Skoči na vsebino

POMOC BAMBIJU- Iran


Bambi61

Priporočene objave

mislim da mi vsi včasih mal preveč pričakujemo ker nevem kako bi se pa neka druga firma motorja odrzala v tej situaciji.......

Jaz pa sem zadnjič dobil lepo primerjavo med odnosom prodajalcev/mehanikov peugeota in opla. Ko je očetova 607 bila udeležena v prometni nesreči in bila zaradi na pol odpadlega odbijača nevozna, sva urejala VSE sama, pa čeprav sem se najprej obrnil na Peugeot servis pičlih 500 m vstran od kraja prometne nezgode... niti telefona mi niso ponudili, kaj šele kak nasvet. Par tednov nazaj pa je teta ostala na cesti z Oplom. Čeprav avta ni kupila pri mehaniku, kamor je avto potem prišel, je sredi popoldneva po telefonu urejal vse - najprej je dvignil privatni telefon, kar se na peugeotu ne more zgodit po mojih izkušanjh. Potem je iz dremeža po kosilu zbudil svojega najbližjega mehanika, da je prišel pogledat avto na mesto, kjer je obstal, da vidi, če se da kaj rešit kar na cesti. A sem že omenil, da se je vse to dogajalo IZVEN delovnega časa? No, po prihodu mehanika in prvi analizi ter enem mehanikovem telefonskem klicu šefu pa je na lepem prispel tovornjak AMZS in že smo bili na poti k mehaniku. Pa ne 500 m vstran, ko je bilo v primeru Peugeota, ampak 12 km vstran.

In po tem se ločijo firme oz. ugled firm... zaradi takih prodajalcev/mehanikov se potem ljudje odločajo pri naslednjem nakupu drugače... sploh če primerjaš odnos ljudi pri katerih si kupil Peugeota 607 z odnosom ljudi, pri katerih si kupil polovico cenejšega Opla Astro...

Bambi... daj javi v Nemčijo kaj dogaja in povprašaj če lahko oni kaj ukrenejo, ker njihovi SLO zastopniki ne delujejo nič kaj aktivno in reku "kupec je kralj" primerno. Mogoče pa tudi BMW SLO menja kakega predstavnika, kot so to naredili z dotičnim Peugeot servisom...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no bambi kaj si se odločil....boš poskusil kaj z nemci kontaktirati ali kaj????? :hmm:

Glej , danes spet obljubljajo da bo motor šel iz Irana.Ko motor pride bom vse skupaj predal odvetnikom in tožil BMW !! To si lahko siguren. Drugače pa sem klical Dojčland pa me ne j...Za telefone sem zdajal že preko 1000 EUR / ja, tisoč ; ni napaka/ in ne vem kaj bi še lahko dosegel.Skratka ker motor ni na servisu nimajo do mene nobenih obveznosti. Takšna je njihova izjava!! Zakaj ni na servisu pa sem tako napisal!

Ostane samo še 9 ali odvetnik !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj pa če poskusiš navezati stike s Slovensko vojsko, glede transporta, če bodo kaj v Iran hodili, oz. iz njega :whistle:

Ne bojo. Tista dva možakarja, ki uradujeta v soseščini, sta tja prispela z letalom. V Avganistanu bi tudi bolj težko kaj uredili, ker vsi transporti potekajo po zraku preko Uzbekistana in to večinoma z ukrajinskimi/ruskimi tovornimi letali in po tržnih cenah. Ti konci niso ex-YU (bližina ter številčnost pripadnikov SV na misiji) in SV nima tako hudih transportnih zmogljivosti, da bi lahko kaj takega uredila. Bi ti pa, na samem mestu, verjetno rade volje pomagali.

Dane (dela za UN WFP) je že ponudil pomoč preko njihovega urada v Teheranu.

Popravljeno . Popravil Fritz
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ostane samo še 9 ali odvetnik !

lahko pa probaš svojo zgodbo prodati novinarjem ... :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bilo bi dobro, če bi sledeče prebral kakšen moderator.

Pred časom sem odprl temo "POMOČ NA POTI" (ali nekaj podobnega), ki naj bi bila na vrhu "lestvice" in vsakomur, ob vsakem času na očeh, pa so me (nekateri) malo manj kot proglasili za bedaka. Izhajal sem iz lastnih izkušenj in izkušenj motoristov, ki imajo že nekaj "dolgih" kilometrov pod kolesi.

Menite, da bi se bilo dobro omisliti podobne rubrike, ki bi lahko v težavah marsikaterega rešila iz zagate? :hmm:

mr

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bilo bi dobro, če bi sledeče prebral kakšen moderator.

Pred časom sem odprl temo "POMOČ NA POTI" (ali nekaj podobnega), ki naj bi bila na vrhu "lestvice" in vsakomur, ob vsakem času na očeh, pa so me (nekateri) malo manj kot proglasili za bedaka. Izhajal sem iz lastnih izkušenj in izkušenj motoristov, ki imajo že nekaj "dolgih" kilometrov pod kolesi.

Menite, da bi se bilo dobro omisliti podobne rubrike, ki bi lahko v težavah marsikaterega rešila iz zagate? :hmm:

mr

Se 100% strinjam ! Drugače pa je moj / crknjeni / konj že 2 dni na poti in bi naj prispel na Dunaj 13.7. v petek / ni šala / ! Po njega grem če bo to res seveda v soboto- za vsak slučaj :naughty:

Pozdrav in ZAHVALA vsem , ki so mi pomagali in stali ob strani !! :worship: :worship: :worship: :worship:

p.s.: Nadaljevanje kako sem rešil z BMW- jem sledi!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bilo bi dobro, če bi sledeče prebral kakšen moderator.

Pred časom sem odprl temo "POMOČ NA POTI" (ali nekaj podobnega), ki naj bi bila na vrhu "lestvice" in vsakomur, ob vsakem času na očeh, pa so me (nekateri) malo manj kot proglasili za bedaka. Izhajal sem iz lastnih izkušenj in izkušenj motoristov, ki imajo že nekaj "dolgih" kilometrov pod kolesi.

Menite, da bi se bilo dobro omisliti podobne rubrike, ki bi lahko v težavah marsikaterega rešila iz zagate? :hmm:

Saj za to pa je "on the road".... in ko pride do štale na ta način pač odpreš temo (kot jo je bambi), ta je pa itak skoz na vrhu ker je vseskozi aktivna. No, lahko rečemo tudi, da takrat ko je kakšna pi%$#" na poti, da moderatorji zalepijo temo na vrh. Bomo uredili.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

bambi tvoja prigoda je naravnost za Tednik in Preverjeno :), poskušaj malo BMW izsiljevati s TV, mogoče bodo kaj popustili in ti bodo kaj povrnili stroške, ki si jih imel zaradi njihovega klumpa.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ti samo zbiraj papirje in, če še nisi, napiši vse po dnevih kaj si počel, kakšne stroške si imel in podobno. Ko bo vsega konec pa dobrega odvetnika in ljubeznivo pismo BMW-ju. če ne bo pozitivnega odgovora pa ... :devil:

lp

Rudi

p.s.

Imam izkušnje z Avto Aktivom in reklamacijo, zadeva je bila rešena brez problema in to v enem dnevu, tako da ni vse izgubljeno, se bo mogoče še celo dalo uredit zadevo brez sodišča.

Popravljeno . Popravil Saint
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Avto Aktiv obljublja, da bodo povrnili stroške letalskih kart , hotelov in špedicije za "konja "!Glede stroškov za nadomestno vozilo so zaenkrat še gluhi . Bomo videli?! Ne mislim terjati prisilne prehrane pri čakanju v Iranu in telefonov/ki niso mali / in uničenega dopusta , če bo vse korektno izpeljano.Če ne, pa .... kot pišeš!

Pustimo se presenetiti!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Avto Aktiv obljublja, da bodo povrnili stroške letalskih kart , hotelov in špedicije za "konja "!Glede stroškov za nadomestno vozilo so zaenkrat še gluhi . Bomo videli?! Ne mislim terjati prisilne prehrane pri čakanju v Iranu in telefonov/ki niso mali / in uničenega dopusta , če bo vse korektno izpeljano.Če ne, pa .... kot pišeš!

Pustimo se presenetiti!

haha ti pa si smeško - vozilo ti je crknilo, pa bi kar zahteval povračilo za dopust

naj še motosvetovcem povrnejo stroške za to, k smo zgublal nekaj sekund ko smo brali to temo

:)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi jaz mislim, da dolocen riziko mora vsak sprejeti, ko gre na pot. Kajti sicer bi vsak lahko kupil novo prevozno sredstvo. In gre z njim na eno extra dolgo pot. Ce slucajno odpove tehnika, pa ajde garancija in tovarna povrne vse, tudi letalsko karto za pot domov...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, bravo! Zanimivi komentarji.

Bambi zahteva oz. bi zahteval povračilo stroškov, ker BMW preko svoje pooblaščene mreže, servisa v Teheranu ni bil sposoben narediti, kar bi narediti moral. Ostali stroški pa so bili posledica tega. Če bi mu motor tam uredili kot je treba, te zgodbe v tem obsegu ne bi bilo!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

haha ti pa si smeško - vozilo ti je crknilo, pa bi kar zahteval povračilo za dopust

verjameš ali ne, celo znalo bit it skozi, pa če se ti zdi še tako noro... da ne omenjam tega, da mora bit v garanciji napaka odpravljena v 45 dneh od prijave napake oz. prvega obiska pri pooblaščenem serviserju, tako da se mu počasi že obeta čisto nov enak motor...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

bambi tvoja prigoda je naravnost za Tednik in Preverjeno...

Ta je pa bosa... Pa ti veš, da so ljudi, ki gleda tednik in preverjeno večinoma nemotoristi... To ne bo imelo želenega učinka!

(padali bodo komentarji v stilu:Prav mu je! Kaj pa rine tja dol...)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To ni promocija ki bi si jo zelel BMW ;) Zarad tega jim sigurno ni vseeno. Sj vseen ce bo en govoru, da mu pri motorju niso pod garancijo ustimal kar bi mogl. Gospod potencialni kupec bo po tv slisal BMW...GARANCIJA...TEZAVE in tega si verjetno taksna firma ne bo privoscla.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@Matic7

Ti že veš, ker so tebi že verjetno dali kakšen motor ane? S temi serviserji je en križ v vseh pogledih! Dokler je treba menjat olje, filtre in svečke so vsi pametni in korajžni, ko je pa treba zamenjat sklopko so že tiho in premišljujejo kako se to naredi, ko pa je treba narediti kakšen večji poseg pa se že z vsemi štirimi branijo in govorijo, da se ne splača, da je predrago, da pelji motor na Dinos,...

@triler

Seveda to ni BMWju v čast... Tudi to mu ni, da je Šerugu šlo nevemkoliko tazadnjih maortizerjev v Afriki, niti to, da poznam človeka, ki mu crkne ležaj v križu po 40k km... Probleme bodo morali reševat na drug način in sicer sami pri sebi(in njihovih dobaviteljih) ali pa se naj malo manj duvajo kako je BMW vsemogočen in nepokvarljiu...

@moderatorji

prosim za brisanje zadnjih 4ih postov, ker so relativno izven konteksta...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vem to in poznam. Vem pa tudi kako reagirajo ljudje, ko jim poveš, da se zavedaš svojih pravic in kako jih nameravaš uresničiti v primeru njihove neaktivnosti. Verjemi, stvari se začnejo dogajat s svetlobno hitrostjo, ko omeniš OZ, ZVPot in da teče 41. dan od 45., ki jih potrebuješ, da prideš do novega vozila, ker temu itak ne zaupaš več...

Popravljeno . Popravil Brrrm
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

haha ti pa si smeško - vozilo ti je crknilo, pa bi kar zahteval povračilo za dopust

naj še motosvetovcem povrnejo stroške za to, k smo zgublal nekaj sekund ko smo brali to temo

:)

Odgovoril ti je že HHV!!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vem to in poznam. Vem pa tudi kako reagirajo ljudje, ko jim poveš, da se zavedaš svojih pravic in kako jih nameravaš uresničiti v primeru njihove neaktivnosti. Verjemi, stvari se začnejo dogajat s svetlobno hitrostjo, ko omeniš OZ, ZVPot in da teče 41. dan od 45., ki jih potrebuješ, da prideš do novega vozila, ker temu itak ne zaupaš več...

45 dni je že mimo ! In BMW Slo pravi da motor ni na servisu, ker sem ga sam odpeljal od tam ??!!In zato nimam takih pravic!

Ali se motim?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!