Skoči na vsebino

Opcije prevoza ali vleke motorja (prikolice, kombi..)


alexb

Priporočene objave

quote:Rad bi nabavil prikolico za avto s katero bi se dalo prez težav voziti dva motorja, za silo pa mogoče tudi tri. Če ima kdo kakšne izkušnje, nasvet, pozna proizvajalca itd., bi ga prosil za pomoč.

MotoManiac

Moto center Yogi Vinska Gora jo posoja za 2.000 SIT/dan. Gor gresta dva motorja. Pokliči in vprašaj za dodatne informacije.

Ejkej

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kolega ima prikolico na katero bi lahko naložil 4 motorje. Če je kakšno zanimanje se slišimo. Prikolica je sicer namenjena prevozu oken in vrat tako da ima sredinski nosilec na katere bi lahko privezali motorje. Za kakšen weekend bi se najbrž dalo zmenit.

Sonce naj sveti vsak dan

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A piše, da bi si rad nabavil oz. sposodil, ali piše, da bi jo rad nabavil.

Človek jo očitno rabi. In ne bo stalno fehtal nekoga, da si jo bo sposodil. Jo ima očitno raje doma, pa ko jo rabi, jo potegne do avta, zahaklja in naloži motorje.

Brez zamere... lepo da pomagate... samo skoncentrirajte se na prošnjo oz. temo.

I want some more!!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kolega si je naredil iz navadne avtomobilske prikolice prikolico za prevoz dveh motorjev. po tleh je privijačil cestno ograjo tisto sivo z vali in nanjo postavi komot dva motorja, probaj.

lp marijan

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tale je zanimiva:

http://www.scherb-s.de/index2.htm

se jo da zložiti, če ni več prostora v garaži in ko hitiš na intervencijo ni na avtocesti potrebno plačevati višje cestnine.

Pomanjkljivosti: potrebno jo je uvoziti in speljati homologacijo.

Brrrm

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nabavil sem si navadno tovorno prikolico, dolžine 2 metra-cena 130.000 sit. Na tla sem zmontiral deske, tako da je med njimi plac za gumo in zanke za privez motorja. Zanke so v utorih v deski, tako da je prikolica še vedno enako uporabna za prevoz česarkoli drugega. Gor gresta dva enduro motorja brez problemov.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moj klub je nabavil Pongraz-ovo prikolico za 220.000 sit.

Lahko pelješ 2 motorja.

V Sloveniji jih dela TPV Brežice.

Poglej pod www.randburg.com/si/tpv.html

LP

TRIKE JE ZAKON

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pojdi na avtoodpad, kupi zadnjo os s kolesi od kombija, natedi si vodila - glajze za motor in na sredi ograjo. Daj prej kakem inžinerju, da ti izdela trdnostni preačun in idi na homologacijo oz. A-test in boš imel zelo enostavno narejeno prikolico. Pa obsvetlitev moraš narediti, da nimaš problemov s p...eki.

Jaz sem isto naredil samo za 1 tono težki stroj in sem ga priklopil na traktor, uporabil sem zadnjo os do sterega R12.

Probaj oz. najprej vprašaj na A-testu, za trdnost pa lahko se oglasiš meni, bi lahko tudi zastonj, samo da malo spodjebemo tiste butale na A-testu.

Najprej moraš verjeti sam vase, potem .....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

Pojdi na avtoodpad, kupi zadnjo os s kolesi od kombija .....

Tako narejena prikolica zna biti odlična. Samo si prepričan glede A-testa?

Ko sem jaz leta '99 delal A-test za doma narejeno prikolico (takrat so bili za to pooblaščeni AMZS-ji ipd.), so mi rekli, da home made prikolica ne sme biti mlajša kot letnik '93 (al tam neki, ko je izšel predpis o homologaciji vozil). Sicer lahko trdiš, da je prikolica starejša. Kolikor vem so v Lj na LPP zelo zahtevni pri pregledih izdelkov "domače obrti", zato se je dobro pri njih že v naprej pozanimati.

Znanje je omejeno, neumnost je brezmejna

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pomoje se zadevo da spelat, sam je zihr treba bit zlo vztrajen, da gres cez vse postopke, ki si jih je nam preljuba Država zmislila

Še tole navintlamo, mal popokamo pa gremo...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... in še registrirat pa nalepko nalimat je treba na tako prikolco ...

hotschko

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Čas, ko se je dalo skoraj vsak klump homologirati kot prikolico je potekel. Sedaj imajo skoraj v vsaki trgovini homologirane prikolice po ceni od 100 do 200 ktol. in je verjetno ceneje odšteti tistih sto tisoč, kot pa zbirati in delati in prosjačiti. Saj če zračunaš, doma narejena prikolica težko pride manj kot 100000 tolarjev. Že sklopka, luči, odsevniki, gumi, platišči, homologacijski postopek in še kaj zelo nujnega in si takoj na 100000. Piva, popitega ob udarniškem delu v stroške ne štejemo.

Brrrm

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Brrrm saj imaš (lahko prav), samo sam veš kaj narediš in če ne rabiš prikolice za kaj drugega je to tudi neke vrste užitek, če kaj sam narediš.

Pa še po svoji meri imaš narejeno.

Če je potrebni tudi jaz podpišem trdnostni preračun, saj še vedno študiram, čeprav sem lani že diplomiral na VS in lahko tudi dopišem d.i.s., ki bi moral kaj pomeniti tistim (idiotom nepismenim) na molomogaciji in A-testu. Pa to naredim iz dobre volje, da jim pokažem, da me niso zastonj spodjebavali v srednji šoli...

VSE SE VRAČA, VSE SE PLAČA!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem tudi jaz v začetku osemdesetih rekel, bom prikolico sam naredil. In sem jo, in tedaj imel varilni aparat prvič v roki. Je zdržala vso gradnjo hiše in vlekla material, ki si ga takrat dobil le na zveze iz vse Slovenije. Potem sem jo spremenil/dogradil v prikolico za čoln, potem pa ugotovil, da je ne rabim in se je rešil.

V osemdesetih niso v vsaki malo večji trgovini prodajali prikolic, ampak, ko sem vse preračunal, me je gradnja stala toliko kot, če bi kupil tovarniško, pa sem močno pazil in iskal najcenejšo možno robo.

Da boš danes naredil spodobno prikolico za manj kot 120000 tolarjev in jo še homologiziral, pozabi. Če hočeš variti, delaj plehnate skulpture, prikolico pa raje kupi.

Brrrm

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če kgo rab prikolico naj proba pri Kogovšku-seniorju na Vodnikovi v Ljubljani.

Možakar izdeluje prikolice z A-testom. Nadgradnjo naredi po želji.

Če rab kdo naletno zavoro ima celo hidravlično tko kot pr avtu al pa motorju. Cenovno je pa kar ugoden.

dane

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 5 mesecev pozneje...

Ima kdo sliko nadgradnje prikolice narejene iz cestne ograje? Če sem prav razumel sta oba kolesa v žlebu ograje, motor pa je s traki privezan za zanke na prikolici. Motor ima vzmetenje - je samo povezava s traki dovolj toga?

Do sedaj sem motor postavil na centralno stojalo na običajno tovorno prikolico, motor privezal s trakovi, kolesi sta se ravno dotikali stranic in motor je med prevozom stal kot pribit.

Ker mislim prevažati večji motor in je sam keson prekratek, moram narediti nadgradnjo.

Pa še to: če motor ni na stojalu, je vedno potrebno imeti pomočnika pri natovarjanju, ali je je kakšna bolj enostavna rešitev?

Je pri nas dovoljeno vleči motor tako, da prvo kolo motorja pripneš na kljuko avtomobila, zadnje pa pa se vozi po tleh, kot na slikah http://www.motorcycletrailer.com/mag1/caddy1.html, ali to prepoveduje že 74. člen ZVCP, ki pravi "Vleka enoslednih vozil je prepovedana."

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mislim da zadeva na naših kljukah ki imajo bunke ne bo fukcionirala ker bo prej na tleh ko pa jo boš dobro spustil. Če si opazil imajo oni štirikotno cev "zabito" v cev ki je pritrjena na fiksirano cev atomobila. Stvar bi morala fukcionirati če bi npr. prilagodil na "evropski"način kljuke ki ima saj veš kako narejeno dlejivo kljuko.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mislim da zadeva na naših kljukah ki imajo bunke ne bo fukcionirala ker bo prej na tleh ko pa jo boš dobro spustil. Če si opazil imajo oni štirikotno cev "zabito" v cev ki je pritrjena na fiksirano cev atomobila. Stvar bi morala fukcionirati če bi npr. prilagodil na "evropski"način kljuke ki ima saj veš kako narejeno dlejivo kljuko.

Saj tako sem mislil, kupiš še eno "euro" snemljivo kljuko in gor navariš držalo prednjega kolesa. Sicer pa to verjetno pri nas ni dovoljeno :cry:

Bolj me zanima tista cestna ograja na prikolici in pametna pritrditev motorja na njo. Da ne bom izumljal tople vode, prosim za kakšno sliko.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1. najbrž bo težko to legaliziral :(

mislim da pri izdelavi takih vrst kljuk ni dovoljeno varjenje ampak samo šraufi,zatiči, in podobni prijemi. lahko pa da se motim.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jej, jej, jej, a nima nobeden tistega prtljažnika za kolesa za na bunko? :shock: :shock: :shock:

Stvar je simpl ko pasulj. Sklopka zagrabi bunko kljuke, in še malo naprej na vrat bunke. Drži in ne se ne premika.

Podobno a sorazmerno močneje bi se dalo rešiti tudi zgoraj omenjeni problem! :twisted: :twisted: :twisted:

HHV

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

elektronik, takšno prikolico ( s cestno ograjo) sem videl v Murski Soboti pri kolegu, ki se ukvarja s starodobniki. motor pritrdiš tako kot si opisal, tudi kolesa fiksiraš.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

elektronik, takšno prikolico ( s cestno ograjo) sem videl v Murski Soboti pri kolegu, ki se ukvarja s starodobniki. motor pritrdiš tako kot si opisal, tudi kolesa fiksiraš.

Kako je rešil, da se motor ne prevrne, med tem ko ga privezuje? Je naredil spredaj stojalo, v katero porineš prvo kolo (kot stojalo za bicikle)?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sorry ampak meni ta zadeva lih ni najbolj uporabna. Že dvakrat sem kupu motor nevozen in mal u gajbah in mislim, da je najboljša rešitev taprava moto prkolca. Fajn je tudi, da je tako univerzalna, da jo lahko uporabiš tudi kdaj kot tovorno. Po moje bi pri Kogovšku v Dravljah še najbolje naredili. Zdaj po tanovem tudi prkolice doma narejene ne moreš več atestirat kot včasih. Kaj hočmo, stari dobri časi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!