Jure

Varjenje plastike

118 posts in this topic

Fantje, če kdo potrebuje popravilo ali varjenje plastike priporočam tele mojstre http://varjenjeplastike.si/ meni so popravljali odbijač na avtu in lahko rečem, da so zadevo zrihtali v nulo za ceno enega mal boljšega kosila  :kva1:  

DinDiin likes this

Pozdravljeni.

Potreboval bi nasvet. Na moji XJR je počil del bočne plastike, kjer je pritrjena na okvir. Ne vem, kako bi zadevo popravil oz. ojačal, da se ne bi širilo naprej. Je samo za stisnit skupaj in ojačat, zalepit (glej sliki).

post-16620-0-71178500-1424870236_thumb.jpg post-16620-0-11817600-1424870369_thumb.jpg

Lp, Alen

Pozdravljeni.

Potreboval bi nasvet. Na moji XJR je počil del bočne plastike, kjer je pritrjena na okvir. Ne vem, kako bi zadevo popravil oz. ojačal, da se ne bi širilo naprej. Je samo za stisnit skupaj in ojačat, zalepit (glej sliki).

attachicon.gifDSCN5453.JPG attachicon.gifDSCN5454.JPG

Lp, Alen

Zaradi prostorske stiske bi osebno, dela skupaj zavaril z dodatno plastiko + da bi preprečil ponovni pok, bi kolikor je mogoče ojačal z fino (50g/m2) tkanino v cirka 3 slojih + epoxy smola.

lp

Pozdravljeni.

attachicon.gifDSCN5453.JPG attachicon.gifDSCN5454.JPG

Lp, Alen

Jaz sem kolegu zalepil tako razpoko s tem lepilom in polnilom, ki ga dobiš v kompletu, po moje najcenejša varianta

...http://pascofix.si/

hajoktejn and thumper like this

Pasco je zakon  :grim

ga lahko uporabljaš kjerkoli kadarkoli in za karkoli. Priporočam vsem, ki radi take in drugačne zadevce porihtate sami doma.

ma za kako malenkost 2x letno je 10g dovolj. Drugače se lahko sčasoma posuši, tako da je brez veze da vzameš večjega in ga butneš proč. JE super zadevca, ker razpoko, al pač kar flikaš zaliješ z lepilom in nato posuješ s katalizatorjem (prah, podoben mivki), ki deluje kot dodatno polnilo.

ma za kako malenkost 2x letno je 10g dovolj. Drugače se lahko sčasoma posuši, tako da je brez veze da vzameš večjega in ga butneš proč. JE super zadevca, ker razpoko, al pač kar flikaš zaliješ z lepilom in nato posuješ s katalizatorjem (prah, podoben mivki), ki deluje kot dodatno polnilo.

Točno to, lahko narediš v različnih debelinah, kolikor pač rabiš, zadevo lahko potem tudi pobrusiš.

Bo zadeva funkcionirala, če razpoko stisnem skupaj in jo na notranji zamažem s tem lepilom. Namreč če stisnem skupaj je razpoka praktično nevidna iz zunanje strani.

Bo zadeva funkcionirala, če razpoko stisnem skupaj in jo na notranji zamažem s tem lepilom. Namreč če stisnem skupaj je razpoka praktično nevidna iz zunanje strani.

Bo, samo mora biti stisnjena dokler se posuti sloj ne posuši. Boš pa verjetno moral prej premazat z aktivatorjem, znotraj (dobiš v kompletu) da bo prijelo na plastiko.

No zdej pa da vidimo kako se bo odrezal Pasco na plastiki od Ducatija.

Na plastiki okrog zadnjega sedeža sta nastali dve diagonalni razpoki. Danes sem ju zalepil. Za enkrat zgleda da dobro držita.

Ker sem lepil vidno plastiko se mi je zastavilo vprašanje, kako narediti, da se ne bo lepilo zalepilo na lak. Skratka, da ne bom naredil eno veliko packarijo. Rešitev da namažeš plastike s kremo preden lepiš, se je kr dobro obnesla.

Torej najprej sem s čistilom očistil razpoko in premazal z aktivatorjem. Stisnil skupaj plastike ter okrog razpoke na obeh straneh namazal s kremo. Na vidnem delu bolj na debelo, na notranjem delu pa lih filmsko, da potem ko razpreš razpoko krema ne pade v razpoko. Stisneš lepilo iz hrbtne strani in stisneš. Kar ga steče na drugo stran (lepilo namreč steče skozi razpoko bolj kot voda - neverjetno) ga potem lepo s krpico obrišeš. 

Rezulat super. V fugi se naredi prav bela plastika. 

No drugače pa če slučajno gre kaj lepila po laku, se ga da očistit s priloženim čistilom in nekaj mere potrpljenja.

Bomo vidli kaj bo Ducati med vožnjo pokazal.

Edited by igorkr

Posted (edited)

Iščem mojstra, da mi zvari poškodovano masko in po možnosti domačega majstra :)  Ter pobarva.. :)

Lokacija ni pomembna.. lahko tudi na ZS :)

Edited by diskman

pred 14 urami, diskman pravi:

Iščem mojstra, da mi zvari poškodovano masko in po možnosti domačega majstra :)  Ter pobarva.. :)

Lokacija ni pomembna.. lahko tudi na ZS :)

Na FB poišči Roman Kurnik ,napiši mu da sem te napotil k njemu ,bo ceneje !

HD-Dyna likes this

Ob Monday, February 11, 2008 at 14:02, Brdaus pravi:

Jest pa takole .)

Fen_za_plastiko.jpg

Jaz se ravno odlocam za nakup pištole za varjenje (Fena) pa me zanima če tale je za kaj.