Skoči na vsebino

Opcije prevoza ali vleke motorja (prikolice, kombi..)


alexb

Priporočene objave

Hebal vas kombi. Treba ga je mal pokazat....oziroma...tako se na Gorenjskem vozimo z motorji pozimi.

Pritrjevanje ni estetsko, je pa učinkovito.

post-2849-0-79947200-1385411077_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

2 stoenajsti način nalaganja enga kurčevga motorja na kombi, mislim da ima kombi ene 1255 točk za vklepanje, al postrani al nazaj, al ga okol na belanco obrneš, v glavnem ogromno, še ene 111 strani za nalaganje v kombi..Bravo..

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hola,

 

jst mam takole stojalo: zapelješ motor noter (prednje kolo), sam stoji, vzameš gurtne, privežeš, konec - ena oseba lahko vse naredi sama, v dveh minutkah :OK:

post-163-0-99530500-1385477985_thumb.jpg

post-163-0-54973500-1385478002_thumb.jpg

Popravljeno . Popravil suzuki
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Je blo že velik povedanga, tko da bi samo še dodal, da spredaj gurten ne preveč našponat. Če preveč stisnejo vilice lahko prebije semeringe.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

bo mogoče kdo v bližnji prihodnosti prodajal prikolico za prevoz motorjeu(NDM750kg) nekje do 500eur? če ja potem mi javi. HVALA LP

Za ta denar sem v Brežicah TPV z 20% nim popustom na gotovino dobil NOVO (pocinkana) !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

jaz sem mojo hondo danes pripeljal v kombiju iz primorske v prlekijo brez težav(hvala bogu :OK: )pripeta je bila z petimi gurtnami...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tako kot je ribič rekel, od viška glava ne boli. Vsak teden prevažamo kakšne motorje na servis od drugih oseb in včasih še lastnik katerega motorja reče saj ni treba več privezati, saj drži, ga vprašaš, če slučajno ena gurtna popusti in motor pade, boš sam odgovarjal pa hitro tiho ostanejo. Raje ena več kot ena manj.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Posojam prikolico za prevoz en, dva motorja, štirikolesnik ali za motorne sani. (lahki priklopnik do 750kg). Štartnina 25eur (24ur), vsak naslednji dan 15eur. Prikolica je nova, za poškodbe ali odtujitve prevzame stroške najemnik, imeti moraš svojo tretjo tablico. Prevzem prikolice je v okolici Vrhnike, oz. za doplačilo na drugi lokaciji. možen tudi prevoz poškodovanih motornih koles ali štirikolesnikov. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kakšno pa imaš v mislih? PAV40 bi verjetno lahko, če bi homologiral priklop...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kako je to pri nas kaj regulirano, če z motorjem vlečeš prikolico?

Je kdo to že prakticiral?

Vprašaj Goldvingaše

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nekaj za branje.

 

(vleka priklopnega vozila)

(1) Z motornim vozilom je dovoljeno vleči največ eno priklopno vozilo, s traktorjem in pri gospodarski vožnji pa največ dve priklopni vozili.

(2) Pri gospodarski vožnji za prevoz oseb s cestnim turističnim vlakom so dovoljena največ tri priklopna vozila.

(3) Vlečna naprava ne sme biti obremenjena bolj, kot to dovoljuje proizvajalec vozila oziroma proizvajalec vlečne naprave, pri čemer se mora upoštevati nižja vrednost.

(4) V primeru, da priklopno vozilo ali tovor na njem zakriva vidno polje v vzvratnem ogledalu vlečnega vozila, morata biti na vlečnem vozilu nameščeni dodatni vzvratni ogledali, ki omogočata normalno vidno polje.

 

(pogoji za udeležbo motornih koles in mopedov v cestnem prometu)

(1) Motornemu kolesu sme biti priklopljen lahki priklopnik za prtljago na največ dveh kolesih, ki ga vleče za seboj. Ta priklopnik ne sme biti širši od enega metra in mora biti pripet tako, da se ne more sam odpeti in da je zagotovljena njegova stabilnost.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala vsem za odgovore!

V mislih sem imel pa nekaj na dveh kolesih in malo večjo od PAV40.

@Borutt: to je verjetno skupna širina s kolesi?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A imaš v mislh takšnegale kengurujčka...?

To je samo ena od rešitev. Jih je pa še mnogo...

post-4472-0-60606400-1390738931_thumb.jpg

post-4472-0-16117000-1390738952_thumb.jpg

Popravljeno . Popravil moto rider
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala vsem za odgovore!

V mislih sem imel pa nekaj na dveh kolesih in malo večjo od PAV40.

@Borutt: to je verjetno skupna širina s kolesi?

 

Da.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nevem kako je pri nas ! vem,da je v tujini( A,D,CH,) omejena ne samo širina tudi hitrost in prikolica mora imeti nalepko o najvišji dovoljeni hitrosti,nisem suguren mislim,da je na AC 100 Km/h.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Naj mr borutt popravi.. kot se nazadnje spomnem naj bi avti s prikolicami vozili celo samo 80 (še posebi kampr prikolice in tiste ki nimajo zavor.. tko so mi rekli leta 2009)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ta čas so uvedli neke spremembe. 

 

(najvišje dovoljene hitrosti posameznih vrst vozil)

(1) Na cestah je hitrost vožnje omejena za naslednja vozila:

1. 100 km/h:

– za motorna vozila z največjo dovoljeno maso do vključno 3,5 t, ki vlečejo priklopno vozilo.

...

 

(najvišje dovoljene hitrosti posameznih vozil na avtocestah in hitrih cestah)

...

3. 100 km/h:

...
 
– za motorna vozila z največjo dovoljeno maso do vključno 3,5 t, ki vlečejo priklopno vozilo.
 
 
(2) Avtobusi, tovorna vozila, katerih največja dovoljena masa presega 3,5 t, priklopna vozila, razen lahkih in bivalnih priklopnikov, morajo imeti na vidnem mestu na zadnji levi strani označbo največje dovoljene hitrosti, ki je predpisana za to vrsto vozil. Dodatno morajo biti s takšno označbo označena motorna vozila in skupine vozil, ki smejo voziti na avtocestah in hitrih cestah, s hitrostjo 80, 90 oziroma 100 km/h. Ta označba je po obliki in barvi enaka prometnemu znaku za omejitev hitrosti, njen premer pa je najmanj 20 cm.
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala Borutt... dobro da nisi še čist žičun ko gledaš po forumu... če te kdaj srečam .. pomahaj pa .. :beer1: (pride pivo)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!