Skoči na vsebino

Yamaha V Max


lampa

Priporočene objave

vmax1200.gif

Zbogom Vmax

Tudi najboljši enkrat ugasnejo. Julija, po 18 letih navduševanja množic, se legendarna yamaha 1200 V-max poslavlja iz Yamahinega kataloga. V večji meri so za to krive strožje ekološke norme. Od leta 1985 je V-max okoli sebe ustvaril tolikšno auro, da je ne bo nihče mogel pozabiti.

Yamaha V-max je in bo ostal edinstven motocikel. Njegov videz, ki ga čas ni skoraj nič načel, ne more nikogar pustiti hladnega. Kako se je sploh rodil ta mit? V ameriški podružnici Yamahe leta 1981 sprožijo projekt motocikla v duhu muscle cars, ameriških avtomobilov iz 60. in 70. let, ki so bili znani po ogromnih pogonskih agregatih, večinoma V8 zasnove. Ed Burke, oblikovalec in vodja projekta, nariše prve skice. Zahteva uporabo agregata V4, ki, po njegovih besedah, najbolj ustreza motociklistični različici Hot Roda. Agregat Yamaha že ima, saj 1200-kubičen motor vgrajuje v model Venture, bolj turistično usmerjen. Da pa bi ustrezal zahtevam V-maxa po skoraj 150 konjskih močeh, doživi precejšnjo nadgradnjo. Oktobra 1984 v okviru konvencije Yamahinih dealerjev v Las Vegasu predstavijo yamaho V-max. Ko se dvigne zavesa, je presenečenje nepopisno. V-max ni podoben nobenemu drugemu motorju in se precej razlikuje od drugih izdelkov. V Ameriki V-max ni nikoli doživel tolikšne prodaje kot na stari celini, v veliki meri sta za to kriva ameriška filozofija in njihove stroge omejitve hitrosti, ki jih tudi precej bolj spoštujejo. V-max je torej doživela svoja leta slave v Evropi, kjer je cela generacija motoristov podlegla njegovemu videzu, brutalnosti in moškosti.

Po L'integral - junij 2003

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

SLAVA JI!

Žalujoči sorodniki, prijatelji, svojci in ostali...

a si mislil Slava MU verjetno?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a si mislil Slava MU verjetno?

Ona je ,zagotovo :)

Sicer pa - pa kaj, če je podobna švedski plavalki na 100 metrov? :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja odvisno al Yamahi al V-Maxu !

Jaz mislim da mu je Slava pofa.... V. Maxu ??!! ;)

Motorčič ta pravi !

Mimogrede, Intruderje so tudi ustavili na tekočih trakih !

Mamo samo še raritete !!!!

SKA BIKE

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no pa se poslavlja še ena legenda :( . res žalostno, da v vseh letih yamaha ni sposobna narediti ene dostojne zamenjave :angry: :blink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

velik, težak, štorast, požrešen, za sovoznice bolj neudoben kot karkoli drugega...ampak celo meni se je milo storilo. :unsure: :( :unsure:

in ja se pridružujem pervyevi misli :angry: :angry: :angry: ..čez neki let ko bi malo zrastla bi si tud jest kupla svojega..tko pa na bo nič ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ma vsega lepega je enkrat konec....nisem imel šanse vozit mašino mi pa je bila estetsko nekaj posebnega....lekaj ima yamaha za bregom.. <_<

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

velik, težak, štorast, požrešen, za sovoznice bolj neudoben kot karkoli drugega...ampak celo meni se je milo storilo. :unsure: :( :unsure:

in ja se pridružujem pervyevi misli :angry: :angry: :angry: ..čez neki let ko bi malo zrastla bi si tud jest kupla svojega..tko pa na bo nič ;)

Se strinjam... pa bi dodal še premalo trden okvir, pre... sej so bli itak sami ekstremi. Nič ni bilo "normalnega" na tem motorju. No ja... škoda... šmrc...

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi v moji garaži se skriva en tak ekološki pacek ;) . Kaj čete Max je moral v vojsko :D , mogoče se vrne čez 12 mesecev B) , še bolj hud kot je bil :angry: . Verjetno so to samo moje pobožne želje :unsure: .

LP Bajsi

P.S.: Bajsi vidi Vmaxa.............. :wub: , ljubezen na prvi pogled! (pa da mi nebi keri sral da sem ped..)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Baje ( nepreverjan info ) a so res delal za Kanado V-Max 1600 ccm.

Mi je brat pravu da je z enmu švabam govoru ( na enmu zboru v A ) da ga je uvozu iz tam ker so močnejšo verzijo imeli za njihovo tržišče.

Sm že sam mal po netu brsku pa nism dobu nobenih konkretnih podatkov razen ogromno slik predelav

( nekateri zelo čedni-nori )

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Baje ( nepreverjan info ) a so res delal za Kanado V-Max 1600 ccm.

Mi je brat pravu da je z enmu švabam govoru ( na enmu zboru v A ) da ga je uvozu iz tam ker so močnejšo verzijo imeli za njihovo tržišče.

Preverjeno: V-max je imel vedno 1200 ccm. Bil pa je opremljen z dodatnim mašinčkom za dvojno polnjenje fergazerjev. Sprva samo v ZDA in Kanadi (moč 145 PS), za Evropo so imeli 100 PS, potem pa so tudi v Evropo začel uvažat unga z 145 PS.

Lahko pa V-maxa tudi navrtaš na 1500 ali 1680 ccm. Ampak tisto je zlo drago.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a ste že slišal Vmax brez rorov?,jest sem jo lan v udinah,to pa tko grmi ampak ne grdo prov fajn jo je blo poslušat :D

a nima "royal star" v osnovi enak motor(V4,okol 100 konj???) po moje :ph34r:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi v moji garaži se skriva en tak ekološki pacek ;) . Kaj čete Max je moral v vojsko :D , mogoče se vrne čez 12 mesecev B) , še bolj hud kot je bil :angry: . Verjetno so to samo moje pobožne želje :unsure: .

LP Bajsi

P.S.: Bajsi vidi Vmaxa.............. :wub: , ljubezen na prvi pogled! (pa da mi nebi keri sral da sem ped..)

Bajsi, pred casom sem te z Bobom zamesal, zdej pa mislim, da se ze poznava... Saj si bil ti zadnjic pri nas v klubhouse-u predno sta z Romcem picila v Dalmacijo?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Legende postanjejo legende z vstopom v zgodovino!

Živela legenda!

(sedajjibozačelarasticenapress)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Žal ne!!! Lahko se pa kaj zmenimo.

LP Bajsi

Popravljeno . Popravil bajsi
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:lol: fantje dejte se enkrat skup dobit da vam bo jasno kdo je kdo :lol: :lol:

zdej pa že mene mal medete :rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Žal ne!!! Lahko se pa kaj zmenimo.

LP Bajsi

Ni se kaj menit, uleti jutri na oznaceno lokacijo (tema: vabilo v klub firestarter), pa da primerjava najine maxije :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No<

mogoče pa bodo yamahovci tole stvarco (1800 ccm, V4) vgradili v naslednika od V-maxe... Stvar naj bi morda zmogla okoli 160 PS serijsko... mogoče še več. bomo vidl. če sploh kaj bo :lol: B)

yamaV4-1800.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V-max, njah, od zacetka vsaj meni nekdaj eden izmed najgrsih motorjev, ne vem no, zdel se mi je ko neki cuden mix, ko da pri yamahi nebi vedeli kam z masino in so jo pac fuknili na en gestel ki jim je lezal tam nekje v kotu delavnice.

Ampak s casom clovek odrasca in s tem pride sprememba okusa. Tako se mi je scasoma v-max vedno bolj dopadel in danes je to eden imed redkih motorckov za katerim se obrnem. Ma ga tudi moj sovascan, s katerim sem dozivel eno izmed najbolj noro divjih vozenj z tem motorjem,na v-maxu sva brusila auspuhe,se nikoli v zivljenju me ni bilo tak straaaah. Od takrat me vec ne dobijo na motor kot sopotnika, pa ce se cel svet na glavo postavi. Res skoda ker yama ne najde oz. ne naredi dostojne zamenjave.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V-MAX, najlepši motor kar so jih doslej naredili. MOTOR!

Res, da je tehnično zaostajal za konkurenco (okvir), so pa fantje znali odpraviti tudi to pomanjkljivost. Najlepšo dodelavo sem videl v Umagu (Staaari rokeri) in sicer na V - maxu njihovega predsednika.

Upam, da bodo pri Yamahi kmalu poslali ustrezno zamenjavo na trg.

:( Slava mu!

B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!