Skoči na vsebino

Kamere za snemanje med vožnjo


igralec

Priporočene objave

Posnetek je do ... asvaltne panorame lep, atraktiven. Ampak iztegni roko na stan pri tej hitrosti in pritisk, katerega dobiš v roko ne bo vzdržal gimbal. Zaradi moje lenobe še vedno stoji gimbal v omari. Še vedno ga nisem preizkusil na motorju in sedaj si me malo podkuril in v prvem sončnem dnevu grem probat, čeprav moj motor nima takšne končne kot tvoj potegne z drugo prestavo :). Bom poročal ...

Popravljeno . Popravil The Lakl
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

26 minutes ago, shark90 said:

Še posnetek: Test 1in Test 2

kaj je blo tu ? Si ga podrsal po tleh?

12 hours ago, shark90 said:

Pozdravljeni. Imam kamero gopro 4, sedaj pa sem kupil še feiyu wg (3 osni gimbal) in zadevo sem danes testiral. Vpel sem na cevno zaščito motorja in po nekaj km zadeva ne deluje več, kamero mi obrne okrog in snema nazaj in tam obstane.. Ima kdo podobne probleme z tem? Razmišljam v tej smeri da gimbalu ne pašejo tresljaji motorja ki se prenašajo na cevno zaščito... 

Ko se obrne nazaj, je fiksno nazaj ali še vedno opravlja funkcijo? Mogoče ga treba kalibrirati ponovno?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

31 minutes ago, shark90 said:

Še posnetek: Test 1in Test 2

Dobro zgleda tale posnetek. Se ti je to zgodilo ob voznji na Pohorje;tam naceloma ni taksnih hitrosti,da bi ble taksne sile prevec...razen na par ravninah.

Tukaj so dosti debatirali o teh zadevah: http://www.s1000rr.de/forum/viewtopic.php?f=6&t=1758&hilit=feiyu

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 urami, Tex pravi:

kaj je blo tu ? Si ga podrsal po tleh?

Ko se obrne nazaj, je fiksno nazaj ali še vedno opravlja funkcijo? Mogoče ga treba kalibrirati ponovno?

Ne na teh posnetkih nisem podrsal po tleh, sem pa kasneje ko je bila kamera obrnjena nazaje, takrat sem jo podrsal 3x in seveda kamera ni v ohišju. So pa posledice zelo rahle, glede na posnetek :)
ko se obrne nazaj ne opravlja več svoje funkcije, mislim da se celo izklopi, ker potem samo vklopim je potem vse ok.

 

pred 5 urami, vuk76 pravi:

Dobro zgleda tale posnetek. Se ti je to zgodilo ob voznji na Pohorje;tam naceloma ni taksnih hitrosti,da bi ble taksne sile prevec...razen na par ravninah.

Tukaj so dosti debatirali o teh zadevah: http://www.s1000rr.de/forum/viewtopic.php?f=6&t=1758&hilit=feiyu

Ja to je ob vožnji na pohorje, saj najbolj me je zanimalo kdaj se to zgodi, če je to ob večji hitrosti. Ampak očitno hitrost ni toliko pomembna, jaz mislim da so največ krivi tresljaji v višjih obratih, ker pred tem prvim posnetkom je delalo normalno kakšne 3km na nizkih obratih, potem pa je začelo zezat..
Razmišljam da bi nalepo nosilček na bočno plastiko, tam je manj vibracij, mogoče pa bo delalo.. Če pa je kriv samo zračni upor, bo pa mogla kamera dobit neko šipico :P:) 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Da sem pošten in povem po pravici, da mi moj Yunnec stabilizator deluje precej krhko. Dejansko, ko ga vklopim poravnajo motorčki kamero v os. Ker kamera ni uravnotežena je pri izklopljenem stabilizatorju obrnjena precej navzdol in pri vklopu jo stabilizator poravna ter že tukaj imam občutek, da motorčki precej jokajo od obremenitve. Dodajmo še zračni pritisk, sunke vetra in vibracije?!?!?! Kot pravim-probat bo treba :) Če ne pa v smeti. :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 18 urami, The Lakl pravi:

Da sem pošten in povem po pravici, da mi moj Yunnec stabilizator deluje precej krhko. Dejansko, ko ga vklopim poravnajo motorčki kamero v os. Ker kamera ni uravnotežena je pri izklopljenem stabilizatorju obrnjena precej navzdol in pri vklopu jo stabilizator poravna ter že tukaj imam občutek, da motorčki precej jokajo od obremenitve. Dodajmo še zračni pritisk, sunke vetra in vibracije?!?!?! Kot pravim-probat bo treba :) Če ne pa v smeti. :)

ja res je zadeve so bol krhko narejene, sicer pa hočejo narediti čim lažje... Sicer jaz nisem dobil občutka da bi ga zračni upor toliko motil ker potem bi vsake toliko šel iz svoje pozicije, meni pa v trenutko popusti in še to ne pri večji hitrosti.. Moram preverit na drugem mestu kjer ni vibracij ;) Kaj ti imaš od drona ali je posebaj stabilizator?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Posebaj stabilizator na ročaju in se sam stabilizator lahko tudi uporabi na dronu

yuneec_yuntystgus_1pc_of_steady_grip_1223080.jpg

Popravljeno . Popravil The Lakl
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdravo,

imam eno vprašanje oz. bom rabil pomoč. Ker mi je pred letom dni crknila GoPro Hero2 sem kupil Kitajca SJCAM SJ5000X Elite. Saj vem, ni to GoPro ampak za 150 EUR s tremi Li-ion akumulatorji in polnilcem zanje je trikrat cenejša od najcenejše GoPro - ki tudi crkne :angryrant1: Danes sem napravil prve posnetke in za ta denar so res presenetljivo dobri.

Sedaj sem pa opazil, da nimam več Windows Movie Maker-ja na PC-ju. Tudi ga ni več možno snet, ker ga je Microsoft ukinil. Torej, kaj uporabljate za video editor? Potrebujem nekaj enostavnega in freeware.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 52 minutami, IZTOK pravi:

Zdravo,

imam eno vprašanje oz. bom rabil pomoč. Ker mi je pred letom dni crknila GoPro Hero2 sem kupil Kitajca SJCAM SJ5000X Elite. Saj vem, ni to GoPro ampak za 150 EUR s tremi Li-ion akumulatorji in polnilcem zanje je trikrat cenejša od najcenejše GoPro - ki tudi crkne :angryrant1: Danes sem napravil prve posnetke in za ta denar so res presenetljivo dobri.

Sedaj sem pa opazil, da nimam več Windows Movie Maker-ja na PC-ju. Tudi ga ni več možno snet, ker ga je Microsoft ukinil. Torej, kaj uporabljate za video editor? Potrebujem nekaj enostavnega in freeware.

 

to vzemi od konkurence, je free, mp4 format itak, pa simpl za delat...

http://www.garmin.com/sl-SI/shop/downloads/virb-edit

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne vem če bo to šlo, ker virb je sm za garmin. Kok vem sm to že probaval pa ni šlo. Drugače pa sam uporabljam Pinnacle studio

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem našel tole http://fixounet.free.fr/avidemux/ Je res freeware, ni mi ravno dajat 50 EUR za program. Neke creckane variante pa mi tudi ne dišijo.

Sedaj moram nabavit še chest mount ali pa shoulder mount. Na čelado mi ravno ni kamere za pritrjevat ker sem pregrešno drago plačal lahko in tiho ( aerodinamično ) čelado. Razen tega je preklopna in skoraj ni možno nanjo pritrdit kamero.

A je kdo že sprobal tele opasače za namestitev kamere na ramo? Na prsih bo pri meni prenizko, ker imam nameščen ta visok vizir.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 10 urami, Danilo D pravi:

Ne vem če bo to šlo, ker virb je sm za garmin. Kok vem sm to že probaval pa ni šlo. Drugače pa sam uporabljam Pinnacle studio

Gre, samo na za tisto, kar si ti hotel, gpx pa uvaža le od garmina.

Kot video urejevalnik pa je za format mp4, ne glede na kamero, preverjeno.

Evo probal video iz telefona, Nokia, čisto normalno...

Popravljeno . Popravil Snecer
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob ‎4‎/‎17‎/‎2017 ob 9:36, GO_Tomi pravi:

A GoPro program ti ni všeč?

Sam sicer uporabljam Sony Vegas Pro 13.

V bistvu sploh nisem vedel, da ima GoPro svoj program za editiranje video posnetkov. Škoda, da so sedaj staro varianto ukinili in nudijo novo, ki je okrnjena in namenjena bolj mobilnim napravam. kdo bo pa editiral video na pamentnem telefonu? Že na PC-ju z kakšnim procesorjem nižjega razreda melje kar dolgo.

Snel sem si staro varianto GoPro Studio, je kar dobra. Hvala za tvoj namig!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

GoPro Studi noče obdeloval videov iz druge kamere :fyou: Posnetke lahko predvajam v vseh možnih video predvajalnikih, kot so Windows player, VLC player, Pot player pa tudi v Applovem QuickTime playerju. Ko pa zaženem GoPro studio, pa mi javi, da vgrajen QuickTime ne more predvajati datoteke :cry: Očitno so se zaščitili.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo uspel prvi posnetek in zmontiran video... Nič posebnega, peljal sem se na letno srečanje v Moto Center Ptuj. zaradi dolžine posnetka pa mi je YouTube znižal kvaliteto iz HD na ne vem kaj :? Posnetek na PC-ju je bistveno bolj oster.

 

  • Všeč mi je 4
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

On 21. 4. 2017 at 8:23 PM, IZTOK said:

noče obdeloval videov iz druge kamere

Hoče hoče ;) Od Xiaomi YI obdela brez nerganja.

Mogoče maš v formatu, k mu ne ustreza, mogoče je dolžina problematična (kar ni zelo verjetno), mogoče je treba QuickTime nadgradit, mogoče delaš to z USB naprave, ki je prepočasna, mogoče karkoli šestega ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 16 minutami, GO_Tomi pravi:

Hoče hoče ;) Od Xiaomi YI obdela brez nerganja.

Mogoče maš v formatu, k mu ne ustreza, mogoče je dolžina problematična (kar ni zelo verjetno), mogoče je treba QuickTime nadgradit, mogoče delaš to z USB naprave, ki je prepočasna, mogoče karkoli šestega ...

QuickTime za Windows se ne da več nadgraditi, ker je Apple ukini podporo. Sicer pa je QuickTime brez problema  predvajal posnetke iz kamere. Format kamere je mp4 ali mov a nobenega ni predvajal. Klinc ga gleda :jezik: mam sedaj boljšo varianto :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lep posnetek :OK:. Edino ob hitrost v naseljih in prekratko varnostno razdaljo se bodo čitalci foruma obregali (ker te to dvoje res malo jebe :jezik:). Upam, da nisi eden od unih, ki pizdijo, ker se miličarji postavijo na ne vem kakšne strateške točke in v inkasantske položaje, ker ti povsod v naselju pelješ prehitro :P. In upam, da ne sodeluješ nadležno v temi, kjer je nekaj govora o tem, kako se narobe meri tista varnostna razdalja (2 sekundi), ker jo ti pač nimaš niti pol sekunde :P. Drugače pa, kot že rečeno, lep posnetek. Dovolj oster za normalno gledanje in dobra kombinacija motornega ropota z glasbo v ozadju (mi glasba ni moteča, čeprav ni po mojem okusu, ker se lahko skoncentriram na zvok mopeda).

Ajd!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 14 minutami, GoBobi pravi:

Lep posnetek :OK:. Edino ob hitrost v naseljih in prekratko varnostno razdaljo se bodo čitalci foruma obregali (ker te to dvoje res malo jebe :jezik:). Upam, da nisi eden od unih, ki pizdijo, ker se miličarji postavijo na ne vem kakšne strateške točke in v inkasantske položaje, ker ti povsod v naselju pelješ prehitro :P. In upam, da ne sodeluješ nadležno v temi, kjer je nekaj govora o tem, kako se narobe meri tista varnostna razdalja (2 sekundi), ker jo ti pač nimaš niti pol sekunde :P. Drugače pa, kot že rečeno, lep posnetek. Dovolj oster za normalno gledanje in dobra kombinacija motornega ropota z glasbo v ozadju (mi glasba ni moteča, čeprav ni po mojem okusu, ker se lahko skoncentriram na zvok mopeda).

Ajd!

mal bom siten ampak 2 sekundi sta pri določeni hitrosti, pri 50km/h ni več 2 sek. Sicer pa na AC je 2 sekundi XXXm če se ne motim, zdej pa zračunaj, kdaj moraš v jutranji konici štartat z Vrhnike, da prideš v LJ. Malomorgen ko je promet zgoščen, oziroma neprevozno, 100avtov, pa je že vse zabukirano.

Pa še nekaj, če hočeš avto, ki je pred teboj prehitet, se  mu moraš žal približat, tudi na 3 m :P, drugače ne gre mimo.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 minutami, DAMI34 pravi:

mal bom siten ampak 2 sekundi sta pri določeni hitrosti (u bistvu pri določeni gostoti prometa, ampak ja, se strinjam), pri 50km/h ni več 2 sek. Sicer pa na AC je 2 sekundi XXXm če se ne motim, zdej pa zračunaj, kdaj moraš v jutranji konici štartat z Vrhnike, da prideš v LJ. Malomorgen ko je promet zgoščen, oziroma neprevozno, 100avtov, pa je že vse zabukirano (drži).

Pa še nekaj, če hočeš avto, ki je pred teboj prehitet, se  mu moraš žal približat, tudi na 3 m :P (morda, tik preden ga prehitiš, ko si maksimalno skoncentriran, ne pa da se voziš za njim tako, čez pol naselja z deset izvozi iz glavne ceste, ko ne veš, kdaj bi majster pred tabo lahko zažlajfal in zavil na njemu izbrani domači dovoz), drugače ne gre mimo (ja, če nimaš vsaj 40 kojnov :P).

 

Evo, pa sem/smo začel :lol1:...

Ajd!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 25 minutami, GoBobi pravi:

Evo, pa sem/smo začel :lol1:...

Ajd!

in končal :D

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

On 23/04/2017 at 9:51 AM, IZTOK said:

Evo uspel prvi posnetek in zmontiran video... Nič posebnega, peljal sem se na letno srečanje v Moto Center Ptuj. zaradi dolžine posnetka pa mi je YouTube znižal kvaliteto iz HD na ne vem kaj :? Posnetek na PC-ju je bistveno bolj oster.

Uro pa datum imaš namerno gor ali si pozabil izklopit? Mene ful moti, če mam ta štempl gor .. ;)

Malo offtopic - smo se srečali najprej v Miklavžu ob 13:30 in potem še pri Moto Centru, ne? Tracer, enaka barvna kombinazija kot tvoj, sva šla z ženko pogledat, kakšni so kaj čevapi .. ;)

Popravljeno . Popravil Tex
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 urami, DAMI34 pravi:

mal bom siten ampak 2 sekundi sta pri določeni hitrosti, pri 50km/h ni več 2 sek. Sicer pa na AC je 2 sekundi XXXm če se ne motim, zdej pa zračunaj, kdaj moraš v jutranji konici štartat z Vrhnike, da prideš v LJ. Malomorgen ko je promet zgoščen, oziroma neprevozno, 100avtov, pa je že vse zabukirano.

Pa še nekaj, če hočeš avto, ki je pred teboj prehitet, se  mu moraš žal približat, tudi na 3 m :P, drugače ne gre mimo.

 

pravilo dveh sekund velja ne glede na hitrost... spreminja se samo razdalja v metrih.

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 23 minutami, Žan96 pravi:

pravilo dveh sekund velja ne glede na hitrost... spreminja se samo razdalja v metrih.

qul

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!