Skoči na vsebino

Radar zasede po slovenskih krajih


Pervy

Priporočene objave

Danes sem videl med Anhovim in Novo Gorico stacionarni radar, škatla na štangi (enake oblike kot radarja pri Idriji in pri Bači pri Modreju). Lahko, da je bil radar že pred Anhovim. Samo toliko za INFO. Naslednjič, ko grem mimo, sporočim natančno lokacijo. Ta radar je bil obrnjen v smeri proti Anhovem. Omejitev 90 km/h.

Pa še to: radar pri Bači pri Modreju je spet postavljen. En teden nazaj ga ni bilo. Baje so ga vrgli v reko Bačo.

LP :beer2:

Tega radarja med Anhovim in NG ni več. Možno, da je pristal v Soči :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zlo so aktivni zdej k je mal bolj topl ratal. Drugače pa imajo novo taktiko, npr. merijo z avtom v hrbet, kar pred časom niso počeli in dobiš avtomatsko položnico domov, če pa priletiš s sprednjim koncem te pa zahaklajo malo naprej, da te legitimirajo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no to so samo dodatni dokazi, da jim gre samo za kasiranje. :whistle: sej tist k ni radarja vidu je gotovo vozil na enak način naprej...torej s tistim radarjem razen da se pobere denar se za varnost na cestah ne naredi nič.

pazte se ker je pač "recesija" in tud zanje bo manj denarja in posledično več frustracij...zato vemo kje se bodo izživljali in kasirali za slavo svojih policijskih šefov... :rolleyes:

me pa zelo zanima kako naj bi delal radar če je recimo kolona ki vozi 20 čez omejitev...a pofotka vseh recimo 10 motoristov/avtomobilov?

a poslika tudi une k vozijo 50-60 pr 90 omejitvi? :angry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Osebno sem pričakoval takšne radarje le na avtocesti.

1236350098_Radar2.jpg

Toda glej ga zlomka - na cesti Potojna - Kozina, dobrih 500 m iz Postojne, je bil postavljen ta kontejner, opremljen z vso merilno tehniko.

Drugače pa so bile danes od Kozine do Postojne dve policijski radar zasedi in ta kontejner pred Postojno. Niti eden na lokaciji, ki bi jo lahko označil za nevaren odsek - vsaj po kakšnih nesrečah te lokacije ne slovijo.

Sam sem za to, da se uporablja radarje za umirjanje prometa, ampak tam kjer je to smiselno s stališča povečevanja varnosti, kot naprimer šole, vrtci, bolnišnice, v strnjenih nepreglednih naseljih brez pločnikov in še veliko je takšnih krajev, kjer je radar bolj potreben in smiseln. Radarji na takšnih lokacijah so redkost.

Radarji so žal postavljeni na lokacijah, kjer je mogoče v najkrajšem času pobrati največ denarja in z varnostjo nimajo niti najmanj skupnega.

Upam, da bom dočakal dan, ko bodo odgovorni na cesto pošiljali policiste, ki bodo dejansko skrbeli za varnost udeležencev v prometu in ne inkasantov v modrem.

Res je, da za varnost lahko največ storimo sami, upravičeno pa smo lahko jezni na to, da je varnost zadnje kar zanima odgovorne.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

pri teh radarjih mi ni najbolj jasno kak ti bo tablico na motorju slikoXD

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar govoril s prijateljem, je dobil lep pozdrav od policije, s sliko in to s Planine(na začetku, pri tisti kamniti bajti), slikan v hrbet. Vozil 70 km/h, kazen bo baje 250 eur + 3 pike.

Treba bo pazit, naselje je od table do table.

Mene zanima, ce se uporablja isti radar, ki meri priblizevanje vozila in oddaljevanje vozila? :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ima kdo kakšne informacije, če je bil mogoče 26.4.09, torej v nedeljo, postavljen kakšen hinavski radar (tak stacionarni) na relaciji Ribnica-Kočevje, v dopoldanskem času :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

me pa zelo zanima kako naj bi delal radar če je recimo kolona ki vozi 20 čez omejitev...a pofotka vseh recimo 10 motoristov/avtomobilov?

v našem primeru so jih pofotkal 8 od 12 se mi zdi..za vse je zmankal časa..eni so mel srečo..se je fajn drugi v koloni vozit, kake 2 metra za prvim ;)

Popravljeno . Popravil biker77
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

v našem primeru so jih pofotkal 8 od 12 se mi zdi..za vse je zmankal časa..eni so mel srečo..se je fajn drugi v koloni vozit, kake 2 metra za prvim ;)

Načeloma naj bi ti njihovi "fotkiči" rabli od 1-2s pavze med posnetki.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ah če gre dž te itak ne more dobit, no za stacionarne ne vem, za pištole pa to velja

V avtu je bi radar. Torej te poslika in pošlje pozdrave domov.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ah če gre dž te itak ne more dobit, no za stacionarne ne vem, za pištole pa to velja

Vse dela tudi po dežju samo noben policaj ni tolk neumen da bo stal na dežju in čakal z laserjem enega od dvajsetih ali petdesetih,ko itak nemoreš neven koliko peljat. :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ma poleg vseh teh stacionarnih skatel so tudi postavili cel kup novih znakov za omejitve 30, 40, 60, table za naselja so ponekod prestavili dalec stran od naselja (na primer Idrija).

Imam obcutek, da bo tole moja zadnja moto sezona. Ne vidim smisla v voznji po polzje. Ko bo potekla registracija, bom vrnil tablice in postavil motor na primerno mesto, kot spomin na neke lepe case.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vse dela tudi po dežju samo noben policaj ni tolk neumen da bo stal na dežju in čakal z laserjem enega od dvajsetih ali petdesetih,ko itak nemoreš neven koliko peljat. :whistle:

Na Brezovici blizu Pavilijona dostikrat merijo, ko je dez jim se bolj ratuje (vsi mislijo da v dezju ne bo policajev), sedita lepo notri na suhem in ciljata skozi prednjo odprto šipo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

v nedeljo in tudi danes sem videl, da je mobilni radar (tiste lepe nove škatlice) na avtocesti na zožitvi pri Uncu v smeri Kopra in sicer zraven table Unec...kjer je že izvoz dejansko...tako, da pazite...sej, če deluje vam bom že povedal...lohko, da bo kšno pisemce pršlo domou

Popravljeno . Popravil Tadeusz
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

v nedeljo in tudi danes sem videl, da je mobilni radar (tiste lepe nove škatlice) na avtocesti na zožitvi pri Uncu v smeri Kopra in sicer zraven table Unec...kjer je že izvoz dejansko...tako, da pazite...sej, če deluje vam bom že povedal...lohko, da bo kšno pisemce pršlo domou

Ta kanta za smeti na AC pri izvozu Unec je stala od prejšnje srede do nedelje, od ponedeljka do danes je tam ni bilo, tudi danes zjutraj je nisem opazil...možno da so jo prpelal kasnej, ne lih ob 7 zjutraj...

Popravljeno . Popravil virt666
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ta kanta za smeti na AC pri izvozu Unec je stala od prejšnje srede do nedelje, od ponedeljka do danes je tam ni bilo, tudi danes zjutraj je nisem opazil...možno da so jo prpelal kasnej, ne lih ob 7 zjutraj...

tista kanta še vedno stoji tam, se vsak dan peljem mimo 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za tiste fotke s položnico sem pa takole slišal:

- če je na fotki poleg ciljanega še kakom drugo vozilo, fotko ne pošiljajo!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

20090508175459_08052009472.jpg

zjutraj mi ga ni uspel zadet, na poti nazaj sm ga pa fajn trofu, hvala nokii za dober fotoaparat :P

Popravljeno . Popravil virt666
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

l.p a mogoce kdo ve ce ti lahko z helikopterjem merijo hitrost danes na crnem kalu letel za nami ga je kolega vidu in on je zmansu hitrost jaz nazalost ne

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!