Skoči na vsebino

Opcije prevoza ali vleke motorja (prikolice, kombi..)


alexb

Priporočene objave

kakšnega ( velikost) in za koliko časa , kilometrov....

Ja tok da gre motor notri, za en dan, lohka da 600 al pa 1000km(odvisno kakšen bo kje motor) :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Morda kdo ve kje bi se dalo za fajn ceno sposodit kombi?

LP Samo

Nerazumem človeka,ki gre v tujino po motor in sploh neve ne po kakšnega niti kam ! ! Pri nas je dobrih rabljenih motorjev toliko,da jih določeni prodajalci ponujajo celo v Namčiji na "MOBILE:De" in glej ga zlomka še cenejši so naši ponudniki od Nemške konkurence.Sicer sam nebi NIKOLI kupil Italjanskega motorja, to pa zato, ker se vozijo vsi tudi pozimi in je od soli vse oksidirano od pocinkanih vijakov,aluminija itd., prevoženim kilometrom sploh ni za verjet,če nima letno prevoženih vsaj 15-20 K .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a če je iz juga modene ali tam okoli je tudi vse posoljeno?

in ja, italijanski motorji so zelo dobri..ne pa nujno tudi tisti ki jih sem pripeljejo dilerji..uni morjo služit..men na primer se pa kakih 500 evrov prihranka pozna..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 4. 3. 2012 ob 20:23, Bremzer pravi:

Nerazumem človeka,ki gre v tujino po motor in sploh neve ne po kakšnega niti kam ! ! Pri nas je dobrih rabljenih motorjev toliko,da jih določeni prodajalci ponujajo celo v Namčiji ...

Ne govori če neveš niti približno zakaj se gre. Verjamem da je pri nas dovolj dobrih motorjev, vendar takšnih kot ga sedaj jaz iščem jih trenutno, oziroma že 3 mesece, ni. Cene so pa dosti nižje kot v Sloveniji.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 11 mesecev pozneje...

Ma kdo na tak sistem za prevoz motorjev, da si na navadno prikolico prišraufa nosliec gor, pa da ga pol tud stakne če rab kaj drugega vozit, ne samo motorjev?

http://www.bolha.com/motor-ostala-oprema/nosilec-za-prevoz-motorja-oglas1272116565

 

Tudi sam imam "navadno" tovorno prikolico in gledam nekaj takega, da bi lahko po potrebi naložil motor gor. 

In seveda da se da demontirati, ko je potrebno "šoder pa cigle" vozit.

 

Ima kdo kakšne izkušnje oz. priporoča kateri takšen sistem ?

 

LP

Blond

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ker so vsi motorji relativno enakih mer, bi jaz nabavil prikolico v dolžini, da gre nanjo motor po diagonali in da se zadnja stranica lahko zapre.

Smo enkrat nalagali na takšno prikolico in je bilo vse super - varno. Zakaj zapreti zadnjo stranico - ker ni potrebno imeti skrbi v večje in daljše klance.

Na prikolico bo pač šlo malo več šodra  :D in ostale krame.

 

Scarabeo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moja prikolica je  244 X 133 cm z cerado 135 cm od stranice,bi jo pa prodal,če je kakšen resen kandidat.Kupljena lani spomladi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...

Tako sem jaz ''sfriziral'' 180 cm dolgo, navadno prikolico v prikolico za prevoz motorja. Sprednjo stranico samo zamenjam z nastavkom v katerega pride prednje kolo motorja.

20130418112002_u638xnof57q2dr.jpg

 

Pa še od zadaj z nakladalno rampo:

20130418112004_4rhv8sxmzt7ubq.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jst sem pa videl en'ga, ki je namesto tele pocinkane "dile" dal kar del obcestne pločevinaste ograje, ki jo je našel na odpadu.

Najcenejše & funkcionalno!

Slike nimam, lahko si pa predstavljate... :hmm:

Popravljeno . Popravil moto rider
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jst sem pa videl en'ga, ki je namesto tele pocinkane "dile" dal kar del obcestne pločevinaste ograje, ki jo je našel na odpadu.

Najcenejše & funkcionalno!

Slike nimam, lahko si pa predstavljate... :hmm:

 

Pa težko kot cent :)    Funkcionalno pa je, sva imela tudi midva s kolegom eno prikolico tako zrihtano pred leti :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kakšna ideja za home-made nakladalno rampo? Da ne vlačim deske po prtljažniku :)

Poskusi zrihtat še en tak kanal in spodaj primeren profil ali ozko lojtrco.Važno je da narediš solidno povezavo med rampo in zadnjim odbijačem (zatič,pant..)

Rampo med vožnjo  primerno pritrdiš med oba obstoječa kanala.

Če je motor zelo težek,bi lahko tudi zakompliciral z nekim dvigalcem pod rampo,tako da bi motor porinil na prikolico vodoravno :hmm:

Popravljeno . Popravil FLY
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kakšna ideja za home-made nakladalno rampo? Da ne vlačim deske po prtljažniku :)

Tvoja prikolica nudi še eno možnost.Spredaj pri kljuki nujno rabiš primerno modificirano tačko oziroma kolešček .Prikolico privzdigneš da se zadnji odbijač dotakne tal in jo v tej poziciji fiksiraš.Rabiš minimalno rampo,boš pa rabil še  nekoga da ti   pripne motor ko je prikolica še nagnjena :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 mesecev pozneje...

Živjo,

 

jaz bi jutri rabil prikolico za peljat motor, ali kdo ve kje bi se jo dalo sposodit v Ljubljani?

 

Hvala in LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...

Jaz sem jo dolgo iskal tudi na Ebeyu nazadnje sem jo šel kupit v TPV Brežice z njo sem zelo zadovoljen in ni bila sploh draga v primerjavi z rablenimi, cene najdeš na internetu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!