Skoči na vsebino

Verige, prenosi in spreji za verige


Gregs

Priporočene objave

pred 7 urami, a79 pravi:

Ce bo kdo kaj hodil po Lidlu, naj pogleda za ketnspraj pa napise kje ga imajo. Sem takrat zamocu in nabavu samo enga, pa se je izkazal za zelo dobrega.

V BTC-ju v Ljubljani so ga včeraj imeli. Sem hotel kupiti kakšen Chain Cleaner, pa ga ni bilo več. Za mazanje pa so ga še imeli.

Če še rabiš mi povej, pa ga vzamem zate. :) (kupim, seveda)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:P

Leve tri sem danes kupil (torej nerabljeni). Ce potrebujes povej, ti jih lahko posljem. Ali pa ce se bos kaj v blizini Celja/Sentjurja/Ponikve/Smarja gibal...

;)

IMG_20170719_165120.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Najmočnejša šla leč.....

IMG_20170719_161839.jpg

  • Žalosten 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Enkrat sem tu gor zasledil podobno varianto za mazanje ketne, vendar občutno dražjo. Ker gre pri tej iz Louisa za enak princip in po pozitivnih komentarjih sodeč, sem si še sam enega naročil. Pri klasičnem zadnjem stojalu me moti, da sem vedno odvisen od pomoči kolega, če hočem dati moped gor.

 

https://www.louis.eu/artikel/liftstick-louis/10003338

 

Javim kako se obnese.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Doma narejen pomagač na hitro, deluje že skoraj dve leti. Nastaviš, motor malo povzdigneš in z nogo brcneš in motor je dvignjen. :D

P5156815.thumb.JPG.8b77f84471b5d65351277c05389ffbc1.JPG

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 26 minutami, JamesTheMan pravi:

Enkrat sem tu gor zasledil podobno varianto za mazanje ketne, vendar občutno dražjo. Ker gre pri tej iz Louisa za enak princip in po pozitivnih komentarjih sodeč, sem si še sam enega naročil. Pri klasičnem zadnjem stojalu me moti, da sem vedno odvisen od pomoči kolega, če hočem dati moped gor.

 

https://www.louis.eu/artikel/liftstick-louis/10003338

 

Javim kako se obnese.

Nujno vsakič uporabljaj trak ki je poleg za prednjo bremzo.....da  naš rabu kolega za pomagat dvigat.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

 

pred eno uro, JamesTheMan pravi:

.... Pri klasičnem zadnjem stojalu me moti, da sem vedno odvisen od pomoči kolega, če hočem dati moped gor.

Jaz motor dvigujem sam s pomočjo klasičnega stojala zadaj.prenos.jpg.c3fe11b799f333ce76c7ac18601b4b29.jpg

Ampak mi je v veliko pomoč lesena kajla, ki jo podstavim pod stransko tačko in nacentriram tako, da je motor skoraj v vertikalni poziciji. Stojalo primaknem zraven in samo malenkost nagnem motor, da je čisto vzravnan. Potem pa samo še stojalo potisnem navzdol in zadnje kolo je v luftu...

V obratni smeri pa ne uporabljam kajle, samo spustim in na stransko tačko naslonim

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 26. 8. 2017 ob 8:14, JamesTheMan pravi:

Enkrat sem tu gor zasledil podobno varianto za mazanje ketne, vendar občutno dražjo. Ker gre pri tej iz Louisa za enak princip in po pozitivnih komentarjih sodeč, sem si še sam enega naročil. Pri klasičnem zadnjem stojalu me moti, da sem vedno odvisen od pomoči kolega, če hočem dati moped gor.

https://www.louis.eu/artikel/liftstick-louis/10003338

Javim kako se obnese.

Nimaš tehnike prave za zadnje servisno stojalo.

Zadnje stojalo si daš blizu motorja zadaj, motor vzravnaš in si ga nasloniš na telo, nato pa z desno roko porineš stojalo na bobine in nato stojalo upogneš, da se dvigne motor (Z ENO ROKO ga dvigneš na zadnje kolo), simpl ko keks.

Sicer pa imam na furi in prej za mazanje ketne packjack, http://www.packjack.ca/, so že gori pokazali podobne.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz in še mnogi imamo to rešeno zelo elegantno.

3v1

...torej: pomagač+ketensprej+packjack nadomesti en navaden homemade oiler za 20 €.  ...in natankaš rezervoarček 2x letno....in je stvar ocvrta.

...ne rabiš niti čistil...niti čistiti ketne. Obrišeš ketno s suho cunjo...in je ko nova.

...vem...sem že 100x to napisal...pa še bom...k se mi tolk fajn zdi... :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...
Ob 25. 3. 2017 ob 10:03, Scarabeo 500 pravi:

Imam  deci plastenko, v kateri je olje in ga stisnem pred vožnjo na zobnik. Jebela, deluje. Veriga mastna, rajfna zaenkrat suha, pa nobenih vezic in injektorjev.

58d6318a1f0d8_prenos(1).jpg.21f4f58ef92657d933be5e8542d88868.jpg

 

Sezona gre proti koncu :). Poročilo o mojem ročnem mazaču. :)

Stroški plastenke - pod evro. Stroški mazanja NIČ. Na vsakem postanku  kanem 4- 5 kapljic na zadnji zobnik. Poraba preko sezone približno 1 dcl. Letos prevoženih okoli 16 jurjev. Veriga je v dobrem stanju. Motor precej manj popacan.

Jaz pa v preteklih sezonah na sezono porabil par sprejev :photo:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

čas bo, da dam novo ketno na mopet in nekako gledam na did zvmx 525 .. a med gold in navadno je razlika samo v fancy elementu ali pa je dejansko tudi kakšna prednost gold variante?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 minutami, Tex pravi:

čas bo, da dam novo ketno na mopet in nekako gledam na did zvmx 525 .. a med gold in navadno je razlika samo v fancy elementu ali pa je dejansko tudi kakšna prednost gold variante?

v barvi samo

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 20 minutami, Snecer pravi:

v barvi samo

točno tako

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, Tex pravi:

thnx ..

samo pazi, kupi od znanega trgovca z računom, da ne bo kakih problemov in boš lahko uveljavljal garancijo, če bo šlo kaj narobe, ker je baje veliko ponaredkov na tržišču.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 25. 3. 2017 ob 10:03, Scarabeo 500 pravi:

Imam  deci plastenko, v kateri je olje in ga stisnem pred vožnjo na zobnik. Za začetek ga pred vožnjo stisnem okoli 3 cm po zadnjem zobniku (na tanko, sicer odteče), ni potrebno pred vsako vožnjo. Zdaj testiram kako dolga sled na zobniku bo preveč, da bo olje po rajfni :). Jebela, deluje. Veriga mastna, rajfna zaenkrat suha, pa nobenih vezic in injektorjev....

 

Ob 28. 3. 2017 ob 22:18, Scarabeo 500 pravi:

Šele pred kratkim sem začel s takšnim načinom mazanja. Po predhodnem pogovoru, z osebami , ki to že počno uporabljam olje, ki mi ostane. Torej sveže motorno olje, ki ga uporabljamo za motor.

@Scarabeo 500, a si morda probal pri tej metodi uporabit kakšno bolj gosto olje, ali pa samo kakšen dodatek h "klasičnemu motornemu olju", ki bi ga malce zgostilo? Da bi se (morda) še malce bolj oprijelo na ketno? Drugo sezono bom tudi jaz to probal...

Kje si nabavil tisto 1dl flaško, ki ima možnost dodajanja po kapljicah? Lekarna?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, izibajker pravi:

 

@Scarabeo 500, a si morda probal pri tej metodi uporabit kakšno bolj gosto olje, ali pa samo kakšen dodatek h "klasičnemu motornemu olju", ki bi ga malce zgostilo? Da bi se (morda) še malce bolj oprijelo na ketno? Drugo sezono bom tudi jaz to probal...

Kje si nabavil tisto 1dl flaško, ki ima možnost dodajanja po kapljicah? Lekarna?

Doma imam ostankov olja, še za nekaj motorjev :D

Uporabljal sem olja, ki so mi ostajala. Če bi bilo olje še malo bolj gosto, bi bilo morda še bolje. Gledam, da vsaj par sto metrov peljem malo bolj počasi, da čimveč ostane na verigi oz. zobniku.

Kapalko sem kupil v Sanolaborju in verjetno jo imajo tudi v lekarni.

Najbolj umazano imam tam kjer me najmanj moti (glej sliko), feltna ni nikoli zapacana.

IMG_7257.thumb.JPG.38f0e763a2e57704e58a9772f0f9b62a.JPG

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pričnite uporabljati Nano spreje za mazanje verig. Ni nikakršne umazanije na motorju, ne pušča nikakršnih sledi, veriga je čista in dovolj podmazana.

To je zelo dobra in tudi veliko boljša altrnativa mazalcem in obstoječim sprejem, ter raznoraznim mazanjem verig.  Tudi ekološko veliko bolj sprejemljiva.

Uporabljam Auto Moto Lubricant, zastopnik za Slo. - http://nanoprotech.si/

6.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi mene v zimskem času čaka menjava verige (19.000km).

Kje nabavljate DID verige v SLO ali tujina? Prvi lastnik je baje menjal sprednji zobnik (15->14), ali je pomembno pri nabavi verige to omenit/vpostevat?

 

hvala, lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 20 minutami, Roger G. Jagger pravi:

...Kje nabavljate DID verige v SLO ali tujina? Prvi lastnik je baje menjal sprednji zobnik (15->14), ali je pomembno pri nabavi verige to omenit/vpostevat?

v EU nabavljam

http://www.kettenmax.de/

pri nabavi omeniš drugačen prenos, da ti da drug zobnik in ali hočeš vezni člen za "zanetat" (običajno), ali zaprto verigo (moraš odmontirat nihajko) ali sponko (opasno).

  • Hvala 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Snecer, hvala za link in informacije. A zobniki se tudi menjajo (priporocljivo) ali samo veriga?

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!