Skoči na vsebino

Kamere za snemanje med vožnjo


igralec

Priporočene objave

Bi mi kdo znal povedat kako občutna je razlika na monitorju oz.ekranu med res.1080/30 Fps in 1080/60 fps.

Thnx

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

neeee kupovat kamere za 30$, kupil in res ima 5MP, ampak leča je kot da bi čez umazan kozarc snemau, ni ostrine na nobeni točki in kontra luči so use razmazane. 

Ampak je dosegla svoj cilj, ugotovil da nimam niča pamtnega za snemat in nisem potem kupoval bolše kamere.

Nekatere novejše kamere imajo tudi stabilizacijo slike, poglejte kakšne narejene za modelarje.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

44 minutes ago, FLY said:

Bi mi kdo znal povedat kako občutna je razlika na monitorju oz.ekranu med res.1080/30 Fps in 1080/60 fps.

Thnx

Oko je sicer sposobno zaznati vec kot 30fps ampak neke hude razlike med gledanjem 30fps in 60fps ne bo .. tu se gre bolj za to, da ce 60fps upocasnis na 1/2 dobis 30fps in je posnetek se vedno gladek, pri 30fps pa pa je to potem 15fps, ka so pa ze slicice oziroma diapozitivi ..

Torej 60fps je predvsem koristno za pocasne posnetke .. trenirano oko pa bo opazilo razliko med 30 in 60 ..

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 hour ago, FLY said:

Bi mi kdo znal povedat kako občutna je razlika na monitorju oz.ekranu med res.1080/30 Fps in 1080/60 fps.

Thnx

 

55 minutes ago, Snecer said:

je ni

Come again? Pa ne pozabit gledat v 720p60 oz.1080p60. Razlika je očitna

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sit on the bike and just drive fuck the camera and other tehnology ...

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...
Ob 5/16/2016 at 16:14, Dejanx pravi:

xiaomi yi s predelavo na zunanji mikrofon za 3 dolare ni neke amak bolše kot original, montiran pod sedež.

Kamera je stala 68$ plus dodatki za pritrditev 15$ plus carina na vse skupaj mislim da okoli 25 eur. Dodatno sem še kasneje kupil 2 bateriji s polnilcem za 10 eur. 

Na internetu se da tudi najti ogromno različnih skript, ki izbolšajo posamezne parametre snemanja tako da jo lahko več ali manj prilagodiš za stvar katero jo boš uporabljal. Skripte normalno skopiraš na sd in se zaženejo z zagonom kamere, če je več ne želiš zbrišeš dol in to je to. Jaz sem s kamero zadovoljen edina kar me moti je kvaliteta zvoka oz preobčutljivost mikrofona. Zato čakam zdaj malo bol kvaliteten zunanji mikrofon in upam da bo pol ok. Posnetek ki sem ga dodal je drugače malo lepši tisti izvirni ker ko sem dal na youtube zgleda da se nekaj na kvaliteti izgubi.

 

lp

A uporabljaš katero izmed teh skript? Sam imam tudi Xiaomi Yi in dela solidno. Super bi bilo imet kakšen remote za vklop in izklop kamere in snemanja...

Na svoji sem opazil, da ima težavo s fokusom (kar jih ima mnogo), kar pa se da rešit, da malo zasučeš lečo... Letos sem jo uporabil na moto turi v Ekvadorju in sem komaj doma opazil, da so posnetki rahlo neostri... :(  

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Uporabljam yimax movie 1080p verzijo. S to skripto je bil sneman posnetek ki sem ga nalozil. Ja za to lečo vem da nekatere so slabo nastavljene. Jaz sem sicer svojo še probal malo da vidim če se da kaj bolše nastavit pa sem prestavil na original pozicijo ker je ta ok. Ne vem če si posodabljal kaj fw na kameri. V glavnem zdaj ima podporo snemanja 2k/30fps tako da za toti dnar je dobra.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

FW sem pososobil in ima sedaj 2k na voljo. Je pa res, da je že tak 1080p čisto dovolj za naše potrebe... :) Lečo pa še morem nastavit, da bodo posnetki ostrejši... Se strinjam, za ta denar čisto solidna zadeva.

Popravljeno . Popravil JezniPohorc
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

http://www.yitechnology.com/actioncamera2.php?id=5

Xiaomi yi action camera 2 4K. Tole bo pa fantazija, sploh proti GO PRO HERO 4 BLACK. Spodej poglejte primerjavo. V predprodaji nekih 240$. Proti GO PRO 4 BLACK k je 500$. 

Plus elektronski stabilizator:

 

 

Popravljeno . Popravil dog66
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 28 May 2016 at 9:18, dog66 pravi:

http://www.yitechnology.com/actioncamera2.php?id=5

Xiaomi yi action camera 2 4K. Tole bo pa fantazija, sploh proti GO PRO HERO 4 BLACK. Spodej poglejte primerjavo. V predprodaji nekih 240$. Proti GO PRO 4 BLACK k je 500$. 

Plus elektronski stabilizator:

 

 

a dej ne ga srat proti gopro :rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Včeraj mi je pri hitrosti +50km/h padla kamera SJ 4000 iz ohišja in kakih 30m ropotala po asfaltu. Ohišje sem pozabil pripreti, ker se mi je mudilo v službo. 

Rezultat: izgubil sem pokrov baterije, in obroč okrog leče, sprednji pokrov s tipko sem našel, leča čudežno nepoškodovana, robovi ne več tako oglati, kamera pa na veliko presenečenje deluje perfektno. :cool:

Zdaj vem, zakaj jim pravijo akcijske kamere. :)

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Kaj ste do sedaj naumili? Katero kamero se splača vzet? Stabilizator slike, barvna usklajenost... Te kamere se razmožujejo kot zajci.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

8 hours ago, alen1 said:

Kaj ste do sedaj naumili? Katero kamero se splača vzet? Stabilizator slike, barvna usklajenost... Te kamere se razmožujejo kot zajci.

budget?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

S kakimi kitajskimi kamerami se vsaj po mojih izkušnjah (Xiaomi yi) da doseči cca. 80-90% kvalitete slike napram GoProju in podobnim, cena teh kitajskih pa je lahko tudi do 4x nižja... Zvok večinoma vsi snemajo ločeno (mikrofon priključen na GoPro ali diktafon), saj piš vetra in turbolence ne omogočajo snemanja dobrega zvoka. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 30. 8. 2016 at 5:20, sebar pravi:

budget?

Kaj vem, imam eno za 60€ - SJ6000. ni mi všeč ker so barve take svetle vse oz malce blede in stabilizator slike ni ravno ne vem kaj.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

11 minutes ago, alen1 said:

Kaj vem, imam eno za 60€ - SJ6000. ni mi všeč ker so barve take svetle vse oz malce blede in stabilizator slike ni ravno ne vem kaj.

A to naj bi bila upgrade od sj4000? 

Ker moja sj4000 wifi je se cca 8 meseciu nazaj stala lepih 100e na amazonu.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, ukica pravi:

A to naj bi bila upgrade od sj4000? 

Ker moja sj4000 wifi je se cca 8 meseciu nazaj stala lepih 100e na amazonu.

 

Ma to je ponaredek ki sicer deluje. Stara je pa cca. leto in pol. Originale SJ so dražje pa spet ne vem kako je s stabilizatorji slike in brvano kompozicijo. Še najraje bi kako majhno in kvalitetno v stilu GoPRo session. Čeprav nekako največ ti ponuja kakšna garmin virb.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

2 hours ago, alen1 said:

Ma to je ponaredek ki sicer deluje. Stara je pa cca. leto in pol. Originale SJ so dražje pa spet ne vem kako je s stabilizatorji slike in brvano kompozicijo. Še najraje bi kako majhno in kvalitetno v stilu GoPRo session. Čeprav nekako največ ti ponuja kakšna garmin virb.

Stibilizator ni najboljsi..res pa je da sem probal samo na kolesu. 

Stem da tudi zvok na sj4000 ni presezek..ce sploh je. Morm se sprobat na motorju.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Od akcijske kamere na motorju ne moreš pričakovati vrhunskega zvoka, pa lahko imaš najnovejši GoPro. Zato dober zvok se namesti mikrofon v žep. Za začetek lahko uporabiš snemalnik na mobilniku in potem v video urejevalniku zvok in sliko združiš. Bolje bo sigurno.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Meni z gsm-om ful lepo posname pod sedežem. Ampak, ker uporabljam fon tudi za gps/glasbo/telefon mi to pač ne gre skoz.

Torej bo treba nabaviti diktafon. Ponavadi pa na začetku posnetka nakratko zahupam, tako da potem pri obdelavi hitro najdem skupne točke in enostavno sinhroniziram.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdravo a se da na sjcam 5000 izklopit spredi modro utripajoco med snemanjem, se mi modra scetloba pojavlja v kotu na posnetku, al se samo meni zdi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!