Skoči na vsebino

Honda DN-01


antares

Priporočene objave

Honda motorcycles je predstavila prvo uradno fotografijo modela DN-01, ki je bil dve leti nazaj predstavljen kot konceptni motocikel.

Motocikel ima gene cruzerr, scooter in sportnih motorjev.

montiral bo inovativni hidravlicni prenos (hidravlicna tekocina pod visokim pritiskom bo moc agregata prenasala na zadnje kolo). taka tehnicna resitev omogoca povsem spremenljiv nacin voznje; tako ga lahko po svoji izbiri vozite kot twist-and-go scooter.

menjalnik bo programiran tako, da bo oponasal delovanje klasicnega- prestave boste izbirali s pritiskom na gumb.

Agregat je 680cc V-twin iz modela Deauville.

Antares

Tehnicni detajli bodo znani v prihodnjih dneh.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Uf, ta forum ima vsake toliko neke tezave pri povezovanju.

Torej, malo tehnike.

Menjalnik se klice HFT- Human friendly transmision. Je neke vrste avtomatskega kontinuiranega menjalnika s programiranimi sestimi prestavami, ki jih izbiramo z gumbom.

Poleg tega bo imel motor vgrajen tudi mehanizem zaviranja s pomocjo agregata (pri zaviranju ali uvozu v ovinek), katerega efekt bo podoben zaviranju s prestavljanjem v nizjo prestavo pri klasicnih motociklih.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Noroooooooo :D Škoda, da še Suzuki noče launčat svojega G-Striderja. Pomoje zato, ker kupci še za to Hondo ne bodo dovolj oblikovno zreli.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Noroooooooo :D Škoda, da še Suzuki noče launčat svojega G-Striderja. Pomoje zato, ker kupci še za to Hondo ne bodo dovolj oblikovno zreli.

Samo siroko zadnjo plat je potrebno imeti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Samo siroko zadnjo plat je potrebno imeti.

Se bom pa zredil malo, pa bo, ne? :) Bova s SiM-om hodila na burgerje in pizze.

Popravljeno . Popravil Tomozuki
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Me prav zanimajo izgube teh menjalnikov. Najboljši tovorni so prišli do 15% izgube, za čimer stoji vsaj 15 serijske proizvodnje + bogvekoliko razvoja pred tem (Fendt)

Popravljeno . Popravil drjack_dj
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Oblikovno zgleda to super zadeva :naughty: ..., takoj bi jo imel, vendar :unsure: ....

žal sem tradicionalist, zaupam v ajnšpric, VTEC, PGMFI, :worship: zraven pa v kardan, jermen, ali ketno :rolleyes: ...

Če bi ta honda ponujala to "klasiko" + "klasičen" hondin 6 stopenjski menjalnik, bi zdajle že šparal zanjo :evilgrin: ...

Na neko "tekočino" namesto "getribov" :krneki: , pa se kot zvest hondaš ne bom nikoli zanesel...

...škoda, pa tako lep dizajn! :headbang:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...

post-17098-1197640557.jpg

Sem se malo pozanimal pri nas in v tujini, kdaj bo DN 01 v salonih. Dobave obljubljajo v mesecu maj/junij 2008.

Cena je še vedno neznanka, je pa zanimanje za motor kar precejšnje, saj so proizvodnje zmogljivosti za leto 2008 praktično že zasedene. :yes:

Trgovci si že manejo roke... :yea2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...
Jaz pravim 12.000... evrov namreč :naughty:

:lol1: Recimo med 10.000...11.000 ?

Sem rekel. :naughty:

Popravljeno . Popravil jetman
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ko sem si zadevo ogledal v živo sem dobil take mešane občutke :hmm: , nekako se mi prednji del zdi preveč potlačen. Žal se ni dalo "gor" spravit in probati položaj za "belanco".

Mislim pa da je Mana 850 boljša zadeva, pa še cenejša je.

LP

post-4877-1202115768_thumb.jpg

post-4877-1202115788_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ko sem si zadevo ogledal v živo sem dobil take mešane občutke :hmm: , nekako se mi prednji del zdi preveč potlačen. ...

Jaz sem to rekel, že ko smo gledal slike. Prednji del bi moral biti višji :trance_33_sleep:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, za takšno ceno, ga pa naj kar imajo.

Jetko: v PM bi moral imeti še eno sporočilo o torrentu ;)

Popravljeno . Popravil Tomozuki
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, res so malo preteral :hmm: s ceno. Za takšen cekin se da dobiti maaaaaarsikaj.

Bomo pa mal počakal. :music1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mah, glede teh norih cen za skuterje smo že velikokrat govorili. Tak skuter v nobenem primeru ne bi smel imeti cene višje od 8.500 €. T-MAX in vsi ostali 500ccm skuterji pa ne več kot 5.000 €. No, saj nekatere znamke imajo približno take cene... samo teli Japonci so res predragi. To je seveda gledano skozi moje oči in potrebe.

Popravljeno . Popravil jetman
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Ne vem, če si ravno zadel ceno. Ti si rekel, da bo cena med 10.000 in 11.000, kot sem citiral nekaj odgovorov višje.

Kasneje si ceno iz Nemčije že pač imel podano.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Meni osebno je to grozno grd Hondin proizvod.. Ne vem niti kako naj ga imenujem.. Pa pol predrag :wacko:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Meni zgleda po osnovnm položaju voznika kot na čoperrju.

Lahko da so križali položaj čoperja in plastiko cestaka in je to ratalo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Meni izgleda kot kakšen custom. Verjetno bi se prodajal dobro v Ameriki, ki so že tako ali tako navajeni avtomatik menjalnikov v avtomobilih.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Verjetno bodo kupci predvsem starejši, neverjamem da bomo vidl 16 let starga mulca na tem, kar se pa cene tiče hmmm, bom tiho.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Samo siroko zadnjo plat je potrebno imeti.

Tale široka zadnja plat mislim da ni ravno potrebna, udobje pa bo pomoje, vsaj kar se sedenja tiče na zelo visoki ravni... :grim

Za nedeljske izlete si mi zdi tale zadevica super izbira, ravno za na neko pot pa pomoje ne bo mišljena.. B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!