Skoči na vsebino

Uvoz, homologacija in registracija rabljenega motorja iz tujine


NikolaTesla

Priporočene objave

Dejte mi rect, ce kupim motor v italiji od fizicne osebe ali lahko napiseva v kupoprodajno npr. enkrat manjso ceno, da bi bil enkrat manjsi davek? Ce je vreden 10k da bi napisal 5, ali se potem za davek gleda kaksen eurotax ali kaj podobnega? 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 27 minutami, plansar pravi:

Dejte mi rect, ce kupim motor v italiji od fizicne osebe ali lahko napiseva v kupoprodajno npr. enkrat manjso ceno, da bi bil enkrat manjsi davek? Ce je vreden 10k da bi napisal 5, ali se potem za davek gleda kaksen eurotax ali kaj podobnega? 

DA

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ne gre, gre po eurotax ... ker si tko čudn vprašu, si dubu tak odgovor

Popravljeno . Popravil maus
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, plansar pravi:

Dejte mi rect, ce kupim motor v italiji od fizicne osebe ali lahko napiseva v kupoprodajno npr. enkrat manjso ceno, da bi bil enkrat manjsi davek? Ce je vreden 10k da bi napisal 5, ali se potem za davek gleda kaksen eurotax ali kaj podobnega? 

 

Lahko napišeta, ampak na davčni bodo pogledali v svoje tablice ali karkoli že uporabljajo in ugotovili, da je cena prenizka. Davek ti bodo odmerili glede na njihovo oceno realne vrednosti. 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, Frenk 67 pravi:

Lahko napišeta, ampak na davčni bodo pogledali v svoje tablice ali karkoli že uporabljajo in ugotovili, da je cena prenizka. Davek ti bodo odmerili glede na njihovo oceno realne vrednosti. 

pol bi vsak napisal 1 € in to je to ... dacarji niso neumni :P ... če bodo hoteli, ga boš moral ke prpelat na ogled :P

 

Popravljeno . Popravil maus
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, maus pravi:

pol bi vsak napisal 1 € in to je to ... dacarji niso neumni :P ... če bodo hoteli, ga boš moral ke prpelat na ogled :P

 

ni ga treba tja prpelat, pridejo kar na dom. Men so pršli števc slikat, ker je imel 6.012 km in nad 6000km in 6 mesecev je rabljen motor in ne plačaš DDV-ja.  

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 8 minutami, Frenk 67 pravi:

ni ga treba tja prpelat, pridejo kar na dom. Men so pršli števc slikat, ker je imel 6.012 km in nad 6000km in 6 mesecev je rabljen motor in ne plačaš DDV-ja.  

aha .. pred 10 leti si ga morau ke prpelat ... al sm pa mau zamešu :P

 

Popravljeno . Popravil maus
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, plansar pravi:

Dejte mi rect, ce kupim motor v italiji od fizicne osebe ali lahko napiseva v kupoprodajno npr. enkrat manjso ceno, da bi bil enkrat manjsi davek? Ce je vreden 10k da bi napisal 5, ali se potem za davek gleda kaksen eurotax ali kaj podobnega? 

 

Napiši neko še realno nižjo vrednost, ker z polovico nižjo ceno ne boš prišel skozi ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gre za super tenere 1200, ki ma take fajn karakteristike da bi dacarji radi 10% dmv. Se komu sanja oz. ma možnost pogledat koliko je vreden po evrotaxu 2013 letnik worldcrosser? Kako pa potem plačajo tisti ki poškodovane sem vlačijo? Pridejo tud pogledat na dom če je res poškodovan?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Primorci bi rekli :Base si vtaknite u rit.:jezik:

Popravljeno . Popravil gusar
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 minutami, gusar pravi:

Primorci bi rekli :Base si vtaknite u rit.:jezik:

Jest raje v usta :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 12. 12. 2016 at 15:13, plansar pravi:

Gre za super tenere 1200, ki ma take fajn karakteristike da bi dacarji radi 10% dmv. Se komu sanja oz. ma možnost pogledat koliko je vreden po evrotaxu 2013 letnik worldcrosser? Kako pa potem plačajo tisti ki poškodovane sem vlačijo? Pridejo tud pogledat na dom če je res poškodovan?

Vrž ga po tleh, ko pridejo na ogled, bodo navdušeni nad stanjem...

p.s. Vsi, ki bi radi na kupoprodajno pogodbo napisali, da je moped vreden 1/2 realne vrednosti, pejte kupovat ekskluzivna taljanska jajca. Ko pridejo dacarji in te vprašajo zakaj je tko nizka cena, ga pogledaš kot da je z Lune padel in mu poveš, da noben pr zdravi pameti ne kupi ekskluzivnih taljanskih jajc... torej če je hotu lastnik prodat, si mu ceno zbil na pol...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kar jaz vem, naj me popravi nekdo, ki mogoče bolj ve, eurotaksa za mopede sploh ni, oziroma ga ni pri nas. Sem ga iskal pa ga nisem dobil, tudi cenilec, ki mi je cenil razbit moped je ocenil motor kar od oka. Ko sem ga prašal, a to je cenitev po evrotaksu, mi je odgovoril:

tega sploh nejmmo mi. :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, DAMI34 pravi:

Kar jaz vem, naj me popravi nekdo, ki mogoče bolj ve, eurotaksa za mopede sploh ni, oziroma ga ni pri nas. Sem ga iskal pa ga nisem dobil, tudi cenilec, ki mi je cenil razbit moped je ocenil motor kar od oka. Ko sem ga prašal, a to je cenitev po evrotaksu, mi je odgovoril:

tega sploh nejmmo mi. :P

 

https://www.google.si/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=1&cad=rja&uact=8&ved=0ahUKEwiem_OFiKnRAhXCJSwKHfVSBH4QFggYMAA&url=http%3A%2F%2Fwww.eurotax.si%2F&usg=AFQjCNG4xggFB0DwYGpfqeavr-dw7Yjbag&sig2=lnOk1pjLRSBWN4Cfeh7ujw&bvm=bv.142059868,d.bGg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 14 urami, Borutt pravi:

Uporablja, kar ji paše. 

jp, 2 leti star moto.it :P

 

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

A se je s 1.1. zadeva glede uvoza kaj spremenila? Močno me mika namreč uvoz 1.) novega 1190 ADV R ali 2.) malo rabljenega 1190 ADV R, torej več kot 6 mesecev in 6000km. Kako je s tem? Veliko je bilo že napisanega, pa vseeno raje vprašam.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa da še jaz dodam k @poggy -jevem vprašanju:

družinski prijatelj me je vprašal, pa nisem znal odgovorit, če je kakšna okoljevarsteva omejitev pri uvozu (EURO 3), ker si je zaželel enega specifičnega 1.500 ccm čoperja, starega okrog 20 let, in ker jih pri nas ni, v Nemčiji pa kar nekaj, bi ga rad uvozil. Vprašal pa me je tudi, koliko mora biti motor star, da se kvalificira za starodobnika, kjer se potem (če prav vem), ne gleda na čistost izpuha.

Ajd!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 58 minutami, GoBobi pravi:

Pa da še jaz dodam k @poggy -jevem vprašanju:

družinski prijatelj me je vprašal, pa nisem znal odgovorit, če je kakšna okoljevarsteva omejitev pri uvozu (EURO 3), ker si je zaželel enega specifičnega 1.500 ccm čoperja, starega okrog 20 let, in ker jih pri nas ni, v Nemčiji pa kar nekaj, bi ga rad uvozil. Vprašal pa me je tudi, koliko mora biti motor star, da se kvalificira za starodobnika, kjer se potem (če prav vem), ne gleda na čistost izpuha.

Ajd!

Nobene omejitve ni pri rabljenem vozilu. Za starodobno vozilo pa še vedno velja starost 30 let. So pa tukaj štirje razredi za razvrstitev vozila. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!