Skoči na vsebino

Yamaha FJR 1300


elbarto

Priporočene objave

Na moji FJR imam kombinacijo original nosilca in osnovne plošče Givi monokey. Po dodatnem fiksiranju zadeva deluje, vendar sem mnenja, da je ob polni obremenitvi kovčka še vedno boljša kombinacija Givi nosilca in pripadajoče plošče, tako kot imaš ti. Se pa pridružujem mnenju, da se ta stara lepotica še vedno fenomenalno pelje. Novejši model, od 06-12, ima boljše zavore, lepše merilnike. Drugo pa je pa zelo podobno.

 

Varno vožnjo.

IMAG1135.jpg

IMAG1756.jpg

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...

tnx... ja sm dal  givija gor...super zadevca....zdj mi pa med voznjo stranska plastika počla..očitno nkdo prveč zategnu....to je ta komad k je desn špegu gor na njej...groza...iščem rabljeno...ni za dobit nova pa  400 in naprej eur....popravilo pa pravjo tam 200...250 eur.... obup še dobr d sm mal zalublen drgač bi me motilo....še slika z novim kufrom...

17240483_10210201738018703_6407273365684797968_o.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...
  • 2 tedne pozneje...

Pozdrav vsem!

Imam vprašanje okrog servisov FJR-ja, če sem zgrešil kaj že podobnega napisanega se opravičujem. Skratka moja FJR letnik 2001 ima sedaj cca 55k km, da pa bo lepo predla tja do 100k km ali dlje bi ji rad dal naštelat ventile, mal pokontrolirat tesnila, vodila itd., pogledat ketno menjat napenjalec verige,...

Zanima me kaj vse bi se bilo fajn narediti poleg že omenjenega, kdo oz kateri servis je kaj zaupanja vreden in ve kaj dela ter koliko to sploh priblizno pride.  Sraufa kdo od lastnikov FJR take stvari morda doma oz v svoji delavnici?

 

Hvala za odgovore!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jure Primec v Ljubljani,ne bos nic zgresil,meni je vse to delal,zadovoljen.cca 3oo eur 4leta nazaj.Olja zamenjas sam,bolj enostavno ne more bit.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni

zanima me če kdo ve kako se rastavi kovček pri FJR 1300, tako da se pride do notranjih vzvodov.

Nete sem že povrtal vendar ne gre še vedno narazen.

Hvala za odgovor.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 7 urami, PERO58 pravi:

Ne gre ker je zlepljen skupaj !! Sem pred leti probal in sem ga uničil !

Hvala za odgovor.

Tudi sam sm poskušal vse mogoče od gretja go vlečenja itd... pa ne gre škoda :(

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...

En lep pozdrav vsem forumašem in ljubiteljem Yamaha FJR. Letos sem tudi sam postal lastnik Fjr in moram priznat da sem navdušen.

Prej sem vozil TDM ampak tole zdaj je pa ... :) Bombastično... :) 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 30. 10. 2017 ob 14:53, WOMY pravi:

En lep pozdrav vsem forumašem in ljubiteljem Yamaha FJR. Letos sem tudi sam postal lastnik Fjr in moram priznat da sem navdušen.

Prej sem vozil TDM ampak tole zdaj je pa ... :) Bombastično... :) 

Dobrodošel:grupni:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Zanima me, če kdo od fjr-ašev spremlja kaj tuje forume, pa če se kaj zasledi, če morda drugo leto ali kdaj pač že, pride kaka nova oz. izboljšana verzija fjr na trg?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz vozim FJR l. 2017, ker pa prejšnih modelov nisem vozil ne morem opisati razlik. Najboljša stvar za mene na novi FJR je sprednji LED žaromet.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 urami, athlon pravi:

Jaz vozim FJR l. 2017, ker pa prejšnih modelov nisem vozil ne morem opisati razlik. Najboljša stvar za mene na novi FJR je sprednji LED žaromet.

A imaš LED z nastavljivimi stranskimi lučmi? Iz česa pa si presedlal na FJR? Sam sem vozil FZ1, sedaj pa me močno mika FJR in resno razmišljam o nakupu.....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 7 urami, tourer pravi:

A imaš LED z nastavljivimi stranskimi lučmi? Iz česa pa si presedlal na FJR? Sam sem vozil FZ1, sedaj pa me močno mika FJR in resno razmišljam o nakupu.....

Samo zaradi led luči je sigurno ne bi kupil:ras: sicer je to zdaj že neki standard, drugače pa nimaš kaj razmišljat ne bo ti žal.:OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 16 urami, tourer pravi:

A imaš LED z nastavljivimi stranskimi lučmi? Iz česa pa si presedlal na FJR? Sam sem vozil FZ1, sedaj pa me močno mika FJR in resno razmišljam o nakupu.....

Ne, sprednje stranske adaptivne led luči imata model AE in AS, jaz imam osnovno A. Prej sem vozil 10 let Hondo Varadero, prej TDM, še prej ... Mene so v začetku najbolj motile vibracije štirivaljnika, pa udobja na potovanjih za mojo višino - 195 je bilo na Vari več.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 urami, athlon pravi:

Ne, sprednje stranske adaptivne led luči imata model AE in AS, jaz imam osnovno A. Prej sem vozil 10 let Hondo Varadero, prej TDM, še prej ... Mene so v začetku najbolj motile vibracije štirivaljnika, pa udobja na potovanjih za mojo višino - 195 je bilo na Vari več.

Kar se tiče višine je pri meni ravno obratno, vendar takoj, ko sem sedel na njo mi je vse odgovarjalo. Položaj rahlo naprej na roke mi ustreza. Malo me skrbi, ker ne dosežem tal s celim stopalom, sicer tudi pri FZ nisem pa ni bilo nekih problemov, vendar ta je cca. 55kg težji....  

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 11 urami, athlon pravi:

Ne, sprednje stranske adaptivne led luči imata model AE in AS, jaz imam osnovno A. Prej sem vozil 10 let Hondo Varadero, prej TDM, še prej ... Mene so v začetku najbolj motile vibracije štirivaljnika, pa udobja na potovanjih za mojo višino - 195 je bilo na Vari več.

Vibracije štirivaljnika na FJR:?....ali si mislil na Varo?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 8. 12. 2017 ob 17:36, royal pravi:

Vibracije štirivaljnika na FJR:?....ali si mislil na Varo?

Ne, ne - mislil sem na FJR - vibracije štirivaljnika so zelo drugačne od V2 - bolj fine, pa frekvenca je višja. V začetku po 100 km nisem čutil prstov na rokah. Kasneje sem zamenjal uteži krmila, pa verjetno tudi malo privadil.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 10. 12. 2017 ob 7:48, athlon pravi:

Ne, ne - mislil sem na FJR - vibracije štirivaljnika so zelo drugačne od V2 - bolj fine, pa frekvenca je višja. V začetku po 100 km nisem čutil prstov na rokah. Kasneje sem zamenjal uteži krmila, pa verjetno tudi malo privadil.

Vibracije na FJR??? No ja... pa že...

Ob 7. 12. 2017 ob 9:09, athlon pravi:

Jaz vozim FJR l. 2017, ker pa prejšnih modelov nisem vozil ne morem opisati razlik. Najboljša stvar za mene na novi FJR je sprednji LED žaromet.

Zakaj? Se veliko voziš ponoči ali, ker ti je kul za pogledat. Ker na moji 2010 luči svetijo noro.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 8. 12. 2017 ob 5:41, athlon pravi:

Ne, sprednje stranske adaptivne led luči imata model AE in AS, jaz imam osnovno A. Prej sem vozil 10 let Hondo Varadero, prej TDM, še prej ... Mene so v začetku najbolj motile vibracije štirivaljnika, pa udobja na potovanjih za mojo višino - 195 je bilo na Vari več.

Tu se pa strinjam. FJR zna bit za dolgonoge, sploh, če so prej vozili veliko enduro, mal neudoben.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tud mene je to zdej glede nog začel skrbet malo, sem zadnč gledu en oglas, pa je tip napisu da ravn zarad njegove velikosti prodaja. Upam, da bojo drug let mel kje kako testno, da bom lohk šu probat :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!