Skoči na vsebino

Yamaha XT 660 Z Tenere 2008


Ni3ous

Priporočene objave

pred 12 urami, Kawl pravi:

Na Xrv forumu sem bral pa imajo eni kar velike probleme s temi romuni. Od tega da naročenega materiala niso nikdar dobili do tega da se jim potem niti ne oglašajo več...

Nobenih problemov, kakor smo se po mailih dogovarjali, sem po plačilu po predračunu prejel naročeno v parih dneh. Pošiljka je bila poslana naslednji dan po plačilu. :grupni:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 25. 8. 2016 at 9:27, Kawl pravi:

Na Xrv forumu sem bral pa imajo eni kar velike probleme s temi romuni. Od tega da naročenega materiala niso nikdar dobili do tega da se jim potem niti ne oglašajo več...

http://www.heavyduties.ro/

od teh ni straha, odgovor dokaj hitr. naročil celoten komplet za tenerejko kar ponujajo vse dobil v 5 dneh+ Čokoladico v vsakem paketu ko montiraš paše :)  Iz moje strani +++

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Enako lahko potrdim! 

Kolega je v torek naročil, plačal in v petek je bila pošiljka doma.  Sedaj bom pa še jaz nekaj naročil (ponedeljek) in bom poročal koliko časa traja vse skupaj...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Non-shock krmilo žal ne pride v poštev, ker touratech ščitniki rok ne pašejo gor. Zato sem se včeraj tolažil in krmilo napolnil z "municijo" (do vrha z obeh strani). Bil skeptičen in nato presenečen nad efektom. Do dobrih 4k obratov so tresljaji/vibracije zgodovina. Nabavil po povzetju za dobrih 10€ tukaj:  http://www.maxairsoft.com/product_info.php?products_id=3168 

belancabb.jpg

Popravljeno . Popravil Dimen
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 28. 8. 2016 at 10:56, Dimen pravi:

Non-shock krmilo žal ne pride v poštev, ker touratech ščitniki rok ne pašejo gor. Zato sem se včeraj tolažil in krmilo napolnil z "municijo" (do vrha z obeh strani). Bil skeptičen in nato presenečen nad efektom. Do dobrih 4k obratov so tresljaji/vibracije zgodovina. Nabavil po povzetju za dobrih 10€ tukaj:  http://www.maxairsoft.com/product_info.php?products_id=3168 

belancabb.jpg

Koliko tega si napolnil?

 

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 27. 8. 2016 at 11:15, lakl pravi:

@

Ob 25. 8. 2016 at 9:27, Kawl pravi:

Na Xrv forumu sem bral pa imajo eni kar velike probleme s temi romuni. Od tega da naročenega materiala niso nikdar dobili do tega da se jim potem niti ne oglašajo več...

http://www.heavyduties.ro/

od teh ni straha, odgovor dokaj hitr. naročil celoten komplet za tenerejko kar ponujajo vse dobil v 5 dneh+ Čokoladico v vsakem paketu ko montiraš paše :)  Iz moje strani +++

Če še kdo dvomi v poslovnost romunov lahko zatrdim, da niso nateguni. Prej bi te pri nas peljeli žejnega čez vodo!

Kolega je v treh dneh imel vse naročeno doma. Nato sem še jaz hotel naročit, a je "romun" zaustavil pošiljko z obrazložitvijo, da moramo prvo zadevo zmontirat na motor in takoj javit morebitne težave pri montaži. Bal se je, da so kaj spremenili v proizvodnji in še on ni z tem seznanjen.

Ker težav pri montaži ni bilo sem danes plačal ter v naslednjem tednu pričakujem paket.

Javim!

Ob 27. 8. 2016 at 11:15, lakl pravi:

 

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 3. 9. 2016 at 21:50, lakl pravi:

Če še kdo dvomi v poslovnost romunov lahko zatrdim, da niso nateguni. Prej bi te pri nas peljeli žejnega čez vodo!

Kolega je v treh dneh imel vse naročeno doma. Nato sem še jaz hotel naročit, a je "romun" zaustavil pošiljko z obrazložitvijo, da moramo prvo zadevo zmontirat na motor in takoj javit morebitne težave pri montaži. Bal se je, da so kaj spremenili v proizvodnji in še on ni z tem seznanjen.

Ker težav pri montaži ni bilo sem danes plačal ter v naslednjem tednu pričakujem paket.

Javim!

kaj si naročil pri njih?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pri moji tenerejki (l.2012) nekaj obupno škripa in cvili pri zadnjem amortizerju ali v okolici, sem najprej misli da je prah in umazanija pa ni...

ali ima kdo podobne izkušnje?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 urami, TTONE pravi:

kaj si naročil pri njih?

Zaščito motorja, nosilce kovčkov...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo! Romunska roba je doma. Ni, da ni! Vse je tako, kot je bilo dogovorjeno in plačano. 

Kot pravim! Prej te pri nas kdo nat...e !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lepo pozdravljeni,

Sicer sem član foruma že nekaj časa in sem prispeval nekaj objav, predvsem na temo potepanja/potovanja, še v času ko sem si lastil štirikolesnik. Iz čisto praktičnih razlogov sem prešel na enosledno vozilo in sicer (ker je to že naslov teme) Yamaha XTZ 660 tenere...izpod čekiča 2016 letnik. O motorju in izbiri ne bi na dolgo in široko...v glavnem...cafe-race variante mi ne dišijo...ostalo je stvar okusa in o tem se ne razpravlja.

unnamed_zps92ji86ae.jpg

Razlog mojega današnjega posta je sledeča izkušnja (e), ki jo bom v nadaljevanju opisal...kot namig oz.opozorilo.

Nenehno prebiramo kako nam gre v tej državi slabo...nizke plače, nezaposlenost bla, bla, bla...bom poskušal opisati po lastnih izkušnjah zakaj je tako.

Ko sem kupil Tenerejko sem jo seveda želel ustrezno opremiti, ker natančno vem kaj bom z motorjem počel in kje. Zato sem se odločil za najnujnejšo zaščito...crash-bar, central štender...sledili so nosilci za kufre, kufri, in še nekaj malenkosti. Opremo sem naročil pri HeavyDuties v Romuniji...dialog pa je potekal takole (preko mail-a):

Ob 8.00 oddam naročilo z spiskom željenih zadev

Ob 8.15 dobim povratni mail z predračunom

Ob 8.20 plačam preko spletne banke in obvestim prodajalca

Ob 10.15 mi pošljejo tracking No. od DPD-ja in me obvestijo, da je roba oddana

Tretji dan dopoldan (prvi dan smo naročali in plačevali...dejansko je roba potovala 2 dni) mi DPD dostavi naročeno blago na dom....v 2h urah je zmontirano...vse paše v nulo (zgornja slika)...cena smešna.

In tako sem se odločil, da potrebujem še Hand-protectorje in off-road/adventure stopalke. Odločim se za SW-Motech. Obvestijo me, da je njihov zastopnik v Sloveniji TC-Motoshop. Ok...pokličem TC-Motoshop.

Ob 9.15 se po dolgem zvonenju oglasi prodajalec...povem (vključno z kataloškimi številkami) kaj želim naročiti...izdahne, da me pokliče čez 10min.

...čez 15min...res pokliče...sprašuje za kateri model to potrebujem...razložim mu, da sem mu dal kataloške številke SW-Motech-a in če bi bil vsaj malo aktiven bi prebral za kateri motor gre, ker mu to na ekranu tudi izpiše...ahaaa...vseeno še 1x povem za katero vozilo gre. Pravi, da pokliče nazaj čez 10 min.

...čez 20min....ponovno pokliče. Pove, da tega nimajo na zalogi in da morajo to naročit iz Nemčije (dobro jutro), dobavni rok je...PAZI ZDAJ...10-14 dni in (POSLADEK), da naj prinesem aro, da bodo blago naročili. ..WTF????....vprašam ga če so normalni?...iz Maribora bom šel v Ljubljano položit nekaj fičnikov, da bodo gospoda naročili zame robo???? Povem mu da mi ne pade na pamet in da se mi jebe za vse skupaj, če niso sposobni izpeljat ušivega naročila. Kljub vsemu se mi ne ljubi razpravljat in mu ponudim, da mi pošljejo predračun in da bom vse plačal v naprej...robo pa naj naročijo.

...pravi, da se bo posvetoval (posvetoval????...piz** mat*****, kaj se ima za posvetovat???) in me pokliče nazaj čez (ne boste verjeli...čez 10min.)...

....minilo je 4 ure...

...sedem za računalnik, poiščem ponudnika, naročim željeno v Nemčiji (za vse skupaj dobim še popust in dostavo z DHL-om v treh dneh). Plačam z kartico in čez 1 uro imam tracking No za paket.

Tako...to je moja izkušnja z to hebeno Slovenijo...zato nam gre kot nam gre....

TC-Motoshop pa je firma, ki zame NE OBSTAJA VEČ!

Popravljeno . Popravil BIF
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:OK: Za motor in seveda veliko SREČNIH kilometrov.

 

Takole se obnašajo tisti, ki "delajo zase", potem si pa zamisli izvoljence, ki bi morali za nas. Nam je lahko takoj jasno zakaj smo tam kjer smo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala za dobre želje.

...zadeva mi je nabila tlak do višav predvsem zato, ker bi to kar sem na koncu naredil...lahko naredil takoj. Ampak ne...jaz sem dedec blizu abrahama in vedno gledam, da kadar se le da, dam zaslužiti našim, slovenskim ljudem. Na srečo mi to večinoma uspe, kljub temu, da je cena včasih zato nekj višja...ampak se mi fučka za teh par fičnikov, če vem, da so ostali v domačem žepu. Ampak odnos....ponujaš mu denar in zaslužek, pa si še vedno najde čas, da te je** v glavo. Tega ne morem razumeti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bif lepo povedano.. Zaradi tega sem sam prečekiral na netu in našel romuna kjer sem za ceno naših dveh stvari dobil tam 3. In seveda s tem, da bi pri našem trgovcu moral plačati določeno vsoto naprej in čakati 1 ali 2 meseca ker ni bila sezona. 

BIF.. Če te bo kar koli zanimalo o xtz660 model 08 naprej je tema odprta tukaj 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Seveda...z veseljem. Zdaj se sicer moram malce porihtat...ampak kaže dobro. Med tem pa sem čas izkoristil za nabavo in opremljanje...ker me že srbijo prsti in v pljučih kronično primanjkuje oktanov...;)

Btw...hvala za namig o Romunih v Tenere temi. Kot si videl sem jih preizkusil in iz moje strani....na lestvici od 1 do 5 dobijo iz moje strani 10...:)))

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

 

pred 16 urami, BIF pravi:

Lepo pozdravljeni,

Sicer sem član foruma že nekaj časa in sem prispeval nekaj objav, predvsem na temo potepanja/potovanja, še v času ko sem si lastil štirikolesnik. Iz čisto praktičnih razlogov sem prešel na enosledno vozilo in sicer (ker je to že naslov teme) Yamaha XTZ 660 tenere...izpod čekiča 2016 letnik. O motorju in izbiri ne bi na dolgo in široko...v glavnem...cafe-race variante mi ne dišijo...ostalo je stvar okusa in o tem se ne razpravlja.

unnamed_zps92ji86ae.jpg

Razlog mojega današnjega posta je sledeča izkušnja (e), ki jo bom v nadaljevanju opisal...kot namig oz.opozorilo.

Nenehno prebiramo kako nam gre v tej državi slabo...nizke plače, nezaposlenost bla, bla, bla...bom poskušal opisati po lastnih izkušnjah zakaj je tako.

Ko sem kupil Tenerejko sem jo seveda želel ustrezno opremiti, ker natančno vem kaj bom z motorjem počel in kje. Zato sem se odločil za najnujnejšo zaščito...crash-bar, central štender...sledili so nosilci za kufre, kufri, in še nekaj malenkosti. Opremo sem naročil pri HeavyDuties v Romuniji...dialog pa je potekal takole (preko mail-a):

Ob 8.00 oddam naročilo z spiskom željenih zadev

Ob 8.15 dobim povratni mail z predračunom

Ob 8.20 plačam preko spletne banke in obvestim prodajalca

Ob 10.15 mi pošljejo tracking No. od DPD-ja in me obvestijo, da je roba oddana

Tretji dan dopoldan (prvi dan smo naročali in plačevali...dejansko je roba potovala 2 dni) mi DPD dostavi naročeno blago na dom....v 2h urah je zmontirano...vse paše v nulo (zgornja slika)...cena smešna.

In tako sem se odločil, da potrebujem še Hand-protectorje in off-road/adventure stopalke. Odločim se za SW-Motech. Obvestijo me, da je njihov zastopnik v Sloveniji TC-Motoshop. Ok...pokličem TC-Motoshop.

Ob 9.15 se po dolgem zvonenju oglasi prodajalec...povem (vključno z kataloškimi številkami) kaj želim naročiti...izdahne, da me pokliče čez 10min.

...čez 15min...res pokliče...sprašuje za kateri model to potrebujem...razložim mu, da sem mu dal kataloške številke SW-Motech-a in če bi bil vsaj malo aktiven bi prebral za kateri motor gre, ker mu to na ekranu tudi izpiše...ahaaa...vseeno še 1x povem za katero vozilo gre. Pravi, da pokliče nazaj čez 10 min.

...čez 20min....ponovno pokliče. Pove, da tega nimajo na zalogi in da morajo to naročit iz Nemčije (dobro jutro), dobavni rok je...PAZI ZDAJ...10-14 dni in (POSLADEK), da naj prinesem aro, da bodo blago naročili. ..WTF????....vprašam ga če so normalni?...iz Maribora bom šel v Ljubljano položit nekaj fičnikov, da bodo gospoda naročili zame robo???? Povem mu da mi ne pade na pamet in da se mi jebe za vse skupaj, če niso sposobni izpeljat ušivega naročila. Kljub vsemu se mi ne ljubi razpravljat in mu ponudim, da mi pošljejo predračun in da bom vse plačal v naprej...robo pa naj naročijo.

...pravi, da se bo posvetoval (posvetoval????...piz** mat*****, kaj se ima za posvetovat???) in me pokliče nazaj čez (ne boste verjeli...čez 10min.)...

....minilo je 4 ure...

...sedem za računalnik, poiščem ponudnika, naročim željeno v Nemčiji (za vse skupaj dobim še popust in dostavo z DHL-om v treh dneh). Plačam z kartico in čez 1 uro imam tracking No za paket.

Tako...to je moja izkušnja z to hebeno Slovenijo...zato nam gre kot nam gre....

TC-Motoshop pa je firma, ki zame NE OBSTAJA VEČ!

Super!!

Kot si se lahko sam prepričal je tale TC-Motoshop biser med biseri!

Upam, da bodo mojo težavo, kot uvozniki-zastopniki SW Motech rešili prej, kot v 14 dneh! Kot sam veš in si videl-pa, da še drugi uporabniki izvedo je moj centralni kovček SW Motech brez montažnega materjala ter ključavnice! V takšnem dobavljenem stanju je primeren le za skladiščenje drv za kamin na balkonu. Vse imam dokumentirano, poslikano in, ko bo, ter kdaj bo se stvar dokončno rešila bom tudi poročal!

Popravljeno . Popravil lakl
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Grem v hrib, rahlo poskočim in guma spusti na mah. Razlog:

preluknjana guma.JPG

Kaj zdej? Zaflikam, zvozim to sezono do konca in na pomlad zamenjam. Ali kar novo naročim.
Mislm, guma je stara štiri mesece, ima dobrih 2kkm pa tkole. In to na mojih prvih 2kkm v življenju na motorju. A mate kakšen predlog katero gumo kupit, ker dvomim, da se bo moj režim vožnje umirjal, Prej nasprotno, končno jo dokaj samozavestno peljem, skačem po hosti in makedamu. Gre pa za Heidenau k60 gumo. Sprednja je v veliko boljšem stanju.

Aja, pa šraufencifer gre skozi ;-)

A je kdo prakticiru večjo gumo zadaj. Recimo 150/70 17:
http://www.he-motorradtechnik.de/softenduro_flattrack_caferacer_yamaha_xt660z.html

Popravljeno . Popravil Dimen
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zaflikaj jo in do spomladi zvozi. Jaz imam na moji zračnice notri! Tvoja je brez???

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za takšne zadeve se guma zakrpa z notranje strani in nato vstavi zračnica. V primeru, da je armatura poškodovana preveč, je bolj smotrno in varno, da se pnevmatika zamenja saj poškodovana pnevmatika lahko pri večji hitrosti enostavno poči in potem je vprašanje kje bo končal motor in voznik.

Krpanje zahteva večjo in debelejšo fliko. Obstajajo tako imenovane (gobice), katere so kombinacija flike in inekcije obenem in se z notranje strani nalepi.  Odločitev kaj narediti pa je v rokah voznika!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Soglašam z tvojim zapisom lakl. Tvoja opcija bi prišla v poštev recimo v Afriki (Maroko, Tunizija,...), kjer ni možnosti nabave nove gume. Sem že naročil novo, Mitas E07. Bomo videli kako se bo guma obnesla.

Popravljeno . Popravil Dimen
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!