Skoči na vsebino

Varjenje plastike + ostalo...


jezo-jan

Priporočene objave

Pasco je zakon  :grim

 

ga lahko uporabljaš kjerkoli kadarkoli in za karkoli. Priporočam vsem, ki radi take in drugačne zadevce porihtate sami doma.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ma za kako malenkost 2x letno je 10g dovolj. Drugače se lahko sčasoma posuši, tako da je brez veze da vzameš večjega in ga butneš proč. JE super zadevca, ker razpoko, al pač kar flikaš zaliješ z lepilom in nato posuješ s katalizatorjem (prah, podoben mivki), ki deluje kot dodatno polnilo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ma za kako malenkost 2x letno je 10g dovolj. Drugače se lahko sčasoma posuši, tako da je brez veze da vzameš večjega in ga butneš proč. JE super zadevca, ker razpoko, al pač kar flikaš zaliješ z lepilom in nato posuješ s katalizatorjem (prah, podoben mivki), ki deluje kot dodatno polnilo.

 

Točno to, lahko narediš v različnih debelinah, kolikor pač rabiš, zadevo lahko potem tudi pobrusiš.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bo zadeva funkcionirala, če razpoko stisnem skupaj in jo na notranji zamažem s tem lepilom. Namreč če stisnem skupaj je razpoka praktično nevidna iz zunanje strani.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bo zadeva funkcionirala, če razpoko stisnem skupaj in jo na notranji zamažem s tem lepilom. Namreč če stisnem skupaj je razpoka praktično nevidna iz zunanje strani.

 

Bo, samo mora biti stisnjena dokler se posuti sloj ne posuši. Boš pa verjetno moral prej premazat z aktivatorjem, znotraj (dobiš v kompletu) da bo prijelo na plastiko.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

No zdej pa da vidimo kako se bo odrezal Pasco na plastiki od Ducatija.

 

Na plastiki okrog zadnjega sedeža sta nastali dve diagonalni razpoki. Danes sem ju zalepil. Za enkrat zgleda da dobro držita.

 

Ker sem lepil vidno plastiko se mi je zastavilo vprašanje, kako narediti, da se ne bo lepilo zalepilo na lak. Skratka, da ne bom naredil eno veliko packarijo. Rešitev da namažeš plastike s kremo preden lepiš, se je kr dobro obnesla.

 

Torej najprej sem s čistilom očistil razpoko in premazal z aktivatorjem. Stisnil skupaj plastike ter okrog razpoke na obeh straneh namazal s kremo. Na vidnem delu bolj na debelo, na notranjem delu pa lih filmsko, da potem ko razpreš razpoko krema ne pade v razpoko. Stisneš lepilo iz hrbtne strani in stisneš. Kar ga steče na drugo stran (lepilo namreč steče skozi razpoko bolj kot voda - neverjetno) ga potem lepo s krpico obrišeš. 

 

Rezulat super. V fugi se naredi prav bela plastika. 

 

No drugače pa če slučajno gre kaj lepila po laku, se ga da očistit s priloženim čistilom in nekaj mere potrpljenja.

 

Bomo vidli kaj bo Ducati med vožnjo pokazal.

Popravljeno . Popravil igorkr
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 leto pozneje...

Iščem mojstra, da mi zvari poškodovano masko in po možnosti domačega majstra :)  Ter pobarva.. :)

Lokacija ni pomembna.. lahko tudi na ZS :)

Popravljeno . Popravil diskman
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 14 urami, diskman pravi:

Iščem mojstra, da mi zvari poškodovano masko in po možnosti domačega majstra :)  Ter pobarva.. :)

Lokacija ni pomembna.. lahko tudi na ZS :)

Na FB poišči Roman Kurnik ,napiši mu da sem te napotil k njemu ,bo ceneje !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob Monday, February 11, 2008 at 14:02, Brdaus pravi:

Jest pa takole .)

Fen_za_plastiko.jpg

Jaz se ravno odlocam za nakup pištole za varjenje (Fena) pa me zanima če tale je za kaj.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 leto pozneje...

Kdo je dober in ugoden za popravila plastik oklepov - varjenje plastike, ličanje, nalepke (po možnosti iz bolj osrednje SLO)?

Kolega mi je kazal popravilo cca 4 cm razpoke - varjenje z mrežico, pobarvano da ne opaziš nič (ni bilo nalepke tam) in naj bi bila cena 70 eur, je to dobra cena ali predrago?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 6 mesecev pozneje...

Če bo še kdo rabil, lahko napišem neke zaključke (za manjše recimo do 10cm razpoke, pobarvat del plastike do nalepke), ugodno varjenje 15-20€, barvanje 40-60€.
Dobro oglaševani MOTOLIČAR je hotel 300% cene konkurence, tako da ima zgleda res preveč dela, da si lahko privošči takole nategovat, ne dvomim pa da ne bil naredil dobro, vsaj po videnih slikah.
GPLAST iz Rudnika je sicer dober varilec plastike, ampak tipičen šlampast industrialec, kolegu s fleksarco pomotoma zadel in pobrusil še tam kjer ne bi smel.
Nisem našel pa nobenega ugodnega, ki bi zadevo opravil hitro in v kompletu, tako da sem letal sem in tja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

6 minutes ago, mkombat said:

s fleksarco pomotoma zadel in pobrusil še tam kjer ne bi smel.

kaj pa je delal s fleksarco po plastikah? :huh:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kotno brusilko, da se razumemo, vsaj po videnem z nekim velikim orodjem... zgleda za BIAX se ni slisal...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

On 4/8/2016 at 9:15 AM, Kmet2 said:

Na FB poišči Roman Kurnik ,napiši mu da sem te napotil k njemu ,bo ceneje !

Zaseden do “ohohoho”......sem XY v cakalni vrsti B)

 

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, Roger G. Jagger pravi:

Zaseden do “ohohoho”......sem XY v cakalni vrsti B)

 

lp

Dober majster ima vedno veliko delaB)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

7 minutes ago, Kmet2 said:

Dober majster ima vedno veliko delaB)

Tocno tako, zato pa stojim pridno v vrsti...:afro2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!