Skoči na vsebino

Honda XL 700 V Transalp


lukec
DAMI34
Sporočilo dodal DAMI34

SERVICE MANUAL (klikni me) Honda XL700V service manual.pdf

Priporočene objave

pred 1 uro, yazzy pravi:

Hvala za vajine odgovore.

Zanima me še, ali so Metzeler Tourance (te namreč priporoča Honda) res toliko kvalitetnejše od Mitask - cena je "le" za tretjino višja(cca 60 eurov).

lp, yazzy

ne, tovarna ponavadi predpiše ali svetuje 2 modela, ne morejo pa vedeti kaj bodo gumarji še razvili ali pa kaj tebi bolj ustreza.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

On 3. 3. 2018 at 5:41 PM, DAMI34 said:

kaj tebi bolj ustreza

To je to. Gume se kupuje po lastnostih, ki ti najbolj ustrezajo. Morš probat.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

 

pred 11 minutami, GO_Tomi pravi:

To je to. Gume se kupuje po lastnostih, ki ti najbolj ustrezajo. Morš probat.

Katere pa vi uporabljate oz. s katerimi ste bili najbolj zadovoljni?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Guma je edina stična točka med motoristom in asfaltom. Zaradi gume boš zvozil, ali pa ne (če, prosim lepo, pustimo ob strani druge faktorje). Pri gumah se ne špara, nikakor in nikoli.

Jaz mam TKC 70. In bom tudi v nadaljevanju imel TKC 70.
Ko se enkrat gume navadiš, je ta guma najboljša. Ker si jo navajen. Ker veš, kako se bo obnašala.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Trenutno imam ContiTrailAttack 2 (dot2014), profil bi še bil za kako sezono, samo jima ne zaupam preveč. Parkrat sem malo zdrsnil v ovinku (nič drastičnega), ampak ...

Kolebam med Metzeler Tourance in Mitas E08 (malo šans ima tudi Mitas TerraForce-r). Cena ne igra glavne vloge(pomembno stransko pa vseeno). Upam da se mi bo uspelo odločiti do odjuge.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 12 urami, yazzy pravi:

Trenutno imam ContiTrailAttack 2 (dot2014), profil bi še bil za kako sezono, samo jima ne zaupam preveč. Parkrat sem malo zdrsnil v ovinku (nič drastičnega), ampak ...

Kolebam med Metzeler Tourance in Mitas E08 (malo šans ima tudi Mitas TerraForce-r). Cena ne igra glavne vloge(pomembno stransko pa vseeno). Upam da se mi bo uspelo odločiti do odjuge.

Za to kar ti iščeš so pomoje Metzelr Tourance Next najboljše. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Samo še to:

Metzelr Tourance Next  vs. Mitas TerraForce-r

(na oko - zelo podobni gumi 90 % cesta, 10% trail)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sicer bi spadalo v temo o gumah...

Panoramska vožnja po grobniški pisti na Štajerskem dnevu aprila 2015.

DSC1.thumb.jpg.69de08a62507b53a35a84c76dbdeb609.jpg

E-08 110/90-19, F650GS/800

DSC2.thumb.jpg.63eccf887cd8dd7dc49bd06fbf1a5d58.jpg

E-08 140/80-17, F650GS/800

In september leta 2016.

DSC01579.thumb.JPG.93dd25424cf8c5bf11af4c10018a05ef.JPG

Conti Escape 140/90-17, F650GS/800

DSC01582.thumb.JPG.b167e01663202e1734bb8fae32047665.JPG

Terraforce 110/90-19, Pegaso Aprilia650. Tole je vozila hčerka enega znanca.

Za E-08 lahko zapišem, da je v vseh pogledih odlična seveda v segmentu za katerega je namenjena. Trenutno imam na F700GS Tourance Next lahko zapišen, da ni toliko razlile v nobenem pogledu (oprijem, suho, mokro, trajanje...) kolikor je razlike v ceni.

Sicer pa kot so ti že napisal, če ne preizkusiš ne veš.

 

 

 

 

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala. 

TerraForce izgleda kar oguljena - (moje ContiTrailAttack 2 niso niti približno tako zdelane).

Spet ne vem.

Bom kar kupil E08, pa tudi če niso najboljše, se jih pač čez sezono ali dve menja.

Hvala vsem za izkušnje in nasvete.

lp

Yazzy

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mislim da preveč kompliceraš... Vsaka guma gre do tačke... če se pa ne znaš peljat boš pa padel tudi z najboljšo gumo...

Kar se tiče razlik se te poznajo predvsem pri dežju. Pa nekatere so čist cestno orientirane se pravi gre motor že v osnovi bolj gladko (recimo tourance next) nekatere pa imajo "kao" možnost še po kakšnem lažjem terenu,,, tukaj računaj predvsem makedam in kakšno zelo urejeno gozdno pot (tukaj imaš potem e07, e08 malo bolj cestna) itd... Na mitasovi strani imaš lepo prikazano koliko procentov naj bi bila katera guma za on/off road...S tem da tudi če je guma 50/50 ti povem da boš težko skakal po skalah. Take gume se začnejo šele pri razmerju off80%/on20%

S terraforce na tvojem motorju ne boš nič zgrešil - nasprotno to je dober nakup! Tudi sam jih bom verjetno vzel za Varaderota ko te znucam.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, saj se zavedam, da kompliciram. Ampak saj veš - prvič je najtežje.

Odločil sem se za Mitas E08 . TerraForce so sicer malo cenejše vendar se včasih rad zapeljem tudi po kakem pohorskem makadamu, pa tudi nekaj več evrov ne igra nobene vloge.

Sem že naročil. Hvala vsem za pomoč.

lp, Yazzy

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, yazzy pravi:

Ja, saj se zavedam, da kompliciram. Ampak saj veš - prvič je najtežje.

Odločil sem se za Mitas E08 . TerraForce so sicer malo cenejše vendar se včasih rad zapeljem tudi po kakem pohorskem makadamu, pa tudi nekaj več evrov ne igra nobene vloge.

Sem že naročil. Hvala vsem za pomoč.

lp, Yazzy

 

Drugače za tvoj motor bi bila odlična izbira tudi E07. Sem jo imel na africi twin 750 in se je super obnesla.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 11 minutami, MiNa pravi:

E-8 zadnja 73,25 in prednja 58,90 132,15 za par. Par Tourance Next pa stane 236,93. Trenitno vozim na F700 pav te vendar lahko zapišem, da niso vredne 100€ več.

Za tourance next lahko rečem, dobra guma z zavidljivo kilometrino. Na zadnji imam do indikatorja 17 tisoč v glavnem v dvoje, na sprednji prav tako in so še daleč od indikatorjev. Po kilometrini so do sedaj krepko presegle vse komplete, ki sem jih vozil. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 10 minutami, Bugys pravi:

Na kolk barov pa pumpate gume...nalozen z tremi kufri plus sopotnik???

Sprednja 2.4 - 2.5 in zadnja 2.8 - 2.9 bara.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 10. 3. 2018 ob 8:46, yazzy pravi:

Ja, saj se zavedam, da kompliciram. Ampak saj veš - prvič je najtežje.

Odločil sem se za Mitas E08 . TerraForce so sicer malo cenejše vendar se včasih rad zapeljem tudi po kakem pohorskem makadamu, pa tudi nekaj več evrov ne igra nobene vloge.

Sem že naročil. Hvala vsem za pomoč.

lp, Yazzy

 

pohorski makadami so kot ac...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Zdravo

Spet en frišen, ki ima še bolj malo pojma v šraufanju in verjento je to že obrabljena tema, pa prosim pomoč. Verjetno tudi vsi nazivi ne bodo OK.

Lani nabavil Transalpko xl700 letnik 2011. Prejšnji lastnik skoraj nič vozil in nič servisiral. Lani menjal samo olje in filter. In sedaj me čaka lep kos servisa. Po prvi vožnji začelo kapljati it prvega amortizerja - menjati semering itd.  +  veriga  oz. morda cel set + verjetno bremz olje + zadnje ploščice na bremzah + redni servi (olje, oba filtra) in morda še kaj. Me kar glava boli zaradi stroška.

Na kateri servis naj grem (LJ okolica, Kranj..), da me ne bodo nat.... s ceno ali preveč stvari zamenjali.

Hvala

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 24 minutami, Lumberjack pravi:

Zdravo

Spet en frišen, ki ima še bolj malo pojma v šraufanju in verjento je to že obrabljena tema, pa prosim pomoč. Verjetno tudi vsi nazivi ne bodo OK.

Lani nabavil Transalpko xl700 letnik 2011. Prejšnji lastnik skoraj nič vozil in nič servisiral. Lani menjal samo olje in filter. In sedaj me čaka lep kos servisa. Po prvi vožnji začelo kapljati it prvega amortizerja - menjati semering itd.  +  veriga  oz. morda cel set + verjetno bremz olje + zadnje ploščice na bremzah + redni servi (olje, oba filtra) in morda še kaj. Me kar glava boli zaradi stroška.

Na kateri servis naj grem (LJ okolica, Kranj..), da me ne bodo nat.... s ceno ali preveč stvari zamenjali.

Hvala

 

največ informacij boš zvedel, če boš v pravi temi postavil vprašanje. Zato si prestavljen sem.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...
  • 4 tedne pozneje...

Viška imam še en komplet nosilcev (novi, Givi) za stranske torbe za XL 700V v kolikor koga zanima...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 mesecev pozneje...

Na relacijskih furah 5, z enim jezdecem. Po mestu 6. Tudi z enim jezdecem ;)

1 hour ago, Fadil said:

Kakšno porabo ima tale Honda Transalp XL700?

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!