Skoči na vsebino

Iskanje motorja - kaj, kako, za koliko


PICOW

Priporočene objave

pred 10 minutami, maus pravi:

Ninđa ZX10 RR  :huh:  .. ne zmanka moči ... garantiram :P 

Hja, mi jo ti zrihtaš znotraj mojga buđeta?:D

Popravljeno . Popravil upp
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 minutami, upp pravi:

Hja, mi jo ti zrihtaš znotraj mojga buđeta?:D

to ne .. ampak sem ti dal predlog ... majo banke tok dnarja, da ga tut posojajo :P 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bi rad vseeno kaj malo bolj športnega. Je Fz6S2 res tako zelo podhranjena za 2 potnika? Saj nimam namena v dvoje dirkat. Če sem sam, pa verjetno bo potegnila na obratih.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 31 minutami, upp pravi:

Bi rad vseeno kaj malo bolj športnega. Je Fz6S2 res tako zelo podhranjena za 2 potnika? Saj nimam namena v dvoje dirkat. Če sem sam, pa verjetno bo potegnila na obratih.

600ccm bo vedno 600ccm (er ali fz6 ni neke bistvene razlike), pa neglede kak naziv ima moped. torej rabiš nekaj od 800ccm naprej, še raje 1000, da ima ugoden navor, konji niso bistveni.

Hondo cbf1000 so ti že svetovali, vendar neglede na blagovno znamko rabiš:

1. vetrno zaščito (nageci odpadejo)

2. po možnosti nastavljivo vzmetenje, da lahko vsaj zadaj prilagodiš za 2 osebi

3. udoben sedež in ročice za sopotnika

4. ugodno razmerje sedež - tačke za sopotnika

Bom pa takole povedal: nabavna cena motorja ni nič v primerjavi s stroški vzdrževanja, gorivom in kešom ki ga zapraviš za potovanja ter opremo. Če se le da se stegni vsaj do kakih 6k€, potem je veliko več motorjev igri, tudi kak Kawasaki SX se dobi za ta denar, al pa kaka cestna endurica že.

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 hour ago, upp said:

Bi rad vseeno kaj malo bolj športnega. Je Fz6S2 res tako zelo podhranjena za 2 potnika? Saj nimam namena v dvoje dirkat. Če sem sam, pa verjetno bo potegnila na obratih.

Sem imel fzs600.. za dva je ok, ampak ni za dirkat(tud pri prehitevanju rabis nekaj zaleta). Tudi salta se ogromno - skos jo imas na 8-9k rpm. 

Stem da jaz in moja sopotnica sva takrat imela cca 140kg. 

Za bolj udobno voznjo glej kej z vec navora.. hp niso pomembni.

mogoce bmw f800s/st?

Kaj pa versys 1000, ali pa vstrom?

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

FZ6S je za enega top. Če je treba skočt, šaltaš eno(2) dol.

Za 2 je bla moja čist okej tut za 2x Grčijo, 2 x Bosno in pa en kup Jadrana. Za skakat je treba 2 dol pošaltat, samo sopotnica je vsakokrat proti :twak:.

Tko, da je v dvoje zapovedan lagano sportski/turing način vožnje in gre 95% v 6ti prestavi.

Jest moje vsekakor ne dam :wub:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, ukica pravi:

Sem imel fzs600.. za dva je ok, ampak ni za dirkat(tud pri prehitevanju rabis nekaj zaleta). Tudi salta se ogromno - skos jo imas na 8-9k rpm. 

Stem da jaz in moja sopotnica sva takrat imela cca 140kg. 

Za bolj udobno voznjo glej kej z vec navora.. hp niso pomembni.

mogoce bmw f800s/st?

Kaj pa versys 1000, ali pa vstrom?

 

To, kar naštevaš, kar pošteno presega razpoložljive finance. CBF 1000 bi tudi jaz predlagal, pa Vstrom 1000......izbire vseeno dosti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 urami, maus pravi:

Ninđa ZX10 RR  :huh:  .. ne zmanka moči ... garantiram :P 

Ja itak nemore zmankat,k iz kopra do lj lih iz 1 v 2 šaltam,slovenija je prekratka za vseh 6 prestav na ninji :yawn:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kolegica prodaja zlato CBF 1000, če te zanima mi piši na PM al pa poglej v temo motoristi na FB. Moped tiptop

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, solorider pravi:

pa še mojega gs lahko pride pogledat  :OK:

je napisal športni motor, ne pa motor od diujaka in objestneža :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 28 minutami, DAMI34 pravi:

je napisal športni motor, ne pa motor od diujaka in objestneža :P

 

Moj ze zna sportno voziti :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glej UPP,, če lahko še nekaj dodaš in si kupiš:  

https://www.autoscout24.com/results?mmvmk0=50107&mmvmd0=70872&mmvco=1&pricefrom=250&powertype=kw&atype=B&ustate=N%2CU&sort=price&desc=0

Po mojem mnenju, dober nakup.

Mislil pa sem tegale:  https://www.autoscout24.com/offers/yamaha-mt-09-gasoline-red-b71df159-7c00-9634-e053-e350040a932f?cldtidx=7

Se opravičujem.

Popravljeno . Popravil Gonca
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

59 minutes ago, Tedybear said:

To, kar naštevaš, kar pošteno presega razpoložljive finance. CBF 1000 bi tudi jaz predlagal, pa Vstrom 1000......izbire vseeno dosti.

https://www.avto.net/Ads/details.asp?id=12438121

se ga da dobiti se za manj. Je le 2010 letnik.. 

Edino kar je malo vecji strosek je menjava jermena na 50k km. Cca 300e na pooblascencu. Al pa 2x menjas ketno pa je isti drek..

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, Ciko86 pravi:

Ja itak nemore zmankat,k iz kopra do lj lih iz 1 v 2 šaltam,slovenija je prekratka za vseh 6 prestav na ninji :yawn:

gre gre :P

ampak .. predlagam neki, nuben noče zagrabt z obema rokama in obema nogama ... predlagu sm ninđo in to je to ... navor, moč, gas .. vse ima :P

Popravljeno . Popravil maus
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, Gonca pravi:

To je, skupaj s stroški uvoza, daleč nad 4K, kolikor ima budžet.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 14 urami, maus pravi:

gre gre :P

ampak .. predlagam neki, nuben noče zagrabt z obema rokama in obema nogama ... predlagu sm ninđo in to je to ... navor, moč, gas .. vse ima :P

ni za 2 osebi :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 20 urami, DAMI34 pravi:

600ccm bo vedno 600ccm (er ali fz6 ni neke bistvene razlike), ...

 

Oba sta bila v garaži in lahko rečem, da tole ne drži. Kawa je "1/2 številke" manjši motor .... če Yamaho natovoriš s kufri še nekako gre in je tudi kar nekaj prostora za sopotnico. In tudi sami mašini ne bi primerjal - 4 cilindri v vrsti je pač več kot 2 v vrsto ... 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 minutami, Fazer03 pravi:

Oba sta bila v garaži in lahko rečem, da tole ne drži. Kawa je "1/2 številke" manjši motor .... če Yamaho natovoriš s kufri še nekako gre in je tudi kar nekaj prostora za sopotnico. In tudi sami mašini ne bi primerjal - 4 cilindri v vrsti je pač več kot 2 v vrsto ... 

Nisem govori o prostoru, ampak o moči. Se strinjam, da je FZ6 prostornejši in poskočnejši, ampak ga moraš skozi tišati v obrate, ER6 pa sune :P (šala mala)

Dejstvo je da navor v glavnem ustvarjajo ccmji, več kot je kubikov, manj bo šaltanja, lažje je pospešit, brez da bi mašino gnal v iber.

večja je razlika med 1000 in 600 kot pa med zgoraj omenjenima motorjema.

 

 

pred eno uro, maus pravi:

RR je za eno osebo ... R pa za dve ... neki ni logično :huh: 

njegov budget nisi upošteval :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Pozdravljeni vsi skupaj.

Imam eno vprašanje glede izbire motorja.

Po različnih forumih in FB skupini sem bral, da je Yamaha mt-09 Tracer premajhen motor za nekoga velikega 185 cm.

Torej moje vprašanje:

Kateri motorji v stilu Yamahe mt-09 Tracer bi bili primerni za nekoga tako velikega?

 

Hvala za odgovore.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

5 minutes ago, Lvodo said:

Pozdravljeni vsi skupaj.

Imam eno vprašanje glede izbire motorja.

Po različnih forumih in FB skupini sem bral, da je Yamaha mt-09 Tracer premajhen motor za nekoga velikega 185 cm.

Torej moje vprašanje:

Kateri motorji v stilu Yamahe mt-09 Tracer bi bili primerni za nekoga tako velikega?

 

Hvala za odgovore.

Sam se used na motor pa se zapel. Bo najbol zihr..

Drugac pa, enduro.. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mislm,  da  ni premajhen. Drgac pa  ja, pojdi  se  sam  vsest  gor al pa  zapeljat,  ker  sej  ves,  100  zena, 200 sisa.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 12 minutami, Lvodo pravi:

Pozdravljeni vsi skupaj.

Imam eno vprašanje glede izbire motorja.

Po različnih forumih in FB skupini sem bral, da je Yamaha mt-09 Tracer premajhen motor za nekoga velikega 185 cm.

Torej moje vprašanje:

Kateri motorji v stilu Yamahe mt-09 Tracer bi bili primerni za nekoga tako velikega?

 

Hvala za odgovore.

BMW XR, KTM 1290....BMW GS, ampak za 10k€ ne boš dobil nič, mogoče rabljen 1050 ktm

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!