Skoči na vsebino

Cestna črno siva kronika


miran10

Priporočene objave

strinjam se z vsem kar sta napisala horjo in alla.

za tiste ki mogoče ne veste če osebek nima izpita -ZAVAROVANJE NE VELJA.

ravnokar sem se vrnila iz nakupovanja in po zaslugi predvidevanja sva z mojim dragim še v enem kosu.

zakaj. en kreten spet ne pozna cpp ja. to je ta teden že tretjič pa sva naredila samo 200 km.

:angry: :angry: :angry:

dr.looney :alien1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V nesreči umrl triletni otrok

V prometni nesreči v Srednjih Gameljnah pri Ljubljani je umrl 3-letni otrok.

Nesreča se je zgodila na dovozni poti k trgovini Mercator v Srednjih Gameljnah v petek nekaj čez 11. uro. 48-letni voznik osebnega avtomobila iz okolice Ljubljane je otroka iz Srednjih Gameljn zbil med vzvratno vožnjo.

Otrok je umrl že med prevozom v ljubljanski Univerzitetni klinični center, je zapisano na spletnih straneh policije.

Naj spomnimo, da je januarja v podobni nesreči umrl tudi 16-mesečni otrok iz Homca pri Domžalah. 57-letni voznik kombiniranega vozila je vanj trčil na dovozu stanovanjske hiše.

INFO Link

userbarei3.jpg

hondauserbarxo6.gif

cbrubqh0.png

375pd8.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a veste kaj pa mene zanima, sicer je to malo mimo teme, ampak...

recimo, ko dobiš kazen, za prehtro vožnjo, ogrožaš sebe in druge, ko prevoziš rdečo, ogrožaš sebe in druge, ko prehitevaš čez polno črto, ogrožaš sebe in druge,.... ampak če pa nisi zapet, pripet z pasom pa ogorožaš sebe in samo sebe. po vrhu tega pa dobiš kazen 80 evrov, ker si ogrožal sebe in samo sebe. ok zastopim zakon je zakon, pač tko je in zakon je treba spoštovat, samo v tem primeru se mi pa to zdi kar malo prehuda. se pravi, če bom jaz tekla po gozdu se spotaknila in si zlomila nogo, bom dobila kazen, ker sem ogrožala sebe in nikogar drugega, če bom hotela narediti samomor in mi ne bo uspelo, bom zaradi tega dobila kazen, ker sem ogrožala sebe in samo sebe. smo res demokratična država? smo res svobodna država? res se mi zdi malo prehuda kazen zato ker si pač ogrožal samo sebe in nikogar drugega. saj pravim pravila so pravila in se jih je treba držat, samo to se mi pa res zdi, da država res želi veliko zaslužiti na račun prebivalstva oz. državljanov, naj bo kazen za ogoržanje samega sebe, ampak ne pa tako visoka. kaj mislite na to?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a veste kaj pa mene zanima, sicer je to malo mimo teme, ampak...

recimo, ko dobiš kazen, za prehtro vožnjo, ogrožaš sebe in druge, ko prevoziš rdečo, ogrožaš sebe in druge, ko prehitevaš čez polno črto, ogrožaš sebe in druge,.... ampak če pa nisi zapet, pripet z pasom pa ogorožaš sebe in samo sebe. po vrhu tega pa dobiš kazen 80 evrov, ker si ogrožal sebe in samo sebe. ok zastopim zakon je zakon, pač tko je in zakon je treba spoštovat, samo v tem primeru se mi pa to zdi kar malo prehuda. se pravi, če bom jaz tekla po gozdu se spotaknila in si zlomila nogo, bom dobila kazen, ker sem ogrožala sebe in nikogar drugega, če bom hotela narediti samomor in mi ne bo uspelo, bom zaradi tega dobila kazen, ker sem ogrožala sebe in samo sebe. smo res demokratična država? smo res svobodna država? res se mi zdi malo prehuda kazen zato ker si pač ogrožal samo sebe in nikogar drugega. saj pravim pravila so pravila in se jih je treba držat, samo to se mi pa res zdi, da država res želi veliko zaslužiti na račun prebivalstva oz. državljanov, naj bo kazen za ogoržanje samega sebe, ampak ne pa tako visoka. kaj mislite na to?

ni čisto tako...

rečmo da padeš, se dokaj hudo poškoduješ, rečmo da si kriva sama ker si se potikala tam kjer naprimer zate ni primerno, ne šteje pa kot nevarno območje, stroški zdravljenja so visoki, višji kot povprečen človek plača v zdravstveno blagajno..

seveda ti nimaš stroškov s tem..

se pa kompenzira malo iz ostalih virov..

med tem so tudi kazni za nepripet pas kjer ogrožaš le sebe..

itak je pa malo mimo saj pas rešuje življenja..

mogoče v kakem primeru celo ne..je pa v teh primerih zelo odvisno od sreče..

tako morajo imeti tudi vsi novi avtomobili air-bage, ki pa brez uporabe pasu lahko naredijo več škode kot koristi..

pripet pas je minimalno kar lahko narediš za svojo varnost..tolk pa spet ne moti..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a veste kaj pa mene zanima, sicer je to malo mimo teme, ampak...

recimo, ko dobiš kazen, za prehtro vožnjo, ogrožaš sebe in druge, ko prevoziš rdečo, ogrožaš sebe in druge, ko prehitevaš čez polno črto, ogrožaš sebe in druge,.... ampak če pa nisi zapet, pripet z pasom pa ogorožaš sebe in samo sebe. po vrhu tega pa dobiš kazen 80 evrov, ker si ogrožal sebe in samo sebe. ok zastopim zakon je zakon, pač tko je in zakon je treba spoštovat, samo v tem primeru se mi pa to zdi kar malo prehuda. se pravi, če bom jaz tekla po gozdu se spotaknila in si zlomila nogo, bom dobila kazen, ker sem ogrožala sebe in nikogar drugega, če bom hotela narediti samomor in mi ne bo uspelo, bom zaradi tega dobila kazen, ker sem ogrožala sebe in samo sebe. smo res demokratična država? smo res svobodna država? res se mi zdi malo prehuda kazen zato ker si pač ogrožal samo sebe in nikogar drugega. saj pravim pravila so pravila in se jih je treba držat, samo to se mi pa res zdi, da država res želi veliko zaslužiti na račun prebivalstva oz. državljanov, naj bo kazen za ogoržanje samega sebe, ampak ne pa tako visoka. kaj mislite na to?

Ko te pa skupaj sestavljajo in za to porabijo kup denarja (od drugih - dalkoplačevalskega) takrat pa tud mal druge "ogrožaš".

BTW, pravila so, da se jih držiš pa čeprav so bedna in napačna... Poizkušaj jih spremenit!

Do takrat pa se pripasaj in prišparaš 80€. :winkiss:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a veste kaj pa mene zanima, sicer je to malo mimo teme, ampak...

recimo, ko dobiš kazen, za prehtro vožnjo, ogrožaš sebe in druge, ko prevoziš rdečo, ogrožaš sebe in druge, ko prehitevaš čez polno črto, ogrožaš sebe in druge,.... ampak če pa nisi zapet, pripet z pasom pa ogorožaš sebe in samo sebe. po vrhu tega pa dobiš kazen 80 evrov, ker si ogrožal sebe in samo sebe. ok zastopim zakon je zakon, pač tko je in zakon je treba spoštovat, samo v tem primeru se mi pa to zdi kar malo prehuda. se pravi, če bom jaz tekla po gozdu se spotaknila in si zlomila nogo, bom dobila kazen, ker sem ogrožala sebe in nikogar drugega, če bom hotela narediti samomor in mi ne bo uspelo, bom zaradi tega dobila kazen, ker sem ogrožala sebe in samo sebe. smo res demokratična država? smo res svobodna država? res se mi zdi malo prehuda kazen zato ker si pač ogrožal samo sebe in nikogar drugega. saj pravim pravila so pravila in se jih je treba držat, samo to se mi pa res zdi, da država res želi veliko zaslužiti na račun prebivalstva oz. državljanov, naj bo kazen za ogoržanje samega sebe, ampak ne pa tako visoka. kaj mislite na to?

Se strinjam z predhodnikoma. Ko boš pa mela nesrečo in boš rabla neki let rehabilitacije, invalidski voziček in pa stalno oskrbo, bom pa jaz ogrožen ker bom moral vse to prek davkov plačat. Zato se naslednič raje pripni z vartnostnim pasom pa mirna bosna!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pas ti lahko tudi pomaga da te ne vrže iz avta, če pride do prevračanja...sicer pa, če so majsti pogruntal da je bolš kot nič naj se ga uporablja.če pa te tolk pas mot...kup si kašnga starga fičota :yes: sam potem biš tut mela več fizkulture kot sicer-pasa tut prbližn ne boš rabla-razn odstavnega :lol1:

Mam pa tut jst eno vprašanje: kako se pri nas v RS tretira osebo katera je pobegnila s kraja nesreče(s poškodbami,s smrtnim davkom...)???

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja saj jaz to vse razumem itak se pripenjam, samo tisti moment se ravno nisem, ker se vedno ko speljem začnem pripenjati, potem se mi je pas tako zataknil, da ga nisem mogla odtakniti in nevede sem se peljala mimo policajev, ki so, logično, ko so me vidli, štartali za mano in mi dali kazen. drugače spoštujem zakone pa vse, samo ni mi jasno zakaj tako visoka kazen zaradi ogoržanja samega sebe.

ja no saj nimam kaj, plačala jo bom tako ali drugače, spreminjat te zadeve mi na kraj pameti ne pride

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja no saj nimam kaj, plačala jo bom tako ali drugače, spreminjat te zadeve mi na kraj pameti ne pride

Če boš hitr plačala... bo "samo" 40€ .) Drugič boš vedla, da se ti lahko kaj takega pripeti (pas zatakne) in se boš privezala, še preden se mim polcajev peleš :)

Če sm pa mal pacek: s tem, ko si iskala pas in vozila, nisi bla pozorna na dogajanje okoli sebe in SI potencialno ogrožala druge udeležence v prometu.

OK OK, to je debata za ob piru :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja saj jaz to vse razumem itak se pripenjam, samo tisti moment se ravno nisem, ker se vedno ko speljem začnem pripenjati, potem se mi je pas tako zataknil, da ga nisem mogla odtakniti in nevede sem se peljala mimo policajev, ki so, logično, ko so me vidli, štartali za mano in mi dali kazen. drugače spoštujem zakone pa vse, samo ni mi jasno zakaj tako visoka kazen zaradi ogoržanja samega sebe.

ja no saj nimam kaj, plačala jo bom tako ali drugače, spreminjat te zadeve mi na kraj pameti ne pride

Tvoja zgodba je že 1000 krat slišana. Upam, da je namen kazni bil dosežen in se boš od sedaj naprej privezovala, preden spelješ. Moj prijatelj je zaradi neuporabe pasu odletel skozi vetrobran pri počasnih 50km/h, pod seboj ga je pa pokopal avto. Torej, to, da je to isto spotiku v gozdu ni čisto res, ker za tek po gozdu ni predpisane protikoreninske varnostne opreme (hm, verjetno zato, ker si vsaj 5000 krat manj ogrožen kot na cesti). Nekateri se vozijo tudi brez čelad. Jaz takšnim ne bi dajal kazni, vendar zgolj opozorila, ko bi si pa enkrat razbili fris do te mere, da bi ga lahko dohtarji 12 ur sestavljali v operacijski, potem bi mu pa nabil vse stroške, od prevoza, operacije, do zdravljenja. In, ko bi moral na kredit vzet 40.000€ (ali več), bi še izjemnno dobro premislil, kako se bo naslenjič peljal in kaj bo povedal ostalim. Ogrožal je le sebe. Vendar si je tudi plačal sam. Trenutno pa je tako, da vsi plačujemo za poškodbe drugih, ki zaradi malomarnosti in lahkomiselnosti ne uporabljajo (100% preverjenih) varnostnih pripomočkov.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ponoči iz sobote na nedeljo zelo pestro !

Policisti so v noči s sobote na nedeljo na območju PU Ljubljana začasno odvzeli 24 vozniških dovoljenj in izdali 60 plačilnih nalogov.

V poostrenem nadzoru psihofizičnega stanja voznikov po metodologiji Promil na pustno soboto, v katerem je sodelovalo 26 policistov, so bili izvedeni naslednji ukrepi: ustavljenih je bilo 793 vozil, odrejenih 544 preizkusov alkoholiziranosti, od tega 32 pozitivnih.

Trije vozniki so presegli mejo 0,71 mg/l alkohola v izdihanem zraku. Čaka jih globa najmanj 500 evrov in 18 kazenskih točk. Najvišja izmerjena koncentracija pa je presegla 1,20 mg/l.

"Na območju Policijske uprave Ljubljana ne opažamo bistvenega povečanja ali zmanjšanja števila voznikov, ki vozijo pod vplivom alkohola. Število ugotovljenih pozitivnih preizkusov alkoholiziranosti je približno enako, tako v času pustnih prireditev kot tudi pri drugih poostrenih nadzorih v akciji Promil. Ugotavljamo pa, da je v zadnjem času manj voznikov, pri katerih je ugotovljena koncentracija alkohola nad 0,71mg/l izdihanega zraka, za kar je predpisana globa najmanj 500 evrov in 18 kazenskih točk," so za MMC sporočili s Policijske uprave Ljubljana.

INFO Link

Popravljeno . Popravil aljazz26
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na območju Policijske uprave Ljubljana ne opažamo bistvenega povečanja ali zmanjšanja števila voznikov, ki vozijo pod vplivom alkohola

Nekaj let nazaj se je kazni zvišalo za 1. maja i smo se vsi tresli... Kaj se bo zgodilo in oh in sploh... Z letošnjimi novoletnimi podražitvami - so sami v članku napisali - pa še tega niso dosegli.

''Tako je življenje, kaj čmo narest...''

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ok ok ne me povozit, saj nikomur nič hudega nočem

No, no, samo povedat smo ti želeli, zakaj je tako ;) Kakorkoli, hvala za videe, se jih splača fowardirat po mailu ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mam pa tut jst eno vprašanje: kako se pri nas v RS tretira osebo katera je pobegnila s kraja nesreče(s poškodbami,s smrtnim davkom.. .) ???

Mislim da uboj iz malomarnosti, pobeg iz kraja nesreče in zapustitev poškodovanca v nujnem primeru, če pa ne pobegneš je pa "samo" uboj iz malomarnosti. Sam morš vedet da v 1. primeru boš dobil najvišjo možno kazen za vse troje, v 2. primeru pa bo mogoče sodnik še pogledal kakšno olajševalno okoliščino (če imaš dobrega odvetnika)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

aha ja ok razumljivo in seveda če maš čas takrt skočit (če maš srečo, da imaš čas potem skočiš, če ne pa pač ne) je treba kar počasi po cesti in divjati po pisti :worship:

še malo opozorila in ne glejte samo slikic tudi poslušajte besedilo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, ne vem. Nekak se nebi strinjal s tabo. Večinokrat imaš pomoje čas, sej v naselju in po nepreglednih odsekih z odcepi verjetno(če si pameten) ne boš vozil hitro, druga pesem je na regionalkah, tam pa itak moraš spremljat promet in vklapljanje. Tako da pomoje moreš met srečo da ga ne vidiš ali pa hudo slabe reflekse, da ne reagiraš tako hitro. Ne pravim pa, da ni mogoče da nimaš tega časa ali pogleda.

Menim pa tudi, da malo kdo sploh ve, da ga skok lahko reši, in verjetno v tiste pol sekunde ne bo dobil prebliska, ki bi mu pomagal. Velikokoga pa je tako strah za motor, da se ujema do zadnjega. Pa smo spet tam.

Popravljeno . Popravil R1FREAK
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, ne vem. Nekak se nebi strinjal s tabo. Večinokrat imaš pomoje čas, sej v naselju in po nepreglednih odsekih z odcepi verjetno(če si pameten) ne boš vozil hitro, druga pesem je na regionalkah, tam pa itak moraš spremljat promet in vklapljanje. Tako da pomoje moreš met srečo da ga ne vidiš ali pa hudo slabe reflekse, da ne reagiraš tako hitro. Ne pravim pa, da ni mogoče da nimaš tega časa ali pogleda.

Menim pa tudi, da malo kdo sploh ve, da ga skok lahko reši, in verjetno v tiste pol sekunde ne bo dobil prebliska, ki bi mu pomagal. Velikokoga pa je tako strah za motor, da se ujema do zadnjega. Pa smo spet tam.

se strinajm z tabo ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Menim pa tudi, da malo kdo sploh ve, da ga skok lahko reši, in verjetno v tiste pol sekunde ne bo dobil prebliska, ki bi mu pomagal. Velikokoga pa je tako strah za motor, da se ujema do zadnjega. Pa smo spet tam.

Sem ti že želel odgovoriti, zakaj ne skačemo iz svojih jeklenih konjičkov, pa si ugotovil sam :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj menite oz. mislite koliko se nas vozi brez vozniškega "veljavnega" dovoljenja, z neregistriranimi in neizpravnimi vozili, koliko "promilov" imamo kadar vozimo...?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj menite oz. mislite koliko se nas vozi brez vozniškega "veljavnega" dovoljenja, z neregistriranimi in neizpravnimi vozili, koliko "promilov" imamo kadar vozimo...?

Zase ti povem: Imam veljavno vozniško (čeprav nisem nikoli delal izpita za motor),motor imam vedno registriran in to vse štiri(tudi pozimi)od leta 1992 50%bonus,vsi motorji so vedno 100% izpravni (že zaradi moje varnosti),nepijem ali zelo malo max 2 dl vina na dan,če pa vem,da bom sel na motor pa sploh nepijem alkohola.že velikokrat ca 10X pihal vedno o.ooo promila. :eek:

Ps. :devil: da nebo kdo narobe razumel izpit sem delal za kolo leta 1959 nato so mi ta izpit prepisali v izpit za moped in nato v A kategorijo. :eek:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!