Skoči na vsebino

Uvoz, homologacija in registracija rabljenega motorja iz tujine


NikolaTesla

Priporočene objave

Ne boš prišel čez homologacijo.

Kolikor je meni znano, se nasa homologacija naslanja na nemski TUV (vecino vecjih predelav moras pelat v nemcijo na TUV testiranje in sele nato pri nas homologacija )... in ce imajo motorji nemski TUV certifikat ustreznosti, potem.. ? Samo ugibam.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kolikor je meni znano, se nasa homologacija naslanja na nemski TUV (vecino vecjih predelav moras pelat v nemcijo na TUV testiranje in sele nato pri nas homologacija )... in ce imajo motorji nemski TUV certifikat ustreznosti, potem.. ? Samo ugibam.

mislim da je tudi izpolnjevanje določenih euro norm eden od pogojev da lahko uvoziš in registriraš motor pri nas..

se pravi da prav star ne sme bit..motorji iz 90-ih?? i don`t think so..

Popravljeno . Popravil biker77
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Motor letnika 90 nikakor ne bo izpolnjeval zahtev direktive 97/24/ES.

Že letniki tam 98-99 so vprašljivi glede teh direktiv. Potem naprej je pa O.K.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pri uvozu so si izmislili novo foro za kasirat.

Poleg ACI-ja, računa in odjavljene prometne (v kateri je navedeno, da motor ustreza direktivi 97/24 CE) sedaj na Avtoplusu hočejo še potrdilo o enotni Evropski homologacijski številki za dotični motor.

Takšno potrdilo ti izda generalni uvoznik, v mojem primeru pa je to stalo 100 EUR (Suzuki Odar).

Na Avtoplusu se izgovarjajo, da je to od njih zahtevalo ministrstvo?!?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pri uvozu so si izmislili novo foro za kasirat.

Poleg ACI-ja, računa in odjavljene prometne (v kateri je navedeno, da motor ustreza direktivi 97/24 CE) sedaj na Avtoplusu hočejo še potrdilo o enotni Evropski homologacijski številki za dotični motor.

Takšno potrdilo ti izda generalni uvoznik, v mojem primeru pa je to stalo 100 EUR (Suzuki Odar).

Na Avtoplusu se izgovarjajo, da je to od njih zahtevalo ministrstvo?!?

To je v bistvu številka homologacije- piše ti pa lepo na motorju (usaj meni)

Drugače pa je to v COCu napisan- mene je prišel 33€, AS Domžale tud baje 100€ računa :closedeyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A zato so na Avtoplusu sneli dol plakat pri okencu za homologacijo na katerem je jasno pisalo da namesto COC a velja odjavljeno evropsko prometno dovoljenje.No pa smo postali vrli slovenci spet bolj papeški od papeža in uvozniki so našli luknjo da nas lupijo z nekimi potrdili o evropski homologaciji čeprav je bila stvar že registrirana v Evropi in ustreza EU normam

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pri uvozu so si izmislili novo foro za kasirat.

Poleg ACI-ja, računa in odjavljene prometne (v kateri je navedeno, da motor ustreza direktivi 97/24 CE) sedaj na Avtoplusu hočejo še potrdilo o enotni Evropski homologacijski številki za dotični motor.

Takšno potrdilo ti izda generalni uvoznik, v mojem primeru pa je to stalo 100 EUR (Suzuki Odar).

Na Avtoplusu se izgovarjajo, da je to od njih zahtevalo ministrstvo?!?

od kdaj pa to??

a se lah to naknadno njim poslje, al je treba (ce npr. nimas tega pr seb) se enkrt dol z motorjem..?? kje bi se dal to sicer dobit za hondo?

Popravljeno . Popravil e_boy
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

od kdaj pa to??

a se lah to naknadno njim poslje, al je treba (ce npr. nimas tega pr seb) se enkrt dol z motorjem..?? kje bi se dal to sicer dobit za hondo?

Za Hondo kliči AS Domžale- dobiš v kakšnem tednu plačaš pa 100€ :unsure:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a to je potrebno neglede na letnik motorja? kako zgleda to? moram met s sabo k grem dol, a se lah naknadno poslje?

Jaz sem uvozil l. 2005 in sem imel, drugače bi sigurno kaj težili.

Rajši imej s seboj pa ne boš tvegal da boš dol hodil še enkrat.

Ostalo na PM

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ce koga zanima nov ali pa rabljen motor iz ZDA,naj mi poslje PM...

Dolar je nizek kot se nikoli in na splosno so bili motorji tukaj v ZDA ze prej precej cenejsi kot v Evropi.

LP iz Chicaga!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ce koga zanima nov ali pa rabljen motor iz ZDA,naj mi poslje PM...

Dolar je nizek kot se nikoli in na splosno so bili motorji tukaj v ZDA ze prej precej cenejsi kot v Evropi.

LP iz Chicaga!

Na kateri www strani bi pa našel največ motorjev iz US ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na kateri www strani bi pa našel največ motorjev iz US ?

Poglej na:

WWW.CYCLETRADER.COM

Za ZIP kodo(=postna stevilka) vpisi 60647, kar je downtown Chicago in potem isci v krogu kaksnih 100 milj, do koder segajo predmestja.

Se to: uredimo lahko nabavo v ZDA in dostavo do kateregakoli evropskega carinskega skladisca, naprej pa moras potem urejat carinjenje sam.

Vsaj, dokler ne najdemo generalno slovenskega podjetja, ki bo prevzelo postopek uvoza, homologacije in carinjenja.

LP iz Chicaga!

Popravljeno . Popravil ChgoTom
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj pa v takem primeru:

motor je bil kupljen in vozen v IT, ćlovek pa se je preselil sedaj v UK a ga NI registriral.

A je drago to da bi ga uvozil?

Zato ker: motor je Husqvarna 610 in je letnik 2007 z 2300km, brez prask.

Napisal mi je:

Ciao,

Mia motocicletta è nella condizione eccellente e non è mai stato coinvolta in qualunque incidenti, non ha graffi, nessuni problemi. Adesso ho la motocicletta con me in UK, dove ho mosso col mio lavoro. Ho comprato la motocicletta 6 mesi fa da Italia dove ho lavorato a quel tempo. La motocicletta si è iscritta in Italia e penso che sia più facile e migliore lo vendere in Italia. Non posso usarlo qui nel Regno Unito, a causa del mio lavoro non ho tempo di guidare la mia motocicletta più e mi costerà più soldi a ennroll la motocicletta qui. Se giusto che lei sono interessato comprare realmente la mia motocicletta per favore me invia per posta elettronica e troveremo una maniera per fare un'affare. Please email me in english if it`s possible .

Grazie!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj pa v takem primeru:

motor je bil kupljen in vozen v IT, ćlovek pa se je preselil sedaj v UK a ga NI registriral.

A je drago to da bi ga uvozil?

Zato ker: motor je Husqvarna 610 in je letnik 2007 z 2300km, brez prask.

....

PAZI !!!!!!! To diši oziroma že kar smrdi po nategu :klicaj: .

NIKAKOR nikomur ne nakazuj nobenega denarja, da te ne nategnejo, kar je sedaj že zelo ustaljena praksa (predvsem Ruskih in Romunskih) goljufov :ninja: . Napiši mu Email, da prideš osebno po motor. Plačaš lahko v gotovini ali pa mu vpričo njega položiš denar na njegov tekoči račun, če se boji, da mu ne bi izročil kakšnega ponarejenega denarja. Verjel ali ne niti Nemci ne želijo od nas prejemati gotovine, ker smo za njih že vedno balkanci.

Zgodbica smrdi, zakaj bi peljal motor v Anglijo tam pa ga ne bi registriral? Zakaj želi, da mu pišeš v Angleščini? Ker ne zna Italijansko!! Pusti prevaranta. Poišči motor raje na www.mobile.de ali www.autoscout.de

LP

Nikola Tesla

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

PAZI !!!!!!! To diši oziroma že kar smrdi po nategu :klicaj: .

NIKAKOR nikomur ne nakazuj nobenega denarja, da te ne nategnejo, kar je sedaj že zelo ustaljena praksa (predvsem Ruskih in Romunskih) goljufov :ninja: . Napiši mu Email, da prideš osebno po motor. Plačaš lahko v gotovini ali pa mu vpričo njega položiš denar na njegov tekoči račun, če se boji, da mu ne bi izročil kakšnega ponarejenega denarja. Verjel ali ne niti Nemci ne želijo od nas prejemati gotovine, ker smo za njih že vedno balkanci.

Zgodbica smrdi, zakaj bi peljal motor v Anglijo tam pa ga ne bi registriral? Zakaj želi, da mu pišeš v Angleščini? Ker ne zna Italijansko!! Pusti prevaranta. Poišči motor raje na www.mobile.de ali www.autoscout.de

LP

Nikola Tesla

Res je sumljivo, ampak saj on zna IT saj mi je po IT napisal mail (mogoče mu je ldo prevedel...).

Ga bom kar pustil ja (54KM je premalo 130kg+ pa preveč :evilgrin:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Res je sumljivo, ampak saj on zna IT saj mi je po IT napisal mail (mogoče mu je ldo prevedel...).

Ga bom kar pustil ja (54KM je premalo 130kg+ pa preveč :evilgrin:

Tisto, kar je model spesnil, samo od daleč spominja na italijanščino.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

takih in podobnih lopov mas kokr cs..za use..od avtov, motorjev do usega zivega..kaka budala se ze najde pa nasede..pa tud pr nam se vrjetn najde kj podobnga... :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

upam da ne bo fejst narobe ce vprasam keri letnik najvec motora lahk pripeljas iz A

drugace tak velja vse isto kot iz DE ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Živjo, nisem naredil homologacije, ker imam na motorju odrezan zadnji blatnik, bele smerokaze in neoriginal ogledala. Imam motor honda hornet 600 l.2002.

Bi prosil koga, ko ima enak motor, če bi hotel poslikat motor naravnost od zadaj, da vidim kako je narejen blatnik, namreč smerokaze sem že zamenjal, ogledala bom danes, edino probleme imam z blatnikom, tako da, če ima kdo minutko, bi ga prosil če hoče slikat motor naravnost odzadaj in bi mi poslal sliko.

Hvala za pomoč.

Popravljeno . Popravil pubi1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne paše sem v celoti, a ne najdem primernejše teme.

Torej, lani kupil rabljen motor (tu, slovenski, že regstriran v Sloveniji), kateremu pa ni bil priložen homologacijski kartonček. Sedaj mi je nekako že drugič uspelo registrirati zadevo, a kartonček kljub temu rabim, za drugo leto, če ne prej.

Kako sedaj? Se izda duplikat, kje in kdo ga izda? Generalni zastopnik, UE, kdo drug? Je potrebno opraviti homologacijo?

Vsak odgovor, ki pomaga je dobrodošel. :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Živjo, nisem naredil homologacije, ker imam na motorju odrezan zadnji blatnik, bele smerokaze in neoriginal ogledala. Imam motor honda hornet 600 l.2002.

Bi prosil koga, ko ima enak motor, če bi hotel poslikat motor naravnost od zadaj, da vidim kako je narejen blatnik, namreč smerokaze sem že zamenjal, ogledala bom danes, edino probleme imam z blatnikom, tako da, če ima kdo minutko, bi ga prosil če hoče slikat motor naravnost odzadaj in bi mi poslal sliko.

Hvala za pomoč.

Ni nobenga za eno fotko?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne paše sem v celoti, a ne najdem primernejše teme.

Torej, lani kupil rabljen motor (tu, slovenski, že regstriran v Sloveniji), kateremu pa ni bil priložen homologacijski kartonček. Sedaj mi je nekako že drugič uspelo registrirati zadevo, a kartonček kljub temu rabim, za drugo leto, če ne prej.

Kako sedaj? Se izda duplikat, kje in kdo ga izda? Generalni zastopnik, UE, kdo drug? Je potrebno opraviti homologacijo?

Vsak odgovor, ki pomaga je dobrodošel. :)

Povezava

Duplikat potrdila o skladnosti lahko izda zgolj organizacija, v kateri je bilo izdano originalno potrdilo o skladnosti. Potrdila o skladnosti za vozilo homologiranega tipa (z oznako SA) in izjave o ustreznosti in tehnični brezhibnosti vozila (A) so bili izdani s strani pooblaščenih zastopnikov posameznih znamk. Potrdila o skladnosti za posamično odobreno vozilo (SB) in izjave o ustreznosti posamično pregledanega vozila (B) pa so bili izdani s strani posameznih pooblaščenih organizacij.

Zahtevek za pridobitev duplikata (obrazec: vloga za izdajo duplikata dokumenta) vložnik vloži na sedežu podjetja oz. pošlje priporočeno po pošti na naslov:

LPP d.o.o.

Sektor Tehnični pregledi in homologacija vozil

Celovška cesta 160, 1000 Ljubljana

K vlogi je potrebno priložiti naslednje priloge:

  • kopija dokazila o lastništvu – prometnega dovoljenja in morebitnega računa o nakupu vozila oz. overjene kupoprodajne pogodbe
Na vlogi naj bo naveden popoln naslov (priimek in ime, ulica, hišna številka, pošta, kraj) na katerega se pošlje duplikat dokumenta. Strošek izdaje duplikata plača vložnik na blagajni na sedežu podjetja ali z nakazilom na transakcijski račun. V primeru nakazila na transakcijski račun je potrebno k vlogi obvezno priložiti tudi potrdilo o izvršitvi nakazila.

Podatki za nakazilo:

Znesek lahko nakažete na transakcijski račun štev. 03100-1005605502, odprt pri SKB BANKI d.d. ali na transakcijski račun štev. 02924-0253993039, odprt pri NLB d.d.. Pri plačilu navedite številko šasije vozila (VIN) s pripisom »- za duplikat«, sklic 00 24-722.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!