Skoči na vsebino

MOTO ščitniki kolenski - drsniki


urklg

Priporočene objave

Pa še v razmislek, pa to ne leti na vaju, ampak na nekatere druge, ki so tako svetovljanski, kar se tiče uporabe 100% opreme brez izjeme. Poznam namreč osebke, ki se furajo z mopedi in skuterji po mestu in okolici, do trgovine, ipd, samo s čelado. In to jim je pač čisto ok, sej je sam moped, kot da bi z biciklom šel.. Potem pa ti ta isti osebek pametuje, ko sem se poleti zapeljal do igrišča pred šolo (slab km stran) v kratkih rokavih in kratkih hlačah, ker se mi ni dalo bicikla vlačit iz kleti. Pa sem se peljal mogoče 30-40km/h počasi po ulici. O kakšen kriminal sem naredil, takoj sledila pridiga. Se strinjam, v kratkih hlačah na motor pa tudi pri 20km/h in 500m daleč ni modro, ampak zakaj je vse narobe, če se tako peljem z motorjem, medtem ko bi bilo na skuterju čisto ok in se nebi noben spotaknil.. Če bom šel po tleh, ali me bo nagazil avto, bom popolnoma na istem, če je pod mano 49ccm ali pa 750ccm.

Tako, da od "popolnežev", ki ne dopuščajo nobene izjeme pri vožnji s pomankljivo opremo pričakujem, da se tudi na Tomosov avtomatik poleti usedejo v komplet kombinezonu in škornjih, drugače pa naj zadržijo svoje komentarje, ko se bom zapeljal do trgovine samo v čeladi zase :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz za v službo (5 km čez center Ljubljane) pa za po mestu nosim spoolove ojačane kavbojke s ščitniki. Če pa grem na košarko, odbojko ali kaj podobnega si pa na (ponavadi kratke hlače) dam gor cross kolenčnike.

Ni perfektna zaščita, vendar za tiste priložnosti zadostna.

lp,

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa še v razmislek, pa to ne leti na vaju, ampak na nekatere druge, ki so tako svetovljanski, kar se tiče uporabe 100% opreme brez izjeme. Poznam namreč osebke, ki se furajo z mopedi in skuterji po mestu in okolici, do trgovine, ipd, samo s čelado. In to jim je pač čisto ok, sej je sam moped, kot da bi z biciklom šel.. Potem pa ti ta isti osebek pametuje, ko sem se poleti zapeljal do igrišča pred šolo (slab km stran) v kratkih rokavih in kratkih hlačah, ker se mi ni dalo bicikla vlačit iz kleti. Pa sem se peljal mogoče 30-40km/h počasi po ulici. O kakšen kriminal sem naredil, takoj sledila pridiga.

Kot večina tudi sem tudi sam s skuterjem marsikdaj samo v čeladi in jakni fural pa sem imel slab občutek.

Sem tole nabavil:

http://www.louis.de/_403d24ec091fbe70c3d99...2&anzeige=0

je namenjeno temu, da navlečeš preko normalne obleke ima pa komplet vseh ščitnikov.

Na kakšni jesenski akciji bo mogoče še cena sprejemljiva.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Fantje, jaz dam vsakemu po svoje prav! Mislim pa, da kljub moraliziranju nekaterih, vsak naredi, kot se mu zdi prav, oziroma kot se mu takrat ljubi,.... :rolleyes:

Mislim, da je Trojanu popolnoma jasno, kako oblečen se vozi z motorjem, sprašuje pa verjetno po čem takem :attachment=122224:IMG_0529.JPG][post-13666-1208070332_thumb.jpg

Ta zadeva se lahko hitro "namontira" in hitro sname kot npr. rokavice, lahko uporabiš na kavbojke ali pa v malo bolj mrzlih dneh, kot dodatno zaščito, čez usnje, tekstil,...(....kam pa pridema brez domišljija...) :naughty: )

Tole nabavljeno v Heingericke-ju

post-13666-1208070549_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jz mam pa hlače iz textila in podložene z Kevlarjem,spodaj si pa,dam ščitnike od Dainese-ta,ki pokrijejo kolen in celotno piščal.To imam za vožnjo za po mestu.

qfaaV1bg5q_TpoSQ.v.jpg

1_KNEEPRO_M.jpg

To je moje za po mestu,sam povem vam,da je malo ,moteče če preveč zategneš paščke,še posebej na supersport drži,kje so noge bolj pod kotom.

Popravljeno . Popravil Dinotti
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Skoraj vsi vemo da je "popolna" bojna oprema najboljša,ampak tudi kakšen kolenčnik je boljši kot same gate.Odkar imam kolenčnike s pravimi panti se ne vozim več samo stoje...LP FLY

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa še v razmislek, pa to ne leti na vaju, ampak na nekatere druge, ki so tako svetovljanski, kar se tiče uporabe 100% opreme brez izjeme. Poznam namreč osebke, ki se furajo z mopedi in skuterji po mestu in okolici, do trgovine, ipd, samo s čelado. In to jim je pač čisto ok, sej je sam moped, kot da bi z biciklom šel.. Potem pa ti ta isti osebek pametuje, ko sem se poleti zapeljal do igrišča pred šolo (slab km stran) v kratkih rokavih in kratkih hlačah, ker se mi ni dalo bicikla vlačit iz kleti. Pa sem se peljal mogoče 30-40km/h počasi po ulici. O kakšen kriminal sem naredil, takoj sledila pridiga. Se strinjam, v kratkih hlačah na motor pa tudi pri 20km/h in 500m daleč ni modro, ampak zakaj je vse narobe, če se tako peljem z motorjem, medtem ko bi bilo na skuterju čisto ok in se nebi noben spotaknil.. Če bom šel po tleh, ali me bo nagazil avto, bom popolnoma na istem, če je pod mano 49ccm ali pa 750ccm.

Tako, da od "popolnežev", ki ne dopuščajo nobene izjeme pri vožnji s pomankljivo opremo pričakujem, da se tudi na Tomosov avtomatik poleti usedejo v komplet kombinezonu in škornjih, drugače pa naj zadržijo svoje komentarje, ko se bom zapeljal do trgovine samo v čeladi zase :D

Se podpišem pod tole!

Orginal blokiran 50 kubičen sesalc je ravno tako hiter kot povprečen rekreativec na specialki in verjetno nudijo kavbojke, jakna in jet čelada vsaj toliko, če ne več zaščite, kot kolesarske pajkice, majica in čelada. Torej, če se na bicikel ne usedeš z ledrom se verjetno tudi na moped ni treba, ali pač? Seveda pri primerljivih hitrostih.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Sem dobu v TC grelnike kolen ixs-že parkrat preizkusil pa se zelo dobro obnesejo-sej je tudi cena primerna temu :slap: . Kar se pa opreme tiče jo pa,ko se grem vozit za užitek, vedno celotno oblečem pa tudi nisem šparal na njej. Žal pa uporabljam motor kot primarno prevozno sredstvo pa bi bila celotna oprema popolnoma nepraktična (usnje). Se pa zavedam posledic padca v jeans hlačah tako da bom ob priložnosti nabavil tudi kavbojke podložene z kevlarjem pa kakšne ščitnike.

Pa hvala vsem za pomoč :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...
prosim nekoga, ki ne rabi drsnikov, da mi jih proda/podari...lahko so tud že rabljeni...rabim nujno!!!!

drsnikov ne šenkam, menjam pa full cool podrsane berick drsnike za nepodrsane barick ali kaj podobnega kadarkoli :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...

Windstoper zimske kolesarske hlače pridejo tut prav ? Al windstop ni zadost k mene že tko zebe da bi res rabu neki da me v kolena greje. Pred leti sm meu ene grelnike iz neoprena k sm ih nabavu v lojzu al hein gerick-u. A pridejo kake cordura hlače za zimo ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se podpišem pod tole!

Orginal blokiran 50 kubičen sesalc je ravno tako hiter kot povprečen rekreativec na specialki in verjetno nudijo kavbojke, jakna in jet čelada vsaj toliko, če ne več zaščite, kot kolesarske pajkice, majica in čelada. Torej, če se na bicikel ne usedeš z ledrom se verjetno tudi na moped ni treba, ali pač? Seveda pri primerljivih hitrostih.

Kvalitetna kolesarska oprema je narjena iz balističnega materiala tko da se ne raztrga tko kot kaubojke. Zdrsan si pa še vedno lih tko kot u kaubojkah ker pri biciklih (večina pr specialkah) ne morš nost 20 kg opreme da te zaščiti proti padcu ker moraš bit čim bolj aerodinamičen. Tko da če padeš se pač polomiš. Pri downhillu k teža ni tolk pomembna je zaščita temu primerna. Tko da tista tvoja da če se na bicikl ne usedeš z ledrom ti tut na moped ni treba ne drži. Če hočš bit polupljen pol drži če pa se hočš zaščitit pa ne. Profesionalci na specialkah pač riskirajo ker je upor bolj pomemben kot varnost.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem se na fax vozil 35km v eno smer. Vedno me je zeblo v noge ko psa. Ni pomagalo smučarsko perilo, ne hlače za dež, ki sem jih dal čez....pa sem si kupil zdaj v louisu take močnejše podložene tekstilne hlače za čez kavbojke, še ene ščitnike za kolena dobim.....se pa super obnese. Prideš na fax, se lepo elegantno slečeš, samo dve zadrgi potegneš, ki gresta po vsaki nogi od stopal pa do pasu, pospraviš opremo v kovček pa si fertik.

Sigurno dobra naložba vredna 70€.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem se na fax vozil 35km v eno smer. Vedno me je zeblo v noge ko psa. Ni pomagalo smučarsko perilo, ne hlače za dež, ki sem jih dal čez....pa sem si kupil zdaj v louisu take močnejše podložene tekstilne hlače za čez kavbojke, še ene ščitnike za kolena dobim.....se pa super obnese. Prideš na fax, se lepo elegantno slečeš, samo dve zadrgi potegneš, ki gresta po vsaki nogi od stopal pa do pasu, pospraviš opremo v kovček pa si fertik.

Sigurno dobra naložba vredna 70€.

Kako se pa tej zadevi reče? Ker sam grelniki za kolena bojo kmal premal.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kako se pa tej zadevi reče? Ker sam grelniki za kolena bojo kmal premal.

Ej!

Tole so odlični windstopp grelci za kolena pod al nad obleko od pete pa do stegna.Mislim, da 14€za par. Seveda kdor išče samo zaščito pred mrazom ali vetrom.

post-18381-1221815498_thumb.jpg

post-18381-1221815657.jpg

Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Jaz vas bi prosil za par informacij glede teh motorističnih "jeans" hlač (kakšni so modeli, kako je s pranjem, itd.).

Motor, čeprav je supersport, uporabljam predvsem kot primarno prevozno sredstvo za po mestu, opravkih ipd. zato me te hlače zelo zanimajo, saj se verjetno poleti ne bi potil kot v usnju, pa še v službo bi lahko šel z njimi. Če so ojačane in imajo zaščito kolen in piščali pa verjetno ščitijo skoraj kot usnjene... v teh mesecih bi pa imel windstoper ali kaj podobnega spodaj...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 9 mesecev pozneje...

kupi si ene pocenske drsnike, vanj previdno navrtaj lukne in s sekundim prilepi kremenčev pesek za zipote, se bo izkrilo da bo kaj :P. Izi k pasulj, bi nekateri rekli.

Mejte se fantje..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Iskane drsnike, sem letos opazil v trgovini TC Motoshop, trgovec je rekel, da so zelo iskana roba, vendar da jih imajo vedno dovolj na zalogi.

Uporablja jih pa motosvetovec suzuki in kolikor sem opazil, izgledajo drsniki oz. iskre za motoristom res nekaj posebnega. :)

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!