Skoči na vsebino

KTM 125 EXC


Unikat

Priporočene objave

Pozdrav,

imam opravljen izpit za A1 kategorijo in iščem še primeren enduro/cross motor za nakup.. Kolega mi je rekel, da KTM EXC 125, ki ima moč motorja 42 KM se bi kao kljub večji moči motorja od dovoljene za A1 kategorijo smel tudi peljati z A1 kategorijo, ker naj bi ta motor bil serijska izdelava, imel v prometni napisano da je primeren za A1,.. Zanima me koliko je resnice v tem, ker me mika da bi si celo kupil ta motor samo nočem da bi kakšen zakon prekršil. Drugač pa mi svetujte še kakšen enudro/cross (KTM, Husqwarna), ki ima dober pospešek, dobro moč motorja, se da registrirati, primerno ne pretirano porabo. Prosim in Hvala v naprej.

Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdrav,

imam opravljen izpit za A1 kategorijo in iščem še primeren enduro/cross motor za nakup.. Kolega mi je rekel, da KTM EXC 125, ki ima moč motorja 42 KM se bi kao kljub večji moči motorja od dovoljene za A1 kategorijo smel tudi peljati z A1 kategorijo, ker naj bi ta motor bil serijska izdelava, imel v prometni napisano da je primeren za A1,.. Zanima me koliko je resnice v tem, ker me mika da bi si celo kupil ta motor samo nočem da bi kakšen zakon prekršil. Drugač pa mi svetujte še kakšen enudro/cross (KTM, Husqwarna), ki ima dober pospešek, dobro moč motorja, se da registrirati, primerno ne pretirano porabo. Prosim in Hvala v naprej.

Lp

Koliko jaz vem ima exc 125 manj kot 11KW zapisano v prometni/homologaciji, tako da ga lahko voziš brez problema z A1 kategorijo. Če pa iščeš motor z dokaj majhno porabo pa mislim da negledaš pravih motorjev(2 taktni enduro/cross). Za pospeške pa mislim da ni boljšega kot hard-enduro z 2taktno mašino (na splošno ta razred, ne samo KTM)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdrav,

imam opravljen izpit za A1 kategorijo in iščem še primeren enduro/cross motor za nakup.. Kolega mi je rekel, da KTM EXC 125, ki ima moč motorja 42 KM se bi kao kljub večji moči motorja od dovoljene za A1 kategorijo smel tudi peljati z A1 kategorijo, ker naj bi ta motor bil serijska izdelava, imel v prometni napisano da je primeren za A1,.. Zanima me koliko je resnice v tem, ker me mika da bi si celo kupil ta motor samo nočem da bi kakšen zakon prekršil. Drugač pa mi svetujte še kakšen enudro/cross (KTM, Husqwarna), ki ima dober pospešek, dobro moč motorja, se da registrirati, primerno ne pretirano porabo. Prosim in Hvala v naprej.

Lp

Mislim, da ima 4.9kW zapisano v prometni, vendar poraba je pa nekoliko večja, kot 4.9 litra. No veliko večja :D Kupi Husqvarno SM 125, Husqvarno WRE 125, Aprilio SX 125, Aprilio MX 125, Yamaho DT 125...res, da nimajo tok konjev, sam je pa vsaj primerno za na cesto...ker EXC bo rabil nekoliko več pozornosti in ti verjetno nimaš izkušenj, kar zna bit kar draga zadeva. :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mislim, da ima 4.9kW zapisano v prometni, vendar poraba je pa nekoliko večja, kot 4.9 litra. No veliko večja :D Kupi Husqvarno SM 125, Husqvarno WRE 125, Aprilio SX 125, Aprilio MX 125, Yamaho DT 125...res, da nimajo tok konjev, sam je pa vsaj primerno za na cesto...ker EXC bo rabil nekoliko več pozornosti in ti verjetno nimaš izkušenj, kar zna bit kar draga zadeva. :)

se pravi da je res da kljub temu da če ima 42 KM da mu v prometni piše pač toliko kolikor je za A1 dovoljeno.. ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

se pravi da je res da kljub temu da če ima 42 KM da mu v prometni piše pač toliko kolikor je za A1 dovoljeno.. ?

Tako je ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdrav,

imam opravljen izpit za A1 kategorijo in iščem še primeren enduro/cross motor za nakup.. Kolega mi je rekel, da KTM EXC 125, ki ima moč motorja 42 KM se bi kao kljub večji moči motorja od dovoljene za A1 kategorijo smel tudi peljati z A1 kategorijo, ker naj bi ta motor bil serijska izdelava, imel v prometni napisano da je primeren za A1,.. Zanima me koliko je resnice v tem, ker me mika da bi si celo kupil ta motor samo nočem da bi kakšen zakon prekršil. Drugač pa mi svetujte še kakšen enudro/cross (KTM, Husqwarna), ki ima dober pospešek, dobro moč motorja, se da registrirati, primerno ne pretirano porabo. Prosim in Hvala v naprej.

Lp

Ktm exc = cross motor katerem je obešena gor elektronika(luči/smerokazi) Zato tudi 3ps manj kot jih imajo čiste cross. Upam da se zavedaš, da za vzdrževanje takšnega motorja rabiš kr nekaj denarja. Bat med 40 in 60ur na 2-3 bate gre ojnica. Poraba pa tudi ni majhna. poln tank okrog uro pa pol do dve uri vožnje po brezpotju. Rajše kupi neko enduro z okrog 30 ps pa bo manj šraufanja. Ker dvomim, da si boš ravno kupil novega exc-ja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 let pozneje...

Pozdravljeni. Imam vprašanje glede KTM exc 125cc. Kje oziroma ali obstajajo smerniki za ta motor. Ce so originalni in ne kupljeni z motorjem, je potrebna homologacija? Hvala za vsak odgovor!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zraven novega EXC-ja se jih je dobilo, do letnika 2017. Letošnji dvotaktni 125/150 XC-W-ji (ex EXC) nimajo homolagacije. Včasih so jih šravfali gor, jaz sem jih lani dobil poleg novega 200 EXC v škatli, s pripadajočo napeljavo (t.i. homologacijski komplet).

Če nabaviš originalne od KTM, jih ni potrebno posebej homologirati. Pomoje se ti najbolj splača vzeti original od KTM-a - na http://sparepartsfinder.ktm.com/ poiščeš številko dela za smernike in pripadajočo napeljavo, pokličeš na Seles/Axle pa ti bojo znali povedat ceno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!