Skoči na vsebino

Kamere za snemanje med vožnjo


igralec

Priporočene objave

2 hours ago, Aljaz(gsr) said:

Zdravo a se da na sjcam 5000 izklopit spredi modro utripajoco med snemanjem, se mi modra scetloba pojavlja v kotu na posnetku, al se samo meni zdi

v setupu maš pod light-set .. mislim da imaš off (nobena ledika), 1 (samo zadaj), 2 (zadaj in zgoraj), 3 (vse 3) .. jaz sem sicer pobarval na črno vogal v ohišju, ker mi je fajn, da sveti spredaj - tako takoj vidim v špeglu, če (še) snema ali ne .. od takrat naprej je ok, na posnetku se ne vidi .. sicer se je videlo samo na nočnih posnetkih, čez dan se ledika ni videla ..

Popravljeno . Popravil Texo
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sej tut js sem najprej poštudiral da bi pobarval z alkoholcu :D narlažje.

Zdej ko sem pa kamero dobil je pa motor v garazi in čaka na konce še sprobat ne morem

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

men je sj 4000 original  ze crknila....  neki snema sam  k dam na računalnik napiše da je posnetek uničen...

je pa pomoje problem v tem da sem jo mel namontirano na sprednjem delu motorja na zeleznem nosilcu,,, in ko si nabil gas se je lepo tresla...tud luknje na cesti so fajn rukale... uglavnem pomoje je to problem :/

na čeladi jo nosit jo pa ne mislem, tko da nč več snemanja zame :S

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

4 hours ago, Rogerg said:

men je sj 4000 original  ze crknila....  neki snema sam  k dam na računalnik napiše da je posnetek uničen...

je pa pomoje problem v tem da sem jo mel namontirano na sprednjem delu motorja na zeleznem nosilcu,,, in ko si nabil gas se je lepo tresla...tud luknje na cesti so fajn rukale... uglavnem pomoje je to problem :/

na čeladi jo nosit jo pa ne mislem, tko da nč več snemanja zame :S

si probal z drugo kartico? pa formatiraj kartico preko kamere, ne na pc-ju .. dvomim, da so vibracije kaj krive ..

4 hours ago, Aljaz(gsr) said:

Sej tut js sem najprej poštudiral da bi pobarval z alkoholcu :D narlažje.

Zdej ko sem pa kamero dobil je pa motor v garazi in čaka na konce še sprobat ne morem

 

jaz sem najprej z alkoholnim pa se je še videlo čez v temi, pol sem pa od moje črni lak vzel in konkretno oni vogal prebarval .. zdaj je mir .. ;) 

Popravljeno . Popravil Texo
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

nisem je formatiral.. sem pa kupil novo kartico in probal.... isto..

tud na   več različnih računalnikih sem probal odpret pa noče  noben...  mogoče bi jo kdo znal popravit sam verjetno ne bi blo poceni.. pomoje bolš stran vržt pa jo pozabit 

Popravljeno . Popravil Rogerg
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 16. 9. 2016 at 8:39, sebar pravi:

Dej jo raj meni pošlji, se bom kej nauču k jo bom dal narazen :)

sebar nč ne bo na tvojo žalost.. in na mojo srečo :D  

včer smo si vzel cajt in mal probaval če bi se dal kaj rešit... in nakonc  ugotovil da je bla baterija prazna.. nč jasn :huh:

mam tko nastavljeno da ciklično snema... 3 minute.. in tko da ko dam kontakt na motorju dobi štrom in začne snemat in ko zgubi štrom neha snemat....   tko da nevem zakaj se je baterija spraznila oz kaj sploh rabi baterijo če je na štromu skoz ?.. uglavnem zdej ma baterijo polno in dela 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

da nebom druge teme odpiral, ker se tako ali tako tiče kamer oziroma snemanja vožnje ..

s čim pa zvok snemate? je kdo videl kje/ima/pozna koga, ki bi imel snemalnik zvoka (diktafon, ...) z možnostjo dveh ločenih mikrofonov? torej da bi hkrati 2 zadevi snemal na 2 ločena kanala?

seveda iščem poceni zadeve, diktafoni za 100€ me ne zanimajo .. :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Namesto diktafona lahko uporabiš svoj telefon. Če bi rad dva kanala pa poišči še ta star telefon. Aplikacij za dotično uporabo imaš v app trgovini malo morje  

On 19. 9. 2016 at 9:22 PM, Rogerg said:

sebar nč ne bo na tvojo žalost.. in na mojo srečo :D  

včer smo si vzel cajt in mal probaval če bi se dal kaj rešit... in nakonc  ugotovil da je bla baterija prazna.. nč jasn :huh:

mam tko nastavljeno da ciklično snema... 3 minute.. in tko da ko dam kontakt na motorju dobi štrom in začne snemat in ko zgubi štrom neha snemat....   tko da nevem zakaj se je baterija spraznila oz kaj sploh rabi baterijo če je na štromu skoz ?.. uglavnem zdej ma baterijo polno in dela 

Samo da si zrihtal! 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

5 hours ago, Snecer said:

Kakšen zvok? na kamero lahko priklopiš mikrofon, ki ga namestiš nekam na motor ali v čelado :) 

sj5000 nima vhoda za mic (no, brez moddanja ne gre, pa pol v ohišje ne gre), pa tudi ne pride v poštev, ker imam kamero na čeladi (žice) .. zvok bi snemal kje blizu izpuha ..

4 hours ago, sebar said:

Namesto diktafona lahko uporabiš svoj telefon. Če bi rad dva kanala pa poišči še ta star telefon. Aplikacij za dotično uporabo imaš v app trgovini malo morje  

Samo da si zrihtal! 

sedaj snemam na telefon, pod sedežem .. zvok je čist ql posnet, se lepo sliši, ampak potem nimam navigacije/telefona/glasbe/pokemonov ... star telefon bi bla rešitev, ampak ga nimam .. saj bi šlo z enim kanalom, bi pač moral poiskal neko točno za mikrofon, kjer bi se ok slišalo iz rora in zvok agregrata ..

Popravljeno . Popravil Texo
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

4 hours ago, vuk76 said:

Prvi test novega nosilca za kamero...

 

škoda, da si uporabil youtubov anti-shake .. mi nekako ne sede, kako potem "zvija" celotno sliko ..

je pa zanimiva lokacija kamere, zanimiv pogled .. :)

3 minutes ago, Snecer said:

saj to boš za en, dva dva posnetka "rabil", ki jih itak nihče ne pogleda do konca :)

ne se naprezat

ni mišljeno za druge oziroma za obljavljat, za lastno uporabo oziroma spomine .. bi pa rad nardil kakšni kratki filmček (max 2-3 minute) iz raznih poti, kratke intervale iz določenih delov .. ampak z zvokom motorja je posnetek doooosti boljši, kot z kakšno glasbo ali šumenjem vetra ..

Popravljeno . Popravil Texo
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@Texo - nisem uporabil you tube-ovega anti shake-a. Me vedno znova sprasuje ko pogledam video. Mogoce se kaksne vibracije prenesejo na kamero. Mam se par idej kako izboljsati nosilec...podloziti z kaksno gumo itd.

Sama lokacija mi je bla ze od zacetka ful dobra.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem zadnjič gledal na tv kanalu ameriško reklamo,  da če imaš kamero na avtomobilu,  da plačaš manj zavarovanja za avto. 

Zdaj že mene mika,  da bi jo imel. 

Kaj predlagate za začetek?  

Mogoče se da bi imel kot na motorju in avtu 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

12 minutes ago, stuhec said:

Sem zadnjič gledal na tv kanalu ameriško reklamo,  da če imaš kamero na avtomobilu,  da plačaš manj zavarovanja za avto. 

Zdaj že mene mika,  da bi jo imel. 

Kaj predlagate za začetek?  

Mogoče se da bi imel kot na motorju in avtu 

Za zacetek se preseli v ameriko, da bos imel cenejse zavarovanje zaradi namescene kamere.

  :smoke:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kolikor je meni znano. Ti ta kamera v Sloveniji prav veliko ne koristi, ker posnetki  v primeru nesrece na sodiscu ne veljajo kot dokaz. Lahko razjasnijo kaksno situacijo to pa je tudi vse.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

21 minutes ago, dr.looney said:

Kolikor je meni znano. Ti ta kamera v Sloveniji prav veliko ne koristi, ker posnetki  v primeru nesrece na sodiscu ne veljajo kot dokaz. Lahko razjasnijo kaksno situacijo to pa je tudi vse.

Mislim da ta logika ni vec tako crno bela. 

@Borutt mogoce znas ti kaj vec povedati? Kako je v praksi..

mislim da to kar je rekel stuhec ni vec dalec, saj je wizz zavarovanje ze zacel z nekimi 5% popusta ce podpises/se zaobljubis da nebos uporabljal telefona med voznjo.. Ni malo je pa zacetek :) 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 9 urami, vuk76 pravi:

Prvi test novega nosilca za kamero...

 

Sama namestitev kamere je zanimiva. Ko pogledam posnetek na televiziji-velikem zaslonu opažam, da kameri odvzame ostrino zgornji spojler. Avtofokus se preusmeri nanj in ne na center dogajanja! Tudi sam sem imel z fokusiranjem težave pri iskanju nenavadnih postavitev. Poizkusi zmanjšati kot na kameri.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 7 urami, Nearrain pravi:

Za zacetek se preseli v ameriko, da bos imel cenejse zavarovanje zaradi namescene kamere.

  :smoke:

super

bravo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

22 hours ago, vuk76 said:

@Texo - nisem uporabil you tube-ovega anti shake-a. Me vedno znova sprasuje ko pogledam video. Mogoce se kaksne vibracije prenesejo na kamero. Mam se par idej kako izboljsati nosilec...podloziti z kaksno gumo itd.

Sama lokacija mi je bla ze od zacetka ful dobra.

zanimivo .. zgleda točno tako, kot da bi anti-shake zvijal zgornji spojler .. :)

ja, probaj z kakšno peno, ki je ponavadi v embalažah ..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 18 urami, dr.looney pravi:

Kolikor je meni znano. Ti ta kamera v Sloveniji prav veliko ne koristi, ker posnetki  v primeru nesrece na sodiscu ne veljajo kot dokaz. Lahko razjasnijo kaksno situacijo to pa je tudi vse.

V primere nesreče v civilnem postopku seveda velja kot dokaz, tam ni omejitev. V bistvu pa te itak zanima samo civilni postopek in sicer ali boš dobil odškodnino in kdo je zanjo odgovoren.

Sicer pa, ko si napisal, da "razjasnijo" kakšno situacijo, ravno to je to...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!