Skoči na vsebino

Varjenje plastike + ostalo...


jezo-jan

Priporočene objave

  • 1 mesec pozneje...

Zdravo, sem outsider in prvič na forumu, tak da sicer nisem bajker, ampak sem tole temo že spremljal že kar en lep čas nazaj, tak da sem se odločil, da še sam poskusim s temle varjenjem plastike. Zanima pa me, kje se dobilo tele varilne palčke za varjenje različnih tipov plastike? LP, Žiga.

Popravljeno . Popravil Tone Javček
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...ojla... slučajno spet videl tole temo...

Robinhood:

V odlično si ravnal, ko si vstavil mrežico... samo se bojim, da bo zunanja površina kovčkov popokala, ker nisi "prevaril" razpok še z zunanje strani...

Treba je prevariti po celi globini razpoke, in sproti dodajati material, ker ga na koncu vedno malo zmanjka. Šiv narediš " s kupčkom", ki ga potem odbrusiš (najlepše gre z modelarskim rezkarjem) potem pošmirglaš, šele potem sledijo ličarska dela....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdravo, sem outsider in prvič na forumu, tak da sicer nisem bajker, ampak sem tole temo že spremljal že kar en lep čas nazaj, tak da sem se odločil, da še sam poskusim s temle varjenjem plastike. Zanima pa me, kje se dobilo tele varilne palčke za varjenje različnih tipov plastike? LP, Žiga.

...mislim, da sem jih videl  tudi v Bauhausu....

 

Sicer pa je najbolje, da vzameš enako plastiko kot je obdelovanec.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...mislim, da sem jih videl  tudi v Bauhausu....

 

Sicer pa je najbolje, da vzameš enako plastiko kot je obdelovanec.

Res je. Imajo jih na odelku, kjer prodajajo pištole na vroči zrak ipd.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdravo, sem outsider in prvič na forumu, tak da sicer nisem bajker, ampak sem tole temo že spremljal že kar en lep čas nazaj, tak da sem se odločil, da še sam poskusim s temle varjenjem plastike. Zanima pa me, kje se dobilo tele varilne palčke za varjenje različnih tipov plastike? LP, Žiga.

 

Pozdravljen,

 

Jaz varilne paličice večinoma kupujem na angleškem Ebayu.. Hitro pridejo, poceni poštnina, predvsem pa vse skupaj bistveno manj stane kot v Sloveniji. Poleg tega se ponavadi da dobit kakšne "pakete" kjer imaš v setu po par paličic vsakega tipa, recimo desetih najpogostejših tipov plastike. Pri nas se v Raznih Bauhausih, Obijih, etc dobi samo paketke enega tipa plastike.. Vsak paketek recimo 7€ in če hočeš imet kakšno bolj eksotično plastiko, ki jo boš rabiš samo enkrat na tri leta čisto malo, moraš za brezveze kupit cel paket. In se kar nabere..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tut obi ma use, usaj v kopru e tam zadi za tistimi pištolami za vroče lepilo tut cela stena s temi zadevami, paketki PP, PVC, ABS ... in eni svinsko dragi grelci za te zadeve. Js sm samo poskusno nalepu kos mrežice na notranjo stran palstike z vročim lepilo da se razpoka nebi širla in po 3/4 leta še vedno drži odlično, res pa d aje na nevidnem delu kjer sem lahko packal.

 

LP 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...ojla... slučajno spet videl tole temo...

Robinhood:

V odlično si ravnal, ko si vstavil mrežico... samo se bojim, da bo zunanja površina kovčkov popokala, ker nisi "prevaril" razpok še z zunanje strani...

Treba je prevariti po celi globini razpoke, in sproti dodajati material, ker ga na koncu vedno malo zmanjka. Šiv narediš " s kupčkom", ki ga potem odbrusiš (najlepše gre z modelarskim rezkarjem) potem pošmirglaš, šele potem sledijo ličarska dela....

Hm... ja čisto možno, da sem tu naredil kiks. Z zunanje strani nisem varil, ker nisem imel teh platičnih palic...in bi naredil prevelike luknje. Če bo zadeva pokala, bom pač popravil (spet ogromno tečnega dela). Ampak po moje ne bo hudih razpok. Bomo videli.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

probaj malo zviti na roke pokrov kufra.... malo pritisni od znotraj... kot da bi na hitro pakiral kufre in jih na silo zaprl....  ;)... pa če poči špric kit, je bolje da poči zdaj, kot pa potem pobarvano....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

probaj malo zviti na roke pokrov kufra.... malo pritisni od znotraj... kot da bi na hitro pakiral kufre in jih na silo zaprl....  ;)... pa če poči špric kit, je bolje da poči zdaj, kot pa potem pobarvano....

Eeeeee si imel prav...danes sem dal motor na luft...naredil prvo furo...in ko sem od blizu pogledal kufer...POČEN KIT :glare: ... bom jaz to še zunaj zavaril, pa pol barval :hooray: tnx

Popravljeno . Popravil robinhood
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pozna kdo koga, ki vari magnezij :blush:

Magnezijeve zlitine varit je precej delikatna zadeva ker če material pregreješ se vžge pol ga pa ni junaka k bi to pogasu.Rezultat je kupček pepele .Drugač pa tud take stvari vari Jerman Vinko iz Depale vasi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

obema hvala za imf.

 

gre za motorno žago

na spodnjem vijaku pri ostrogi se je odkrušil košček litine,

tako, da pušča olje iz rezervoarčka

 

zasilno sem košček zalepil z tekasilom - verjetno to ne bo za dolgo...

 

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

obema hvala za imf.

 

gre za motorno žago

na spodnjem vijaku pri ostrogi se je odkrušil košček litine,

tako, da pušča olje iz rezervoarčka

 

zasilno sem košček zalepil z tekasilom - verjetno to ne bo za dolgo...

 

LP

Sprobaj okrhan del lepo zbrusiti da prideš do čiste zlitine in jo nato #zafilaj# s tekočo kovino, men podobna situacija na motorki drži že peto leto.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... dobiš tekočo kovino prav za aluminij..... v bistvu je to epoxi smola z alu prahom. Nazadnje sem jo kupil v trgovini z avto deli    I.S.T.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... dobiš tekočo kovino prav za aluminij..... v bistvu je to epoxi smola z alu prahom. Nazadnje sem jo kupil v trgovini z avto deli    I.S.T.

:yes:  2K tekoča kovina - Epoksid

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:yes:  2K tekoča kovina - Epoksid

Ja sam švas je pa le švas ,drži preverjeno na moji motorki .Sam jeba je k je ponovad treba velik razkopat

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

 

zasilno sem košček zalepil z tekasilom - verjetno to ne bo za dolgo...

 

LP

narobe  napisal - tekasil je navaden silikon

uporabil sem tekafix

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

no pa sem se lotil popravljanja razpoke tudi od zunaj. Z dletom sem spraskal kit nad razpoko in zalil plastiko.

kufer14.jpg

 

 

Nato spet kitanje brušenje kitanje brušenje.....

kufer-15.jpg

 

 

In končno na lep spomladanski dan barvane. Najprej sem dal plastik praimer, ker sem nekje prebral, da je potem barva bolj prožna.

kufer-16.jpg

 

 

3x nanos barve.

kufer-17.jpg

 

 

3x nanos laka.

kufer-18.jpg

 

 

Evo...zadeva pobarvana, kot mora bit. Sledi še samo poliranje, ko bo stvar popolnoma suha.

kufer-19.jpg

kufer-20.jpg

 

Vsi so mi govorili (še celo trgovec z barvami) kako je barvanje z barvami in lakom na vodni osnovi zelo težko in da če nisi majster ne rata. No men je ratalo, pa nisem majster...sam z glavo in lepo počasi se lotiš pa gre... ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Fantje, če kdo potrebuje popravilo ali varjenje plastike priporočam tele mojstre http://varjenjeplastike.si/ meni so popravljali odbijač na avtu in lahko rečem, da so zadevo zrihtali v nulo za ceno enega mal boljšega kosila  :kva1:  

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 7 mesecev pozneje...

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!