max je že en tak super skuter. Ni poceni, pelje se pa odlično... užitek zagotovljen! (včasih ga sunem za kakšen krog, če je že v garaži parkiran). :)

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, XTR pravi:

Maksija 100%, za 5km relacije niti ne rabi biti hudo močan.

Lahko pa vzameš kakšno športno izvedbo, pa se čez vikend še v kakšne ovinke zapodiš. T-max je že en tak super skuter. 

če hočš bit top ... pol je edino tole zate ... boš lep .. zravn paše obleka in kravata ... pa pićk kokr čš :jezik: 

tatataaaaaaaaa ... kawasaki 300

 

kawasaki-j300-f.jpg.8c1c174eb11c4836878775080e96f5d3.jpg

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, maus pravi:

zate bi biu mp3 odlična varianta :OK: 

ZX10R-MP3-Perfomans  :huh: 

;)

 

Za ninjo je en kupec,na skuterčku me moti poraba in premalo placa sploh ker je samo za v trgovino...tako,da že nekaj časa razmišljam o trikolesniku...najbolj všeč mi gilera fuoco a mislim,da je za moje potrebe mp3 250 kar dost...bomo videli...

Kje pa sem še sposoben..uh kje...seriski mp3 glih za invalida...še s skuterjem se ne peljem vsaki dan!Recimo letos ko je bila otvoritev sezone na Raceland sem si želel iti...sam počutje ni bilo po mojih normah,da bi bil sposoben odpeljati kakšen krog!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!