Skoči na vsebino

Yamaha FJR 1300


elbarto

Priporočene objave

Hi! B)

@Djlongy

Vsak dan nas je več. To me veseli. :P

Poglej nekaj postov nazaj. Sem napisal kako kravo spraviti na centralno stojalo. Malo potreniraj, pa bo sigurno šlo. Saj celo meni uspeva O:-)

Moram povedati, da si mi dokončno pobral voljo do nabave S1 in sedaj res ne vem več kaj naj kupim. Najbrž bo zdaj kar ta stara še nekaj časa dobra.

No, želim ti uspešno utekanje motorja, kasneje pa boš videl, da se FJR kar lepo pelje 200+ brez ležanja na tanku, v ovinek pa gre lepo do konca profila tudi na cesti, ne le na TV.

LP Cvetoo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem ogromno čelad probal in se tudi pozanimal po tujih forumih, samo "buffeting" oz. vrtinčenje vetra in nabijanje v čelado NI možno popraviti s čelado. Pri Capotu je problem isti če ne še hujši, zdravila so pa Laminar Lip, dovolj nizka višina osebe :lol1: ali glušniki, zadnje preizkušeno deluje. Glede Laminar Lipa, vsi poročajo, da pomaga, samo, preizkusil ga pa nisem, tko da .... če ga kdo ima naj pove.

lp

Rudi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala za pozdrav, Cveto ;)

Glede čelade - da ne bo napačnega vtisa - mislim, da pri bobnenju, ki sem ga doživel res ne obstaja čelada, ki bi to rešila - ker je tega bobnenja bistveno preveč. Sam menim, da je S1 hudo fajn čelada, lepo hladi, je tiha (proti neki HJC, ki sem jo sprobal), vizirja (sončni in zunanji) sta krasna - brez pripomb, lahko res le priporočam...

Isto čelado sem uporabil pri vožnji z bratovo Suzuki Hayabuso, sem se peljal okoli 160 km/h in sem se počutil kot na torpedu. Fantastično, brez žvižganja, bobnenja ali česar koli...jasno je bil moj položaj na motorju povsem drug kot na FJR.

Se pridružujem mnenju, da bi bila rešitev morda neka 19" šipa, ki se menda dobi v tujini (sam sem jo videl na neki francoski spletni strani) in po trditvah uporabnikov reši probleme do višine voznika okoli 200 cm. Ne gre za tisto, ki se dodatno nalepi ampak za drugo, ki se zamenja z originalno.

Si pa sicer ne predstavljam ravno vožnje v pokončni drži (z dvignjeno šipo ali brez) nad 140 km/h - upor vetra je fanatičen, kako je potem pri 180-200 :o

Popravljeno . Popravil djlongy
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

djlongy

Čestitke ob nakupu!!

Rad bi ti odgovoril samo glede centralnega stojala. Vsak motor se da z minimalnim naporom dvigniti na centralno stojalo z NOGO in z glavo, nikakor pa ne z rokami.

Uživaj v svoji pridobitvi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:D

Fantje, kam pa ste rastli gor v nebo. Jaz jih imam 174 :hmm: . Delo je pri tleh, motorji tudi. .) :D

Pa LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

O pa ne da se je tudi Boštjan tuki pokazal :OK: lepo, sem ravno včeraj/danes na njegovi FJR sedel, pa ni slaba stvar, samo mal nizka.

lp

Rudi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lep pozdrav sotrpini!

Po dolgem času se vam javljam, saj sem bil z ženo na lenobnem touringu po Toscani. Noro lepo, samo vroče za pop... (pač vstaneš ob 6ih in končaš vožnjo ob 12ih pa je). Pa ne bom opisoval poti, zgolj izkušnje z motorjem, saj smo na forumu o FJR.

Števec na moji lanskoletni FJR-a se je obrnil na 26000 km, veliko jih je bilo prevoženih v paru, kot tudi zadnjih 2000, tako da sem si nabral kar nekaj izkušenj s tem "mopedom".

Zelo, zelo dobra vodljivost po krajših, srednjih in daljših zavojih (nove gume Metzeler Roadtec Z6 - najboljše do zdaj!!!) lepo potegne ven iz zavoja, gladko se prestavlja, dobro zavira(dokler se prek prelazov zavore ne pregrejejo!?!-prav na zadnji furi mi je iz Abetoneja proti Maranellu padla "skoz" zadnja zavora, po postanku v Galeria Ferrari pa je bilo vse OK, kot da se ni nič zgodilo), motor se lepo pelje po ac do 160,170 km/h tudi v dvoje (visok sem 185 cm, na motorju imam org. višje steklo), čeprav se ac izogibam, včasih pač ne gre drugače, malce greje v noge(sploh če je 37 stop. v senci), ima veliko prostora v vseh štirih org torbah, tako da žena lahko vzame s sabo kakšno neumnost preveč (zaradi njih se mirno vozim hitro, nikoli še nisem imel težav, čeprav sem nekje zasledil, da naj bi se ne vozil več kot 120 s torbami :? ), ima zmerno porabo, dovolj velik tank, da prevoziva ob lepi potovalni vožnji kar blizu 400 km/tank, ni pretežka, se lepo objame :OK: - kaj naj še povem...

-je res, da je malo težav z bobnenjem v čeladi (tudi jaz imam Schubertko, ki jo drugače lahko le pohvalim...ni zastonj zmagala na "Best riders equipment"),

- nima org 12v vtičnice, prikazovalnika prestav, gretja ročk(vse sem dodal naknadno)

- nima nastavljivega in ogrevanega sedeža, malce težje gre od začetka na glavno stojalo(Gallus je kar prav napisal... ne z ritjo, z glavo, pa bo .) )

Še kaj bi se našlo za pograjat, še mnogo več za pohvalit, vendar pa je po mnogo letih na motorju in kar nekaj prevoženih km po mojem mnenju to daleč najboljši športno potovalni motor. Kljub nekaj pomanjkljivostim(kdo jih pa nima), je sigurno tourer za aktivne motoriste št.1!!! :yea2: :yea2: :yea2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...
Lep pozdrav sotrpini!

Po dolgem času se vam javljam, saj sem bil z ženo na lenobnem touringu po Toscani. Noro lepo, samo vroče za pop... (pač vstaneš ob 6ih in končaš vožnjo ob 12ih pa je). Pa ne bom opisoval poti, zgolj izkušnje z motorjem, saj smo na forumu o FJR.

Števec na moji lanskoletni FJR-a se je obrnil na 26000 km, veliko jih je bilo prevoženih v paru, kot tudi zadnjih 2000, tako da sem si nabral kar nekaj izkušenj s tem "mopedom".

Zelo, zelo dobra vodljivost po krajših, srednjih in daljših zavojih (nove gume Metzeler Roadtec Z6 - najboljše do zdaj!!!) lepo potegne ven iz zavoja, gladko se prestavlja, dobro zavira(dokler se prek prelazov zavore ne pregrejejo!?!-prav na zadnji furi mi je iz Abetoneja proti Maranellu padla "skoz" zadnja zavora, po postanku v Galeria Ferrari pa je bilo vse OK, kot da se ni nič zgodilo), motor se lepo pelje po ac do 160,170 km/h tudi v dvoje (visok sem 185 cm, na motorju imam org. višje steklo), čeprav se ac izogibam, včasih pač ne gre drugače, malce greje v noge(sploh če je 37 stop. v senci), ima veliko prostora v vseh štirih org torbah, tako da žena lahko vzame s sabo kakšno neumnost preveč (zaradi njih se mirno vozim hitro, nikoli še nisem imel težav, čeprav sem nekje zasledil, da naj bi se ne vozil več kot 120 s torbami :? ), ima zmerno porabo, dovolj velik tank, da prevoziva ob lepi potovalni vožnji kar blizu 400 km/tank, ni pretežka, se lepo objame :OK: - kaj naj še povem...

-je res, da je malo težav z bobnenjem v čeladi (tudi jaz imam Schubertko, ki jo drugače lahko le pohvalim...ni zastonj zmagala na "Best riders equipment"),

- nima org 12v vtičnice, prikazovalnika prestav, gretja ročk(vse sem dodal naknadno)

- nima nastavljivega in ogrevanega sedeža, malce težje gre od začetka na glavno stojalo(Gallus je kar prav napisal... ne z ritjo, z glavo, pa bo .) )

Še kaj bi se našlo za pograjat, še mnogo več za pohvalit, vendar pa je po mnogo letih na motorju in kar nekaj prevoženih km po mojem mnenju to daleč najboljši športno potovalni motor. Kljub nekaj pomanjkljivostim(kdo jih pa nima), je sigurno tourer za aktivne motoriste št.1!!! :yea2: :yea2: :yea2:

Tudi sam sem lastnik Yamahe Fjr 1300a. Zanima me kako se da uredit to s prikazovalnikom predstav, kajti zmeraj iščem šesto prestavo in bi mi prikazovalnik prišel prav.

Pa še nekaj bi rad vprašal, najboljši kompromis za gume; cena, vzdržljivost in lega na cesti.

Z motorjem sem drugače zadovoljen, letos sem z njim prevozil 11.000 km in in nisem imel nobenih problemov.

Lep pozdrav vsem, FJR-jevcem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sam sem zdaj prevozil 1200 km, kar ni veliko, vendar dovolj za kakšen komentar :) :

- na splošno sem s FJR1300/A zelo zadovoljen

- vožnja s stranskimi in zadnjim kufrom (predvsem stranskimi) nad 130km/h povzroča "opletanje" motorja in vožnja ne daje prevelikega občutka varnosti. Če kufre snameš, postane motor pravi torpedo - gre kot strela in izredno mirno.

- šipo sem dal višjo (v TCju kupljena za okoli 18.000 sit), ki ima tudi zgornji rob še dodatno malce ukrivljen navzgor. Pri moji višini 198cm je razlika neverjetna, drug svet, čeprav je sama šipa višja za kakih 7-8cm.

- ker sem poletni voznik, bom dodatno montiral le še 12V vtičnico (gretje ročk in sedeža ne rabim)

- gume imam Metzler in so bolj tko tko, ko se po 15-20 km segrejejo so kar ok, drugo leto menjam za najnovejše Michelin, ki se že po nekaj km bolj lepijo na cesto

- pohvalim posebej vožnjo pri najnižjih obratih (kar sem navajen iz avta)-odličen navor, dobro pospeševanje in nobenega "poskakovanja"

Toliko o mojih prvih izkušnjah na cesti B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ola FJRjevci.

Vesel sem ker nas je zadnje čase več in več. Podpišem se pod tisto, kar je napisal eden od kolegov*najboljši sport turer* in skromno dodal, da je mnogo predrag za poziranje ob nedeljah.

Dve vprašanji, oz. pripombi se da povezati. Gume in nemiren motor pri vožnji s kovčki pri večjih hitrostih na AC.

Prevoženih imam 33600 km. Zadnja guma že drugič roadtec Z6, spredaj prvič enaka, toda nikoli več. Prednja guma Roadtec Z6 tudi meni dela težave. Sprva vedno, obremenjen ali ne, hitro ali ne. Motor je bil kot gumijast. Malo sem se privadil, ugotovil sem, da je teževa manj izrazita ob segreti gumi, po poiskušanju z različnimi tlaki sva z mehanikom na prednji gumi pritisk nastavila na 2,6 bara in kazalo je, da bo mir. Toda neprijetno sem bil presenečen ko se je problem spet pojavil pri vožnji s tremi kovčki. Motor spredaj gre levo - desno kar sam od sebe. Problem poznajo tudi v Motor Jet-u. Mogoče bo kdo pomislil, da je kaj narobe z motorjem, toda pri pri drugih gumah tega ni bilo. Problem sem opazil po prvem km z omenjenimi gumami.

Glede na izkušnje drugih, bom sedaj spredaj montiral M1, ki je mehkejša in problemov menda ni.

Ko napravim kak km sledi poročilo.

Fantje in dekleta. Kaj če bi se dogovorili pa bi se kako sredo dobili na 3M in bi kakšno rekli in kakšno :beer1: popili.

Pozdrav vsem. Cvetoo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz imam obute Metzeler ME Z4 pa nisem zasledil nikakršnih problemov. Ravno nasprotno, moja FJR-ka "reže" zrak kot katana, brez vibracij tresljajev....Trajajo pa užitki zelo kratek čas, 6000km in prednja guma je skoraj hin.

LP Bobo B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no, pa da še jz neki napišm ker sm lih učeri vozu od fotra fjr1300a. Sva šla na furo pa sva mal zamenala :)

Prvi občutek k sm se gor usedu je bil, matr je težk. Takoj k sm spelu pa ni vse te teže občutit nč. V ovink kr sam pade, verjetn se mi je še bolj tko zdel zaradi visoke balance, ker mam sam cbro. Ker sm visok 176cm je vetra zaščita idealna, in prou to mi je šlo mal na živce ker sm se skoz čez naselja prehitr pelou, k se mi je zdel da gre res počas :D , pa še nism navajn analognga obratomera :D , ki je mimogrede res lep. Šesta prestava nebi bla švoh B)

Sam motor se mi je zdel v vožnji skoz ovink zelo zanesljiv in sm v ovinku kr dol s kolenom zlezu in ni vrag da nebi šou ,če bi se ga še mal navadu.mal se mi je zdel mehk,ampak to se mi zdej tko vsak zdi okar mam cbro. Problem je bil samo, ko ga je blo treba iz enga ovinka u druzga prekladat pr ene 150, takrt pa šok :D :kva2:(in takrat se zaveš da nisi na motorju z 200 kilami volgetankt :D ) Moči je dost :D , bremze tud prou lepo primejo. Sploh iz nizkih obratov res lepo iz ovinka vn vleče.

Bi ga meu za takrat, k bi se s punco pelou, ker je na mojmu res muka tko zame kot zanjo.(ampak dokler še ne ve kako se lepo sedi na drugih motorjij ni krize :D ) Al pa za km dalj it B)

Gume ma pa gor ta nove dunlopke d 220, in nebi mogu rečt nč slabga, ampak to boste vi vedl. Fotru so ušeč.

Motor je pa bil opremljen z vsemi original kufri, jz pa u totalno racing opremi (enodelc grba, etc) :D :D folk je sam gledu :lol: :D

U glavnem : honda na kateri piše yamaha :D (joke) :notworthy: :notworthy:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Včeraj se je še ata Čečo skobacal na tale vaš motorčin. Teža zame sitnica, me je presenetil,ker je kar dolg. Dobre motorje imate.

Complimenti!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@ ceco

Barvica pri FJR. :hmm: Če kaj poznaš moje odgovore sigurno ne boš presenečen. Vsem in ne le tebi svetujem, da si kupijo motor, ki se jim glede na lasten okus zdi najepši. Ko greš mimo njega ti naj zaigra srce, naj te povbi na furo. O:-)

Osebno ne maram v garaži motorja pri katerem me nekaj moti. Ko sem kupoval FJR sem od treh barv, ki so bile na izbiro gledal in se naslajal nad modro(galaksy blue), kupil pa sem sivo kovinsko(silver storm). Takšno sem kupil zato ker naj bi bila barva manj občutljiva. Napaka.

LP Cvetoo.

Popravljeno . Popravil cvetoo
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Reči Cvetoo, kako se pa kaj obnese ABS na motorju? Sem bral članek v nemškem Motorradu, kjer ga niso preveč hvalili oz. pojemki so bili slabi okoli 8-8.5m/s2, kar je slabo v primerjavi zaviranja brez ABS, kjer je bil pojemek 9,8m/s2, kar je naneslo veliko dodatnih metrov!!! To "švoh" zaviranje naj bi bila posledica "pregrobega" ABS sistema. Kako pa to zgleda v praksi??

V istem testu nemci niso mogli prehvaliti Hondinega CBS+ABS sistema na VFR800, kjer so bili rezultati zaviranja z in brez ABS skoraj enaki -okoli 9,5m/s2.

Je možno da sistem še ni izpiljen??

Za informacijo samo, Ducati ST 4 je bil edini motor, ki se je ob vklopljenem ABS-u postavil na prednje kolo!!! Odgovor predstavnika Ducatija-naš motor je namenjen športnemu zaviranju :lol1: :lol1: !

LP Bobo B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kar nekaj časa nisem nič pogledal sem gor.

bobokranjc, Kaj lahko sploh napišem, saj si v svojem postu pripel izmerjene podatke o pojemkih z in brez ABS, ki so jih dobili pri testu. :huh:

V praksi sem ZELO zadovoljen z zavorami, ki jih imam. To trdim iz prepričanja, da ta sistem odpusti tudi kako manjšo napako pri zaviranju(panično reakcijo), če rečem čisto po pravici, mislim, da mi je ABS pred dobrim letom v Tuhinjski dolini rešil rit, ko mi je v rahlem nagibu v ovinku izza hleva na cesto zapeljal taktor. Ob zaviranju se je zadaj vklopil ABS, motor je rahlo zanihal, zdrsa pa ni bilo.

Kljub temu mislim, da se ABS prehitro vklopi na zadnjem kolesu. Nekateri to pri svojih motorjih še štejejo(to sem opazil v postih v drugih temah), jaz sem to že nehal. Na zadnjem kolesu me je ABS presenetil v nekaj situacijah v mestih po Evropi, ko si pozoren na tisoč stvari, pa te avto pred tabo preseneti z nenadno reakcijo. Na prvem kolesu pa vklopa ABS-a med vožnjo še ni bilo(le na šoli varne vožnje namenoma). FJR brez tega sistema sem vozil le par km za test in nimam izkušenj z njo.

Mislim, da sem že napisal, pa bom še enkrat. Tale elektronika ne more nadomestiti izpiljene tehnike zaviranja pri dirkačih. Globoko sem prepričan, da je namenjena uporabi nam navadnim smrtnikom in da je koristen.

To trdim na osnovi videnega na šoli varne vožnje, kjer smo različni motoristi na različnih motorjih(različni zavorni sistemi) preiskušali pri različnih hitrostih učinek zavor.

Mi dovoliš še špekulacijo? Mogoče so pa pri omenjeni reviji hoteli pokazati, da imajo v Nemčiji dobre domače ST motorine z inntegralnim ABS sistemom?

Pa LP Cvetoo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 mesecev pozneje...

FJR-jevci LP!

Zanima me ali kdo ve kako naštelati "štand-gas" na FJR-ki?? V servisni knjigi nisem nič zasledil v zvezi z to temo, je pa dejstvo da je prenizek ~500-600obr/min!! Letos spomladi so mi ga nastavili na servisu, je pa v času sezone ponovno padel na omenjeno vrednost.

Ne vem, na Varaderotu je bil majhen kolešček za štelanje, tukaj ga pa ne najdem :huh: ??

Pozdrav iz Štajerske Bobo B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi FJR ima vijak, s katerim nastavljaš prosti tek. Nahaja se pod tankom v zračni reži bočne plastike. Željen prosti tek: 1100 o/min .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nahaja se na vrhu pokrova sklopke (torej desno), razpoznal ga boš po zlato-rumeni barvi in v sredini je utor za križni izvijač. Ne potrebuješ orodja, ker se nastavlja ročno. Če vrtiš gumb v smeri urinega kazalca, boš prosti tek zviševal in seveda obratno zniževal. Motor naj bo segret na vsaj 80C. ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...

Zdravo,

glede na teme, ki ste jih obdelovali do sedaj - nimam pripomb. glede veterne zaščite je pa tako, če bi bila še boljša bi izgubil še tisti del občutka, ki te opozarja, da si hiteeeer! Nihče še ni razmišljal, kako bi ustavil tok zraka med steklom in oklepom prednjega dela motorja. Med vožnjo preveri z roko pa boš videl, da ta reža povzroča, kar velik zračni tok zato se ustvarja še dodatno bobnenje, vrtinčenje zraka in podobno. Na netu sem že videl neke rešitve za rešitev teh težav pa me estetsko niso zadovoljile. Glede na nove zakone pa je zadeva jesna - šparaj na plinu.

Kako pa ste zadovoljni z dejstvom, da Akrapoviča ne zanimajo turingi - NI IZPUHA ZA NAŠE MAŠINE! Na internetu sem brskal po straneh, kjer je vse o FJR - jih. Našel sem tudi vložke za original (večji FI) cevi, tako, da predelaš original izpuh. (100eur) :yea1: Mislim, da je to samo pridobivanje na decibelih, kar ima svoj čar pa tudi slabe lastnosti (Ta plavi te bolje slišijo)! Remus od Cvetota pa zelo lepo poje!

Na splošno sem pa z mojo mašino zadovoljen!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

LP@FJR

Zanima me ali ima kdo kakšne izkušnje z potovalnimi torbami("saddle bags") na FJR-ki??? Nameravam jih kupiti, ker bi jih rabil samo 2x letno na daljša potovanja in se mi kufrov ne splača kupiti(BTW imam pa top-case Maxio 52l).

LP Bobo B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

LP@FJR

Zanima me ali ima kdo kakšne izkušnje z potovalnimi torbami("saddle bags") na FJR-ki??? Nameravam jih kupiti, ker bi jih rabil samo 2x letno na daljša potovanja in se mi kufrov ne splača kupiti(BTW imam pa top-case Maxio 52l).

LP Bobo B)

Jaz imam na svoji FJR samo top case KAPPA 48, vendar če jih boš rabil samo parkrat letno potem je brez veze kupovat drage kufre (original)! Tudi sam imam pomisleke - ali bi jih nabavil ali ne? Vse je odvisno od potrebe! Verjetno se boš moral odločiti sam je pa vedno tako, da so poceni nakupi običajno dražji!

Ajde Mare!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

LP@FJR

Zanima me ali ima kdo kakšne izkušnje z potovalnimi torbami("saddle bags") na FJR-ki??? Nameravam jih kupiti, ker bi jih rabil samo 2x letno na daljša potovanja in se mi kufrov ne splača kupiti(BTW imam pa top-case Maxio 52l).

LP Bobo B)

He he he,

torej se le pripravljate na nova potovanja in avanture. Glede na vreme bi bilo boljše, da nabrusite robnike na dilcah in greste na smučarijo.

No pa k vprašanju. Nobenega ne poznam, ki bi imel na našem mopedu potovalni torbi. Tudi mene je zelo motila visoka cena/uporaba originalnih bočnih kovčkov, zato sem si na nek način namontiral Kappine bočne kovčke(42l).

Edino kar bom pripomnil je, da jih na poti občasno porabiva za priročno mizo.

Sicer pa mislim, da torbe povsem zadostujejo, biti pa morajo seveda nepremočljive.

LP Cvetoo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!