Skoči na vsebino

VHF GMDSS vprašanja


Gregs

Priporočene objave

Oj!

Približuje se čas izpitnega roka za postajo, ampak eno vprašanje mi dela težavo... če bi kdo vedel...

Kaj je pozivni znak plovila?

Najprej sem mislil, da je registracija plovila, ampak ni. Če kdo ve, bom zelo zadovoljen, če mi pove. :) Hvala.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Oj!

Približuje se čas izpitnega roka za postajo, ampak eno vprašanje mi dela težavo... če bi kdo vedel...

Kaj je pozivni znak plovila?

Najprej sem mislil, da je registracija plovila, ampak ni. Če kdo ve, bom zelo zadovoljen, če mi pove. :) Hvala.

pozivni znak oz, v angleščini call sign je praktično ime tvojega plovila v zvezah gmdss

za slovenske čolne in ladje se ta znak začne:

primer:

S5KP2(izgovorjava-sierra five kilo papa two)

S5=je po gmdss-ju znak da je slovensko plovilo in ostale tri ti še dodelijo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@gregs: če delaš izpit na koprski kapitaniji kot definicijo kaj je pozivni znak povej:

Pozivni znak oz. call sign je mednarodni znak plovila. Sestavljen je iz petih znakov. Nato lahko našeteš primer, ki sem ti ga prej povedal. Včasih znajo malo komplicirati pri gmdss-ju in želijo, da poveš točno definicijo, ker so malo alergični na forešte. :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@gregs: če delaš izpit na koprski kapitaniji kot definicijo kaj je pozivni znak povej:

Pozivni znak oz. call sign je mednarodni znak plovila. Sestavljen je iz petih znakov. Nato lahko našeteš primer, ki sem ti ga prej povedal. Včasih znajo malo komplicirati pri gmdss-ju in želijo, da poveš točno definicijo, ker so malo alergični na forešte.

Hvala še enkrat... jep, v petek se odpravljam zaključit začeto delo leta 2004... :)

Pa upam, da bodo prijazni z novincem.... ;) ma v bistvu so lahko tudi neprijazni, samo potrdilo naj mi izdajo... :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo... to je za mano... :yea2:

10 minut neformalnih pogovorov pred stavbo in 3 minute uradnega spraševanja, pa je izpitnik videl, da znam vse... :D Je bil pa zelo prijazen izpitnik, tako da vse pohvale... :worship: Je pa tudi rekel, da sem se takoj znašel s simulatorjem, katerega sem prvič videl... ehehehe... :D Ma ja, saj če znaš na enem, potem drugi ne more biti bistveno drugačen.

Schultz, ni bilo problema s "foreštom"... ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jaz bom zadevo rešil tudi v 3 minutah prvič letos ko grem na more v lepo njihovo za 300 gozdnih živali... pa še celi dan mi nebo šel u ku&@c, da pridem v KP in nazaj...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

bwahahahahaha... če rabi kdo inštrukcije na simulatorjih naj kar vpraša oz. če ima kdo izpit na bilo katerem od simulatorjev kar prašte za spremstvo... :) ko me Suban vidi, dobi pikice in raje kot da me posluša vse spusti.. bwahahahahahahaha...

drugač pa če ima kdo še kej za naredit pri perkoviču, mu svetujem, da to naredi do konca maja..ker bodo gospoda preselili v milano in bo konec veselja( vse dobi švetak oz. direktor uprave na kapitaniji- potokar ) :S

Popravljeno . Popravil tamikena
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jaz bom zadevo rešil tudi v 3 minutah prvič letos ko grem na more v lepo njihovo za 300 gozdnih živali... pa še celi dan mi nebo šel u ku&@c, da pridem v KP in nazaj...

Edini minus je, da tak izpit velja samo na Hrvaškem. Mene sicer to ne moti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...
jaz bom zadevo rešil tudi v 3 minutah prvič letos ko grem na more v lepo njihovo za 300 gozdnih živali... pa še celi dan mi nebo šel u ku&@c, da pridem v KP in nazaj...

Mi lahko malo vec poves kako na hrvaskem prides do izpita za coln , tocneje ce mogoce ves za Umag, bi ga sel isto dol delat.

LP;Rok

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

nisem ravno ziher, če boš v umagu lahko kaj zrihtal, bo treba verjetno v Reko.

Res da je tam izpostava, a prej vprašaj.

Greš tja, postavi ti par vprašanj, pokažeš kako se dela s postajo, plačaš 300 goznih živali in to je to.

El b.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Evo mojega poteka združitve prijetega s koristnim:

med dolgo vrsto čehov in slovakov vprašam v "domačem" jeziku kje lahko plačam izpit - teta cela vesela pove, naj grem kar v sobo 8, pa tam plačam 295 gozdnih živali.

Tam dobim listek o plačilu, neke pole, kjer potem kapetan napiše svoje in karto Jadrana v velikem merilu, z odličnimi informacijami na zadnji strani ( št. marin, luk, frekvence postaj, kdaj in kje se oddaja vreme it.. v glavnem fina zadeva)

Potem grem v sosednjo stavbo, kjer je pred mano folka za pol češko slovaške hokejske ekipe.

Ko pridem na vrsto, me kapetan vpraša "šta je ovo" in pokaže na radijsko postajo.

"Ja radijska postaja," DDDD....

"dobro, pa čemu to služi?"

"komunikaciji"

"odlično, što je to PAN PAN"

"pa to je klic u nuždi, kada nije u pitanju ljudski život"

"odlično, čestitam, položili ste. Idite natrag pa da vam naprave potrvrdu"

:blink: :blink: :blink:

Naj omenim, da je na tistih polah preden me je spljoh kaj vprašal, že obkrožil "položio".

Največja cvetka pa je, da je kura, ki je bila v sobi 8 preveč zasedena s telefonom (skozi na uhi) in mi je namesto gmdss potrdila napravila potrdilo, kot da bi polagal celoten izpit :worship: :worship: :worship: :worship: , ki ga že imam v slovenski izdaji a brez gmdssa, pa ki bi ga moral drugače plačat 895 gozdnih živali :whistle: :whistle:

Seveda se nisem pritoževal.

El B.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za vse tiste, ki ste že "pozabili" dva opozorila!

Gliserji in čolni na potisni pogon (kuterji, jet ski, čolni na zračni blazini ipd.) lahko glisirajo samo na oddaljenosti 300 m od obale, na področju na katerem je to dovoljeno.

post-5959-1215421797_thumb.jpg

Popravljeno . Popravil ciciban
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In sedaj si zelo varen kapetan, ki bo znal ukrepati v sili...

Ni čudno, da je vsako leto na Hr. morju toliko žrtev.

Nisem kapetan, ampak voditelj čolna, kar sem bil že prej, le da imam zdaj še dodatek, ki je tudi tebi manjkal.

In dva papirja :whistle:

Če se slučajno kaj zgodi, itak da bi mobitel ven potegnil in poklical policijo.

Svetujem tudi ostalim.

Najdi statistiko nacionalnosti tujcev, ki se jim dogajajo nesreče na morju, pa mogoče odkriješ kak vzorec :evilgrin:

El B.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

lp vsem,

sem nov na forumu in upam da ne bo nič narobe če tudi sam postavim kakšno vprašanje :D

torej, včeraj sem prišel iz dopusta na Pagu, in po dvokratnem rentanju skuterja, in po enodnevnem križarjenju po paški uvali, in odkritju polno lepih skritih plaž, sem se odločil da bo treba nabavit ali nekakšnega skuterja ali pa kakšnega čolnička :D

zanima me pa naslednje glede tega izpita za postajo...sam sem namreč radioamater z izpitom, kar mi seveda omogoča dovoljuje delo na vseh mogočih ferkvencah(razen službenih seveda), in me zanima ali bi mi bilo treba ta del izpita še 1x delat?ali kako je s tem?

lp, slatncan

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

lp vsem,

sam sem namreč radioamater z izpitom, kar mi seveda omogoča dovoljuje delo na vseh mogočih ferkvencah(razen službenih seveda), in me zanima ali bi mi bilo treba ta del izpita še 1x delat?ali kako je s tem?

lp, slatncan

Rabiš dovoljenje za GMDSS postajo, kar pa ni enako Dovoljenju za uporabo radijske postaje ali CEPT certifikatu.

S tem si policaji na vodi lahko obrišejo rit.

Meni ni koristilo, drugim tudi ne, ni druge šanse kot ta, da greš delat.

Sicer pa če imaš/boš imel čoln/jet ki nima GMDSS postaje, tega ne rabiš, samo izpit za voditelja čolna.

Če ga boš šel delat na novo, je pa velika verjetnost, da bo vključen že v paketu z ostalim- predpisi, navigacijo, pomorskimi veščinami in motoroznanstvom, čemur pa se ne izogneš.

Za jeta pa je menda obvezno samo "poznavanje izbegavanja sudara na moru" oz isto kot če bi rekel izpit za moped, CPP (včasih, ko je bila samo občinska teorija)

El B.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...
lp vsem,

zanima me pa naslednje glede tega izpita za postajo...sam sem namreč radioamater z izpitom, kar mi seveda omogoča dovoljuje delo na vseh mogočih ferkvencah(razen službenih seveda), in me zanima ali bi mi bilo treba ta del izpita še 1x delat?ali kako je s tem?

lp, slatncan

Pomorska radiotelefonija je specifika, zato potrebuješ posebno dovoljenje za delo s pomorsko radijsko postajo (digitalno ali analogno)

Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 mesecev pozneje...

Katera pa je najcenejša (in učinkovita) varianta za opravit GMDSS izpit? Za voditelja čolna do 24m že imam, brez GMDSS izpita pa je uporaben le za manjše čolničke...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 let pozneje...

Jaz imam izpit naslednji mesec za VHF GMDSS v Kp. Vem, da je še čas vendar se bojim, ker nimam literature, da ne bom naredila, zato raje malo prej iščem informacije ;)

Prosila bi nekoga, če bi mi posredovali ali pa povedali, kje dobim gradivo, da bi se lahko pripravila za izpit? Baje se da dobiti tudi simulat.

Hvaležna bom tudi, če mi posredujete info, kako izgleda izpit?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...
  • 7 mesecev pozneje...

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!