Skoči na vsebino

Kamere za snemanje med vožnjo


igralec

Priporočene objave

pred 5 urami, Tex pravi:

Uro pa datum imaš namerno gor ali si pozabil izklopit? Mene ful moti, če mam ta štempl gor .. ;)

Malo offtopic - smo se srečali najprej v Miklavžu ob 13:30 in potem še pri Moto Centru, ne? Tracer, enaka barvna kombinazija kot tvoj, sva šla z ženko pogledat, kakšni so kaj čevapi .. ;)

Ja, pa res, se vaju spomnim. jaz sem krenil čez ovinke do Ptuja :) Datum pa mam gor namenoma, da vem kam spada posnetek..

Pa še @GoBobi, jaz se ne kregam z policaji če me dobijo v prekršek, ker nima smisla :) in ni on kriv, če sem ga jaz usral.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 4/15/2017 ob 21:46, IZTOK pravi:

Zdravo,

imam eno vprašanje oz. bom rabil pomoč. Ker mi je pred letom dni crknila GoPro Hero2 sem kupil Kitajca SJCAM SJ5000X Elite. Saj vem, ni to GoPro ampak za 150 EUR s tremi Li-ion akumulatorji in polnilcem zanje je trikrat cenejša od najcenejše GoPro - ki tudi crkne :angryrant1: Danes sem napravil prve posnetke in za ta denar so res presenetljivo dobri.

Sedaj sem pa opazil, da nimam več Windows Movie Maker-ja na PC-ju. Tudi ga ni več možno snet, ker ga je Microsoft ukinil. Torej, kaj uporabljate za video editor? Potrebujem nekaj enostavnega in freeware.

 

Zivjo, dober posnetek tvoje voznje. Kje si nabavil ta SJCAM SJ5000X Elite?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

11 hours ago, IZTOK said:

Ja, pa res, se vaju spomnim. jaz sem krenil čez ovinke do Ptuja :) Datum pa mam gor namenoma, da vem kam spada posnetek..

Pa še @GoBobi, jaz se ne kregam z policaji če me dobijo v prekršek, ker nima smisla :) in ni on kriv, če sem ga jaz usral.

ql ql .. ja, midva tudi ponavadi čez vurbeg na ovinke do Ptuja, ampak sva šla tokrat malo bolj lagano .. :)

kje pa maš kamero montirano? kot snemanja se mi zdi nekako ozek za sjcam .. jaz imam sicer nastavljeno da mi dela 10minutne posnetke in ponavadi imam gps tracker vklopljen, tako da potem na podlagi tega najdem, kateri del posnetka je kje posnet .

aja, glede kvalitete .. dvomim, da bi youtube zaradi dolžine kaj spreminjal resolucijo .. se mi še ni zgodilo, no .. ok, takoj po uploadu še nekaj časa procesirajo posnetek, v tem času potem najprej vidiš slabe resolucije in potem čez čaz zrenderirajo 720p pa 1080p .. si mogoče to mislil? drugače je pa ponavadi problem pri exportu iz programa za urejanje ..

Popravljeno . Popravil Tex
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, Tex pravi:

ql ql .. ja, midva tudi ponavadi čez vurbeg na ovinke do Ptuja, ampak sva šla tokrat malo bolj lagano .. :)

kje pa maš kamero montirano? kot snemanja se mi zdi nekako ozek za sjcam .. jaz imam sicer nastavljeno da mi dela 10minutne posnetke in ponavadi imam gps tracker vklopljen, tako da potem na podlagi tega najdem, kateri del posnetka je kje posnet .

aja, glede kvalitete .. dvomim, da bi youtube zaradi dolžine kaj spreminjal resolucijo .. se mi še ni zgodilo, no .. ok, takoj po uploadu še nekaj časa procesirajo posnetek, v tem času potem najprej vidiš slabe resolucije in potem čez čaz zrenderirajo 720p pa 1080p .. si mogoče to mislil? drugače je pa ponavadi problem pri exportu iz programa za urejanje ..

Zivjo, a imas ti tudi SJCAM SJ5000X Elite, ali kateri drug model... Kje si kupu, ce ni skrivnost. Thanks

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

27 minutes ago, Sitko said:

Zivjo, a imas ti tudi SJCAM SJ5000X Elite, ali kateri drug model... Kje si kupu, ce ni skrivnost. Thanks

hoj .. ne, 4000 .. bom pa kmalu nabavljal še eno, pa se še nisem odločil, kaj/katero bi vzel .. ali kaj boljšega (za primarno) od 4000 ali slabšega (za sekundarno) .. 5000XE maš na banggoodu recimo, 110€ ..

Popravljeno . Popravil Tex
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 8 minutami, Tex pravi:

hoj .. ne, 4000 .. bom pa kmalu nabavljal še eno, pa se še nisem odločil, kaj/katero bi vzel .. ali kaj boljšega (za primarno) od 4000 ali slabšega (za sekundarno) .. 5000XE maš na banggoodu recimo, 110€ ..

Thanks. Ja, saj te kitajske sajte poznam, ampak me je pa malo presenetilo, ko sem prebral, da tudi SJCAM obstajajo ponaredki (ki ga pa ne bi rad kupil). Kitajci ponarejajo Kitajce (HK)... :) Bom se pocakal Iztoka (http://motosvet.com/tabla/profile/49972-iztok/), kje jo je on vzel.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

na banggoodu sem kupil 2 sjcam, obe OK brez težav, tudi firmware je nadgradljiv .. pazi samo da pošiljajo iz eu, nimaš problemov z carino in tudi morebitno reklamacijo boš lažje reševal .. maš pa poceni recimo turnigy (hobbyking stran) kamere, ki so sjcam4000 .. odstraniš pokrov in znotraj povsod piše sj4000 .. :) 

ebay pa je nevaren, ja, ker "ponaredkov" sjcama je res ogromno na trgu ..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Iztok zanimiv posnetek oz. pozicija kamere :). Predvidevam, da imaš to uni naprsni nosilec?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 17 urami, Sitko pravi:

Zivjo, dober posnetek tvoje voznje. Kje si nabavil ta SJCAM SJ5000X Elite?

eBay, pošljejo iz Velike Britanije v tednu dni. 155 EUR z dvema dodatnima akumulatorjema in dual USB polnilcem.

http://www.ebay.com/itm/SJCAM-SJ5000X-Elite-4K-WiFi-24-fps-Action-Helmet-Camera-Extra-2-Batteries-Charge-/122181516285

Popravljeno . Popravil IZTOK
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 36 minutami, Danilo D pravi:

Iztok zanimiv posnetek oz. pozicija kamere :). Predvidevam, da imaš to uni naprsni nosilec?

Nope, na čeladi desno spodaj. Za naprsni nosilec je vetrobran previsok. Pa ni mi skozi za oblačit in slačit še teh oprtačev.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 7 urami, Tex pravi:

ql ql .. ja, midva tudi ponavadi čez vurbeg na ovinke do Ptuja, ampak sva šla tokrat malo bolj lagano .. :)

kje pa maš kamero montirano? kot snemanja se mi zdi nekako ozek za sjcam .. jaz imam sicer nastavljeno da mi dela 10minutne posnetke in ponavadi imam gps tracker vklopljen, tako da potem na podlagi tega najdem, kateri del posnetka je kje posnet .

aja, glede kvalitete .. dvomim, da bi youtube zaradi dolžine kaj spreminjal resolucijo .. se mi še ni zgodilo, no .. ok, takoj po uploadu še nekaj časa procesirajo posnetek, v tem času potem najprej vidiš slabe resolucije in potem čez čaz zrenderirajo 720p pa 1080p .. si mogoče to mislil? drugače je pa ponavadi problem pri exportu iz programa za urejanje ..

Ma saj mogoče bom deaktiviral štempelj za datum in čas :) Kot je 170 stopinj, po navedbah Kitajcev, samo jim kotomeri ne merijo pravilno :hmm:

Kvalieta datoteke po obdelavi videa, ki je shranjena na disku je bistveno boljša kot na YouTube, tudi v mojem računu pri tem posnetku ni oznake HD. Zakaj ne vem, verjetno zaradi dolžine, ali pa ne vem kaj, ker jaz nisem nič nastavljal pri uploadu na rendering manj od Full HD kvalitete.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

31 minutes ago, IZTOK said:

Ma saj mogoče bom deaktiviral štempelj za datum in čas :) Kot je 170 stopinj, po navedbah Kitajcev, samo jim kotomeri ne merijo pravilno :hmm:

Kvalieta datoteke po obdelavi videa, ki je shranjena na disku je bistveno boljša kot na YouTube, tudi v mojem računu pri tem posnetku ni oznake HD. Zakaj ne vem, verjetno zaradi dolžine, ali pa ne vem kaj, ker jaz nisem nič nastavljal pri uploadu na rendering manj od Full HD kvalitete.

Čak, na youtube maš opcijo 1080p med nastavitvami .. tako na fonu kot na pcju .. v embedded playerju na motosvetu sicer ne .. če predvajaš posnetek z pcja se bistveno razlikuje od 1080 youtuba?

 

Screenshot_20170426-175231.png

Popravljeno . Popravil Tex
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

49 minutes ago, IZTOK said:

.. Kot je 170 stopinj, po navedbah Kitajcev, samo jim kotomeri ne merijo pravilno :hmm:

Zanimivo ..jaz jo imam tudi desno spodaj na celadi in mi zajame tolko (precej čez celotno balanco):

 

Screenshot_20170426-180411.png

Mas v nastavitvah nastavljen max kot?

SJ5000x Elite Adjustable Viewing Angle: 170° 140° 110° & 70°

Popravljeno . Popravil Tex
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 46 minutami, Tex pravi:

Zanimivo ..jaz jo imam tudi desno spodaj na celadi in mi zajame tolko (precej čez celotno balanco):

 

Screenshot_20170426-180411.png

Mas v nastavitvah nastavljen max kot?

SJ5000x Elite Adjustable Viewing Angle: 170° 140° 110° & 70°

mam. samo po kitajskem merskem sistemu :lol1:vsaka od teh SJ kamer ima drugačen senzor in optiko. V moji je od Sonya, dobra slika, lepe naravne barve in zelo dober dinamičen razpon pa malo ožji kot. Mogoče pa mi kot omejuje, ker imam nastavljeno gyro stabilizacijo. Načeloma mora porezat okoli okvirja, da lahko stabilizira. Pa naj bo tako, meni je kot dovolj širok. Saj bi si mojega Nikona montiral na čelado, samo ma hudič z objektivom 3 kile :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, Tex pravi:

Čak, na youtube maš opcijo 1080p med nastavitvami .. tako na fonu kot na pcju .. v embedded playerju na motosvetu sicer ne .. če predvajaš posnetek z pcja se bistveno razlikuje od 1080 youtuba?

 

Screenshot_20170426-175231.png

V bistvu maš prav, sem samo preveril kako deluje stream preko linka v forumu, direktno iz YouTube kanala pa sem videl, da mi je predvajalo v 480p. V 1080P je pa vredu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

24 minutes ago, IZTOK said:

mam. samo po kitajskem merskem sistemu :lol1:vsaka od teh SJ kamer ima drugačen senzor in optiko. V moji je od Sonya, dobra slika, lepe naravne barve in zelo dober dinamičen razpon pa malo ožji kot. Mogoče pa mi kot omejuje, ker imam nastavljeno gyro stabilizacijo. Načeloma mora porezat okoli okvirja, da lahko stabilizira. Pa naj bo tako, meni je kot dovolj širok. Saj bi si mojega Nikona montiral na čelado, samo ma hudič z objektivom 3 kile :?

Ja, če si mel stabilizacijo je to krivo. Stabilizacija je kljub navedbam "hardware" elektronska in ne optična, kot bi mogoče človek pričakoval .. hardware pomeni samo to, da ima kamera svoj čip za software stabilizacijo oziroma obrezovanje slike ..

Hehe .. moj canon je tudi ravno zaradi teže vedno v tanktorbi in ne na čeladi .. :P;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 13 urami, Tex pravi:

Ja, če si mel stabilizacijo je to krivo. Stabilizacija je kljub navedbam "hardware" elektronska in ne optična, kot bi mogoče človek pričakoval .. hardware pomeni samo to, da ima kamera svoj čip za software stabilizacijo oziroma obrezovanje slike ..

Hehe .. moj canon je tudi ravno zaradi teže vedno v tanktorbi in ne na čeladi .. :P;)

itak da je vgrajena softwerska stabilizacija, pri tako mali optiki in ceni 155 EUR ne more biti drugače. Saj sam veš koliko stane dober VR objektiv za SLR fotoaparat :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 7 minutami, IZTOK pravi:

itak da je vgrajena softwerska stabilizacija, pri tako mali optiki in ceni 155 EUR ne more biti drugače. Saj sam veš koliko stane dober VR objektiv za SLR fotoaparat :whistle:

Ni res. OIS je hardware, torej naprava, ki poskuša stabilizirati sliko tako, da senzor oz. tipalo premika v X in Y osi nasprotno tresljajem, ki jih zaznava. Izgleda tako:

Pri objektivih pa govorimo o IS oz. image stabilization ali VR oz. vibration reduction, ki pa deluje na podoben način, s tem da se ne premika senzor ampak leča, ki poskuša svetlobo proti senzorju usmeriti čimbolj stabilno. Izgleda pa tako:

 

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 urami, Andrejcer pravi:

Ni res. OIS je hardware, torej naprava, ki poskuša stabilizirati sliko tako, da senzor oz. tipalo premika v X in Y osi nasprotno tresljajem, ki jih zaznava. Izgleda tako:

Pri objektivih pa govorimo o IS oz. image stabilization ali VR oz. vibration reduction, ki pa deluje na podoben način, s tem da se ne premika senzor ampak leča, ki poskuša svetlobo proti senzorju usmeriti čimbolj stabilno. Izgleda pa tako:

 

Kar si ti prikazal je pameten telefon za 700 EUR, jaz pa ti govorim o akcijski kameri za 155 EUR. SJ5000X ima softwersko stabilizacijo, ker ko jo aktiviraš, se zmanjša vidni kot, sem pravkar preizkusil na moji in se kar pozna.

Na YouTube pa imaš tudi prikaz notranjosti kamere, kjer se lepo vidi, da je senzor fiksno pritrjen na PCB, ni to tista fancy tehnologija, ki jo ti omenjaš. IS in VR delujeta enako, le da prva pripada Canonu, druga pa Nikonu.

Popravljeno . Popravil IZTOK
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kam montirate kamere? 

Kaksne so kej izkusnje ce jo fiksiram na krmilo? Pobere prevec vibracij? Na celado jo nebi dal..nimam najboljsega obcutka. 

Sj4000 :) 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 37 minutami, ukica pravi:

Kam montirate kamere? 

Kaksne so kej izkusnje ce jo fiksiram na krmilo? Pobere prevec vibracij? Na celado jo nebi dal..nimam najboljsega obcutka. 

Sj4000 :) 

Vedno imel na križu/balanci,ker sem hotel,da se števec vidi..nobenih vibracij...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

meni vse kar je na motorju preveč trese potem posnetek .. :)

na čeladi desno spodaj pod ušesom, spredaj pod vizirjem/na bradi .. na vrhu čelade mi je previsok posnetek .. drugače na motorju na rollbaru spodaj je tudi zanimivi, malo nad cesto ..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 7 minutami, Tex pravi:

meni vse kar je na motorju preveč trese potem posnetek .. :)

na čeladi desno spodaj pod ušesom, spredaj pod vizirjem/na bradi .. na vrhu čelade mi je previsok posnetek .. drugače na motorju na rollbaru spodaj je tudi zanimivi, malo nad cesto ..

Števec mora biti poleg ceste...ko pomislim sem res imel kamero le na SS

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 8 minutami, Tex pravi:

meni vse kar je na motorju preveč trese potem posnetek .. :)

Jaz sem imel kamero SJ4000 na balanci, pa ni nič treslo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

9 minutes ago, sesir said:

Števec mora biti poleg ceste...ko pomislim sem res imel kamero le na SS

zaradi širine, ki jo zajame, je števec vedno na posnetku, ko jo imam na čeladi ..

9 minutes ago, Andrejcer said:

Jaz sem imel kamero SJ4000 na balanci, pa ni nič treslo.

ja, recimo da je bilo užitno oziroma je bilo precej odvisno od kvalitete ceste ..

je pa res, da mi je pri posnetkih bolj pomembno, da vidim tudi razglede oziroma dogajanje okoli mopeda in ne samo striktno cesta pred motorjem .. bom pa sedaj naročil še eno kamero, ki pa bo verjetno fixna na motorju .. in pol pozimi, ko bo čas, bom kaj montiral oba posnetka .. :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!