Skoči na vsebino

Opcije prevoza ali vleke motorja (prikolice, kombi..)


alexb

Priporočene objave

Hola dečva,

še tole - sorči, sem se šele zdele spomnil: un kos lesa naj bo dolg ene pol metra, ni treba prežagat celega na pol, lahko samo narediš "luknjo" v širini prednje gume; gurtne pa so najbolj fajn enodelne, brez kavljev

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Velika večina tovornih kombijev ima rinke za privezovanje, vsaj moji so jih imeli vsi. Pri potniških pa sem prakticiral tako, da sem vedno postavil motor do prednjih sedežev, v prvo prestavil, naslonil na stransko tačko ali centralno stojalo, če je višina kombija to dovoljevala, namestil gurtne samo zadaj ponavadi okoli rink od varnostnih pasov, če se le da okoli tistih, ki so nižje od točke vpetja na motorju, tako ga tišči naprej-dol in more it levo desno. Motor sem vedno zapel tam nekje okoli okvirja pri sedežu ali pa kar za nosilce stranskih kovčkov oz. nosilca top case. Do sedaj je tako šlo bp.

Sem pred kratkim naredil ravno to kar je predlagal suzuki, na ploščo iverice sem privijačil dva trikotna prifila, da zapelješ prednjo gumo vmes in tako prednji del ne gre nikamor, zato je dovolj zadaj samo ena bolj močna gurtna, ki špona motor naprej in dol.Vw transporter t4 potniški ima na vsaki strani pri zadnjih sedežih, kjer se zatakne naslon odlične rinke za katere lahko preverjeno brez bojazni pripneš gurtne. Meni se najbolj obnese gurtna, ki je iz dveh delov. Ta ima račno s trakom in kavelj na eni strani, na drugi pa trak in kavelj.

Za tiste malo bolj živčne pa tole: izliv pomaga k boljšem počutju !

:yea1:

Popravljeno . Popravil Dadi
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hey, ja hvala, tole je blo res podrobno :) no, tokrat sem se še uspela ga sama prepeljat - torej on na cesti, jst pa na njem... :) nekje marca si bom pa se enkrat prebrala tole temo... drugace pa sem pogledala in Vito ima tele rinkice v tleh :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo, če ti bo kaj v pomoč, takole sem jaz peljal v VW kombiju.... :D

Vrvi so rahlo nategnjene naprej in dol, prvo kolo uprto v kot in tam privezano, desno spodaj pa rampa za zlaganje (les)...

Drugače pa nič kaj takega kar že ni bilo opisano v tej temi! :evilgrin:

Včasih so preproste rešitve najboljše! happy0144.gif

sign0111.gif

msg-19967-1229656815_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo, če ti bo kaj v pomoč, takole sem jaz peljal v VW kombiju.... :D

Vrvi so rahlo nategnjene naprej in dol, prvo kolo uprto v kot in tam privezano, desno spodaj pa rampa za zlaganje (les)...

Drugače pa nič kaj takega kar že ni bilo opisano v tej temi! :evilgrin:

Včasih so preproste rešitve najboljše! happy0144.gif

sign0111.gif

msg-19967-1229656815_thumb.jpg

no ravno o tem sem jaz govoril, takole je še najboljš, ko lahko vidiš !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

Ko sem pa tole vidu sem si pa reku, ti boga, tole je točno to kar iščem.

Sam kaj k je cena cca 1100$(najbolj osnovna varjanta), temu je treba prištet poštnino, ki je že po ameriki 150$, se pravi bo do nas vsaj 200-250$ + 20% davka, za to dobiš pa že dve prikolci pri nas, žal nezložlivi :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tale proizvajalec ima pokrito samo ameriko in kanado.

Sem pa pobrskal malo po angleškem ebayu in je stvar kar razširjena za veliko bolj ugodno ceno, tako da hvala za nasvet, kdo bi si mislu da kej takega obstaja :D.

Mogoče bi se blo pametno celo pozanimat kolk je kej komplikacij s homoligacijo če sam kej podobnega sestavim :), ideja se mi zdi res svetovna.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Posodim prikolico za prevoz dveh motorjev, zelo lahka.Sm iz LJ.

Info:051/825-785 ali 031 516787 ali 01/568-38-92

Lahko jo vozite z veljavno tretjo tablico, kiprpada k vlečnemu vozilu.

Prikolica je tehnično brezhibna.

Lahko vam tudijaz prepeljem motor(po Sloveniji).

Lepa gesta :worship: mogoče se pa čujemo :yea1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tale proizvajalec ima pokrito samo ameriko in kanado.

Sem pa pobrskal malo po angleškem ebayu in je stvar kar razširjena za veliko bolj ugodno ceno, tako da hvala za nasvet, kdo bi si mislu da kej takega obstaja :D.

Mogoče bi se blo pametno celo pozanimat kolk je kej komplikacij s homoligacijo če sam kej podobnega sestavim :), ideja se mi zdi res svetovna.

Ko boš zvedu, kakšna je stvar, pa le deli z ostalimi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Pozdravljeni,

v kratkem imam namen kupit novo prikolico za prevoz motorja. Zanima me, če kdo ve za kakšnega prodajalca, ki to prodaja. Lp Alen

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo, talale je pa sibirska motoristična prikolica od "IŠ mašin". :O

Sedaj si pa sami predstavljajte, kakšna jehehe... :grim :D:P

post-4472-126227906705_thumb.jpg

Popravljeno . Popravil moto rider
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

so jo na TPV-ju mal pocenil, ko sem jo jaz kupoval so bile dražje, tako da sem raje jo doma naredil in zrihtal papirje tako da vse štima...

če pa imaš koga na TPV-ju ti pa lahko zrihtajo baje 20% cenej, delavcem nekako odbijejo davek. tako so meni povedali...

lep pozdrav

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...

No našel nekaj zanimivega. dvigalo ki ga lahko pritrdiš v kombi. Možnost tudi prevoz 2 motorjev hkrati. pritrditev v kombi je enostavna.

Cenovno pa je zanimiva zadevawhistle.gif

Če koga zanima se da tudi kakšen rabat dobit closedeyes.gif

post-16508-126831106226_thumb.jpg

post-16508-126831107022_thumb.jpg

post-16508-126831109743_thumb.jpg

post-16508-126831110442_thumb.jpg

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Proizvajalec zagotavlja nosilnost večjo od 300kg. dodatno agregat in ločena batarija. V primeru da ne bi zadeva delovala pa še hidravlična pumpa...

Popravljeno . Popravil hilton
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mogoče zato, ker imaš prodajo motorjev in se ti ta zadeva hitro povrne....pa še en sam lahko to počne.

Samo preblisk.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!