Skoči na vsebino

Yamaha FJR 1300


elbarto

Priporočene objave

Brusimo "kante" brez skrbi, se pa res pripravljam na sezono. Za torbe sem se že odločil, pogledal motor zadaj in mislim da ne bi smelo biti problemov. Torbe imajo nastavke za pase skoraj na vseh vogalih, tako da jih bo možno pritrditi za zadnje stopalke in pod sedežem. Ko bo stvar tako daleč sledi tudi kaka fotka. Še prej pa nove gume, bom probal z Dunlopom 207 ali 208(jih dobim veliko ceneje) in opisal občutke. Ko bo bolj toplo seveda :OK:

LP Bobo B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj pa če bi poskusil z Michelinom, npr Pilot Road za sport touring ali pilot power za bolj sport kot touring?

DJL

Brusimo "kante"  brez skrbi, se pa res pripravljam na sezono. Za torbe sem se že odločil, pogledal motor zadaj in mislim da ne bi smelo biti problemov. Torbe imajo nastavke za pase skoraj na vseh vogalih, tako da jih bo možno pritrditi za zadnje stopalke in pod sedežem. Ko bo stvar tako daleč sledi tudi kaka fotka. Še prej pa nove gume, bom probal z Dunlopom 207 ali 208(jih dobim veliko ceneje) in opisal občutke. Ko bo bolj toplo seveda :OK:

LP Bobo B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj pa če bi poskusil z Michelinom, npr Pilot Road za sport touring ali pilot power za bolj sport kot touring?

Michelinke bi bila moja prva izbira, če bi mi finančno zneslo menjavati gume 2x na sezono! Pilot power- nima smisla pri motorju kot je FJR z 250 kg suhe teže, Pilot Road ne poznam dobro in glede na to da dobim preverjen komplet Dunlop 207 za 48000Sit, nimaš kaj za razmišljat pri gumah. Razmišljal sem tudi o 208-ki, vendar je bolj mehka na sredini in še 1x, pri motorjih ki so zelo težki nima smisla kupovati race gum!

LP Bobo B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...

Živjo!

Imam eno leto TDM 900.

Razmišljam, da bi zamenjal za FJR.

Sicer ne potrebujem hitrejšega motorja, ker v večini potujeva s punco in s kupom prtljage. Zdi se mi, da bi FJr znala biti bolj udobna kot Tdm? Ne vem...

Kakšno mnenje?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdravo

Pri Šternu v Kranju sem srečal kolega motorista, ki je imel prej TDM in je bil razočaran nad vzmetenjem na FJR! Rešil je tako, da je vzmetenje nastavil na najbolj mehko varianto in njemu je odgovarjalo! Problem nastane če se hočeš peljat bolj na ostro potem maš pa gumijast motor pa še neželene posledice če pretiravaš. Vzmetenje na FJR je pač bolj športno trdo, ker je tudi koncept motorja drug! Imaš pa boljšo veterno zaščito, več moči in motor, ki ne rabi hudega vzdrževanja in ne pije veliko bencina! Tudi pelje se lahko zelo športno če že hočeš - odločitev pa bo samo tvoja! Jaz ga ne menjam! Položaj na motorju je zame idealen 188 cm! Koliko boš pridobil na udobju tega ti pa ne morem povedati, ker nimam izkušenj s TDM, ki mi je tudi zelo všeč!

LP FJR - frik! Mare

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@ Corser

Moje mislenje: Najdi nacin, da preiskusis motor!!!!! Potem pa se odloci.

Sem lahko se malo zloben? Pri eno leto stati TDM-i 900 menjati motor?

Ce imas res toliko denarja, nalozi svojo ljubico in jo za en ali dva mesec kam pelji.

Oprosti, zgolj moje mislenje.

LP Cvetoo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj pa če bi poskusil z Michelinom, npr Pilot Road za sport touring ali pilot power za bolj sport kot touring?

Michelinke bi bila moja prva izbira, če bi mi finančno zneslo menjavati gume 2x na sezono! Pilot power- nima smisla pri motorju kot je FJR z 250 kg suhe teže, Pilot Road ne poznam dobro in glede na to da dobim preverjen komplet Dunlop 207 za 48000Sit, nimaš kaj za razmišljat pri gumah. Razmišljal sem tudi o 208-ki, vendar je bolj mehka na sredini in še 1x, pri motorjih ki so zelo težki nima smisla kupovati race gum!

LP Bobo B)

Tkole; kr se mene tiče, bodo naslednje gume na moji fjrjki pilot power. Me sploh ne briga, da je to tourer, ker mi daleč več kot prevoženi km pomeni bistveno boljši oprijem kot ga nudi trenutni metzeler. Pilot road je touring guma, boljš kot metz, vendar kot rečeno, meni gre za dober oprijem. Nisem zelo izkušen "pilot", sem pa peljal Pilot Power in je zame to to. Jst sm se odloču - na gumi ne bom šparal, ker me je škoda, pa če jo u 2500 km popapa. 207ke pa moj moped nau vidu...;)

djl

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@ Corser

Moje mislenje: Najdi nacin, da preiskusis motor!!!!! Potem pa se odloci.

Sem lahko se malo zloben? Pri eno leto stati TDM-i 900 menjati motor?

Ce imas res toliko denarja, nalozi svojo ljubico in jo za en ali dva mesec kam pelji.

Oprosti, zgolj moje mislenje.

LP Cvetoo.

He he. Zdaj pa si me. Namreč tudi moja bere forum in evo...

Ne ne. Ni problema. Pravi, da rajši je špagete sam da gre za motor. Ja. Zlata je.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

He he. Zdaj pa si me. Namreč tudi moja bere forum in evo...

Ne ne. Ni problema. Pravi, da rajši je špagete sam da gre za motor. Ja. Zlata je.

:yea1: :worship:

Sem vesel, da sta se nasla tukaj, da je spet kaj prebrati v nasi temi. Res sta carja.

Midva tudi morava bolj malo jesti, ker nama bo drugace kombinezon premajhen :D :topic:

Kaj ima to zveze s FJR. :hmm: Ja ta moped nam je vsem vsec ne. Mislim, da bi se lahko kdaj kje dobili, pogovorili. Mogoce kaksno sredo na 3M.

LP Cvetoo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

LP@

Moja FJR-ka je obuta v gume Dunlop D208 s katerimi sem prevozil dobrih 1000km, vendar bolj po vogalih kot po sredini :OK: , tako da lahko komentiram samo vožnjo skozi ovinke. Glede na Metzeler 4-ko se guma veliko hitreje segreje in skozi ovinek močno drži(kot neostik :D ). Čez praznike sem bil na Golici v A, na znameniti Route 69 in sem lepo zbrusil tačke skozi ovinke in pri kontroli gume ugotovil, da se je lepo segrela, na žlebovih pa je bilo tudi možno zaslediti manjše "svaljke".

Za zdaj vse samo v superlativih, s tem da gume zmorejo veliko veliko več, vendar mogoče na drugem motorju, saj FJR dokaj hitro počoha po tleh.

LP Bobo B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Živjo!

Imam eno leto TDM 900.

Razmišljam, da bi zamenjal za FJR.

Sicer ne potrebujem hitrejšega motorja, ker v večini potujeva s punco in s kupom prtljage. Zdi se mi, da bi FJr znala biti bolj udobna kot Tdm? Ne vem...

Kakšno mnenje?

Komfort je nesmiselno primerjati z TDM-ko, tudi ostale stvari, ker gre za drugi koncept, se pa strinjam z Cvetom da je važno da se nekam pelješ in ne z čem se pelješ. Morda pa en manjko oz. neprijetnost ki sem jo zasledil, oz. sopotnica, da sopotniku turbulenca premetava glavo???? Ima še kdo podobne izkušnje??

LP Bobo B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Morda pa en manjko oz. neprijetnost ki sem jo zasledil, oz. sopotnica, da sopotniku turbulenca premetava glavo???? Ima še kdo podobne izkušnje??

LP Bobo B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi jaz imam na XXi problem s turbulenco, kadar se voziva v dvoje. Mislil sem že letos zamenjati prednji vetrobran za višjo (touring) šipo, zdaj pa ste mi vzbudili dvome, če bo sploh kaj učinka... FJR ima precej višjo šajbo, pa vseeno ne prepreči tega zoprnega pojava.. je sploh kaka (tehnična) rešitev?

Nad 140 kmh stvari postanejo prav zoprne...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi jaz imam na XXi problem s turbulenco

Če višja šipa ne pomaga,daj pa manjšo ,da ti veter nese v prsa,meni je bilo tudi slabše z višjo šipo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če višja šipa ne pomaga,daj pa manjšo ,da ti veter nese v prsa,meni je bilo tudi slabše z višjo šipo

Pri FJR je tudi z višjo šipo za sopotnika isti problem nad 140 km/h...četudi spredaj sedi dvometraš...

lp

TSC LABA d.o.o.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pri FJR je tudi z višjo šipo za sopotnika isti problem nad 140 km/h...četudi spredaj sedi dvometraš...

lp

TSC LABA d.o.o.

Lepo po vrsti.

Koliko je pravzaprav vetra pri FJR do 130, 140 km/h? Po pravici povedano ga jaz manj niti nocem. (Po omejitvah, s klimo, brez vetra, se lahko v kolonah vozim v avtu.)

Problemi se pojavijo pri dvignjenem steklu.

Velik sem 175 cm, zaradi ponavljajocega udarjanja toka zraka v glavo- celado (S Concept I - tudi hrup v celadi) in turbolenc pri voznji v dvoje, sem letos zamenjal originalno steklo za homologirano visje (5 cm).

Zaradi razslampanosti in glasnosti sem zamenjal Schubertko.

Turbolenc se s tem ne odpravi. Posledica se cuti kot mocnejsi pritisk na hrbet sopotnice, ki jo veter pritisne na voznika( :nono: nic ne pomaga, ker vozim le zeno), pri potovalnih hitrostih 140 + pa se pricne zaradi tega pojavljati zoprno vijuganje voznikove glave levo-desno.

Pomaga, ce se sopotnica malo odmakne nazaj.

Ne vem ce je prav, da za konec napisem, da vecina mojih "tezavic" izgine, ko se vozim sam :P

No kaj pa ostali? Mare, Loka...anyone?

LP Cvetoo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lepo po vrsti.

Koliko je pravzaprav vetra pri FJR do 130, 140 km/h? Po pravici povedano ga jaz manj niti nocem. (Po omejitvah, s klimo, brez vetra, se lahko v kolonah vozim v avtu.)

Zaradi razslampanosti in glasnosti sem zamenjal Schubertko.

Zdravo - no končno mal debate o FJR!

Jaz tudi ne - se strinjam TO JE TO :OK: ! Kakšno čelado si nabavil - me zanima! Pa še dolg od lanskega leta, kdaj naj te povabim na pijačo in ti vrnem barvo, ki ti jo nosim že skoraj celo leto (imam že zelo slabo vest :hmm: ).

LP Mare

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@ DrM-FJR

X-lite 801 Wodoo.

A pijača. Ja, da bo sodila v tole temo se morava peljati z najinima motorčkoma - KADARKOLI.

Pa LP Cvetoo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@ DrM-FJR

X-lite 801 Wodoo.

A pijača. Ja, da bo sodila v tole temo se morava peljati z najinima motorčkoma - KADARKOLI.

Pa LP Cvetoo.

Ko zamenjam gume te pokličem na mobi - a velja! kako si zadovoljen s čelado!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@ DrM-FJR

X-lite 801 Wodoo.

A pijača. Ja, da bo sodila v tole temo se morava peljati z najinima motorčkoma - KADARKOLI.

Pa LP Cvetoo.

Pa še to - a imaš kakšen predlog glede gum, kaj naj dam gor ! Sedaj sem imel MEZ 4! Ti imaš izkušnje s MEZ 6 - koliko so zdržale in kako držijo. Pri meni se pozna, da sva z motorjem že zelo domača! Prve sem zradiral bolj po sredi in malo na robu! Te so pa oguljene do roba!

Menjal bom jutri ali v soboto!

Mare

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Da ne bo mišljeno, da hočem delat reklamo za mojega Trophy-ja. Namreč sam takšnih težav nimam niti pri hitrosti 200 km/h. Sem visok dobrih 180 cm. Tudi sam imam čelado Schubert S1. Z njo sem preizkusil nekaj motorjev brez šipe in jasno, da je čelada ena izmed najtišjih. Pri potovalnih motorjih pa je stvar precej bolj glasnejša zaradi povečane vetrobranske šipe in s tem obilico "nakopičenega" vetra zaščite v višini oči navzgor. Ne bom trdil, da me to kaj dosti moti ali ovira, ker izgleda, da pri Triumphu stvar ni tako zoprna. Sopotnica ima tudi Schubert čelado (Concept). Sama nima nobenih težav ne s turbolenco ne s preveliko glasnostjo zaradi vetra.

Zagotovo bi bilo zanimivo slišat še o ostalih potovalnikih, recimo BMW-RT, Hondi Pan European.

Drm- FJR, obuj svojega lepotca v ME Z6. Verjemi, ne bo ti žal. Za potovalnika idealna guma.

Pozdrav izpod vinogradov! ROCKY B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ojla!

Včeraj dobrih 450 km ovinkov, nekaj od njih .) , nekaj km avtoceste 200+. Zvečer doma pa pogled na ta zadnjo D 220. :BUA:

Naj rečem samo to. D 220 nikoli več. Zdajle je 4500 km in če me dobijo ta plavi - adijo. Računam še na 500 km in to bo 0.

Glede na gume, ki sem jih zvozil na FJR, pride cena na km najnižja na BT 020, potem Z6, najdražja pa se izkaže D 220.

Če subjektivno ocenim oprijem motorja naj rečem, da se najboljše drži Z6, potem D220 in najmanj BT 020.

@ BoboKranjc

Lej, se ti da mogoče napisati, koliko km si naredil z D 208. V oprijem in vodjivost ne dvomim. Dvomim pa, da se je smiselno s tako gumo odpraviti na potovanje.

In še nekaj. Forum je prijetnejši odkar ste se zbudili :004

@ Slepec

Kaj je sedaj s tabo? Si že testiral FJR?

LP Cvetoo.

Popravljeno . Popravil cvetoo
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@ BoboKranjc

Lej, se ti da mogoče napisati, koliko km si naredil z D 208. V oprijem in vodjivost ne dvomim. Dvomim pa, da se je smiselno s tako gumo odpraviti na potovanje.

In še nekaj. Forum je prijetnejši odkar ste se zbudili :004

@ Slepec

Kaj je sedaj s tabo? Si že testiral FJR?

LP Cvetoo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@ BoboKranjc

Lej, se ti da mogoče napisati, koliko km si naredil z D 208. V oprijem in vodjivost ne dvomim. Dvomim pa, da se je smiselno s tako gumo odpraviti na potovanje.

In še nekaj. Forum je prijetnejši odkar ste se zbudili :004

@ Slepec

Kaj je sedaj s tabo? Si že testiral FJR?

LP Cvetoo.

Zaenkrat zvozil z tem setom 2000km, bolj po ovinkih kot po ravnem pa ni videti neke obrabe, mora vzdržati še vsaj 5 "jurjev".

LP Bobo B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!