Skoči na vsebino

Motorji Legende + Spregledani modeli


Onim

Priporočene objave

  Najdu.

8-cilinder 4-takt V-blok, 2 x DOHC, 499 ccm (44 x 41 mm), 78 PS at 12.000 rpm, 8 Dell'Orto 20 mm carburateurs, 150 kg, topsnelheid 275 km/h.

Letnik - 1955-1957.

Več o tem v muzeju in Nemčiji.

Slikca pa prlimana

Thanx!

Nekje sem enkrat to prebral v eni bukli in sem bol po spominu pisu. Sam sem pa sigurno prebral, da ja na ravnini na belgijskem dirkališču motor dosegel 295 km/h. Mogoče pa sem si tudi narobe zapmnil. Sicer je pa tut 275 km/h uber velik, saj večina motorjev še dandanes tega ne doseže!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V-max

Evo treba je še malo razložit stvar.

MEANEST BIKE EVER!!!! :devil: PRAVA PRASICA!!!! MAD MAX TO THE BONE!!!! VSI OSTALI SO SOFTIJI - NE POMENI NUJNO NEKAJ DOBREGA PA VSEENO! KATERI BICIKL SO DELALI 8 LET BREZ SPREMEMB GA MALENKOSTNO MODIFICIRALI IN GA SPET NESPREMENJENEGA ZELO USPEŠNO PRODAJAJO ŠE 10 LET - SPET NI NUJNO DOBRO AMPAK VSEENO ZADEVA SE PRODAJA! KULTNI BAJK NAREJEN SAMO ZATO DA CELEMU SVETU OMOGOČI 1/4 MILE RACE Z TOVARNIŠKO OSNOVO. ŠE DANES SUPER ŠPORTNI IN LAHKI 1000 NE DOSEGAJO BOLJŠIH REZULTATOV :lol1: , AJA TA PRVI PRODANI SO ŽE V VOJSKI :yea2: .

lp Bajsi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tistale mešanca med tankam in motorjam mi ne zgleda prov legendarna <_<

a so to sploh množično delal ej biv sam prototip :?

kr dost mnozicno, kolkr js vem! :)

Tisto,o čem govorita,je hibrid med motociklom in tankom,imenovan "Kettenkrad" oziroma "Kettenkraftrad"(Ketten = gosenice,kraftrad= motcikel(BojdaČeneNejMePaIcePopravPress :) )).Med II. svetovno vojno so jih izdelali približno 8411 komadov,po vojni pa menda še ene 500 za razna kmetijska opravila.Ma zlo zanimiv sistem krmiljenja,sej se sprožijo bremze na eni strani gosenic,ko zaviješ v levo,in na drugi strani,ko zaviješ u desno.Ubistvo to ni glih tok motor ampak majhen pol-tovornjak z gosenicam("The smallest half-truck used by Wehrmacht")

Vir:

http://www.kettenkrad.de

Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

GPz 500S vs Vmax?

LP

Po številu prodanih verjetno GPZ 500 S, če pa gledamo oboževalce in število klubov pa nedvomno zmaga Vmax. Pa čez deset let bo verjetno še vedno Vmax kultni motor GPZ bo pa po mojem potonil v pozabo - po mojem nima nekih strašnih značilnosti po katerih se bi ga spominjali, če ga nehajo prodajat je obsojen na propad - vsaj v veliki večini razen 1% zanesenjakov. Ne se jezit moje mnenje pač ( lahko je tudi zmotno - sploh pa jaz ne morem bit merodajen, ker sem bil lastnik Vmaxa :wub: in sem ga prodal z knedlom v grlu :( in solznimi očmi :( - kaj češ sem pač sisy ).

LP Bajsi

Popravljeno . Popravil bajsi
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:devil: mislim,da lepšega in bolj kultnega od mojega ni!!!!! :devil:

za vse ostale pa: :SS :SS

lepo, da si tako sveto preprican. kateri letnik je ta sporty-lopata?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...
Da malo osvežim

Yamaha FZR 600/1000 EXUP/GENESIS

Eden prvih pravih cestakov. Je tako?

Niti ne.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa tale Ducati se mi tudi zdi legenda, lepo je vidna zasnova revolucionarnega okvirja, ki se v modificirani obliki pojavlja še danes.

jap780pantah.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...
Če so stari, še ne pomeni da so legende....

Točno tako, se strinjam.

Pravzaprav je motor lahko še zelo nov, pa postane legenga.

To se je zgodilo Hyosungu GT 650 - vsaj tukaj na motosvetu.

Med nominiranci je pa tudi Yamaha FZ6.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A tale forum je je tud bran v širšem merilu tko kot TOMOS ni legenda v širšem merilu

Forum je bran v večini slovenskih bajkerjev, TOMOS je pa tud slovesnska legenda.

Vsak ima pa svoje mnenje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Legenda je definitivno MZ. Cele generacije slovenskih motoristov so se brusile na tem neuničlivem in hvaležnem stroju.

MZ je bil v tistih časih pojem trpežnega in neuničljivega stroja, za razliko od večno pokvarjenih Jaw in Tomosov.

Če si se naučil vozit MZ, ki resnici na ljubo ni bil najbolj nagibljiv motor, potem si bil na kakšnem normalnem stroju avtomatično profesor.

Tako sedaj tudi jaz moj moped z lahkoto nagibam do ušesnih mečic, saj sem se šolal na legendarnih Mizah. :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po moje lahko že sedaj med legende damo star model Fazerja 600,.....

no no ne pretiravat, fazerju pa reeeeeesssss še dosti fali do legende in to nikoli ne bo. samo zato ker ga par lastnikov ne more prehvalit pa res ni legenda. če bi sledili temu bi bila legenda že hočkotov monster :devil:

da motor postane legenda more zaznamovat določeno obdobje ali biti nekaj posebnega kar se pokaže skozi čas. to pomeni da ima npr. zelo napredno tehniko, ki pomeni prelomnico v moto industriji.

in čeprav je fazer čisto OK motor ne more postati legenda ker je preveč "navaden", nima ne revolucionarne tehnike ne posebnega designa in tudi sicer nič izstopajočega.

od sedanjih motorjev imajo potencial za resnično legendo, ki jo bodo poznali tudi čez 20 ali 100 let verjetno le hayabusa in ZX-12R (300 km/h meja) in harley V rod ker je prelomnica za H-D motorje. kot legenda bo poznana verjetno tudi monster serija ker je oblikovno sprožila nov trend naked motorjev. za vse ostale z izjemo GP dirkalnikov pa dvomim da jih bodo rodovi za nami poznali.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no no ne pretiravat, fazerju pa reeeeeesssss še dosti fali do legende in to nikoli ne bo. samo zato ker ga par lastnikov ne more prehvalit pa res ni legenda. če bi sledili temu bi bila legenda že hočkotov monster :devil:

da motor postane legenda more zaznamovat določeno obdobje ali biti nekaj posebnega kar se pokaže skozi čas. to pomeni da ima npr. zelo napredno tehniko, ki pomeni prelomnico v moto industriji.

in čeprav je fazer čisto OK motor ne more postati legenda ker je preveč "navaden", nima ne revolucionarne tehnike ne posebnega designa in tudi sicer nič izstopajočega.

No Pervy, nekaj si pa pozabil. Fazer je inoviral nekaj, in sicer dejstvo, da je prvi motor vrhunskih zmogljivosti z tehniko vzeto direkt iz športnih modelov, ki se ga dobi za zelo dostopno ceno.

Tudi fičkov ni naredila za legendo vrhunska tehnologija, ampak dostopnost, ki jih je tako razširila med ljudstvom, da so postali legenda.

Iz tega vidika ima Fazer vse možnosti, da postane legenda, saj je na cesti že druga verzija, ki enoti standarde motoristov, saj jih križa z nizko ceno.

Na trgu enostavno ne dobiš tako naprednega motorja za tako malo denarja, kar pomeni, da je logična izbira za vsakega racionalnega človeka. Prav tako kot fičko.

Legenda se torej rojeva.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

daj nehajte nabijat nekaj brez veze. pred FZ6 je bilo se kar nekaj motorjev, ki so "naredili" enako. FZ6 je prisel sele na trg in sigurno ni legenda. za to je potrebno malce vec, kot samo nekaj detajlov in plastike.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

je prvi motor vrhunskih zmogljivosti z tehniko vzeto direkt iz športnih modelov, ki se ga dobi za zelo dostopno ceno.

kaj so pa vsi tisti 125 cc 2T cestaki, ki imajo masine, direktno prevzete iz GPja?? :)

glede tvojga nabijanja cez Ice-a: a se ti zdi, da Ice brez vzroka moderator, legenda in clovek z najvec posti (BTW tudi z najmanj nakladanja) na motosvetu?? :rolleyes: ehehehehe, trpi!! :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!