Skoči na vsebino

KTM 125 EXC


Unikat

Priporočene objave

Kupim KTM exc 125, od letnika 2008 dalje?

Prosim, če ga kdo prodaja al pa če kdo ve za katerega, naj pove.

Tema o KTM-u exc 125 že obstaja, drugič uporabi brskalnik!

http://www.motosvet.com/tabla/index.php?showtopic=12124&st=0&p=477451&hl=KTM&fromsearch=1&#entry477451

http://www.motosvet.com/tabla/index.php?showtopic=25414&st=0&p=1296131&hl=KTM&fromsearch=1&#entry1296131

http://www.motosvet.com/tabla/index.php?showtopic=2268&st=0&p=60813&hl=KTM&fromsearch=1&#entry60813

Drugače pa pejdi pogledat pod avto.net in jih boš še naječ najdu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prvi je od Benedičiča, precej gonjen motor, vendar maximalno vzdrževan. Oprema je komplet Six Days ( križi, resonanca, dušilec, sedež ... ). Če ti ni pomemben izgled ( torej plastike, ki jih zamenjaš za 70€ ali pa tudi manj ) in če ti kak € še spusti je tole precej vredu moped.

Tadrugega pa tako tako poznam, če gre za tapravo osebo. Sicer pa nisem prepričan ker jih je ena 4-5 08 v SLO. Enmu so dize zajebavale nekj.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 mesecev pozneje...

Ker nisem našel nič pametnega sem odprl novo temo. Torej rad bi kupil Ktm Exc 125 in me zanima kako so kaj vozne lastnosti po cesti, vzdrževanje in to?

Kake RS 125 nebi kupil ker sem previsok pomoje za njo pa mi je ktm bol všeč. Sicer bi ga kar dosti vozil po cesti in me zanima kako se obnese?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

O voznih lastnostih ti nebi vedel dosti povedati, saj je to endurca ki je neka sinteza med offroadom in onroadom. Kaj se vzdrževanja tiče, ti lahko povem da nebo poceni. Iz mašine je stisnjeno vse (močna mašina), bat se menjava po urah (kot pri cross motorju) in poraba je zaradi konjičev sorazmerno visoka. Sam sem premišljeval o nakupu tega motorja (konvertiran v supermoto) pa sem si premislil prav zaradi visoke cene motorja (avstrijske cene) ter dragega vzdrževanja (jaz hočem pač vse original in tip top porihtano, in to pač stane!).

Toliko na grobo moje mnenje, če te kaj konkretnega zanima pa vprašaj...

Sem sedel na njemu, vozil ga nisem ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ker nisem našel nič pametnega sem odprl novo temo. Torej rad bi kupil Ktm Exc 125 in me zanima kako so kaj vozne lastnosti po cesti, vzdrževanje in to?

Kake RS 125 nebi kupil ker sem previsok pomoje za njo pa mi je ktm bol všeč. Sicer bi ga kar dosti vozil po cesti in me zanima kako se obnese?

hard enduro, 38 konjeu, cena novega ~6500€, homologiran tut za supermoto uporabo ( 120/150-17 gume), zaliva ga pr nizkih obratih...letno prpravi 2500€ ( benz, vzdrževanje ) če se mislš normalno vozt in delat neke kilometre ^^

Popravljeno . Popravil budacki
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj pa je tako dragega pri vzdrževanju?

poskusi dobiti podatke iz prve roke, po možnosti od nekoga, ki ti bo povedal, kaj je počel, da 'je grozne stroške imel'.... tole, kar so ti napisali je 'splošno znano dejstvo velike večine motosvetovcev, ki so kdaj povohali 125ccm' in iz njega hoteli dobiti več kot inženirji v tovarni, uporabljal pa exc-ja po mojem ni nihče. sistem baba rekla baba kazala.... al pa fantje, na plan z DEJSTVI...

v navodilih ti ziher piše kaj in kdaj je potrebno menjati, poglej cene rezervnih/potrošnih delov malo dodaj ali odvzemi in bo resnica veliko bližja od natolcevanja, če seveda z mopedom delaš kolikor toliko normalno....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A nebi ti tega sranja rajš v hajzl spusto ha? Sem se pozanimal za to mašino ker sem jo mislil kupiti pa sem se odločil za kaj drugega rajš...

Kdo si sploh da take spuščaš mislim brez veze haha :D

  • Všeč mi je 1
  • Ni mi všeč 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A nebi ti tega sranja rajš v hajzl spusto ha? Sem se pozanimal za to mašino ker sem jo mislil kupiti pa sem se odločil za kaj drugega rajš...

Kdo si sploh da take spuščaš mislim brez veze haha :D

če to leti name.... tok veze k ti.... nobene.... po drug stran pa.... poglej kolk jih je blo prodanih in posledično, po tvojem mnenju, tolk tud nategnjenih kupcev, ktm pa še zmeraj stoji.... hecno a, ne?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Noben ni reko da je ktm slab, prej kot slab je zelo zelo dober in kvaliteta pač stane ;)

Sicer je pa ktm z exc modelom ciljal na hard enduraše, predvsem tiste izkušene in nekdo ki pride vprašat neka osnovna vprašanja o 2t motorju pač ni za ta motor... Bolš začet na soft endurašu kot pa da takoj gre na neki stroj s katerim si nebo vedel kaj začet :)

V končni fazi pa če je denar pa bo to fenomenalna izbira in sem prepričan da bo zadovoljen.

In ktm nebo propadel saj je firma daleč najbol poznana za izdelavo krosačev, endurc, smjev in pa adventurjev!

Ktm pa slab... Ta je bosa ;D me nisi čisto razumel, saj nima veze

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Torej po vaše Ktm exc ni ravno za na cesto? Ker jaz bi ga ubistvu tudi uporabljal kot motor za vsak dan, ne morem si privoščit da bi mel Ktma pa še neki ta vsak dan, pa še prostora nebi blo :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

poskusi dobiti podatke iz prve roke, po možnosti od nekoga, ki ti bo povedal, kaj je počel, da 'je grozne stroške imel'.... tole, kar so ti napisali je 'splošno znano dejstvo velike večine motosvetovcev, ki so kdaj povohali 125ccm' in iz njega hoteli dobiti več kot inženirji v tovarni, uporabljal pa exc-ja po mojem ni nihče. sistem baba rekla baba kazala.... al pa fantje, na plan z DEJSTVI...

v navodilih ti ziher piše kaj in kdaj je potrebno menjati, poglej cene rezervnih/potrošnih delov malo dodaj ali odvzemi in bo resnica veliko bližja od natolcevanja, če seveda z mopedom delaš kolikor toliko normalno....

Dejstva ... menjava bata na 60 ur ( ena ura se računa za 40km ) = 2400km. Bat je okrog 140-150€ :D

Gume ( če imaš kros ) lahk računaš na cesti na 400km en par = 100€

Menjava olja v menjalniku na 40 ur =20€

Pol če se pa še v en enduro zapelješ lahko takoj računaš na par počenih plastik, zlomljene tačke itd ...

Olje za mešanico, bo treba kr enega dražjih vzet ... 17€ na liter. Pa mešanca se dela 2-2.4%

Ja se kr nabere. Sem imel doma CR 125 SM in sm vidu ^^ ( praktično indentična zadeva :P )

Zadeva pa pije tudi do 15 litrov na 100km, kar pomeni, da na 5000km to znese okrog 700€ sam za benzin :) Pa v teh 700 litrih je kok olja? 13-14 litrou? ×17€ = 250€

Hitro prideš do 2k€ ne se bat.

Tale stroj za po cest ni najboljši, se pa da pridet čez, tako kot z usakmu. Tut porabo komot spraviš pod 10 litrou kadarkol :)

Popravljeno . Popravil budacki
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nekaj bi te vprašal Budacki, videl sem da imaš Aprilio RS pa me zanima koliko si visok in kako "stojiš" na njej, ker sem precej visok pa nevem če bi jo lahko normalno vozu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nekaj bi te vprašal Budacki, videl sem da imaš Aprilio RS pa me zanima koliko si visok in kako "stojiš" na njej, ker sem precej visok pa nevem če bi jo lahko normalno vozu.

Nimam več. Sem imel 06 in 08, imam 188, ni problema. :) Ko se navadiš te prau nič več ne boli ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 leto pozneje...

Pozdravlejeni,

zanima me koliko evrov bi prišla transformacija iz Cross verjante v supermoto ? Se pravi zamenat bi se mogle gume npr Continental Sport Attack al kakšen drug model ( okoli 200 evrov), dodati je treba žmigovce, in pa ogledala. Zanima me še ali je kaj posebnosti pri registraciji motorja ?

Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravlejeni,

zanima me koliko evrov bi prišla transformacija iz Cross verjante v supermoto ? Se pravi zamenat bi se mogle gume npr Continental Sport Attack al kakšen drug model ( okoli 200 evrov), dodati je treba žmigovce, in pa ogledala. Zanima me še ali je kaj posebnosti pri registraciji motorja ?

Lp

večina jih zamenja tudi vzmetenje saj je cross vzmetenje premehko?? če se motim naj me nekdo popravi :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravlejeni,

zanima me koliko evrov bi prišla transformacija iz Cross verjante v supermoto ? Se pravi zamenat bi se mogle gume npr Continental Sport Attack al kakšen drug model ( okoli 200 evrov), dodati je treba žmigovce, in pa ogledala. Zanima me še ali je kaj posebnosti pri registraciji motorja ?

Lp

Ja vse to bi moral seveda homologirati. Drugače pa je tako kot si rekel, druge-bolj cestne gume, žmigavci, ogledala in pa stršal bi lahko vzmetenje. Aja, pa še izpuh bi bilo potrebno utišati, in lahko bi dal spredaj malo večji zobnik, da bi imel malo bolj potovalno hitrost. Lahko pa sem še kaj pozabil...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravlejeni,

zanima me koliko evrov bi prišla transformacija iz Cross verjante v supermoto ? Se pravi zamenat bi se mogle gume npr Continental Sport Attack al kakšen drug model ( okoli 200 evrov), dodati je treba žmigovce, in pa ogledala. Zanima me še ali je kaj posebnosti pri registraciji motorja ?

Lp

Pozabi. Registriral ga boš zelo, zelo, zelo in še ena par× zelo težko.

Rabiš druga platišča (torej namesto 21 in 18 ali 19 col ti rabiš 2×17. Cena novih...veliko. )

Potem rabiš malo bolj agresivne bremz čeljusti...dejmo rečt kar komplet zavorni sistem spredaj. Zadaj kul.

Zdej pa še zamenjat zobnike (spredaj kašnega večjega, ozadaj manjšega...za 125 MX motor ki gre v supermoto bi rekel 13/40 razmerje ).

No še dve gumi ( nad 150€ ).

Homologacija, ki je najverjetneje ne boš naredil ( 100€ )

Pa še vsa razna svetila, ogledala, nosilci, itd itd itd itd.

Na koncu prideš na tako cifro, da se bolj splača kupit kak nor 125 supermoto s kšnimi 40 konji ali pa hard enduro in dat gor SM platišča. :) (KTM EXC, GAS GAS SM, TM SM, Husqvarna WR.. .)

Kar se tiče vzmetenja...za cesto res rabiš trše, samo pa zaradi tega ne rabiš menjat komplet vilic.

Popravljeno . Popravil budacki
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...

No...odločil sem se za nakup endurca... naj vam že takoj na začetku povem, da sem iskal nekaj okrog 125cc, 2t. Motor bo prišel v poštev samo za umirjeno, brez kakršnihkoli nabijanj gasa oz skokov, po gozdnih poteh, makadam poti na bližnjo goro in mogoče po cesti max 4-5km do prijatelja in nazaj. V oči sta mi padla KTM LC2 in EXC 125... ker so lc2 starejši modeli pa tudi exc se mi zdi boljši sem zasledil oglas, in me zanima vaše mnenje.

http://www.avto.net/_MOTO/ad.asp?ID=6080129

Motor naj bi imel po generalni( ki je bila prejšnje leto ob tem času) okoli 20h..sepravi naj bi bil zelo malo in umirjeno vožen...ob nedeljah po gozdu. "Nima prometnega"..hm ?

Use vaša mnenja so dobrodošla..hvala!

(Če bi se odločil za nakup-mislim da bi zadostovalo če bi naredil samo servis svečka,olje...mislim da bata ne bi bilo potrebe. ? )

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No...odločil sem se za nakup endurca... naj vam že takoj na začetku povem, da sem iskal nekaj okrog 125cc, 2t. Motor bo prišel v poštev samo za umirjeno, brez kakršnihkoli nabijanj gasa oz skokov, po gozdnih poteh, makadam poti na bližnjo goro in mogoče po cesti max 4-5km do prijatelja in nazaj. V oči sta mi padla KTM LC2 in EXC 125... ker so lc2 starejši modeli pa tudi exc se mi zdi boljši sem zasledil oglas, in me zanima vaše mnenje.

http://www.avto.net/....asp?ID=6080129

Motor naj bi imel po generalni( ki je bila prejšnje leto ob tem času) okoli 20h..sepravi naj bi bil zelo malo in umirjeno vožen...ob nedeljah po gozdu. "Nima prometnega"..hm ?

Use vaša mnenja so dobrodošla..hvala!

(Če bi se odločil za nakup-mislim da bi zadostovalo če bi naredil samo servis svečka,olje...mislim da bata ne bi bilo potrebe. ? )

Nima prometne. Zakaj nima prometne?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ce je motor brez prometne je potem kot cross motor in se kahk uporablja le na progah, kere so narejene za voznjo s takimi motorje (cross proge). Pa fajn bi blo, da je vsaj nek papir poleg motorja

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ce je motor brez prometne je potem kot cross motor in se kahk uporablja le na progah, kere so narejene za voznjo s takimi motorje (cross proge). Pa fajn bi blo, da je vsaj nek papir poleg motorja

to nevem...glede ostalih stvari...kaj pravis ?

Za na cesto ga ne bi imel, dokler nima vsaj prometne. Preveri, če ni vkraden. Edino to ti lahko svetujem. :)

Drugače pa je moped odličen, vsaj v primerjavi z LC2 softičem :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!