Skoči na vsebino

Navigacije na motorju (izkušnje, težave...)


tom rider

Priporočene objave

No pa da še jaz nekaj pristavim.

Za Božič sem si kupil dlančnik Fujitsu Siemens Pocket LOOX N520, ki že ima integriran GPS modul. Sem si pač zaželel dlančnik in bil mnenja, da ni slabo, če že ima integriran GPS, da ne rabim zraven vlačit še kakšnih dodatnih zunanjih modulov. Cena dlančnika je 85.000 SIT.

Zanekrat sem si naložil samo GarminQue in Adria Route karte. Imam pa tudi TomTom 5 s kartami, ampak ga še nisem niti naložil niti sprobal. Adria Route pa sem sprobal samo v Ljublani in je deloval BP. Tudi na enem drugem forumu kjer se debatira o dlančnikih in GPS so vsi uporabniki prišli do zaključka, da je za naše področje in nekoliko južneje edina uporabna zadeva zaenkrat Adria Route. Med tem, ko je za ostale evropske države boljši TomTom in njegove karte.

Tako imam GPS na dlančniku (na motorju) namen uporabljati samo v krajih, ki jih ne poznam in le kot pomoč. Ne pa, da bi mi bil osnovno vodilo in bi non stop buljil v njega. Zaradi tega niti ne nameravam montirati nosilca na motor, ker bom ga imel v tank torbi, pod prozorno prevleko. Če o pričelo deževati pa bo pač romal drugam in ga ne bom uporabljal. S tem, da si med potjo (razen navigacije) lahko z dlančnikom pomagam tudi pri drugih stvareh. Naložiš kake programe in si točno zračunaš koliko si tankal, porabil za to ono,...

To je le moje skromno mnenje :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dodatni kabli (in vse ostalo) za Garmine se dobijo tudi v SLO če gdo rabi.

Za Garmin, pride v kratkem prenovljena karta evrope (10-14 dni) v njej bo baje bolje obdelana tudi Grčija

City Navigator Europa

Trenutna verzija je lanskoletna

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pa potem tale programček GarminQue zna sprocesirati vse te Garminove karte ki jih kupiš na CDju (mula)?? A kaj moti signal dlančniku če ga imaš v tank torbi za prozorno folijo?? A je treba anteno ven spelat??

Kako pa adria route pokriva kaj hrvaško?? Zagreb in večja mesta so na ulice ali so samo ceste??

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kako pa adria route pokriva kaj hrvaško?? Zagreb in večja mesta so na ulice ali so samo ceste??

Adria Route je rutabilna karta, torej so na njej vse ulice v mestih, za večja mesta so tudi vse hišne številke.

Sam ugotavljam, da je v kartah vsaj za moj konec nekaj napak, saj te GPS vodi do cilja včasih malo po ovinkih a do cilja prideš.

V zadnji verziji so dodane hišne številke za Celje ....

Rutabilna podrobna cestna karta Slovenije, Hrvaške ter Bosne in Hercegovine

Pa še nekaj podatkov s strani našega zastopnika za GARMIN

Podrobna cestna “Turn-by-turn” karta

Deluje na: vseh Garmin napravah s kartografijo

iQUE 3200/3600 (Palm OS)

Pocket PC (M5, iPAQ, Axim, Loox,...)

PC Windows platforma

Zaščitena Karta ( enouporabniška verzija )

Pokritost: Slovenija, Hrvaška in BiH

Slovenija :

- 109.000 km cest

- 3.000 POI

- Hišne številke: Ljubljana, Maribor, Piran, Portorož, Koper, Izola

Hrvaška:

- 61.000 km cest

- 11.000 POI

- Hišne številke: Zagreb, Split, Opatija, Zadar, Dubrovnik

- Vodenje čez morje (trajektne linije)

BiH:

- 50.000 km cesta

- 2.000 POI

- Sarajevo - usmerjenost

ViaPoint funkcija

Preiskovanje po hišnih številkah, ulicah, POI

Optimizacija poti za dostavo

Izogibanje posameznih cest, mestnih predelov

Izbira poti: najkrajša pot, najhitrejša pot, off road

Vse ostale GPS funkcije (markacija točke,poti,...)

Skupno:

220.000 km prometnic

16.000 POI

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozna vse karte od Garmina, saj je tudi program od njih.

Na ostala vprašanja si že dobil odgovor. Za tank torbo pa ne vem, ker sem šele pre časom dobil zadevo. Mislim pa, da bi brez težav moralo delati v tank torbi, saj v avtomobilu pod vetrobranskim steklom tudi lovi. Edino v zgradbah ne lovi.

P.S.: Ko sem ga prvič zagnal sem v Lj nastavil pot iz Novih Jarš na Kotnikovo 2. Vodil me je zelo lepo po Masarykovi in me napotil eno ulico prej levo, kar je bilo popolnoma pravilno, ker na Kotnikovo levo ne moreš zaviti (ker je prepovedano zavijanje levo iz Masarykove).

Več pa bomo testirali ko bo vreme :)

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kolk je pa kej problem dobiti tale software da ga na muli kupš ;). A se dobi brez problema pocrackan da dela, ker me resno ma da bi šel po dlančnika pa je stvar rešena....

Z Garminovim softverom na Muli ne bo težav. Več težav boš imel, ko ga boš prepričeval, da naj dela tudi na tvojem dlančniku :P

Ampak na koncu bo delal, to sigurno.

JE pa za premislit tudi o alternativnih programih (OK, po SLO boš verjetno preživel z malo slabšo navigacijo, kajne), kot so TomTom in Navigon, ker so dosti manj "zakomplicirani" za instalacijo in tudi prijaznejši za instalacijo.

Z dlančnikom je pa isto ko z računalnikom...ni da ni programa, ki slejkoprej ne bi delal. Tak da go for it!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kar me najbolj moti je ravno to, da nima Bluetootha. Ima pa zato integriran Wlan in GPS. Torej 2 dodatka, ki bi ju sicer moral priključiti preko bluetootha.

Najbolj važen mi je bil GPS. Za vse ostale funkcije pa je procesor tudi dovolj zmogliv. Brez problema lahko na njem gledam filme, poslušam glasbo, snemam zvok, organiziram, planiram, se povezujem na splet,... Torej vse kar potrebujem. Cena pa je bila v primerjavi s ostalimi tudi super. Pa še preden sem ga kupil sem TUKAJ prebral, da se ga prez problema navije na 520 MhZ ali koliko je že bilo. S tem, da se nisem poglabljal v to kako, ker ne rabim. Pa na splošno so ga v testu pohvalili :D

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

eno vprašanje :

namen imam kupiti Garmin streetPilot III in me zanima kako je s karto srbije, hrvaške in slovenije. Ali je potrebno kupiti originalno, ali je možno narediti download in jo tako naložiti??

če so kakšne take informacije in kdo te stvari obvlada me lahko kontaktira tudi preko PM, ker sem rahlo nov v teh navigacijskih napravah.

Hvala in lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa kako je s tem GPS? Mar se ne izgubi delček motoristične romantike z nabavo tega pripomočka? Ko iščeš s prstom po velikem zemljevidu...tanktorba... Pa saj običajno, če greš z motorjem na turo vzameš kakšen dan ''fore'' in, če zalutaš kakšen dodaten kilometer ni panike... za po SLO ga pa itaq ne rabimo...

Meni osebno se ta pripomoček ne zdi potreben(mogoče zato, ker ga nimam?)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Fantje vprašanje .

Kupil adriaroute naložil na računalnik nekaj cajta delalo super potem pa mi je v računalnik prišel virus :devil: in je šlo vse v maloro :devil: . Sedaj sem kupil nov računalnik hočem naložiti program ADRIAROUTE in glej hudiča :devil: :devil: ko vnesem številko cd-ja mi pove da je bila že rabljena :devil: :devil: kaj sedaj. :? :? :? :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mislim pa da ni panike :grrr pokliči Geoset 04/2517550(uradni zastopnik)

zaprosi da dobiš gospoda Iztoka Valiča :grim

dečko je zelo prijazen ter ti bo z veseljem pomagal :grim

seveda če je bila stvar legalno nabavljena :rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@ Glažar,

včasih so na geosetu malo čudni. Kot, da bi bili na kako uho gluhi. Zgodi se ti( sicer pravijo, da nimajo maloprodaje), da se zmeniš za magnetno anteno in ko prideš v njihovo štacuno dve uri kasneje kot si obljubil, antene spljoh ni več neč!

Je pa dobro ker je v bližini Avto Hi-FI in tako dalje(da ne bo EPP), pa se 500m stran prav dobro vse reši.

Da, ne bom povsem :topic:

Mojega Garmina vlačim po naših vukojebinah. Je treba priznati, da ga malo j..... razni odcepi in podobno. Glede na glasovno vodenje bi mirne duše lahko zavil k sosedu, pa škatla nebi nič protestirala. Le v vogalu bi pisalo da sem oddaljen 25m.

LP Cvetoo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Fantje vprašanje .

Kupil adriaroute naložil na računalnik nekaj cajta delalo super potem pa mi je v računalnik prišel virus :devil: in je šlo vse v maloro :devil: . Sedaj sem kupil nov računalnik hočem naložiti program ADRIAROUTE in glej hudiča :devil: :devil: ko vnesem številko cd-ja mi pove da je bila že rabljena

Pokliči podjetje

AUTRONIC

Kardeljeva pl. 17, LJ

g. Saša Albert

(01) 230 29 90

(041) 666 508

Prodajajo AdriaRoute, sem bil danes pri njih ker sem rabil močnejši GPS Bluetooth sprejemnik. Pri njih sem tudi nabavil AdriaRoute in TomTom. Izredno prijazni in ustrežljivi.

Srečno

Tonček

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala fantje uspelo je ,pomagali na Garminu . :OK: :OK: :OK:

Sedaj pa še eno vprašanje :? kolega ima Garmina streetpilot jest pa garmin Quest adriaruteje bil kupljen za moj GPS ,Kolega me je prosil če mu ga posodim da bo probal naložiti adriarute na svoj Gps . Zakaj pa ne sem rekel zato smo prijatelji ,naloživa adriorut na računalnik tu je vse vredu lahko dela poti postanke odpira mape ko pa to hoče prenesti na svoj GPS nastane mrk :? :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...kako pa sta rešila odklepanje karte...

Garminove karte (tudi AR) so zaklenjene in je potrebna registracija, ki je vezana na GPSjev ID (serijska številka GPSja)...za vsak GPS je potrebno pridobiti svojo kodo...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mene pa zanima, če ima kdo kakšen link za downloadanje raznih tur za GPS!?

imam Garmina Street Pilot 2610... .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ima kdo kakšen SW da se generirajo te kode?? bi bilo noro uporabno, ampak najbrž je to kvalitetno zakriptirano, glede na to da so 25 mestne vse unlock-code

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Garmin StreetPilot c330

:OK:

super zadeva ker ima slovenske menije :grim :OK:

Zanima me, če ga že imaš, kako ti deluje in predvsem me zanima vodotesnost; če ni vodotesen ? (slučaj kakšnega naliva na motorju ga ne bi izpostavljal).

Lp Regi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

OK, fantje.

Vidim, da vas je kar nekaj, ki imate kaj za povedati. Povejte mi, kako je kaj z natančnostjo vaših napravic. Bolj natančno vprašano, zanima me kako ste zadovoljni s kartami CRO GUIDE.

Npr., danes sem iskal nekoga, ki mi je iz Munchen-a prinesel nekaj za motor. Vnesem naslov v Zbiljah in me Garmin odpelje cca 1 km stran od njegove hiše in me prepričuje, da sem na cilju :hmm:

Nič čudnega, da je Bin Laden še živ.

Me prav zanima kaj sem ga polomil.

LP Cvetoo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ima kdo izkušnje z tole zadevo T-MOBILE MDA COMPACT

Luštna zadevca. Če se seveda zavedaš prednosti in slabosti kombinacije dlančnika in telefona v enei škatlici. Samo ta, kolikor vem, nima vgrajenega GPS-a, tako da...moraš dodatno dokupit BT GPS.

Glede dežja pa se Zdrawc ne sekiri preveč.

Rahle kapljice bo tudi ta napravica preživela, če boš pa že res moral vozit v kakem norem nalivu, pa jo daš v navadno polivinilasto vrečko in bo za silo.

OK, fantje.

Vidim, da vas je kar nekaj, ki imate kaj za povedati. Povejte mi, kako je kaj z natančnostjo vaših napravic. Bolj natančno vprašano, zanima me kako ste zadovoljni s kartami CRO GUIDE.

Npr., danes sem iskal nekoga, ki mi je iz Munchen-a prinesel nekaj za motor. Vnesem naslov v Zbiljah in me Garmin odpelje cca 1 km stran od njegove hiše in me prepričuje, da sem na cilju :hmm:

Nič čudnega, da je Bin Laden še živ.

Me prav zanima kaj sem ga polomil.

LP Cvetoo.

Verjetno je pri tebi prišlo do nekih težavic s samo karto. Ker kulker imam js izkušenj, sam GPS ne bi smel odstopat za 1 km. Mogoče nekaj (10) metrov, če si v kaki grapi...

Če imaš original, potem se obrni na uradnega zastopnika, drugače pa na tadrugega, bolj kosmatega zastopnika in zahtevaj, naj ti zrihtata drugo, novejšo karto.

LP, M.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

CVETO kar se tiče CROguide ni točen,meni se je pripetilo da sem doma naštimov HOME pozicijo se odpeljal v Kranjsko Goro v povratku dal komando pelji me domov ,je zgrešil za pet ulic ,tako da te z lahkoto, :BUA:

pošlje bogu za hrbet ,sploh če je potegnen iz internete. Edina stvar ki pokriva Slovenijo in da je točen je ADRIARUTE sam tega pa ne moreš potegnit iz interneta, če ti pa že to uspe pa se ID številke ne ujemata.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!