Skoči na vsebino

Bajkal - Rusija z motorjem


Priporočene objave

V letu 2007 sem bil v Kijevu cca 7x, odkar so zaprli mejni prehod Užgorod, je bila to ena boljših povezav s Kijevom. Sedaj pa, odkar je mejni prehod Užgorod odprt, je cesta na sliki manj uporabljana.

V Rusiji pa sem bil pred 2 letoma (do Vladivostoka), letos pa z avtom Uzbekistan, Kazahstan, Kirgizija.

lp

bv

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V Ukrajini so ceste v večini res kar slabe ( luknjaste, tresoče ) če si jo bolj podrobno ogledaš Tudi čez njive sma že z mojo vozila po Zaporoškem podeželju, ker je bilo na cesti enostavno več lukenj kot asfalta, kar pa dolgoročno tudi za krosuca ni najboljš. Na Krimu so dobre, pa nekaj glavnih cest: Lvov-Kijev-Odesa in najbrž še kaj glavnih.

Največ moto užitkov pa najbrž nudi cesta preko Karpatov Mukachëvo - Lvov, po kateri se boš najbrž peljal:

post-38-1200911310_thumb.jpg

Zdravo Rok !

Se popolnoma strinjam s tabo ! To cesto pa poznam , sem že vozil po njej .Res je "na vasi " pa najdeš tudi samajama ceste-kot tudi pri nas :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V Rusiji pa sem bil pred 2 letoma (do Vladivostoka), letos pa z avtom Uzbekistan, Kazahstan, Kirgizija.

Sicer je to za drugo temo, a vendar ko sem te glih ujel...

Kakšno pa je sedaj stanje cest po teh državah? Po kateri poti se nejhitreje pride do Uzbekistan in katera je najboljša ( najmanj slaba ).

Lep pozdrav, Rok

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mi smo šli Kijev . Donbas, Volgograd, in proti Samarkandu.

Ni toliko problem samih cest, kot je problem tega, da so zemljevidi nerealni. Na novih zemljevidih ni vrisanih cest, kjer so vrisane, pa jih v naravi ni.

Najtežji del, cca 300 km, je okrog uzbeške meje proti Rusiji. Tam sedaj gradijo široko cesto, ostalo pa je še cca 300 km ozemlja, kjer ti je železnica edini orientir, ti se voziš ob njej po puščavi. Popolno brezpotje, puščavski pesek.

Čez nekaj let tam planirajo tim. svileno avtocesto, povezavo med Kitajsko in Kijevom. Takorat bo tekla štiripasovnica.

lp

bv

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še glede časa. Sam sem prišel iz Ormoža v Novosibirsk v 9 dneh. Brez ustavljanja, sama vožnja. Tako da je 9+9 dovolj za pot, ostalih 14 dni (+- kak dan) pa za potepanja. Tam je možno vozit 1000 km na dan, brez težav.

lp

bv

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Očitno si bral moje zapiske. Problem je bil v tem, da mi je v petek crknil motor. V Habarovsku. Naložil se mga na vlak in odpeljal proti Vladivostoku. prišel v petek v Vladivostok z nemobilnim in tedaj je bil zadnji dan veljavnosti registracije. Sobota, nedelja, ponedeljek in zamujal sem 2 dni. Nisem pozabil, predvideval sem, da bi bil v četrtek v Vladivostoku in tudi bil bi, če ne bi vozil povprečno 20 km/h tisto traso in potem z motorjem telovadil po vlaku. Itak pa ni bila fora tistih 2 dni (motor je bil neuporaben), ampak 200 USD ki so jih hoteli izpuliti.

Cen se ne spominjam, vem samo to, da ni bilo drago. Niti zavarovanje, niti spanje.

Od Novosibirksa do Krasnojarska je cca 1000 km, ravno toliko od Krasnojarska do Irkutsa. Iz Irkutska do Bajkala pa cca 50 km. Če greš, pojdi raje po seberni obali, ne proti Reki komarjev, je bistveno lepša okolica pa tudi manj turistične gužve je. Moj vtis.

lp

bv

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tri dni nič.

A ste se zmatral? :unsure:

Brihto čakamo, da kakšno pametno reče... :whistle:

Popravljeno . Popravil motoristek
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Brihto čakamo, da kakšno pametno reče... :whistle:

Mal' zajebancije mora bit'. :P Sicer je pa tako:

Ene par bi se jih na pijački dob'l, kakšno rekli, pa bi bila "infokolekcija" popolna. Bambi61 bi šel potem samo pogledat', če je res tako kot prav'jo. Ajnfoh ne!

Druga varianta pa je ta; Da sedeš na motor in greš. Do tam, kjer "feder" od dopusta poči.

Pa "adrenalincem" je treba pohiteti, kajti v Sibiriji se asfalt polaga dan za dnem...

Karajža, pa gas!!! :yes:

Popravljeno . Popravil moto rider
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mal' zajebancije mora bit'. :P Sicer je pa tako:

Ene par bi se jih na pijački dob'l, kakšno rekli, pa bi bila "infokolekcija" popolna. Bambi61 bi šel potem samo pogledat', če je res tako kot prav'jo. Ajnfoh ne!

Druga varianta pa je ta; Da sedeš na motor in greš. Do tam, kjer "feder" od dopusta poči.

Pa "adrenalincem" je treba pohiteti, kajti v Sibiriji se asfalt polaga dan za dnem...

Karajža, pa gas!!! :yes:

Moto rider, če vabiš tudi mene na pir, vabilo odločno odklanjam. Nikoli ne spijem samo enega, :worship: tako da se bo treba zmenit za kaj več... Drugače sem pa za. :) :naughty:

Bi se lahko dobili še s tistimi ki so pisali za pir na privat :naughty:

lp

bv

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moto rider, če vabiš tudi mene na pir, vabilo odločno odklanjam. Nikoli ne spijem samo enega, :worship: tako da se bo treba zmenit za kaj več... Drugače sem pa za. :) :naughty:

lp

bv

Oprosti Bojanv!

Kategorično odklanjam tvojo ponudbo, ker ližem le sok in cacacolo! :P

Samo, mal smo temo "zglajzal" kajne. :topic:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Oprosti Bojanv!

Kategorično odklanjam tvojo ponudbo, ker ližem le sok in cacacolo! :P

Ni problema. Ti bom jaz vun pomago :beer2: ! Zakaj pa so prijatli? :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če je tale tip prevozu vse tole z R1 pol pa Rusija ž nemore bit tak problem no :rolleyes:

Sn že vido! Kapo dol , je pa čisto fu#"=%n !Drugač pa ni straha , sn že živčn, bi najrajši kar danes šel! Apaurin že jemljem, tako da ne vem če bi lahko pil :beer1: !? Dajmo se zmenit mogoče drug konec tedna kje na nevtralnem ozemlju?

Kolikor vem je ataiba iz Sl. Bistrice, Bojanv iz Ormoža, motoristek iz Ce , Moto rider iz ? ,jaz iz Mb pa se dobimo v Bistrici????Kaka domača oštarija?? Ata Iba zrihta???

Popravljeno . Popravil bambi61
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

okol sveta kontra

en link od mojega kolega (delava v isti firmi) iz Irske, ki je šel okoli sveta v kontra smeri od Mcgregorja in Boormana. Za to temo bo interesantna trasa od Mongolije do Evrope.

HINT: (prilepil sem začetek njegove poti, za premikanje po njegovih epizodah je potrebno klikati na linke, ki so tik nad začetkom zgodbe)

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

okol sveta kontra

en link od mojega kolega (delava v isti firmi) iz Irske, ki je šel okoli sveta v kontra smeri od Mcgregorja in Boormana. Za to temo bo interesantna trasa od Mongolije do Evrope.

HINT: (prilepil sem začetek njegove poti, za premikanje po njegovih epizodah je potrebno klikati na linke, ki so tik nad začetkom zgodbe)

lp

:worship: :worship: :worship: TO!!! To je tisto!!! Že pakiram :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:worship: :worship: :worship: TO!!! To je tisto!!! Že pakiram :naughty:

Kam pakiraš, jutri moraš dat za rundo.... :rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kam pakiraš, jutri moraš dat za rundo.... :rolleyes:

kaka runda' Kaj se jutri dobimo? Jaz sem jutri pri Louisu v Grazu imam rezervirano čeljado minus 20% popust če še ne veš?! Samo jutri!! :yea1: :beer2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sn že vido! Kapo dol , je pa čisto fu#"=%n !Drugač pa ni straha , sn že živčn, bi najrajši kar danes šel! Apaurin že jemljem, tako da ne vem če bi lahko pil :beer1: !? Dajmo se zmenit mogoče drug konec tedna kje na nevtralnem ozemlju?

Kolikor vem je ataiba iz Sl. Bistrice, Bojanv iz Ormoža, motoristek iz Ce , Moto rider iz ? ,jaz iz Mb pa se dobimo v Bistrici????Kaka domača oštarija?? Ata Iba zrihta???

Moto rider iz Litije, Bojanv iz Bohinja. Mislim, da je dobra ideja počakat toplejše vreme in vžgat z motorji, pol pa je vse eno kam. Drugače pa je pri meni v hiši dosti placa. No problem (travarica, pršut, sir, pir in vinček - stalno na zalogi, bograč a la šef pa tudi :closedeyes: ).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moto rider iz Litije, Bojanv iz Bohinja. Mislim, da je dobra ideja počakat toplejše vreme in vžgat z motorji, pol pa je vse eno kam. Drugače pa je pri meni v hiši dosti placa. No problem (travarica, pršut, sir, pir in vinček - stalno na zalogi, bograč a la šef pa tudi :closedeyes: ).

"To mi deli" !

Če bo zima dolga pridemo tudi z avtomobili. Sam', da se dogaja !

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če je tale tip prevozu vse tole z R1 pol pa Rusija ž nemore bit tak problem no :rolleyes:

Večjega facona, pa še nisem videl! :grrr

Ta je pa utrgan!!! :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moto rider iz Litije, Bojanv iz Bohinja. Mislim, da je dobra ideja počakat toplejše vreme in vžgat z motorji, pol pa je vse eno kam. Drugače pa je pri meni v hiši dosti placa. No problem (travarica, pršut, sir, pir in vinček - stalno na zalogi, bograč a la šef pa tudi :closedeyes: ).

drug teden je pustna sobota, morda kak drug termin bolj ustrezen?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...

počasi rihtam vizo za Rusijo , samo je piz### ker bi jo naj dobil za samo 30 dni?? Bi ga moral hudo žgat čez mongolijo da bi vse v 30 dnevih prevozil :naughty: Bomo videli?Če ima kdo pameten nasvet naj pove!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

počasi rihtam vizo za Rusijo , samo je piz### ker bi jo naj dobil za samo 30 dni?? Bi ga moral hudo žgat čez mongolijo da bi vse v 30 dnevih prevozil :naughty: Bomo videli?Če ima kdo pameten nasvet naj pove!

Si povprašal pri RENEE & CO ?

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!