Skoči na vsebino

Kamere za snemanje med vožnjo


igralec

Priporočene objave

...ekola, @Snecer ... da ti naredim malo veselja..   :D

Včeraj sem stestiral kamero na mopedu. Prednja je o.k., pri zadnji pa  se pri visokih obratih motorja zaradi vibracij mašine, ki se prenaša na okvir, popači slika z "valovanjem". Pri normalni vožnji po CPP predpisih, do tega fenomena ne prihaja...   :P
Lahko bi se poigral z odpravo teh vibracij s silikonskimi vložki in "antivib" ploščo, samo se mi ne da... oz. nimam potrebe po tem, ker sem že napisal, kaj je namen teh kamer.

Tko.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 9 minutami, Zivnorc pravi:

...ekola, @Snecer ... da ti naredim malo veselja..   :D

Včeraj sem stestiral kamero na mopedu. Prednja je o.k., pri zadnji pa  se pri visokih obratih motorja zaradi vibracij mašine, ki se prenaša na okvir, popači slika z "valovanjem". Pri normalni vožnji po CPP predpisih, do tega fenomena ne prihaja...   :P
Lahko bi se poigral z odpravo teh vibracij s silikonskimi vložki in "antivib" ploščo, samo se mi ne da... oz. nimam potrebe po tem, ker sem že napisal, kaj je namen teh kamer.

Tko.

a lahko tukaj objaviš kakšn posnetek, čeprav vem, da so fajli velki :huh: 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... Fileji so težki po 255MB.

... tut ključek moram s karjolo pripeljat do compa...ker je čist do vrha poln, pa težak.

Pridi k meni zvečer, se dava na kavč, pokrijeva z deko, laptop na kolena.... pa bova gledala...   :D .... aja pa baso ti bom dal za držat ta cajt, da ti nau dougčas.....  :lol1:

 

 

  • Haha 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, Zivnorc pravi:

... Fileji so težki po 255MB.

... tut ključek moram s karjolo pripeljat do compa...ker je čist do vrha poln, pa težak.

Pridi k meni zvečer, se dava na kavč, pokrijeva z deko, laptop na kolena.... pa bova gledala...   :D .... aja pa baso ti bom dal za držat ta cajt, da ti nau dougčas.....  :lol1:

 

 

temu se ćlouk res ne more upret :blush:

torej so posnetki po 255 MB in dolci cca 2 minuti ?

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, maus pravi:

temu se ćlouk res ne more upret :blush:

torej so posnetki po 255 MB in dolci cca 2 minuti ?

 

Da.

... sej bi dal na YouTube, pa sem gor... in to prow za Snecerja... sam kaj pomaga, ko bo mižal ob gledanju posnetka, ker vem, da ne prenaša objestne vožnje... pa še en auto pa štiri kolesarje sem prehitu...  :blush:

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 14. 9. 2017 ob 9:49, Zivnorc pravi:

Da.

... sej bi dal na YouTube, pa sem gor... in to prow za Snecerja... sam kaj pomaga, ko bo mižal ob gledanju posnetka, ker vem, da ne prenaša objestne vožnje... pa še en auto pa štiri kolesarje sem prehitu...  :blush:

 

daj gor posnetek, lahko je neobjavljen :) in mi daš link privat

kaj se bo pa zadaj na repu dogajalo pa sem ti povedal, škoda, da nisi pred projektom vprašal (sicer si pa lepo naredil)...

snemanje nazaj že itak zgleda bolj objestno kot naprej

 

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Fiš aj efekt pri GoPro rešiš tako da v nastavitvah spremeniš iz W v L, pri linearni nastavitvi snemanja ni popačenj! Mam seession5, zame trenutno najboljša kompaktna kamera. Priporočam

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@Snecer

.... saj pravim, da ob "normalni vožnji"... to pomeni do ene 5000 1/min (ocenjeno zelo približno) je slika čisto primerljiva s tisto tvojo na Vršič. ... ko pa mašino naviješ, pa z obrati naraščati valovanje slike.

..  :hmm: .... kaj to misliš, da škoda, da nisem prej vprašal? ... imaš kake "tips&tricks"  ?  :D 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 41 minutami, Zivnorc pravi:

@Snecer

.... saj pravim, da ob "normalni vožnji"... to pomeni do ene 5000 1/min (ocenjeno zelo približno) je slika čisto primerljiva s tisto tvojo na Vršič. ... ko pa mašino naviješ, pa z obrati naraščati valovanje slike.

..  :hmm: .... kaj to misliš, da škoda, da nisem prej vprašal? ... imaš kake "tips&tricks"  ?  :D 

 

sem malo povprašal zakaj se to dogaja ... nekateri so mi odgovorili, da je to zaradi frekvence ... isto se dogaja na nekaterih motorjih z radar detektorjem, ki se mu na motorju pri višjih vrtljajih malo zmeša ... :huh: 

mogoče bo kakšen strokovnjak bolje razložil :?

 

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 58 minutami, Zivnorc pravi:

@Snecer

.... saj pravim, da ob "normalni vožnji"... to pomeni do ene 5000 1/min (ocenjeno zelo približno) je slika čisto primerljiva s tisto tvojo na Vršič. ... ko pa mašino naviješ, pa z obrati naraščati valovanje slike.

..  :hmm: .... kaj to misliš, da škoda, da nisem prej vprašal? ... imaš kake "tips&tricks"  ?  :D 

 

dok ne vidim posnetka, ne verjamem :) 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, Snecer pravi:

Očitno neka huda skrivnost tale kamera, da ne more še javnost videti :) 

jp .. če boš vidu, te bo treba ubit :P

p.s.

255 mega je 2 min posnetek :huh:

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 13 minutami, maus pravi:

jp .. če boš vidu, te bo treba ubit :P

p.s.

255 mega je 2 min posnetek :huh:

 

samo zdaj sem pa vedno bolj radoveden, kaj je posneto, pa saj če se je snemalo nazaj, se ne da razbrati kdo je vozil

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo, zdej ste jo vidli, prosim, da se neha smetit!

Hvala :D

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...

Pozdravljeni.

Mene zanima, če ima kdo kamero GoPro session hero4 in kako je zadovoljen z njo. Zanima me, koliko časa približno zdrži baterija, in kako hitro se polni spomin. S tem sem mislil, koliko minut lahko snemaš da zapolneš spominsko kartico z velikostjo 64gb. Zanima me tudi, kako ste zadovoljeni s sliko, ki jo poslikaš s to kamero.

Hvala za odgovre in LP

71VDrrXCjjL._SL1500_.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 50 minutami, Aljaž Jež pravi:

Ja, sem pogledal, ampak mene zanima, koliko časa lahko snema, da zapolni 1gb prostora.

sej te razumem, ampak a je potrebno odpreti novo temo za eno vprašanje? A ne bi tega vprašanja kar tam postavil in mogoče prej dobil odgovor?

Mogoče boš rekel, da sem siten, ampak čez 5 minut se lahko neki xy spomni odpret novo temo z vprašanjem: ali so vse gopro črne? A me razumeš sedaj? :D

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Session 4 odsvetujem, dela zelo slabe posnetke in foto slike. V bistvu na nivoju Hero2! Sele s Session5 so zadevo postimal, kot se spodobi.

Baterija drzi nekje 2 uri. Koliko casa pa lahko snemas na kartico je pa zelo odvisno od resolucije. Na Session5 v 1080p v 2 urah snemanja nekje cca. 38-42 Gb! Pa za 1080p resolucijo (in tudi 4K); mora biti spominska kartica nujno min. U3 verzija!!

 

lp

Popravljeno . Popravil Roger G. Jagger
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...
On 9/12/2017 at 12:42 PM, ftp said:

Ne da se mi po vsakem dopustu ukvarjat z 32+GB video posnetkov iz katerih bi "frame" vlekel, ampak samo da šklocnem fotografijo v določenem trenutku, ko vidim kaj zanimivega (brez zaustavljanja).

To omogoča https://www.sena.com/product/10c/ kolikor mi je znano ? ona LAHKO snema vedno vendar ne shranjuje, šele s pritiskom na gumb ona shrani recimo 30s pred pritiskom gumba in 30s po pritisku gumba neka taka fora je? + v njej je še komunikacijska naprava.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Prosim za pomoč in sicer. Kupil sem gopro session 5. Ko prekopiram iz kartice na računalnik posnetke, je res super čista slika. Za obdelovo posnetkov sem uporabil program wondershare filmora (meni super za igračkanje, ni zakomplicirano), vendar pri uploadu na youtube ali pa samo na računalniku, toliko izgubi na kvaliteti, da je popolnoma vseeno tudi če bi vzel kakšno poceni kitajsko kamerco...

Ali je problem v programu za obdelavo posnetkov? Na kameri imam nastavljeno 1080p 60, prav tako pri exportu v programu označim to varianto... kaj lahko naredim?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

YT ti itak skine resolucijo. Ko obdeluješ posnetek v programu, ga zaključi v pravi resoluciji. Naloži na ključek in direkt v HD televizor. Tu boš videl razliko proti kitajcem.  Ne snemaš v 4k???

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!