Skoči na vsebino

Uvoz, homologacija in registracija rabljenega motorja iz tujine


NikolaTesla

Priporočene objave

Če kdo potrebuje storitev uvoza motocikla iz Italije, me lahko kontaktira.

Info na PM.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Ve mogoče kdo od vas kako gre postopek nakupa, če kupuješ vozilo od leasing hiše, nosilcu leasinga pa doplačaš preostalo vsoto? (Mi malo smrdi ta zgodba :doze: in raje vprašam...)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prvega BMW-ja sem kupil od fizične osebe, ki je imela motor na leasing. 

Naredila sva kupoprodajno pogodbo, sem mu dal denar in sva šla skupaj na banko poplačat leasing. Je pa se potem pojavil problemček, da prodajalec ni mogel motorja takoj odjaviti, ker ni bil on lastnik ampak leasing hiša. No jaz sem motor odpeljal, vse potrebne papirje pa mi je naknadno poslal po pošti.

V osnovi torej ni nekega problema, se da vse dogovoriti ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Malce OT ampak je prac tako uvoz, sicer za enkrat bolj sanjam o tem, ampak alibaba uma več stvari kot aliexpress. Npr mašina za motor na kitajskem si zelo popularne stare suzuki mašine od GN 125 in 250. Malo sem gledal po netu in nič pametnega ugotovil. Prevoz z barko je lahko poceni, ampak ti lahko potem luka ali prevoznik zaračuna manipulacijo "po paketu" kar pomeni da je vseeno ali je cela paleta ali 25kg škatla. Ker so zgoraj omenjene mašine na kitajskem cca 200€, bi se mi zdelo logični pošiljanje 25kg paketa kakšnih 50€ + ddv 60€ kar znese dobrih 300€. In teoretični je lahko motor boljši od tistrga na Daelim čoperju. ( zapičil sem se v te motorje ker jih uporabljajo na mash in sinnis motorjih prodajanih v eu ).

Kdo kdaj poskuail uvozit kaj iz alibabe z ladijskim tovorom?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Preden karkoli kupuješ preveri pri ladijskem prevozniku, recimo DHL tudi to dela. Sem zadnjič slišal da je problem motorje vozit v kontejnerju zaradi olja, bencina,... Da ne bo pol kakih zapletov. 

Aja pa na alibabi ponavadi ne moreš kupovat na kos, ti piše MOQ (minimum order quantity). zato so cene bolj ugodne ker so nastavljene na MOQ, ki je lahko 10,100,1000,... kosov.

Alibaba je ista firma kot aliexpres ampak za veletrgovino. 

Popravljeno . Popravil motofan2
pozabil dodati
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja ja vem, ampak sem bral da ti se lahko zmeniš use s kitajci imajo zeeeeloooo redki tudi opcijo enega ali 2,kosa, sem mislil naročit samo mašino, ampak bom verjetno poskusil to mašino popravit. Ma sem bral na enih forumih da so se kitajci vse zmenli in pol jih je na rit vrglo ko je luka koper zaračuna 200€ al neki tazga manipulacij ker je njim vseeno al al paleta al škatla njim je vse 1 kos. Ampak sem tudi iskal če je kdo uvoznik za quingqi ker delajo dobro kopijo Suzuki GN mašin ki jih uporablja Mash, Sinnis in baje tudi Beta. In samo mašina je okoli 200€, in kot sem bral angleži so javljali resne obrabe po 30000 milj kar je kar kul.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Pozdravljeni,

želim kupiti/pripeljati iz nemčije BMW F800 R, letnik 2011, cena cca 5000EUR. Izvedel bi nakup od fizične osebe. Na kaj vse moram biti pozoren? Katere papirje moram pridobiti? Kakšen je strošek registracije v Sloveniji? Mi lahko kdo pomaga pri nakupu?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 35 minutami, sijay pravi:

Pozdravljeni,

želim kupiti/pripeljati iz nemčije BMW F800 R, letnik 2011, cena cca 5000EUR. Izvedel bi nakup od fizične osebe. Na kaj vse moram biti pozoren? Katere papirje moram pridobiti? Kakšen je strošek registracije v Sloveniji? Mi lahko kdo pomaga pri nakupu?

A nazaj pa ne bi mal prelistal in prebral vseh modrih nasvetov :blush:

Eto, tukaj imaš tudi nekaj :

ČITAJ

Drgač pa ti bo vsak trgovec z rabljenimi motorji pripeljal tudi takšnega po tvojih točnih željah, samo pošlješ link motorja !

Mogoče ti bo to še najlažje. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 39 minutami, sijay pravi:

Pozdravljeni,

želim kupiti/pripeljati iz nemčije BMW F800 R, letnik 2011, cena cca 5000EUR. Izvedel bi nakup od fizične osebe. Na kaj vse moram biti pozoren? Katere papirje moram pridobiti? Kakšen je strošek registracije v Sloveniji? Mi lahko kdo pomaga pri nakupu?

- kupoprodajno pogodbo (baje ne rabi biti več overjena)
- odjavljeno prometno dovoljenje (oba dela)
- priporočljiv je še COC dokument

Pozoren moraš biti na iste stvari kot pri nas pri nakupu, le da so povečini Nemci malo bolj pošteni kot ljudje pri nas.
Strošek pri nas bo cca 100 EUR za homologacijo + 3% DMV od prodajne cene napisane na pogodbi + registracija motorja...

Če imaš možnost je vsekakor boljše iti sam iskat motor, ker vidiš/preizkusiš in nato kupiš...

... pa uspešen nakup ti želim!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...
On 14. 7. 2016 at 8:53 AM, sijay said:

Pozdravljeni,

želim kupiti/pripeljati iz nemčije BMW F800 R, letnik 2011, cena cca 5000EUR. Izvedel bi nakup od fizične osebe. Na kaj vse moram biti pozoren? Katere papirje moram pridobiti? Kakšen je strošek registracije v Sloveniji? Mi lahko kdo pomaga pri nakupu?

jst sm lani septembra pripelu motor iz nemcije

in sem vesel da sm sou sam pogledat, ker ce prasas koga da ti ga prpelje, ga ne bo zanimalo u kaksnem stanju je (razen ce dobis koga da ti da garancijo zravn, kar se nism poglablau, ampak dvomim da bi kdo), njemu bo sam vazno da ti ga pripelje in zaracuna

jst sm od nemca hotel coc, kupoprodajno overjeno ter obe prometni, tip je bil zlo potrpezljiv z mano k mi nu blo jasno zkej rabm use to :D

use zrihtal, razn uno ta malo prometno mi je se skopiral za usak slucaj, ker ko sva ga sla odjavit so mu uzeli tablice in tud to malo prometno so mu hotli uzet, ma se je zmenu da mu je ne uzamejo in sm dobil tud original, pomoje bi tud kopija bla uredu

pol k pa prpeles u slo, mas 15 dni al 1 mesc, raj prej ko pole, da vlozis to zahtevo da se ti zaracuna DMV, mene je prslo 157.50€ za 2012 letnik euro 3 750ccm, cena 5250€

pa tud izjavo o emisijski ustreznosti vozila rabis, ko vlagas zahtevo za dmv, kar me je prslo se 80€ (kar me je se najbolj pogrelo k vidis da ni nic novga gor napisanga, kar ni ze na COC...)

pol druzga nimas vec za skrbet...z registracijo sm cakal do letos, tko da je umes tud tehnicni pretekel (tud tisti narejen v nemciji), tko da ne vem ce ti bi nemski veljal kej tle, ce se ni pretekel, sam pol me je se tehnicni, registracija in zavarovanje prislo se 302€

 

ce se rabis ksno pomoc, ti kar na zs pisi

Popravljeno . Popravil fishy
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Mene pa zanima, kako je s tem ker sem danes pripeljal motor starodobnik iz Nemčije, pa nimam odjavljenega prometnega dovoljenja, saj ga prodajalec sploh nima več (motor je stal kako leto neregistriran). Imam kupoprodajno pogodbo in zeleno listino, ki zgleda tako: (mislim, da je to nek povzetek iz prometne, nisem pa prepričan)

 

Podatki na moji verziji so od lastnika pred tem, ki mi ga je prodal. torej 2 lastnika nazaj, saj ga prodajalec ni nikoli registriral (je domači majster in ga je samo pol leta obnavljal).

EUAutoDirektimportFordSMaxFahrzeugbriefI

 

 

Imam sicer tudi sliko njegovega računa, ker ima prav svojo firmo za obnovo motornih koles.

 

Bo to dovolj za pridobitev certifikata in homologacijo, je kdo imel podobne izkušnje brez "ta male" prometne?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 22. 7. 2016 at 11:37, smasher pravi:

https://e-uprava.gov.si/javne-evidence/motorna-vozila.html

Meni so sicer rekli če isti lastnik odjavi in spet prijavi da se spet šteje (mogoče da me ne šokira 9 lastnikov :D )

Pravso ti povedali ! Vsakaodjavaalizamenjava tablice se šteje, vendar se da potem bolj podrobno pogledati na upravni enoti  in se vidi koliko pa je dejansko zamenjanih lastništev.

Imam 5 mesecev star avto in sem 3. lastnik :blush:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

OldskulKawi, da se, če je original oldtajmer , pejdi na zvezo pa se tam začni pogovarjat, sem pozabil v kateri temi sem to spraševal pa sem dobil odgovore da pride pol zadeva  pregled+certifikat+nevem še kaj od 400€ dalje zato sem se pol odpovedal uvozu. bom poiskal v kateri temi sem to spraševal in prilepil. 

 

ps: našel

 

Popravljeno . Popravil smasher
  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene pa zanima naslednje, če je cena motorja npr. v DE 6000€,a se plača 6000€, al je izvozna cena kaj nižja?

Kakšne iskušnje imate s slovenskimi uvozniki rabljenih motorjev? Se dejansko pozanimajo, v kakem stanju je motor, al jim gre bolj ko ne samo za posel. Tebi pa ostane cel kup nepričakovanih stroškov?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

5 hours ago, ProdriveR said:

Mene pa zanima naslednje, če je cena motorja npr. v DE 6000€,a se plača 6000€, al je izvozna cena kaj nižja?

Pri rabljenem (nad 6 mesecev in nad 6.000km) se tuj DDV ne odšteje in tudi pri uvozu k nam naš ne obračuna (plača).

Popravljeno . Popravil motolover
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

Pozdravljeni,

kupujem motorno kolo znamke Bmw. Prevoženih ima cca. 15 000 km letnik 2013. Gre za motorno kolo iz Poljske. V Sloveniji jutri izvem ali je motorno kolo ukradeno saj ima dokaj nizko ceno. Prodajalec ima vse ključe. Koliko sem preverjal po internetu naj ne bi bilo ukradeno.

Koliko sem prebral temo je postopek enak kot v Sloveniji:

- v tujini (Poljski) odjava

- tam izpolnjena kupoprodajna 

- potem pa papirologija pri nas

- motorno kolo bi prepeljal k nam na prikolici

 

Zanima me kako je z COC obrazcem? Mi lahko kdo poveda kako izgleda oz. kje se kupi?

Je mogoče smiselno, da si sfotokopiram njegov dokument in prometno pred odjavo?

 

Prosim za nasvete in popravek!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 minutami, motolover pravi:

Kaj pa, če je ukradeno vse razen okvirja?

Dvomim glede na to, da je na pooblaščenem servisu v Sloveniji vedel, da gre za posebno izdajo, povedal sem mu pa le številko šasije. Sigurno je lahko ukradeno vse drugo. Številka Vin piše samo na okvirju ali kje drugje tudi?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!