Skoči na vsebino

Bajkal - Rusija z motorjem


Priporočene objave

Zdravo !

Bambi gre ponovno na pot?!

V letu 2008 nekje konec aprila začetek maja planiram kratek :naughty: izlet do Bajkalskega jezera.Kdor ne ve, to ni Bohinjsko jezero ampak je nekje čisto drugje :rolleyes: Planiram pot SLO-Madžarska-Ukrajina in SSSR do Bajkala in po možnosti tudi nazaj/ BMW/.Vse skupaj cca. 17.000 km in okrog 30-35dni.Mogoče je celo, da se bom vračal iz Novosibirska s Transsibirsko železnico do Moskve in potem per axe domov v SLO!Prenočevanje šotor -spalka ali gastinica v slabem vremenu in hudem počutju!Glede na ceno ruskega bencina predvidevam okrog 900 EUR stroškov za gorivo plus hrana in eventuelna prenočišča v najslabšem slučaju okrog /35dni X 15EUR + 10 EUR hrana/ 900 EUR. Skupaj torej 1.800 EUR ?!

Za to pot sem se odločil, da bi enkrat za spremembo šel s kakšnim drugim motoristom ali skupini, da bi skupaj odkrivali nove dežele!

Išče se torej :

- zdrav mladenič 45-55 let

- nekomplikator in kadilec-vsaj pasivni

- lastnik BMW -ja

- telesno in duševno pripravljen na napore

Skratka nekdo, ki je tako nor kot jaz in bi šel z menoj!Lahko sta tudi dva ali trije motoristi.

Pa da sedaj vidimo, kje ste pravi farerji! :grupni:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem že lani hotel predlagati, da bi udarila to furo :worship: izpolnjujem vse pogoje :naughty: razen cigaretov ti ne bi pustil kaditi :lol1: HEC.... meni ne znese 30-35 dni :cry: drugače pa ti želim vso srečo :yea1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bambi61 :worship: :worship: :worship:

Žal izpolnjujem premalo pogojev starost in motor OK ostalo NE) , ti pa želim srečno pot in seveda povratek . Vsaka čast :worship:

P.S.

V poplavi takih neslanih postov kot je moj, se pa mogoče la še najde kakšen, ki bo pripravljen it s teboj. :OK:

Popravljeno . Popravil bmwslo
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

- zdrav mladenič 45-55 let

- nekomplikator in kadilec-vsaj pasivni

- lastnik BMW -ja

- telesno in duševno pripravljen na napore

Ustrezam le zadnji točki in prvi polovici druge. Namesto cigaret pa spijem tolk več :P . No, itak pa greva na pot ponavad z mojo kr sama. Je pa ta pot v nekem dalekem planu za prihodnost.

Vesele priprave in več sreče z Bemflam tokrat.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Fajn turo si si zamislil :OK:

samo, se mi zdi malo malo časa, da bi si kaj dosti ogledal, bo bolj vožnja.....

pa če si že v tistem koncu, bi šel še Mongolijo malo pogledat (vsaj jaz)

Pa srečno!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem že lani hotel predlagati, da bi udarila to furo :worship: izpolnjujem vse pogoje :naughty: razen cigaretov ti ne bi pustil kaditi :lol1: HEC.... meni ne znese 30-35 dni :cry: drugače pa ti želim vso srečo :yea1:

Kaj zaj ??! Te pa grema! Če ti ne znese 35 dni pa pojdi samo v eno smer z mano :lol1:

Zdrawcu pa: maš prav z Mongolijo samo to je potem še 10 dni.Tako da Mongolija ostaja za naslednjič v drugačni varianti-letalo tja in nazaj in hard enduro zraven???

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Samo tretjega pogoja ne izoplnjujem. Zato, srečno Bambi61 :worship: :worship: :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če sem si prav zapomnil (iz enega potopisa) se "plaža" Bajkalskega jezera odtaja šele enkrat konec junija.

Tako da: :worship: :worship:

lp

Franc

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

se mi zdi, da je Pips enkrat omenjal podobno expedicijo :grim

pa še vse pogoje izpolnjuje......

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To je tura našega Mirana Juvančiča -Moto rider-ja,ko je vozil po sledeh njegovega dedka,in jo je čudovito

opisal v njegovi ,žal razprodani knjigi.Vsekakor grem po sledeh Mirana,če ne prej , ko bom v pokoju.

Priprave tečejo, primeren motor sem že nabavil.

Bambi super,prepričan sem,da ti bo tokrat uspelo.lp obema

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

uuu zanimiva pot :) oz. cilj...zna bit precej zanimivo ja, sej sliš se mal smešno ampak revija od Jehovih prič je pa včas tud pametna, glih zadnč sem v njej bral, je blo velik od Bajkalskega jezera noter,...me ful zanima in bi kdaj šel pogledat, samo priznam da sem mlad, neizkušen, brez denarja in enduro motorja :rolleyes: tko da enkrat ko dozorim pa res :)

Srečno pot, ko boš šel! :worship: :worship:

P.S. pa vseen sem mnenja, da tud kej druzga kt samo BMW prevozi tako pot :rolleyes:

P.S.1 : ta podatek pove vse o velikosti in globini,..."eno leto bi se morale v jezero zlivati vse reke sveta, da bi ga napolnili"

Popravljeno . Popravil kađiva
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

- zdrav mladenič 45-55 let ....zdrav - upam, mladenič - normalno, 55 let izpolnjujem :closedeyes:

- nekomplikator in kadilec-vsaj pasivni....ne pijem - ne pušim nikako

- lastnik BMW -ja ...ja, ampak bi šel raje s KTM, da bi bil vsaj en motor vozn.. :whistle:

- telesno in duševno pripravljen na napore .... pa Rambo je za mene mrtva uš :krneki:

........ če najdem zamenjavo v službi,....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jz pa nimam nobene šanse :headbang:

pa ob drugi priliki

drgač pa srečno pot in veliko lepega na cesti in ob cesti

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Škoda k sm premlad :evilgrin: :rolleyes:

Jest sem tud premlad pa cestaka furam, pa pravjo da nezanesljivega :)

Aja pa nimam 35 dni časa pa 1800€ viška :D

Tko da mogoče čez ene pet let :)

Si pa resnično enkrat želim odfurat neki tazga.

Želim ti, da ti potovanje uspe in da se vrneš nazaj živ in zdrav.

Lep pozdrav Rok

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jest sem tud premlad pa cestaka furam, pa pravjo da nezanesljivega :)

Aja pa nimam 35 dni časa pa 1800€ viška :D

Tko da mogoče čez ene pet let :)

Si pa resnično enkrat želim odfurat neki tazga.

Želim ti, da ti potovanje uspe in da se vrneš nazaj živ in zdrav.

Lep pozdrav Rok

Hvala!Bambi se vrača ...stalno!! Včasih celo brez motorja :naughty: Drugače pa nasvet: prišparaj enkrat, pa idi! Če ne ti bo pol ko boš star žal!! Lahko verjameš!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vuplem ! Se slišiva!

Po podatkih od Moto riderja je primernejši čas avgust - september, ker so april - maj še zimske razmere (tudi -40!!), po pa je edina rešitev :beer1: :beer2: :zzz: :drunk: ????

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po podatkih od Moto riderja je primernejši čas avgust - september, ker so april - maj še zimske razmere (tudi -40!!), po pa je edina rešitev :beer1: :beer2: :zzz: :drunk: ????

No tudi v avgustu je lahko zelo blatno .

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdravo !

Bambi gre ponovno na pot?!

V letu 2008 nekje konec aprila začetek maja planiram kratek :naughty: izlet do Bajkalskega jezera.Kdor ne ve, to ni Bohinjsko jezero ampak je nekje čisto drugje :rolleyes: Planiram pot SLO-Madžarska-Ukrajina in SSSR do Bajkala in po možnosti tudi nazaj/ BMW/.Vse skupaj cca. 17.000 km in okrog 30-35dni....

1) To zna biti pa zelo vprašljiv termin. Takrat se tam taja led, ki ga, če je potrebno, raketirajo (na rekah) kar z vojaškimi letali...

Če prebereš knjigo "Podvojite stražo", ruske vojne ujetnice tovarišice Evgenije, je v njej nazorno zapisala:

"Bil je april, temperatura pa še vedno minus 40 stopinj Celzija"....itd...

2) V 35-tih dneh, zna biti to zelo napeta fura in menim, da se boš na koncu spomnil le neskončnih 17 do 18.000 kilometrov.. no ja, pa mogoče kakšne dobre Sibirke "z nogami do vratu"!

Pa še nekaj; Topla oblačila. Morda pa vročina preko 40 stopinj Celzija? Tudi to zna biti Sibirija.

No tudi v avgustu je lahko zelo blatno .

lp

Tole v avgustu pa ni na tej relaciji, ampak više od Bajkala, proti Jakutsku, kar pa Bambija ne bo motilo.

Popravljeno . Popravil moto rider
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!