Skoči na vsebino

Packenstein - Šmartno ob paki


ferek

Priporočene objave

Se  strinjam, pa vendar.........FEREK je edini,ki ima jajca in nekaj napiše o vsem sranju čeprav v tem ni sam oz. ni njegov klub edini.

 

seveda ni edini... od nekaj čez 80 klubov, velja pravilo pri cca 25 -30, tu nekje nas je v SŠK... amapsk samo nas se "pribija na križ"... sicer pa ne bom več pisal ker očitno drugi klubi oziroma predsedniki nimajo svoje "teme" ali jajc se tu gori oglasit... Aja, Pungerčar je pa s pravilom seznanjen... je bil na februarskem sestanku... njegov komentar si pa sami poiščite, brez veze mešat drek... Očitno smo na temle motosvetu res ena velika manjšina slovenskega motorizma, saj svojega komentarja ni dal še nihče, ki bi iz prve roke vedel za kaj gre ali bil pri zadevi odločanja oziroma spoštovanja pravila neposredno udeležen... Sami "rekla kazala" se oglašate, da ne govorim, da se ravno na temle forumu prvič govori o hudi krvi, nasilju in obračunavanju, nasilnem slačenju in kaj vem kaj še vse... Preveč gledate filme res! ... nič od tega se ni nikjer zgodilo in se po mojem prepričanju tudi ne bo...Kdor ne verjame, pa naj sam poskusi, solo ali čoperist ali... zbori so najavljeni... Od naše prireditve je pa en mesec...vmes so bile že druge in nihče se več za pravilo ne sekira niti ne oglaša? ... samo nekaj nas v tej temi... 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lepše obrazložitve kot so jo za prihajajočo nedeljo na FB zapisali Šparoni, pa že težlo najdeš:

 

Kot že vrsto let do sedaj, tudi letos člani MK ŠPARON RIDERS organiziramo blagoslov motorjev, ki bo na ploščadi pred kulturnim domom v Šmarju pri Jelšah.
 
CELODNEVNO DRUŽENJE, ki bo potekalo nekako takole: 
- zbiranje motoristov, motoristk: od 09.30 do "večera"
- maša : 10:15h
- blagoslovom : 11h oz. takoj po maši
 
Na naši prireditvi bomo spoštovali sklep ZMKS spodnje štajerske in koroške regije da se motoristi ki nosijo velike hrbtne oznake (barve) » klubov« ki niso uradno registrirani in organizirani kot klubi ( predsednik, podpredsednik, tajnik….) smatrajo od 1.1.2014 v Spodnji Štajerski regiji za nezaželene goste. Sklep se predvsem nanaša na »kvazi klube« ki svoje barve prodajajo preko interneta, saj s tem početjem zmanjšujejo pomen klubskih barv in članstva v klubih. Nezaželeni so samo v primeru kadar nosijo »klubske barve« brez njih pa so dobrodošli tako kot vsi ostali motoristi.
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ko to berem in vidim, da počasi MK-ji prevzemajo načine delovanja MC-jev bom počasi stopil na stran tistih orto članov MC-jev, ki so že dolgo mnenja, da je treba vse MK-je ukinit

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

seveda ni edini... od nekaj čez 80 klubov, velja pravilo pri cca 25 -30, tu nekje nas je v SŠK... amapsk samo nas se "pribija na križ"... sicer pa ne bom več pisal ker očitno drugi klubi oziroma predsedniki nimajo svoje "teme" ali jajc se tu gori oglasit... Aja, Pungerčar je pa s pravilom seznanjen... je bil na februarskem sestanku... njegov komentar si pa sami poiščite, brez veze mešat drek... Očitno smo na temle motosvetu res ena velika manjšina slovenskega motorizma, saj svojega komentarja ni dal še nihče, ki bi iz prve roke vedel za kaj gre ali bil pri zadevi odločanja oziroma spoštovanja pravila neposredno udeležen... Sami "rekla kazala" se oglašate, da ne govorim, da se ravno na temle forumu prvič govori o hudi krvi, nasilju in obračunavanju, nasilnem slačenju in kaj vem kaj še vse... Preveč gledate filme res! ... nič od tega se ni nikjer zgodilo in se po mojem prepričanju tudi ne bo...Kdor ne verjame, pa naj sam poskusi, solo ali čoperist ali... zbori so najavljeni... Od naše prireditve je pa en mesec...vmes so bile že druge in nihče se več za pravilo ne sekira niti ne oglaša? ... samo nekaj nas v tej temi... 

Men se zdi,da ti preveč filme gledaš!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

 
 
Na naši prireditvi bomo spoštovali sklep ZMKS spodnje štajerske in koroške regije da se motoristi ki nosijo velike hrbtne oznake (barve) » klubov« ki niso uradno registrirani in organizirani kot klubi ( predsednik, podpredsednik, tajnik… .) smatrajo od 1.1.2014 v Spodnji Štajerski regiji za nezaželene goste. Sklep se predvsem nanaša na »kvazi klube« ki svoje barve prodajajo preko interneta, saj s tem početjem zmanjšujejo pomen klubskih barv in članstva v klubih. Nezaželeni so samo v primeru kadar nosijo »klubske barve« brez njih pa so dobrodošli tako kot vsi ostali motoristi.

 

 

 

Zanima me sledeče - motoristi ki nosijo velike hrbtne oznake (barve) » klubov« ki niso uradno registrirani in organizirani kot klubi ( predsednik, podpredsednik, tajnik… .) smatrajo od 1.1.2014 v Spodnji Štajerski regiji za nezaželene goste. ?? In sicer, kako to misliš, mislite - na žegnu, na zboru, ali celo na cesti ? Kaj pa mi, ki smo uradno registrirani, organizirani kot društvo, z imenom SMD Bojler in imamo predsednika, nismo pa člani ZMKS ? Kako boste ravnali v tem primeru ?

Popravljeno . Popravil Dadi
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

..., nismo pa člani ZMKS ? .....

Mislim da je predvsem v tem kamen spotike kot se reče po domače

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če boste zvezi nekaj v žep vtaknili več ne boste ''kamen spotike'' ... ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanima me sledeče - motoristi ki nosijo velike hrbtne oznake (barve) » klubov« ki niso uradno registrirani in organizirani kot klubi ( predsednik, podpredsednik, tajnik… .) smatrajo od 1.1.2014 v Spodnji Štajerski regiji za nezaželene goste. ?? In sicer, kako to misliš, mislite - na žegnu, na zboru, ali celo na cesti ? Kaj pa mi, ki smo uradno registrirani, organizirani kot društvo, z imenom SMD Bojler in imamo predsednika, nismo pa člani ZMKS ? Kako boste ravnali v tem primeru ?

Dadi, steraj te prepotentneže nekam.....naj imajo svoja pravila in seveda uživaj v vožnji.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zakaj raje ne rečeš, ko bo zveza to določila se bomo pa držali te odredbe, tako je pa nekaj kretenov v spodnji štajerski to reklo in vi šolarčki ste to potrdili. Lahko vas je vse skupi  sram! :SS  

 

In tako je nastalo sranje....hehehe otročje.....pač ne bomo hodili na žegn....(no šel sem itak samo v Šmartno pa še to samo zaradi družbe in odšel pred žegnom- al kaj je to že za neko špricanje?) :-)

 

Zveza bebcev pa naj ima Mk ala ka že?  Nikoi nisem vozu znak kluba na hrbtu nikoli ga nebom vseen mi pa ni da določa nekdo pravila ki so mim!!!! Okol kepe bi ga morali kdor je prišu z tako idejo da slačit lajbiče.....Upam da nekdo nabaše na nekoga ki mu nebo vseen da bi moral slečt lajbič in res da okol kepe komu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanima me sledeče - motoristi ki nosijo velike hrbtne oznake (barve) » klubov« ki niso uradno registrirani in organizirani kot klubi ( predsednik, podpredsednik, tajnik… .) smatrajo od 1.1.2014 v Spodnji Štajerski regiji za nezaželene goste. ?? In sicer, kako to misliš, mislite - na žegnu, na zboru, ali celo na cesti ? Kaj pa mi, ki smo uradno registrirani, organizirani kot društvo, z imenom SMD Bojler in imamo predsednika, nismo pa člani ZMKS ? Kako boste ravnali v tem primeru ?

 

To kar si citiral so zapisali Šparoni in ne mi, zato ti jaz tega ne bom pojasnjeval, čeprav razumem da gre za obisk njihove prireditve... Vsak ki je pa uradno registriran kot društvo (torej tudi SMD Bojler) pa je na njihovi prireditvi in tudi na vseh ostalih dobrodošel... Članstvo v ZMKS nima veze s tem!  Potrdilo od UE ali DURSA je edino veljavno potrdilo... nobenega drugega "članstva" se ne rabi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To kar si citiral so zapisali Šparoni in ne mi, zato ti jaz tega ne bom pojasnjeval, čeprav razumem da gre za obisk njihove prireditve... Vsak ki je pa uradno registriran kot društvo (torej tudi SMD Bojler) pa je na njihovi prireditvi in tudi na vseh ostalih dobrodošel... Članstvo v ZMKS nima veze s tem!  Potrdilo od UE ali DURSA je edino veljavno potrdilo... nobenega drugega "članstva" se ne rabi.

Torej gre za administrativni ukrep. Tako kot državni uradniki.

Moto klub ne naredi papir ampak člani kluba in ponos kluba - njihovi motorji.

Respect ti da motor, ne pa birokratski papir.

Smisel dobrega moto zbora je, da se zbere čimveč zanimivih motorjev, motoristk in motoristov! To na bi bil  praznik za oči in ušesa! Pokažite kaj imate! Tekmujte v lepoti, kreativnosti, fantaziji, različnosti!

Namesto, da se ukvarjate s promocijo motoristične kulture in lepih motorjev, vi se raje ukvarjate z blagoslovi in papirnati intrigami!  :devil: 

Saj ste fucking Moto Klubi , ne pa Moto Kmetice!   :bike: 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moto klub ne naredi papir ampak člani kluba in ponos kluba - njihovi motorji.

Respect ti da motor, ne pa birokratski papir.

Smisel dobrega moto zbora je, da se zbere čimveč zanimivih motorjev, motoristk in motoristov! To na bi bil  praznik za oči in ušesa! Pokažite kaj imate! 

 

Ne Bad... Moto Klub... "pade" pod zakon o društvih... ki te "takole čez palec" brez kakršnekoli dejavnosti stane cca 300 € na leto... - banka, računovodstvo, ajpes...

 

Žal uradni Moto Klub naredi samo birokratski papir!  Lahko ga celo ustanovi skupina državljanov, ki še motorja od blizu videla ni! Žalostno kaj?

 

Tisto o motorju, dobri družbi, članstvu, paši za oči in ušesa in vse kar ti navajaš... za tisto se pa ne rabi imet moto kluba... tisto je lahko tudi vsaka "marijina družba" pisanih motoristov in motoristk... Ampak takšna "družba" tudi motoprireditev ne more organizirat... Žal...

 

Birokratizacja je žal začaran krog... 

 

In uradno ustanovljeni klubi tej državi tudi nekaj damo: "kruha in iger"  Kruha birokratom in bankam,,, igre pa motonavdušencem...

 

A se ti ne zdi, da bi bilo fer, če bi bili tudi ostali, ki se "imajo za klube" legalno organizirani?

 

Si že bil na kakem zboru v organizaciji nelegalnega kluba?

 

Ja, najlažje je vam nevednežem pluvat po nečem o čemer nimate pojma... pa mislim s tem na državo ali motokulturo kot del nje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne Bad... Moto Klub... "pade" pod zakon o društvih... ki te "takole čez palec" brez kakršnekoli dejavnosti stane cca 300 € na leto... - banka, računovodstvo, ajpes...

 

Žal uradni Moto Klub naredi samo birokratski papir!  Lahko ga celo ustanovi skupina državljanov, ki še motorja od blizu videla ni! Žalostno kaj?

 

Tisto o motorju, dobri družbi, članstvu, paši za oči in ušesa in vse kar ti navajaš... za tisto se pa ne rabi imet moto kluba... tisto je lahko tudi vsaka "marijina družba" pisanih motoristov in motoristk... Ampak takšna "družba" tudi motoprireditev ne more organizirat... Žal...

 

Birokratizacja je žal začaran krog... 

 

In uradno ustanovljeni klubi tej državi tudi nekaj damo: "kruha in iger"  Kruha birokratom in bankam,,, igre pa motonavdušencem...

 

A se ti ne zdi, da bi bilo fer, če bi bili tudi ostali, ki se "imajo za klube" legalno organizirani?

 

Si že bil na kakem zboru v organizaciji nelegalnega kluba?

 

Ja, najlažje je vam nevednežem pluvat po nečem o čemer nimate pojma... pa mislim s tem na državo ali motokulturo kot del nje.

E,j pa j...te s tem vašimi klubi pa pravili ,tolk cajt boste nabijal da me bo še sram ratal da vozm motor.Itak pa po takih zborih hodte"največji"bik....erji

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vsako društvo, zveza .... ima in mora imeti neka pravila. Očitno pa nekdo postavlja takšna pravila, ki niso najbolj etična niti zdravorazumska. V takih primerih pa predlagam tistim, ki normalno razmišljajo, da se pač v velikem radijusu odpeljejo na eno lepo vožnjo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne Bad... Moto Klub... "pade" pod zakon o društvih... ki te "takole čez palec" brez kakršnekoli dejavnosti stane cca 300 € na leto... - banka, računovodstvo, ajpes...

 

Žal uradni Moto Klub naredi samo birokratski papir!  Lahko ga celo ustanovi skupina državljanov, ki še motorja od blizu videla ni! Žalostno kaj?

 

Tisto o motorju, dobri družbi, članstvu, paši za oči in ušesa in vse kar ti navajaš... za tisto se pa ne rabi imet moto kluba... tisto je lahko tudi vsaka "marijina družba" pisanih motoristov in motoristk... Ampak takšna "družba" tudi motoprireditev ne more organizirat... Žal...

 

Birokratizacja je žal začaran krog... 

 

In uradno ustanovljeni klubi tej državi tudi nekaj damo: "kruha in iger"  Kruha birokratom in bankam,,, igre pa motonavdušencem...

 

A se ti ne zdi, da bi bilo fer, če bi bili tudi ostali, ki se "imajo za klube" legalno organizirani?

 

Si že bil na kakem zboru v organizaciji nelegalnega kluba?

 

Ja, najlažje je vam nevednežem pluvat po nečem o čemer nimate pojma... pa mislim s tem na državo ali motokulturo kot del nje.

 

 

Vidiš tukaj bi vi lahko ukrepali in pizdili, če bi kakšen klub ali društvo organiziral javno priredtev, celo bi ga bojkotirali....

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ferek - Kaki kretenizem in izmikanje, zdaj je potrebno imeti od države potrdilo pa bo vse OK??? Daj ne bluzite, zahaklali ste se na pravila o barvah, ki so bam jih razložili MC-ji, potem ste dodali še malo svoje interpretacije, potem pa je seveda tu diskusija kdo je član zveze, zdaj pa naj bi pildek od občine bil pogoj???

 

Sramota za vse in bi že res zgleda bil čas da se scena spuca vseh vaških pozerskih klubov ker to je karikatura moto scene! Aja sej menda ne rabim povedat da je večina vseh MK-jev posmeh na sceni med MC-jevci in ostalimi malo bolj resnimi in razgledanimi bajkerji.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zahaklali ste se na pravila o barvah, ki so bam jih razložili MC-ji, potem ste dodali še malo svoje interpretacije, potem pa je seveda tu diskusija kdo je član zveze, zdaj pa naj bi pildek od občine bil pogoj???

 

Sramota za vse in bi že res zgleda bil čas da se scena spuca vseh vaških pozerskih klubov ker to je karikatura moto scene! 

 

Noben MC nam še ni razlagal pravil o barvah... Glede na tvoj drugi citiran stavek, bi pa smatral, da kodeks barv in tudi "neljubo pravilo" še kako podpiraš, oziroma bi ga na vse mogoče načine še zaostril?

 

In koliko motozborov v SLO na leto organizirajo MCji?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne Bad... Moto Klub... "pade" pod zakon o društvih... ki te "takole čez palec" brez kakršnekoli dejavnosti stane cca 300 € na leto... - banka, računovodstvo, ajpes...

Žal uradni Moto Klub naredi samo birokratski papir! Lahko ga celo ustanovi skupina državljanov, ki še motorja od blizu videla ni! Žalostno kaj.

sej do tle nese pamet. do birokracije, kjer se nekateri pocutijo varno. In pomembno. Situacija me spominja na mestno redarstvo. Kjer zaposleni iztrebki niso bli sposobni narest policijske sole, zdaj pa z rdeco srajcko in 14 dnevnim tecajem delajo red. in so blazno pomemnbni med pisanjem kazni. za bit MC nimate ne pogojev, nit jajc (ja vem, zelje nimate) pa ste si zbirokratizirali nek "klub elitnih MKjev"

Tisto o motorju, dobri družbi, članstvu, paši za oči in ušesa in vse kar ti navajaš... za tisto se pa ne rabi imet moto kluba... tisto je lahko tudi vsaka "marijina družba" pisanih motoristov in motoristk... Ampak takšna "družba" tudi motoprireditev ne more organizirat... Žal...

Birokratizacja je žal začaran krog...

In uradno ustanovljeni klubi tej državi tudi nekaj damo: "kruha in iger" Kruha birokratom in bankam,,, igre pa motonavdušencem...

A se ti ne zdi, da bi bilo fer, če bi bili tudi ostali, ki se "imajo za klube" legalno organizirani?

tukaj tici kamen spotike. Vi niste nic. marijina druzba z nekaj birokratske navlake ki jo zdaj razglasas za smisel kluba. Le zavedate se ne tega. dejansko si motoklub osmislil z ajpesovim izpiskom. Bravo.

Si že bil na kakem zboru v organizaciji nelegalnega kluba?

Ja, najlažje je vam nevednežem pluvat po nečem o čemer nimate pojma... pa mislim s tem na državo ali motokulturo kot del nje.

Ja, in je blo megasticno.

Od Cloveka ki zegne pesta v motokulturo, pa dejansko ne morm pricakovat de jo bo razumel.

Zveza in klubi pa korajzno naprej. jaz se teh prepucavanj na nacelni ravni ne grem vec.

Popravljeno . Popravil Cartman
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Noben MC nam še ni razlagal pravil o barvah... Glede na tvoj drugi citiran stavek, bi pa smatral, da kodeks barv in tudi "neljubo pravilo" še kako podpiraš, oziroma bi ga na vse mogoče načine še zaostril?

 

In koliko motozborov v SLO na leto organizirajo MCji?

 

Ni ti jasno, a? Ali bodite MK-ji badaas zaufukanci in postanite MC pa pol težite ostalim ali pa ostanite neresni MK in dajte mir ostalim MK-jem, društvom, "neresnim" klubom, društvom upokojencev itd.

 

Ne podpiram tega teženja na sceni, ampak če že, potem imajo samo MC-ji pravico "težit" ostalim. Kaj pa če se bo enkrat ena taka skupina združila in na enem zboru razfukala en MK ali štiri? Pol boste pa hodli jokat na zvezo in k MC-jem! Če uvajate neka pravila potem bodite pripravljeni, da jih boste tudi uvajali na silo če bo potrebno!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

 Vi niste nic. marijina druzba z nekaj birokratske navlake

Od Cloveka ki zegne pesta v motokulturo, pa dejansko ne morm pricakovat de jo bo razumel.

 

 

 

hmm... Cartman?

 

Tule je objavljena SLOVENSKA motokultura:  KOLEDAR ZMKS, KOLEDAR MUS, KOLEDAR MOTOSVET...

 

A je še kje kakšna druga slovenska motokultura? ...jaz je ne najdem... ne poznam...

 

Zdaj jih pa primerjaj in preštej prireditve nelegalnih klubov, MCjev in MKjev... In kateri dajo tej kulturi največ? ...le brez katerih bi bil največji dolgcajt?

 

Žegni so pa že dooolgo del SLO motokulture... mislim da 15 let? ...pa še najbolj obiskani so?...čudno ne... to tudi jaz težko zastopim ker ne hodim v cerkev...hočeš nočeš smo Slovenci, in imamo svojo kulturo pitja, prehranjevanja, filmsko kulturo, še en kup kultur in tudi svojo MOTOKULTURO...

 

Ne dvomim pa, da sva oba bila že kje "zunaj" in da so tam motoprireditve spet drugačne... drug narod pač... V Italiji ponekod babe na striptizu še gat ne smejo slečt... v Makedoniji sem najbolj užival... itd itd...vsak narod ima svojo motokulturo...

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

 

 

 Kaj pa če se bo enkrat ena taka skupina združila in na enem zboru razfukala en MK ali štiri? 

 

Hahahahaa... :kva2: ...sem MISLU da to obstaja sam v filmih... kuuullll....

 

...ma ne ga srat... pa se je to kdaj kje že dejansko zgodilo?...

 

Od zdej dalje bom na vsakem zboru grickal kokice nekja ob strani in čakal...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Svašta!! Take stvari me pa vedno "pogrejejo", pa se vsakič prepričujem in sam sebe mirim, da naj pozabim že enkrat to MK/MC sceno v Sloveniji, ker je totalno zabredla v ....... :fredy:

 

@ferek: če misliš, da se slačenje lajbičev in majic v klubskih barvah ne dogaja, se hudo motiš...sem videl ž 3x na lastne oči kako to zgleda,...in ja res je tako kot, da bi film gledal, sam mal bolj pristno je vse skupaj za videti :photo:

 

 

Še dobro , da sem z žegni že nekaj časa nazaj zaključil...na kakšen zbor se pa še vedno zapeljem, predvsem z namenom družiti se z motoznanci, zaželjenimi in nezaželjenimi... :scut:

Popravljeno . Popravil kađiva
  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

Ojojojoj.

Povsem "po nesreči" sem videl tole tematiko.

Glava peče in možgan se mi je skisal.

Sem bil do sedaj na enem žegnanju in na enem moto zboru. Na srečo se nikjer (še) nisem počutil odrinjenega in nezaželenega, čeprav sem bil med zelo redkimi obiskovalci, ki je imel klasično jakno z odsevniki in rumenimi špurami in ne usnjenega telovnika z našitki. Naj mi prosim nekdo sporoči, če smo in ko bomo tudi "ta sijoči" nezaželjeni.

Do sedaj sem iz napisanega v tej temi razbral samo to, da se moram NA DALEČ izogibat MK, MC, ZMKS in podobnih zadrug :closedeyes: in se za nobeno ceno ne smem včlanit, ker je to samo kup birokracije in čudnih pravil, ki živijo sama zase in ne za motoriste, ki uživajo (-mo) na cesti.

 

Pa vse, kar sem hotel, je samo dobra družba... :surrender:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!