Skoči na vsebino

Yamaha XT 660 Z Tenere 2008


Ni3ous

Priporočene objave

Za krmilo ti lahko napišem, da je bilo na novi, letnik 2012, nekoliko postrani. Ne veliko, ampak samo malenkost. Je Jure nekoliko odvil in nato privil vijake krmila. Je bilo boljše, vendar je bilo še vedno za kakšno stopinjo postrani (skoraj neopazno). 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moje načelo je, če se že pri nakupu sprašujem, če je vse v redu - potem raje ne kupim.

Scarabeo

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

USD vilice se v križih vijačijo z dokaj majhnim momentom - glej manuale! v nasprotnem se lahko cevi zmečka!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 20 urami, Kawl pravi:

Evo šel gledat mašinco.

Na prvi pogled super. Na drugi pogled, pokrov tanka za gorivo zunanji del aluminij zlomljen. Naj bi bili preveč priviti imbusi. Vetrobransko steklo počeno naspodnjem vijaku. Smerniki neoriginalni, desni  sprednji ohišje počeno. Leva vilica spušča??

Do tu še nekako preževčim vse vredu - motor s poravnano balanco ne gre na ravnost, če balanco postaviš naravnost gre v levo . Kaj je zvit oziroma kkao to rešit jaz ne vem. se pravi če gledaš motor od zgoraj, balanca in križi poravnani sprednjo kolo obrnjeno za kako stopinjo ali dve v levo, če postaviš kolo naravnost je balanca kriva in križi tudi.

Generalno pa motor zgleda dokaj lepo ohranjen in če bi bila ta zadeva z balanco rešljiva mi je zanimiv...

 

Sem pred kratkim kupil motor istega segmenta, starejšega letnika, po ceni 1100 eur. Pa nima takih problemov kot tale, ki pravi če želiš boljšega kupi iz salona novega. Neki smrdi uglavnem. Povej mu, da če želi za tako ceno prodajat motor naj raje odpre salon in prodaja nove. Tale, ki je bil narejen pred 8 leti (2010 je bil najbrž prodan) ne more imeti take cene. lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 21 urami, Kawl pravi:

Evo šel gledat mašinco.

Na prvi pogled super. Na drugi pogled, pokrov tanka za gorivo zunanji del aluminij zlomljen. Naj bi bili preveč priviti imbusi. Vetrobransko steklo počeno naspodnjem vijaku. Smerniki neoriginalni, desni  sprednji ohišje počeno. Leva vilica spušča??

Do tu še nekako preževčim vse vredu - motor s poravnano balanco ne gre na ravnost, če balanco postaviš naravnost gre v levo . Kaj je zvit oziroma kkao to rešit jaz ne vem. se pravi če gledaš motor od zgoraj, balanca in križi poravnani sprednjo kolo obrnjeno za kako stopinjo ali dve v levo, če postaviš kolo naravnost je balanca kriva in križi tudi.

Generalno pa motor zgleda dokaj lepo ohranjen in če bi bila ta zadeva z balanco rešljiva mi je zanimiv...

Postrani krmilo in "napake", ki jih opisuješ kažejo na to, da je nekaj pokrivljeno. Puščanje tesnila na levem kraku najbrž to samo potrjuje.

Točno bi se lahko prepričal le tako, da snameš kolo in oba kraka vzmetenja, s čimer pa se prodajalec sigurno nebi strinjal....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem ga jest tud gledal. Tega z belanco nisem opazil, sem pa tudi videl vse drugo + da je bil barvan tank in maska... Gotovo je bila parkrat na tleh, kar je za ta motor verjetno za pričakovat. Lastnik u redu decko, verjetno res ne ve kako in kaj je z motorjem, motor mi pa ni bil čist zaupliv za kupit...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, plansar pravi:

Sem ga jest tud gledal. Tega z belanco nisem opazil, sem pa tudi videl vse drugo + da je bil barvan tank in maska... Gotovo je bila parkrat na tleh, kar je za ta motor verjetno za pričakovat. Lastnik u redu decko, verjetno res ne ve kako in kaj je z motorjem, motor mi pa ni bil čist zaupliv za kupit...

Ja jaz sem se peljal z njim - to z balanco sem opazil po 3metrih :) <potem pa sva gledala še ko je bil parkiran.

Tudi meni ni bil videti tak da bi rekel to je to. Mogoče na prvo žogo ja. Ampak ko pa malo bolj pogledaš pa vidiš da ni ravno vse tako na mestu kot bi si človek želel. To da je bil barvan me niti ne moti, najbol me moti to da je balanca kriva. Če bi bilo to vredu bi  ga imel že doma.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če se kdo zanima za motor. Sedaj naj bi bila balanca vredu. Tako kot je nekdo napisal par strani nazaj. v križih je bil menda premalo zategnjen in se je obrnilo vse skupaj malo. Potem so ga preguncali in sedaj je lepo ravna.

Jaz bi ga vzel pa sem se vmes zapalil za GS-a.

 

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ekipa zdravo,

prebral sem forum po dolgem in počez. Eno realno mnenje bi rabil od vas, ki imate že xxxk km za seboj.

Kako bi šli skupaj mojih 160cm in tenerejka? Na koliko bi se jo dalo znižati z dog boni/sedežem pa da bi se še normalno vedla? Gledal sem -50mm kit in -25mm sedež - je to realno? Koliko pa se posede, ko se 60 kil vsede nanjo?

Volja je, pot pa še iščem :-)

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Čisto odvisno od šoferja. Najdi dva kosa 75mm debelega lesa, tenerejko in sprobaj. Podloži si ju pod noge in boš točno videl kakšen ti bo občutek ko jo znižaš ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 22. 2. 2016 at 6:55, Kawl pravi:

Pomoje bolje da gledaš kakšen drug motor. transalp, versys ali kaj podobnega.

Jaz imam 187cm - pa mi je tudi nerodna za manevrairanje če sedim na njej.

 

 

???

A je ta žvalca tako visoka? A je višja od GS-a? Zraven se res nisem še postavil, ampak na daleč mi ni delovala tako visoka.

In po tej sliki sodeč bi rekel da je premajhna za mojih 186cm.

2008%20Yamaha%20XT660Z%20Tenere.jpg?mode

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Verzija brez ABS-a je namenjena še bolj za teren in naj bila še višja kot verzija z ABS-om. Tako piše v reviji Motorist iz leta 2011.

Zelo nizek motor , ki je dokaj podoben Tenerejki je Aprilia pegaso trail. Zelo nizek sedež.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, skalar36 pravi:

Verzija brez ABS-a je namenjena še bolj za teren in naj bila še višja kot verzija z ABS-om. Tako piše v reviji Motorist iz leta 2011.

Zelo nizek motor , ki je dokaj podoben Tenerejki je Aprilia pegaso trail. Zelo nizek sedež.

Ali pa Bmw x-country

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 9 urami, Kawl pravi:

Imam krajše noge in daljše telo - malo nesorazmeren :D

Lahko pa da je ta ki sem ga šel gledat še dodatno zvišan to pa ne vem...

>Vem pa da tudi takrat ko sem imel od kolega za cel dan je imel on tudi zvišanega ker je dolg 2m :D

Tako da bi moral probat nekje originalnega ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne panicarit; jst nimam tezav (razen na tehnicnem terenu kjer je treba pedalirat) s svojimi skor 180cm, s tem da mam zic visok 945 mm; Tud ce ne dosezes z obemi nogami do tal ni nobene panike; razen ce mislis vozit po zajebanem terenu, za kar bos pa vseeno moral tud vzmetenje menjat.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

moja wr 450 ima 998 mm pa nimam nekih problemov. res pa da je ozek sedež. moja višina pa tam okrog 180..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!