Skoči na vsebino

Yamaha XT 660 Z Tenere 2008


Ni3ous

Priporočene objave

Hoj druščina... potrebujem pomoč, ima kdo viška spreden disk? Oz kak nasvet kje bi se mi ga splačalo kupit... Svojega mi je ratalo zviti :( 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

davsc5,

sam imam 174 cm, pa sem na original višini "božal" tla le s konicami prstov. Torej nesuvereno za kake fure. Znižal za 4 cm, sedeža se nisem dotikal, ker je že original bolj na meji (sedež je širok in z nižanjem ne pridobiš dosti, se pa občutno pozna na udobju). Sedaj imam sprednje prste na obeh straneh "lepo" na tleh (na celo stopalo lahko pozabim) in mi zadostuje (vozim se po asfaltu in makadamu).

Je pa tko - "stari" mački se znajdejo tako in drugače. Za njih tudi božanje tal s konicami prstov ne predstavlja ovire (napram meni, zelencu). Vem, ker imam manjšega sodelavca, ki se na tenerejki znajde bolj kot jaz.

Probaj pa le. In izberi le tisto, kar bo tebi sedlo najbolje!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 24. 3. 2016 at 20:30, celjan89 pravi:

Hoj druščina... potrebujem pomoč, ima kdo viška spreden disk? Oz kak nasvet kje bi se mi ga splačalo kupit... Svojega mi je ratalo zviti :( 

 

poggy je zastopnik za touratech, kontaktiraj njega ali pa 

off the road, ebay, 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

če sem js prav razumel mehankarja jih dobim pri slo zastopniku za yamaho naj ceneje 46€ kom :)  Tko da so že naročeni.. Hvala vsem za trud..

Popravljeno . Popravil celjan89
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...
  • 2 tedne pozneje...
  • 2 tedne pozneje...

Glede na to da imaš že nekaj avanturistične preteklosti, boš verjetno lepo užival z njo. 

Srečno. 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Motor pripravljam za tehnični pregled in ugotavljam, da mi luči čudno svetijo. Glede na stikalo na krmilu mi kratka luč sveti višje (bolje) od daljinke. Ali je možno, da je prejšnji lastnik zamenjal napeljavo?

Kratke in dolge luči so ena nad drugo, vertikalno. Katera je za kratki snop - zgornja ali spodnja?

p.s. Hvala za komentarje in všečke :-)

 

Popravljeno . Popravil Dimen
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

če ti bo kaj v pomoč motor postavljen 1 meter od vrat..  1. slika kratka 2. slika dolga

20160512_194258.jpg

20160512_194305.jpg

Glede na to da je slabo vreme je bil čas za ustvarjanje.

20160512_181539.jpg

20160512_191724.jpg

20160512_191749.jpg

20160512_193515.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

ho ho ho Družba kdaj bomo uskladili kakšno srečanje naših jeklenih koničkov? Mogoče kaj podobnega 

roke gor če ste sploh za?  :grupni:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 27. 5. 2016 at 23:47, celjan89 pravi:

ho ho ho Družba kdaj bomo uskladili kakšno srečanje naših jeklenih koničkov? Mogoče kaj podobnega 

roke gor če ste sploh za?  :grupni:

Afričani tudi? Cez kakšne 3 tedne bom pripravljen. Trenutno sva v prafaktorjih :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 27. 5. 2016 at 23:47, celjan89 pravi:

ho ho ho Družba kdaj bomo uskladili kakšno srečanje naših jeklenih koničkov? Mogoče kaj podobnega 

roke gor če ste sploh za?  :grupni:

SEM ZA

javi kdaj in kje...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prosil bi za nasvet, je tale set primeren za daljse potovanje ali je bolje nabavit original Yamahine dele?

Kaj je razlika med closed chain type in open chain type? Hvala, lp 

Capture.PNG

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 urami, bregar07 pravi:

Kaj je razlika med closed chain type in open chain type? Hvala, lp 

Capture.PNG

closed pomeni, da je že tovarniško zakovičena, open chain pomeni, da je prekinjena in jo je potrebno po namestitvi spojiti skupaj. Načeloma je closed verigo težje namestiti. Saj je potrebno odstraniti veliko delov, da se jo lahko sploh namesti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala za pojasnitev. Je sicer kaksna razlika med samo obrabo, zivljenjsko dobo?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, bregar07 pravi:

Hvala za pojasnitev. Je sicer kaksna razlika med samo obrabo, zivljenjsko dobo?

Glede obrabe in življenske dobe mislim da ni razlike. Glede spoja, pa osebno bolj zaupam tovarniškemu kot pa sponki ali kovičenju, zato raje porabim nekaj več časa za montažo, pa še bolj temeljito čiščenje opravim.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Super. No zanimalo me je samo glede same uporabnosti na daljsem tripu, kjer v okolici par sto km ni nobenega servisa in je treba improvizirat..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 30 minutami, bregar07 pravi:

Super. No zanimalo me je samo glede same uporabnosti na daljsem tripu, kjer v okolici par sto km ni nobenega servisa in je treba improvizirat..

Za tako situacijo pa ti je open chain s sponko najbolj enostavna (brez prešanja/kovičenja)

Takole izgleda en primerek: KLIK

Tule imaš pa še par slikc.

Popravljeno . Popravil KNNMS
  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Welcome to the club! 

Lp! vsem adventurerjem. Rad bi vedel vasa mnenja o vrednosti motorja dobrodosla tudi mnenja ne vezana na vrednost:

Tenere xt660z 2008 bele barve 5500km!

Dunlop Twinduro prednja in zadnja pnevmatika

Akrapovich ispuh dvostranski

Touratech alu scitnik pod motorjem

Touratech alu polica prtljage

Touratech meglenke

Yamaha hand guards

Yamaha paneri srebrni 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!