Skoči na vsebino

Jezersko - Železna Kapla - Pavličevo sedlo + tam okrog...


ZOX

Priporočene objave

Za nas Štajerce je bistveno lepši del: Železna Kapla-Jezersko (do Planšarskega jezera) in nazaj........Onih rovt proti Kranju ne pogrešam spljoh......Drugač pa cesta kot se šika :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zanimivo....kje se pa to na zemljevidu nahaja,....namrec jezersko mi je se malo znano od nekje,....železna kapla pa ne...ce bi bil kdo tak prijazen....

edit:sem najdel....zgleda zanimivo,polno 180° ovinkov :D

Popravljeno . Popravil justaboy
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi jaz sem bil danes tam in sicer prvič. Krasna cesta za podiranje ovinkov. Sam jih sicer nisem preveč poizkušal, sem pa opazoval druge. Ej vsaka vam čast, imate j***a :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Eissenkappel-Jezersko se po novem imenuje BOB STEZA (nagnjenost in kvaliteta ovinkov). Pa ne preveč reklame, da ne izvejo Zeleni Jodlarji in nam nastavijo radarje in podobne priprave! :rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sam men je velik bolš čez mejo, kjer je komplet nov asfalt..... :naughty:

Sicer sm bil pa letos tam nazadnje marca in so na naši strani full cesto popravljal tko da vem a se je pol scena kej zboljšala s cesto tam gor?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zanimivo....kje se pa to na zemljevidu nahaja,....namrec jezersko mi je se malo znano od nekje,....železna kapla pa ne...ce bi bil kdo tak prijazen....

edit:sem najdel....zgleda zanimivo,polno 180° ovinkov :D

takoj čez mejo maš polno 180 ovinkov zakon

Je pa na meji z Avstrijo na gorenjskem,na mapi boš najdu če greš s prstom mal desno od Ljubelja(mejnega prehoda) .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem bil že večkrat tam, super cesta, enkrat, so me na ovinku skoraj "zajebale" zalivke, pa zadnič je bila polita nafta takoj za ovinkom....tako, da kar previdno...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bojo radarje postavl izven naselja? My ass-nisem videl še tega v življenju(razen če je omejitev)

Cesta je pa superduper za dvovaljnike-4valjnik je treba preveč šaltat :rolleyes: Sicer pa mi je bolj simpatična cesta na avstrijsko stran Ljubelja...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ker menim da si te ovinki zaslužijo svojo temo, in kar veliko slovencev na motorjih se sreča tam...

Ovinki si že zaslužijo svojo temo, samo vsake stvari ti pa tud ni treba razlagat na forumu. :headbang: A se je tako težko malo v jezik ugriznit? Sej bi te še nekak razumel, če bi z odpiranjem tem na motosvetu doživljal kakšne zasvajajoče orgazme...v vseh ostalih primerih pa ne vem kaj bo ratalo iz teh ovinkov - še malo oglaševanja pa tistega tvojega "miru" sigurno ne bo več na tisti fliki asfalta...

Tako da Zormanu & Co ne verjemite preveč...večinoma je cesta makadamska, tam kjer je asfalt, pa le ta ne drži popolnoma nič in je pogosto zapacan s kravjimi zalivkami; običajno na cesti potekajo dirke avstijsko-balkanskega traktorskega prvenstva skupine N in krožne dirke italijanskih avtodomov; ovinki so slabi, s popolnoma napačnim prečnim nagibom...samo vozišče pa je dolgo približno 840 m in obsega cela dva ovinka tako, da se je popolnoma brez veze vozit do tja. :ninja: Raje ostanite na ridah :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tud jaz bil že tam! :yea2:

Šli smo na Logarsko dolino pa potem na pavličevo sedlo, pa na te ovinke in naprej na Jezersko.

Kot je že nekdo omenil so res tiste zalivke v asvaltu kar "hinavske"! :krneki:

Drugače pa super!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tud jest sm su ucerej do meje, pa k sm su dol sm srečov Zorman & CO., matr domačin sm pa sm že kr mal pozabu tele ovinke, me je nek kr mal vn nesl. Drugač pa asvalt je kr ql, sam unih zalivk je preveč.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ovinki si že zaslužijo svojo temo, samo vsake stvari ti pa tud ni treba razlagat na forumu. :headbang: A se je tako težko malo v jezik ugriznit? Sej bi te še nekak razumel, če bi z odpiranjem tem na motosvetu doživljal kakšne zasvajajoče orgazme...v vseh ostalih primerih pa ne vem kaj bo ratalo iz teh ovinkov - še malo oglaševanja pa tistega tvojega "miru" sigurno ne bo več na tisti fliki asfalta...

Tako da Zormanu & Co ne verjemite preveč...večinoma je cesta makadamska, tam kjer je asfalt, pa le ta ne drži popolnoma nič in je pogosto zapacan s kravjimi zalivkami; običajno na cesti potekajo dirke avstijsko-balkanskega traktorskega prvenstva skupine N in krožne dirke italijanskih avtodomov; ovinki so slabi, s popolnoma napačnim prečnim nagibom...samo vozišče pa je dolgo približno 840 m in obsega cela dva ovinka tako, da se je popolnoma brez veze vozit do tja. :ninja: Raje ostanite na ridah :naughty:

:grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bojo radarje postavl izven naselja? My ass-nisem videl še tega v življenju(razen če je omejitev)

Avstrijski organi za te ovinke že dolgo vedo in ustavljanja izven naselja niso pri njih nič posebnega! Lepo postavijo zasedo polovijo skupino (skriti počakajo , da je dovolj številčna) in potem HOP in ustavijo vse po vrsti. Sledi pobiranje dokumentov in merjenje hrupnosti ispuhov. merjenje profila gum in iskanje nehomologiranih izbolšav.Zadne dejanje je seštevanje EUROV in kasiranje! Tak prizor se je zgodil približno mesec nazaj, med vikendom, par ovinkov pred državno mejo! Kakršen koli pobeg ni bil mogoč, ker je bila ena patrulja par ovinkov niže.

Zatorej previdno!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Aja en kometnar mam na zormana, k si napisov ovinki pa narava pa mir Jest tega miru nikjer ne vidm, ob vikendih od 18ih pa do 20ih je za znoret k pridejo norci na to cesto in grejo na full gor dol in to večkrat, nebi mev nc prot njim ce bi se vozil v mejah normale.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

JU HU :kva2: :kva2: :kva2: v nedeljo sem tam; kje se pa drugače vozim ne povem :headbang: , hočem tudi nekaj miru samo zase :whistle: .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi, če je bil do sedaj mir tam gor, ga bo objavi tukaj ne bo več...in je šla še ena cesta...

Mah sej mene ne mot cez dan k večina voz v mejah normale, mene sam uni norci motjo k pridejo zvečer k se cesta sprazne.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene motijo objestneži, ki priletijo, ko kreteni in potem namesto, da bi užival v vožnji, skoz v ogledalo gledam, kdaj bo kak "metek" mimo priletel... In potem se mu je treba seveda hitro umaknit, da te ne sesuje, da o zdrsih ne govorim... Opažam, da se nekateri potem zelo radi postavljajo in te prehitevajo kar v ovinku...za vsako ceno...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene motijo objestneži, ki priletijo, ko kreteni in potem namesto, da bi užival v vožnji, skoz v ogledalo gledam, kdaj bo kak "metek" mimo priletel... In potem se mu je treba seveda hitro umaknit, da te ne sesuje, da o zdrsih ne govorim... Opažam, da se nekateri potem zelo radi postavljajo in te prehitevajo kar v ovinku...za vsako ceno...

Jah tud taki so, se prov čudm k ze zlo dolg cajt ni blo nesreče na tej cesti, sigurn 3-4leta ze ne. Prej je skoraj vsako leto edn umrl al pa je biv hudo poškodvan.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Včasih smo tam z bicikli avtomobile ganjali :naughty: . ... zabavno. Kdaj pa kdaj se z muckom spravim čez - še vedno je zabavno. Skrbi pa me, da bo po objavi te teme to res postala ena bolj obleganih smeri. Eh ja, zgleda, da se bom zdaj spet več vozil po ...ne povem :grrr B)

rrrr

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!