Skoči na vsebino

Smerokazi, LED smerniki, avtomati...


YZFgeorge

Priporočene objave

Imam prašanje glede smernikov... Vem da jih po zakonu ne rabim na motorju, ampak zaradi lastne varnosti jih bom vseeno imel. Zanima me ali morajo imeti obvezno e-oznako? Glede na to da jih uradno ne rabim? Dobil sem namreč sledečo informacijo in me zanima ali drži:

"Smernikov uradno ne rabiš, če pa jih montiraš pa morajo obvezno imeti e-oznako, sicer lahko dobiš probleme (policija itd)."

Je to res?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nasploh govorim drugace pa za svojo enduro... Jas bi gor dal mini flush mount smernike ampak nimajo e-ja. Zato sprašujem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če ima motor serijsko smernike jih ne smeš odstranit (seveda če hočeš imet motor legalen za na cesto). Če hočeš namestit nove jih pa morđ homologirat-samo e-oznaka ni dovolj.

Drugač pa o tem obstaja kar obsežna tema.

Popravljeno . Popravil trojan69
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imam prašanje glede smernikov... Vem da jih po zakonu ne rabim na motorju, ampak zaradi lastne varnosti jih bom vseeno imel. Zanima me ali morajo imeti obvezno e-oznako? Glede na to da jih uradno ne rabim? Dobil sem namreč sledečo informacijo in me zanima ali drži:

"Smernikov uradno ne rabiš, če pa jih montiraš pa morajo obvezno imeti e-oznako, sicer lahko dobiš probleme (policija itd)."

Je to res?

 

Za lastno varnost te skrbi ?  Saj vse nas.  

 

ZAHTEVE ZA DVOKOLESNA MOTORNA KOLESA

1 Vsa dvokolesna motorna kolesa morajo biti opremljena z naslednjimi svetlobnimi in svetlobno-signalnimi napravami:

1.1 z žarometom za dolgi svetlobni pramen,

1.2 z žarometom za kratki svetlobni pramen,

1.3 s smernimi svetilkami,

1.4 z zavorno svetilko,

1.5 s prednjo pozicijsko svetilko,

1.6 z zadnjo pozicijsko svetilko,

1.7 s svetilko zadnje registrske tablice,

1.8 z netrikotnim zadnjim odsevnikom.

Popravljeno . Popravil Borutt
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To z nakazovanjem z roko je bolj veljalo za starejše mopede in (starodobne) motocikle, ki serijsko niso imeli vgrajenih smernikov. 

Skratka potrebuješ smernike. Če originale menjaš za aftermarket jih morš homologirat-zgolj e oznake pri nas niso dovolj.

 

P.S.-ne preveč poslušat raznih vaških znalcev, si znajo zakone pogosto narobe interpretirat...kar te pa ne bo rešilo kazni...ignorantia juris nocet (nepoznavanje prava škoduje; je nekoč dejal Aristotel)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala vam, ste mi rešili nekaj € zdaj :) sicer zgledajo glupi na hard enduri ampak, če morajo bit, morajo bit :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Umislil sem si eno zadevo, in ker mi nekako ne gre vse skupaj, se obračam na vas za kak nasvet :)

Na svoji tdm-ki bi menjal smernike, ker so mi grdi za popizdit :D. Pregledal sem že svašta smernikov, pa mi nekako niso ravno všečni, pa poleg led treba vezati še neke upore in kaj ti vem kaj še. Sem pa našel ene druge ki so z navadno žarnco, tako da vsaj uporov menda nebi rabil, ali pač?

Gre se za tele .... http://www.ebay.com/itm/Smoke-Rear-Turn-Signals-Blinker-Amber-Light-For-HONDA-CBR1000RR-2008-2013-/321306672827?pt=Motorcycles_Parts_Accessories&fits=Make%3AHonda%7CModel%3ACBR&hash=item4acf5ebebb&vxp=mtr

Zdej pa ker niso original rabim neke nosilčke za svojga http://www.kmc.si/si/specialni-nosilec-za-smernike-yamaha-i22487.shtml. Zdej pa mene zanima, so ti nosilčki kovinski, ali je to zgolj gumica ki pokrije original luknjo? Na linku posebej nič ne piše kako in kaj.

No pri meni pa zgleda takole ....

post-43324-0-21519400-1390825633_thumb.jpg

Zdej bi bil pa vesel, če bi mi nekdo povedu če je to to, oz. če gre to sploh skupaj?

Zdj pa tisti nosilček mi je jasno da pokrije luknjo, samo a se da potem novi smernik sploh gor pričvrstit?

 

A se da morda kje dobiti zgolj nove pokrovčke za smernike v kaki drugi barvi kot tej grdi oranžni? Še nekako nisem kje zasledu

Popravljeno . Popravil Danilo D
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Umislil sem si eno zadevo, in ker mi nekako ne gre vse skupaj, se obračam na vas za kak nasvet :)

Na svoji tdm-ki bi menjal smernike, ker so mi grdi za popizdit :D. Pregledal sem že svašta smernikov, pa mi nekako niso ravno všečni, pa poleg led treba vezati še neke upore in kaj ti vem kaj še. Sem pa našel ene druge ki so z navadno žarnco, tako da vsaj uporov menda nebi rabil, ali pač?

Gre se za tele .... http://www.ebay.com/itm/Smoke-Rear-Turn-Signals-Blinker-Amber-Light-For-HONDA-CBR1000RR-2008-2013-/321306672827?pt=Motorcycles_Parts_Accessories&fits=Make%3AHonda%7CModel%3ACBR&hash=item4acf5ebebb&vxp=mtr

Zdej pa ker niso original rabim neke nosilčke za svojga http://www.kmc.si/si/specialni-nosilec-za-smernike-yamaha-i22487.shtml. Zdej pa mene zanima, so ti nosilčki kovinski, ali je to zgolj gumica ki pokrije original luknjo? Na linku posebej nič ne piše kako in kaj.

No pri meni pa zgleda takole ....

attachicon.giftdm.jpg

Zdej bi bil pa vesel, če bi mi nekdo povedu če je to to, oz. če gre to sploh skupaj?

Zdj pa tisti nosilček mi je jasno da pokrije luknjo, samo a se da potem novi smernik sploh gor pričvrstit?

 

A se da morda kje dobiti zgolj nove pokrovčke za smernike v kaki drugi barvi kot tej grdi oranžni? Še nekako nisem kje zasledu

S temi temnimi šipcami sploh neboš naredil tehničnega kaj šele homologacije.Če že misliš menjat potem daj bele prozorne žmigavce z rumeno 21W-atno žarnico ali 21W-atno halogen žarnico! Ali pa najdi kake led smerokaze zamenjaš reley, kar se tiče pričvrstitve pa daš z vsake strani  (prevelike luknje)večjo inox šajbico in stegneš in še z homologsacijo nebo problema na tehničnem pa sploh ne !!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a bi šlo to čez homologacijo?

 

imam tele smernike, sicer sem jih dobil iz kitajske (ebay) vendar so enaki telim v louis-u

http://www.louis.de/_50f101d6f64ef3fbb907299d4647d3adc4/index.php?topic=artnr_gr&artnr_gr=10033700

 

so mi iz louis-a poslal certifikat kar isto nakazuje da so iz kitajske vendar se mi approval number ne sklada. Na certifikatu je 00-1210 na šipci smernika pa 

00-1173 

 

10033700.pdf

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

NIma veze-tud teh iz Louisa ne morš homologirat. razen če niso v zadnjem času kej spremenili. Pač naši birokratki...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no potem pa upam da se nau na cest kje kej zapletl oz. že na tehničnem. Sicer je na smerniku E oznaka 50R 11 12 pač vse kar more met

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V slo rab bit na certifikatu označen še točno določen model motocikla-kar pa ponavad ni. Možn pa da se je v zadnjem času kej spremenil. Najbolš da vprašaš na kak LPP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V slo rab bit na certifikatu označen še točno določen model motocikla-kar pa ponavad ni. Možn pa da se je v zadnjem času kej spremenil. Najbolš da vprašaš na kak LPP

Žijo!

Sem pred ene pol leta za xenone spraševal in so rekli da mora na certifikatu bit dotični tip motorja specificiran ja! Torej naši zakoni so zakon!

Dvomim da je na kakem aftermarket produktu, oziroma njegovem certifikatu specificiran model motorja (mogoče jih je kaj, da se ne bo kdo obesil na ta stavek). Očitno smo pri nas obsojeni večinoma na originalne produkte...

LP

Popravljeno . Popravil KNNMS
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Žijo!

Sem pred ene pol leta za xenone spraševal in so rekli da mora na certifikatu bit dotični tip motorja specificiran ja! Torej naši zakoni so zakon!

Dvomim da je na kakem aftermarket produktu, oziroma njegovem certifikatu specificiran model motorja (mogoče jih je kaj, da se ne bo kdo obesil na ta stavek). Očitno smo pri nas obsojeni večinoma na originalne produkte...

LP

za žmigovce ni treba da je naveden tip motorja. moreš met pa certifikat, pa potrdilo o vgradnji. z baracuda žmigovci iz kmc-ja ni bilo nobenih problemov pri homologaciji.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ma men so pa tisti moji iz wbaya predvsem zato všečni ker sploh ne izstopajo, men se zdi da taki beli al pa z ledicam še dost bl, pr teh mojih se še žarnca kamot vid skoz stekl.

Nč pa še ne vem, če so tisti nosilčki iz kmc-ja kovinski al gumjasti?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ma men so pa tisti moji iz wbaya predvsem zato všečni ker sploh ne izstopajo, men se zdi da taki beli al pa z ledicam še dost bl, pr teh mojih se še žarnca kamot vid skoz stekl.

Nč pa še ne vem, če so tisti nosilčki iz kmc-ja kovinski al gumjasti?

keč je samo v temu, a se jih da homologirat al ne. kako zgledajo po pravici povedano unega človeka na homologaiciji prav nič ne briga. če prideš tja z balaco iz slonovine pa maš vse papirje bo šlo skoz. sicer enim komplicirajo glede teh žmigovcev na tehničnih enim ne. odvisno od ljudi tam. ponavadi temu ne posvečajo toliko pozornosti kot recimo auspuhu.

 

uni pokrovčki iz kmcjaso pa plastični.

Popravljeno . Popravil cikadina
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

torej mi ne preostane druzga kokr kupt smernike z ustreznim certifikatom al pa neki zmutit s trenutnim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ce hoces da je vse po predpisih ja tko ja. pr nas niso ravno naklonjeni predelavam. je bolj nacelo da je vsako spreminjanje od originala prepovedano razn ce imas za stvar k jo zamenjas papir in pustis donacijo v visini 30€

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pa rabiš nujno potrdilo o vgradnji? (za feltne/gume pr avtu nism rabu) Kje se ga lahko dobi ker je malo mim da bi dal nekomu zvezat pa 4x zašravfat smernike

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

o tem smo že večkrat debatirali in nekako prišli do zaključka da je odvisno kako pač naletiš

npr jaz sem homologiral slip on avspuh na R6, kjer je za montažo dobesedno treba zategnit 2 vijaka, pa nataknit 1 fedro. cca 2 minuti dela.  ampak brez potrdila serviseja o strokovni vgradnji niso hotli niti slišat. bilo pa je to v Mariboru na RTI

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!