Skoči na vsebino

Uvoz, homologacija in registracija rabljenega motorja iz tujine


NikolaTesla

Priporočene objave

Pomoje da eurotax upostevajo, ce se jim kaj zdi sumljivo. Ponavadi je eurotax nizek. Cudno, da v tvojim primeru ni. Morda zaradi kiilometrov? 

Cenilca placas ti, kdo pa drug? Saj si ga ti hotel najet ;)

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 20 urami, Kölm pravi:

Pozdravljeni!

Imam sledečo situacijo.
Motor v Nemčiji stane 8.800 eur letnik 2015 in ima 19.000 km - ostali istega letnika do 9.900 eur pri nas še ceneje, samo jih ni.
Na Eurotax sem preveril piše notri, da je motor vreden 11.900 eur če ima prevoženih 70.000 km ?!?!?!
Motor ima prako tistih 75 kw in preko 1000 ccm in EURO 3, se pravi je v top šit extra luksuz rangu.
Kar pomeni 10 % po evrotaks znese plenilskih 1.190 eur samo davka.

Ali morajo dacarji upoštevati Eurotax (ki je povsem nerealen) ali ceno ki jo dejansko plačam pri uradnem prodajalcu v Nemčiji z uradnim računom.

Če se pritožiš baje moraš pridobiti sodnega cenilca. Kako gre pa to in kdo ga plača?

Hvala, LP

Po moje ne bi smel meti problema in ti bodo obračunali davek na 8800 EUR ... 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...
Ob 12/14/2017 ob 13:41, Kölm pravi:



Ali morajo dacarji upoštevati Eurotax (ki je povsem nerealen) ali ceno ki jo dejansko plačam pri uradnem prodajalcu v Nemčiji z uradnim računom.
 

Ko sem jaz kupoval, sem imel podoben pomislek in sem zato za obračun davka dodal natisnjen screenshot oglasa, kjer je bila vidna cena. Stane te nič.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni!

 

Zanima me sledeče. Namen imam uvoziti motorno kolo s prvo registracijo 02/1988. Torej zanima me ali naj zadevo zaaram in počakam da bo motor star 30 let in ga potem lahko pripeljem kot starodobnika ali pa ga lahko že pripeljem v januarju in bodo vseeno nanj gledali kot na starodobnika :)

hvala

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zaaraj in počakaj na 30 let. izognil se boš nešteto problemov.. 

seveda govorim o datumih na kupoprodajni pogodbi , kar pogojuje časovni rok prijave uvoza - 14 dni?? poglej koliko je točno..

seveda pa lahko motor plačaš in pripelješ fizično v slovenijo .. le datum kupoprodajne pogodbe mora biti čez 30 let starosti.. 

seveda govorimo o uvozu iz EU članice kajne..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 22 minutami, thumper pravi:

zaaraj in počakaj na 30 let. izognil se boš nešteto problemov.. 

seveda govorim o datumih na kupoprodajni pogodbi , kar pogojuje časovni rok prijave uvoza - 14 dni?? poglej koliko je točno..

seveda pa lahko motor plačaš in pripelješ fizično v slovenijo .. le datum kupoprodajne pogodbe mora biti čez 30 let starosti.. 

seveda govorimo o uvozu iz EU članice kajne..

Ja iz nizozemske bi pripeljal. Potem bom zaaral in počakal do marca. Potem pa akcija. Motor je pa 02/1988 tako da marca bi moralo iti vse gladko :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 20. 11. 2017 ob 10:38, ukica pravi:

Samo v opozorilo. Taki ‘posli’ te lahko dohitijo tako da prosi moderatorja da ta post izbrise, vidva se pa to zmenita osebno na kafetu... brez heca.

 

iz španije dvomim da uvaža kot fizična oseba.. itak ko ti uradno proda uvožen avto morajo biti zraven vsa dokazila o plačanih dajatvah .. dokler te niso poravnane ti vozila itak ne spustijo skozi sistem..

Ob 20. 11. 2017 ob 12:02, ukica pravi:

Ce jaz pravilno zastopim, se pri uvozu rabljenega vozila ki je starejsi od 6 mesecev in ima vec kot 6000 placa samo DMV. Ce en od teh pogojev ni izpolnjen se placa se DDV.

Problem nastane da ce je prislo do utaje davka(ti verjetno sploh neves), ga nasrkas ti - ti ga mors placat v nasprotnem primeru ti avto lahko zasezejo... pa sej je to blo povsod po tvju.. ze nekaj casa nazaj..

to kar je bilo po tv je omenil maus .. sedanji postopki so malo drugačni kot v časih trzinskih herojev..

dejansko pri tako mladem vozilu lahko pride do utaje kvečjemu pri --- kilometrih .. če jih ima manj kot 6000km in jih zavrtiš čez to številko recimo, da s tem izpolniš oba pogoja - kilometre in starost , ki je ne moreš fejkat .. 

če ti potem eurotax vrednost odgovarja .. če ti ne , potem moraš za dodadno dokazilo podati tudi oglas tujega prodajalca , ki se sklada s stanjem na števcu vozila in še par drugih podrobnosti. ni pa 100% , da ti bodo račun od prodajalca upoštevali - to ni zapisano nikjer .. 

potem ti ostane še sodni cenilec , ki stane baje od 500e naprej - lahko pa od vrednosti vozila - za vsak slučaj se pozanimaj pred uvozom , da boš pripravljen na najdražjo opcijo..

vedeti pa moraš , da si s tem naredil utajo davka oz.ddv - kar je protizakonito in kaznivo .. seveda če te dobijo in dokažejo.. zraven pa še moralni pritisk krivde , ker si državo prinesel okoli za jurčka ali tri.. 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Malce obnavljam znanje, zanimam se za motor z italije ker je precej daleč 1000km v eno stran pa se res nebi 2x vozil, zato se malce preverjam, CMR lahko izdam imam prijavljen prevoz (v kolikor mi je znano mora biti na CMRju napisan datum en dan prej, je to res?..), kaj vse moram urediti tam z osebo/italjanom oz. fizičnim prodajalcem?

Kupoprodajno (ali jo je potrebno overiti?)
Če moram overiti kupoprodajno, moram potem iti še na banko kjer dobim potrdilo o plačilu...
COC, ga potrebujem?
Odjaviti motor v ITA. Ter vzeti odjavljeno prometno.



Homologacija 100€, DMV ( 1% do 50kW +  5%  pod EURO3 normo) , Tehnični, mi je jasno...
Zmanjka mi malce filma pri preverbi

V naprej se zahvaljujem za pomoč in odgovore, lp ČM.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 29 minutami, gebre pravi:

Malo študiram okrog teh KTMov 1090r...pri nas je cena 15k, v Nemčiji pa malo čez 12k bruto (spomladi pa bodo malo rabljeni še toliko cenejši). Pa me zanima ali se pri nas potem da uveljavljat garancijo ali te samo spodijo s servisa :twak: :blush:

Seveda se da, jaz sem ga pripeljal iz Nemcije. Predno pa se odlocis si izracunaj vse stroske, ki jih bos imel z uvozom, niso zanemarljivi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala obema za info :) 

Frenk si pripeljal novega?

Glede stroškov (za novega)...10k neto, 1k državi, 500€ "šverotu", 100€ homologacija. Sem še kaj pozabil?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, gebre pravi:

Hvala obema za info :) 

Frenk si pripeljal novega?

Glede stroškov (za novega)...10k neto, 1k državi, 500€ "šverotu", 100€ homologacija. Sem še kaj pozabil?

Rabljenega, slabo leto in 6000 km. Ne racunaj da se bodo kaj dosti pocenili. 500 si mislil za transport, brez da ga gres pogledat? Lahko da ti ga bodo za davek ocenili vec kot bos placal za motor. Ce bos pripeljal novega je najprej 22% ddv in nato na vse skupaj 10% dmv.

Popravljeno . Popravil Frenk 67
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja na DDV sem še pozabil, ampak je še vedno 1k do 1.5k ceneje kot pri nas.

500€ sem rekel malo na pamet, ker vem, da vozijo avtomobile iz DE za 600€ (homologacija in ostalo že v ceni).

Ampak  to je že vse za v drugo temo :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tvoja kalkulacija je malce zgrešena ...

Na neto ceno si najprej priračunaj 5% davka glede na moč, dodaj še 5% davka ker ima motor več kot 1.000 ccm, vse skupaj lepo pomnoži z 1,22 ( torej + 22% DDV ) in dodaj še stroške prevoza in homologacije. Seveda si strošek ogleda v nemčijo in nazaj ne upošteva nihče.

Za ta denar ... odločitev prepuščam vsakemu posebaj.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ike še vedno pride okoli 1k razlike, razen če dobiš pri nas kaj popusta :)

Kakšen je pa postopek uvoza iz Avstrije? Kaj drugače kot iz Nemčije?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

lp

 

Tudi jaz se zanimam za ponovni  nakup motorja iz Nemčije.Prvič sem ga uvozil pred tremi leti in nisem imel nobenih problemov....Ali mi lahko kdo pove ali se je kaj spremenilo v teh treh letih in katere papirje potrebujem od nemškega prodajalca (avtohiša ali privat)da ga lahko potem registriram v Sloveniji (mal sem že pozabil) ....Zanimam pa se za KTM SA1290

 

lp Rok

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 20 urami, cojhter pravi:

lp

 

Tudi jaz se zanimam za ponovni  nakup motorja iz Nemčije.Prvič sem ga uvozil pred tremi leti in nisem imel nobenih problemov....Ali mi lahko kdo pove ali se je kaj spremenilo v teh treh letih in katere papirje potrebujem od nemškega prodajalca (avtohiša ali privat)da ga lahko potem registriram v Sloveniji (mal sem že pozabil) ....Zanimam pa se za KTM SA1290

 

lp Rok

Podpisano kupoprodajno pogodbo oz. račun, če se gre za avtohišo, odjavljeno prometno, oba dela ... to je to.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No pa še eno vprašanje za poznavalce iz moje strani: kaj pomeni za mene cena 8300 € na moto.it ? Kaj moram prišteti oziiroma odšteti da dobim motor (800ccm, euro 4, 2014 letnik) v garažo? Transport bi opravil sam. 

Hvala.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja napaka je v oglasu ...euro 3, pa78 kw ter 8600 km. Zanima me (tako približno) kako je potem s to ceno: ali italijan v trgovini odšteje njihov davek, pa potem jaz pri nasplačam DDV, DMV in verjetno še kaj ...

Hvala.

Popravljeno . Popravil Fazer03
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Pri "uvozu" iz Italije me matra tale novejša zahteva, da je za odjavo motorja v Italiji potrebno predložiti prevozni (tovorni) list.

Ali to pomeni, da se lahko motor odjavi šele takrat, ko je motor že pri meni doma? Kako gre to potem tam, napiševa kupoprodajno, izročim €€€, spakiram motor,... kaj pa pol? Katere papirje uredim takoj in kateri papirji gredo z mano takoj domov?

Glede tovornega lista: kaj če želim tja sam z rentanim kombijem in tovornega lista torej ni?

Hvala za uporabne nasvete.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ze nekaj casa iscem kawasakija zx6r letnik 2013 ali vec pa ga v slo noben ne prodaja.

Zato me zanima me ce poznate koga, ki se ukvarja z uvozi motorjev iz tujine. Pripelje motor uredi dokumentacijo itd..

Hvala :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne najdem nikjer na forumu in googlu.

A se smeš z vozilom peljati po avtocesti z preizkusnimi probnimi tablicami? Nazadnje ko sem potreboval pred 30 leti nisi smel na avtocesto z preizkušnjami. Sedaj pa nikjer ne piše. Ne najdem.

Vozilo bo novo, zavarovano z vinjeto in preizkušnjami.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!