Skoči na vsebino

Yamaha DT 50 SM - problem


Matic M

Priporočene objave

Lep pozdrav!

Pred kratkim sem si nabavil omenjen motorčič, letnik 2007 (Euro zakoni :BUA: ). Pobrane so že vse blokade, no skoraj vse :headbang: :headbang: , motor ima računalniško blokado! Zanima me, če je kdo že to rihtal, se da nekako vdreti in odpret ali je potrebo nabavit nov računalnik :slap: . Motor mi pri 50km/h začne tresti ko satan, in ga zelo očitno mori (cuka). Na pooblaščenem yamaha servisu mi ne znajo pomagat :cry: . Prosil bi za pomoč!

LP,

Matic Magdalenc

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala, upam da bo prebral temo!

Me pa še zanima glede kita (fergazer, cilinder, izbuh,..), kaj bi priporočali? Gledal sem malossijev kit 70, leo vince izpuh. Kje te stvari tukaj prodajajo? Sam sem gledal malo na ebay.

LP,

Matic Magdalenc

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala, upam da bo prebral temo!

Me pa še zanima glede kita (fergazer, cilinder, izbuh,..), kaj bi priporočali? Gledal sem malossijev kit 70, leo vince izpuh. Kje te stvari tukaj prodajajo? Sam sem gledal malo na ebay.

LP,

Matic Magdalenc

kit je cilinder + bat, fergazer in izpuh kupis posebaj.

na TEJ spletni strani dobis vse dele.

js sem z polinijevim aluminijastem cilindrom, fergazrom 17,5 in gianelli izpuhom, polini gredjo (nevem modela, bom sou pol pogledat) pridobil 17 konjev (na gredi, ne na kolesu) (yamaha dt50 letnik 2004), med tem ko je prijatelj z istimi nastavitvami (enaki zobniki, enake gume, enak letnik motorja, enaka gred ITD... ), le malossi alumini cilinder in malossi gred dosegel 13 konjev (na gredi, ne na kolesu)

delov za predelave imas ZELO veliko, usak ima svoje izkusnje in vsak svoje mnenje, torej ti tezko priporocamo, mogoce nam lahko poves kolko si pripravljen dat za cilinder + bat (odvisno od cilindra tudi za gred), fergazer in izpuh

Lep pozdrav!

Pred kratkim sem si nabavil omenjen motorčič, letnik 2007 (Euro zakoni :BUA: ). Pobrane so že vse blokade, no skoraj vse :headbang: :headbang: , motor ima računalniško blokado! Zanima me, če je kdo že to rihtal, se da nekako vdreti in odpret ali je potrebo nabavit nov računalnik :slap: . Motor mi pri 50km/h začne tresti ko satan, in ga zelo očitno mori (cuka). Na pooblaščenem yamaha servisu mi ne znajo pomagat :cry: . Prosil bi za pomoč!

LP,

Matic Magdalenc

ta blokada ti omeji, da motor ne pride cez dolocene obrate (sklepam da 7000 ? )

js osebno bolj zaupam privat mehanikom in ne servisom, ker naredijo bolj poceni in bolj zanesljivo.

isto blokado je meni privat mehanik, ki zivi par his proc od mene odstranu za 1000 sit ali 4 evre, za kar bi na servisu sigurno racunali isto ceno KRAT 5 ali vec.

sigurno pa ne bos potreboval kupit novga racunalnika (= elektronike)

kako je pa z garancijo, ce ne peljes k pooblascenemu serviserju se garancija preklice ?

bol ti pomagat ne znam oz. boljse receno ne morem :)

kontaktiraj osebo REPLICA!!!!!!!!!!!!! on bo ziher vedo :P :) :whistle:

sem zaznal sarkazem ? xD

Popravljeno . Popravil replica
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kit je cilinder + bat, fergazer in izpuh kupis posebaj.

na TEJ spletni strani dobis vse dele.

js sem z polinijevim aluminijastem cilindrom, fergazrom 17,5 in gianelli izpuhom, polini gredjo (nevem modela, bom sou pol pogledat) pridobil 17 konjev (na gredi, ne na kolesu) (yamaha dt50 letnik 2004), med tem ko je prijatelj z istimi nastavitvami (enaki zobniki, enake gume, enak letnik motorja, enaka gred ITD... ), le malossi alumini cilinder in malossi gred dosegel 13 konjev (na gredi, ne na kolesu)

delov za predelave imas ZELO veliko, usak ima svoje izkusnje in vsak svoje mnenje, torej ti tezko priporocamo, mogoce nam lahko poves kolko si pripravljen dat za cilinder + bat (odvisno od cilindra tudi za gred), fergazer in izpuh

ta blokada ti omeji, da motor ne pride cez dolocene obrate (sklepam da 7000 ? )

js osebno bolj zaupam privat mehanikom in ne servisom, ker naredijo bolj poceni in bolj zanesljivo.

isto blokado je meni privat mehanik, ki zivi par his proc od mene odstranu za 1000 sit ali 4 evre, za kar bi na servisu sigurno racunali isto ceno KRAT 5 ali vec.

sigurno pa ne bos potreboval kupit novga racunalnika (= elektronike)

kako je pa z garancijo, ce ne peljes k pooblascenemu serviserju se garancija preklice ?

bol ti pomagat ne znam oz. boljse receno ne morem :)

sem zaznal sarkazem ? xD

WTF je SARKAZEM?????????? :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

WTF je SARKAZEM?????????? :hmm:

primer sarkazma:

recem: ti si zelo lep

mislim: ti si grd

ti je potegnal ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kit je cilinder + bat, fergazer in izpuh kupis posebaj.

na TEJ spletni strani dobis vse dele.

js sem z polinijevim aluminijastem cilindrom, fergazrom 17,5 in gianelli izpuhom, polini gredjo (nevem modela, bom sou pol pogledat) pridobil 17 konjev (na gredi, ne na kolesu) (yamaha dt50 letnik 2004), med tem ko je prijatelj z istimi nastavitvami (enaki zobniki, enake gume, enak letnik motorja, enaka gred ITD... ), le malossi alumini cilinder in malossi gred dosegel 13 konjev (na gredi, ne na kolesu)

delov za predelave imas ZELO veliko, usak ima svoje izkusnje in vsak svoje mnenje, torej ti tezko priporocamo, mogoce nam lahko poves kolko si pripravljen dat za cilinder + bat (odvisno od cilindra tudi za gred), fergazer in izpuh

ta blokada ti omeji, da motor ne pride cez dolocene obrate (sklepam da 7000 ? )

js osebno bolj zaupam privat mehanikom in ne servisom, ker naredijo bolj poceni in bolj zanesljivo.

isto blokado je meni privat mehanik, ki zivi par his proc od mene odstranu za 1000 sit ali 4 evre, za kar bi na servisu sigurno racunali isto ceno KRAT 5 ali vec.

sigurno pa ne bos potreboval kupit novga racunalnika (= elektronike)

kako je pa z garancijo, ce ne peljes k pooblascenemu serviserju se garancija preklice ?

bol ti pomagat ne znam oz. boljse receno ne morem :)

sem zaznal sarkazem ? xD

Hvala za ta odgovor, mogoče veste, kdo bi lahko to zrihtal in kje?

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala za ta odgovor, mogoče veste, kdo bi lahko to zrihtal in kje?

lp

hm, za druga mesta nevem, ce si blizu krasa se pa oglasi v Sezani.

mehanik ima sicer v cakalni vrsti trenutno 12 motorjev, sam ker se bols poznava ponavad use preskocm, pa ti lahk zrihtam da ti v kakih dveh urcah zrihta

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Žal, sem iz grosuplja! Mi pa ni jasno, da taki privat serviserji to znajo, pooblaščeni serviserji yamahe pa nimajo pojma, rekli so da je to samo pri letniki 07 in da to prvič vidijo pri mojem motorju, prej so samo dali iz frgazerja in izpuha vn pa je šlo 90 :headbang: . Upam, da bodo kmalu tut oni ugotovl.

Drugače pa mi to začne @ 8.000 RPM, vendar se z mukam zvrti na 70 km/h, okoli 10.000 RPM.

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 mesecev pozneje...
  • 3 tedne pozneje...

Elektronska blokada je odstranjena, odstrani se jo tako da zvrtaš luknjo v računalnik s svedrom 6mm v črko "o" tam kjer piše Moric (čez in čez) :worship: ,

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...
Elektronska blokada je odstranjena, odstrani se jo tako da zvrtaš luknjo v računalnik s svedrom 6mm v črko "o" tam kjer piše Moric (čez in čez) :worship: ,

LP

koga?!?! :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 mesecev pozneje...

Ja to blokado je dokaj zaribano doma odstranjevat prav zarad tega ker je treba čez to črko o prevrtat tako kot je reku Matic M. Jst sem raj šol na servis v Krško kjer so mi ga že pred zimo lepo prštimal. ^_^

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...
Lep pozdrav!

Pred kratkim sem si nabavil omenjen motorčič, letnik 2007 (Euro zakoni :BUA: ). Pobrane so že vse blokade, no skoraj vse :headbang: :headbang: , motor ima računalniško blokado! Zanima me, če je kdo že to rihtal, se da nekako vdreti in odpret ali je potrebo nabavit nov računalnik :slap: . Motor mi pri 50km/h začne tresti ko satan, in ga zelo očitno mori (cuka). Na pooblaščenem yamaha servisu mi ne znajo pomagat :cry: . Prosil bi za pomoč!

LP,

Matic Magdalenc

Hehe, js sm meu tut ist prublem pa nism vedu ka nardit, sam pol je pa pršu cajt za servis pa sploh nism nč reku pa mi je dau un to rač. blokado vn. tak da zdaj ne trokira več pa se lepo peleš.

p.s. u klanc pa 3x bol vleče

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

vidm da se neki od dt-jov pogovarjate...

za skuter sm vidu ze neko blokadico ki jo prklops le za tehnicnga...ma nek omejevalnik obratou pomoje...al obstaja taka stvarca tut za yamaho dt?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 leto pozneje...
Elektronska blokada je odstranjena, odstrani se jo tako da zvrtaš luknjo v računalnik s svedrom 6mm v črko "o" tam kjer piše Moric (čez in čez) :worship: ,

LP

In kje bi naj biv ta računalnik?če smem zvedet?:PPa upam da to deluje ker sem že narobu žičniga:D:D:D:D:D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Upam, da deluje, ker sošolec je že popizdil, dobesedno :) Tip začel brcati v motor(ne v plastike, toliko je bil priseben). Se je pa to zgodilo, ko sem ga nesel z mojo 6ico :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In kje bi naj biv ta računalnik?če smem zvedet?:PPa upam da to deluje ker sem že narobu žičniga:D:D:D:D:D

Pod zicom.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pod zicom.

Ja že, samo kje točno? Tam ko gre tisti kabl not polek akumolatora? Aya, kak globoko pa je treba zvrtat not, da nem preveč... :alien1::grupni:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem že našel in je že bla prevrtana samo zakaj še mi vseeno začne čez nekaj časa trukirat???? :headbang::headbang::headbang::headbang::headbang::headbang: :krneki:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...
  • 6 let pozneje...

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!