Skoči na vsebino

Uvoz, homologacija in registracija rabljenega motorja iz tujine


NikolaTesla

Priporočene objave

@Kugelschreiber.. To je to... Baje od lani neka nova fora pride "prometna za izvoz" zgleda kot prometna in piše gor "radiato per esporto"... Meni je rekel na tehničnih da pridem z sparo prometno in papirjem od Aci...

To je to za danes... 

 

Ps: meni se zdi ciklistika za mestno vožnjo naoačna z 19" kolesom spredaj ni neki okreten pri nizki hitrosti. 

sketch-1700322514073.png

sketch-1700322483779.png

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

45 minutes ago, smasher said:

@Kugelschreiber.. To je to... Baje od lani neka nova fora pride "prometna za izvoz" zgleda kot prometna in piše gor "radiato per esporto"... Meni je rekel na tehničnih da pridem z sparo prometno in papirjem od Aci...

To je to za danes... 

 

Ps: meni se zdi ciklistika za mestno vožnjo naoačna z 19" kolesom spredaj ni neki okreten pri nizki hitrosti. 

sketch-1700322514073.png

sketch-1700322483779.png

 Fino de si ozdravel. Naj vam sluzi in nabere 15000km na leto.  Najmanj. 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sej sem vedel.... ITALJANI MORJO ZAJEBAT.... na prometni manjka točka D.3 ... ime modela kiri šalabajzeri. Pridem na tehnični "ja imam nekaj modelov mash v registru kater model je to ?".... piše samo ime serije XY400.. ime modela prazno, torej je lahko katerikoli model. 

Reča človek na homologacijah, ni problem bo trajalo par dni dlje da se ustvari nov model v registru, to sploh ni problem naj naredijo ma ni napisanega modela motorja ...  šalabajzerji nepismeni taljanski.

Zdej pa klicari okoli in prosi kdo ima COC, sem klical prodajalca... " a ne mi tega nimamo gre naprej ob registraciji prvega modela", zastopnik nima telefonske mu pišem na mejle fejsbuke... in upanje umre zadnje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 mesecev pozneje...

Ima kdo izkušnje z uvozom motorja, ki je starejši od 6mes in je na meji s kilometri - cca 5000km. Bi lahko takšen motor pripeljal iz recimo Nemčije in v tem času prevozil še tistih par manjkajočih do 6k?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 27 minutami, SomeDavey pravi:

Ima kdo izkušnje z uvozom motorja, ki je starejši od 6mes in je na meji s kilometri - cca 5000km. Bi lahko takšen motor pripeljal iz recimo Nemčije in v tem času prevozil še tistih par manjkajočih do 6k?

Seveda, le tam moraš urediti začasno zavarovanje in se pripeljat do doma in navozit do 6k km.....pri nas, ko urejaš homologacijo, je pomembna starosti in prevoženi km, oba pogoja morata biti izpolnjena, sicer se plača razlika davka 3%, da je 22% kot pri novem, kar preverijo na AMZS, oz. tam kjer se ureja homologacija....so pa še tudi druge možnosti, v primeru, da ni dovolj km, seveda, če imaš koga poznanega na AMZS, npr, taka, da slikaš števec oz. scren enakega bajka kot je tvoj, samo da ima "dovolj" km 😉  pri urejanju homologacije poslikajo bajk in jim s sliko števca s km prihraniš delo 🙃

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

4 minutes ago, Luka66 said:

Seveda, le tam moraš urediti začasno zavarovanje in se pripeljat do doma in navozit do 6k km.....pri nas, ko urejaš homologacijo, je pomembna starosti in prevoženi km, oba pogoja morata biti izpolnjena, sicer se plača razlika davka 3%, da je 22% kot pri novem, kar preverijo na AMZS, oz. tam kjer se ureja homologacija....so pa še tudi druge možnosti, v primeru, da ni dovolj km, seveda, če imaš koga poznanega na AMZS, npr, taka, da slikaš števec oz. scren enakega bajka kot je tvoj, samo da ima "dovolj" km 😉  pri urejanju homologacije poslikajo bajk in jim s sliko števca s km prihraniš delo 🙃

Hvala za odgovor. Torej vzeti začasne tablice za tistih 15 dni in se pridno voziti :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Verjetno tudi ni odveč, če so na kupoprodajni pogodbi kilometri nad 6000...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

JP, kilometri so napisani na kupoprodajni pogodbi, vsaj v D so bili, ko je sin kupoval, skupaj z izjavami o nepoškodovanosti, realnih km in neuporabi v rent podjetju.... v tem primeru niso bili problem km niti starost, ker je bilo vse čez magično mejo 6m+6k km.....ne vem pa, kako bi bilo pri nas ob določanju davka, če je eden od pogojev, bil ob nakupu, pod mejo, pri homologacijskem postopku pa že nad mejo, ali je to kje v zakonodaji opredeljeno, se upoštevajo stanje ob nakupu, ali ob urejanju homologacije pri nas...... pri urejanju homologacije sinovega bajka so na AMZS slikali km na števcu, ki so sicer bili enaki kot na pogodbi, ker sva ga pripeljala na prikolici iz D. Ne vem, pa kako bi ravnali, če bi bili ti km različni......

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na kupoprdajno napišeš "malo več kilometrov" (preko 6000) in  potem prevoziš 1000km na domačem dvorišču.  Uradno ko pripelješ motor v slo mora imeti čez 6000km.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Rad bi si kupil in uvozil enduro 650 v Italiji, letnik 1997 - je to sploh možno, če ni oldtimer?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!