Skoči na vsebino

Kamere za snemanje med vožnjo


igralec

Priporočene objave

Kupil sem Go Pro 8 pa bi rabil nekoga ki obvlada stvar da mi pojasni nekaj stvari.Najraje preko telefona.Moj telefon je 041 666 176 Boris.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...
pred 1 uro, maxxa pravi:

Gledam posnetke jadranke @Snečer-ja, se slinim in ga sprasujem: si se vedno s kamero na garminu, ali si ze menjal model.

Še vedno je Garmin, sicer novejši, a tudi že par let star, Virb Ultra 30.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 7 urami, maxxa pravi:

Jaz se vedno drajsam sony, star ze 9 let. Za moje potrebe za 1x zadostuje.

Saj to je to, kamere so dosegle nek nivo slike, ki je res dobra.

Tu sem snemal 2.7k in 30fps (zmore tudi 4k, a na yt ni nekega efekta).

Kar se tiče same kamere Virb ultra 30. Nabavil sem jo par let nazaj preko avstrijske bolhe "willhaben" za 120 eur :) ker je lastnik mislil da je defektna.

Finta je v tem, da je občasno potrebno očistiti v ohišu magnet preko katerega se brezstično vklopi (zaradi vodotesnosti). Ko se nabere umazanija in ko se na magnet prime pesek, ki ima kovine, je potrebno očistiti.

Prej sem imel Virb basic in elite ter virb XE.

+ te garmin ultra 30 je, da se dejansko vklopi v sekundi iz izlopljenega načina samo z enim klikom (obrneš gumb na ohišju z rokavico). + so tudi, da je kompatibilna z gopro nastavki

Pri prejšnjih je kar trajalo. Baterija drži dobro uro snemanja, če nimaš vklopljenih vseh senzorjih, a zraven imam rezervne, ki so poceni.

Žal je Garmin ukinil linijo kamer, ker preprost ni mogel konkurirat z gopro, tako zaradi cene in dejstva, da so imele enako optiko (hw) za isto ceno.

S kamerami je enako kot z droni. Če imaš veliko omaro, se nabavi...

Po drug strani pa se lahko nabavi kakšno rabljeno za male pare, kvaliteta slike ne bo bistveno drugačna od najnovejših, sploh za yt in socialna omrežja.

- slabše lovi gps signal zaradi dodatnega ohišja, pa zaradi oblike je večji upor na čeladi.

v glavnem pri hiši bo dokler ne crkne...

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Obstaja kakšen mini fotoaparat z daljincem za na čelado?

Potreboval bi  nekaj za slikanje, da s čelado pogledam v smer in pritisnem na sprožilec, ker se mi ne da ustavljat in dajat rokavic dol.

Senemal vožnje ne bi ker, če greš za več dni je potrebno filme nekam shranjevat pa tudi, če se voziš cel dan verjetno baterija ne zdrži.  

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 urami, att pravi:

Obstaja kakšen mini fotoaparat z daljincem za na čelado?

Potreboval bi  nekaj za slikanje, da s čelado pogledam v smer in pritisnem na sprožilec, ker se mi ne da ustavljat in dajat rokavic dol.

Senemal vožnje ne bi ker, če greš za več dni je potrebno filme nekam shranjevat pa tudi, če se voziš cel dan verjetno baterija ne zdrži.  

Itak, da obstajajo, a obstajajo tudi težave. Majhni aparati po navadi pomenijo malo ročnih nastavitev. Največkrat gre za avtomatsko osvetlitev, kar pomeni, v kolikor je vreme lepo, bo fotografija ostra, ker bo čas osvetlitve kratek. Temneje bo, manj je verjetnosti za ostro in uporabno fotografijo. Med samo vožnjo in pogledom v stran hitro govorimo o hitrosti zaklepa 1/1000 s in manj, to pa včasih mali kompaktni aparat ne zmore (tudi visok ISO ne reši težave). Sam sem fotografiral z aparatom na prsih, pa ni bilo v redu (premajhen kot), zato sem kupil Gopro Hero 5, prvi, ki že ima RAW file datoteke in se da fotografija kasneje lepo popravit.

Upam, da si vsaj malo zadovoljen z odgovorom.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!