Skoči na vsebino

Merilec pritiska v gumah


hydros

Priporočene objave

Iščem žepni merilec pritiska v pnevmatikah, odveč je verjetno omenjati, da v vseh nasvetih o pre-ride inspection je preverba pritiska v pnevmatikah vedno omenjena kot eden od pomembnejših korakov... vsakič se voziti do najbližje črpalke postane nepraktično.

Sem spraševal pri gama, TC, nimajo... pa se ne spomnijo glih točno kakšni so...

Pozna kdo kakšne merilce, ki ustrezajo mojim normativom (obesek, žep :)) in kje jih imajo (po možnosti pri nas)?

Sem pričakoval da bo to vsepovsod ker je pač skoraj obvezna oprema... sem malo presenečen.

Hvala, jezdi varno!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bolj me zanima če so te zadeve natančne. Tisti v ventilčku skor 100% ni niti mal natančen. Če mene vprašaš so tisti ki jih dirkači rabijo veliki z razlogom. In ta ni da se bolje vidi. Ampak je tudi cela naprava dokaj massive

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bolj me zanima če so te zadeve natančne. Tisti v ventilčku skor 100% ni niti mal natančen. Če mene vprašaš so tisti ki jih dirkači rabijo veliki z razlogom. In ta ni da se bolje vidi. Ampak je tudi cela naprava dokaj massive

Za malo denarja - malo muzike. Pa pusti mu veselje, če ga hoče v žepu nosit !!!!

Jest bom še kar na Petrolu gume kontroliral :stupid: .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, tudi tisti na petrolu ni nevem kaj.

najbolje je si sposodit enga pravga in it na 5petrolov kontrolirat ob tem da meriš na unga točnega, da pol prbližno veš kolk odstopajo, da maš neko smernico...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

BTC - hala A spodaj. Tiste male štacune k prodajajo vse od A do Ž za avto (od sedežnih prevlek do felten).

Ni lih velikosti obeska za ključe, je pa od Michelina in natančen na dve decimalki.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

natančen na 2 decimalki...za take vrste natančnost pa še nism slišal :rolleyes:

pomojm si mislu na stotinko bara natančno al kaj?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala za informacije!

Varianta ki je v obliki kapic za ventile zgleda super, instant indikator! Go / no-go. Natančnost je seveda drugo vprašanje hmm.

Bom še malce pobrskal kje kako in kaj.

Glede žepa je še sprejemljivo če gre v majhen sprednji/stranski žep nahrbtnika ali tank-torbe.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

natančen na 2 decimalki...za take vrste natančnost pa še nism slišal :rolleyes:

pomojm si mislu na stotinko bara natančno al kaj?

tko nekak ja. :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jest bom še kar na Petrolu gume kontroliral :stupid: .

Veeelika napaka.

Tisti na Petrolu (in tudi ostalih bencinskih servisih) so zelo nezanesljivi - ne glede na to, da izgledajo kar 'profi' in robustni jih ljudje verjetno kar 'zlorabljajo' (mečejo po tleh ipd.).

Sem nekoč šel pumpat gume na bencinsko, ker sem doma na to pozabil. Pa mi je pokazalo ful premalo, kar se mi je sicer zdelo čudno (motor se je peljal dokaj normalno), a sem gume kljub temu napumpal. Sem pa potem vseeno merilec odklopil in ga priklopil še enkrat - tokrat je pokazal veliko preveč! Sem to ponovil še nekajkrat in je vsakič pokazal drugače...

Nato sem obupal, se previdno peljal domov in to uredil doma, kjer mi Louisov digitalni merilnik v več zaporednih merjenjih vedno pokaže enako - pa je pravzaprav vseeno, če pokaže 0.2 bara več ali manj - glavno, da je konsistenten.

D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz imam doma od stare Lade mehanski merilec. So jih včasih imeli v osnovni opremi, ti avti. Koliko je točen? Hja, vsaj po tleh ga ni nihče metal, kot tiste na benzpumpah...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če že kupiš nekakšen manjši merilec se je po moje najbolje prepričati kako natančen je pri kakšnem renomiranem vulkanizerju, saj ti uporabljajo profi merilce kjer je merilna skala napolnjena z glicerinskim oljem, ti naj bi bili točni saj olje prepreči poškodbo merilca ob padcu na tla :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sam jst bi vseen rajs analognega. Temu klincu mors pol se baterijo menjat in tko. Kdo ve kje se dobijo analogni. Pa da niso glih ohoholala cena :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hmalu bote prišli do ugotovitve, da noben merilec ni natančen, da se gum sploh ne da napolnit na željen tlak in da rabimo polne gume :headbang:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hmalu bote prišli do ugotovitve, da noben merilec ni natančen, da se gum sploh ne da napolnit na željen tlak in da rabimo polne gume :headbang:

fosil, kako je to z lojzom na celovški? Ne vem še :) do zdaj je bil moj plan ali zbirat malenkosti in se enkrat odpeljat gor ali naročit po pošti, da je poštnina čim manjši delež cene in se splača. Malo sem prebrskal forume, louis + celovška ne obrodi zadovoljivega rezultata...

Drugače pa, merilec sem našel, čisto slučajno včeraj v SPAR-u, je popolnoma enak (vsaj na zunaj) tistemu kar je polinkal marko55, tako sem ga lažje čisto slučajno opazil :) Takoj po servisu, merjenje gum pri 15 st.C, v delavnici napihnjene na 2.5 zadaj in 2.2 bara spredaj, merliec pokaže 2.53 in 2.24. Zgleda da bo ok :) Poganja ga pa ena 3V Li baterijica, gumbna, kot za v ure in cela zadeva stane 2,99 € v SPARu... gor piše uvoznik SPAR slovenija doo, če še koga zanima poceni, žepni merilec :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

BTC - hala A spodaj. Tiste male štacune k prodajajo vse od A do Ž za avto (od sedežnih prevlek do felten).

Ni lih velikosti obeska za ključe, je pa od Michelina in natančen na dve decimalki.

talele zadeva?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

fosil, kako je to z lojzom na celovški? Ne vem še :) do zdaj je bil moj plan ali zbirat malenkosti in se enkrat odpeljat gor ali naročit po pošti, da je poštnina čim manjši delež cene in se splača. Malo sem prebrskal forume, louis + celovška ne obrodi zadovoljivega rezultata...

Drugače pa, merilec sem našel, čisto slučajno včeraj v SPAR-u, je popolnoma enak (vsaj na zunaj) tistemu kar je polinkal marko55, tako sem ga lažje čisto slučajno opazil :) Takoj po servisu, merjenje gum pri 15 st.C, v delavnici napihnjene na 2.5 zadaj in 2.2 bara spredaj, merliec pokaže 2.53 in 2.24. Zgleda da bo ok :) Poganja ga pa ena 3V Li baterijica, gumbna, kot za v ure in cela zadeva stane 2,99 € v SPARu... gor piše uvoznik SPAR slovenija doo, če še koga zanima poceni, žepni merilec :OK:

hydros, v katerem šparu si ga kupu, grem takoj danes iskat.....tiste 3€ pa res ne bo škoda dat, pa še sosedu lahk tega od kompresorja nazaj vrnem :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sam jst bi vseen rajs analognega. Temu klincu mors pol se baterijo menjat in tko. Kdo ve kje se dobijo analogni. Pa da niso glih ohoholala cena :)

Tudi mene zanima analogni merilec. V bistvu je lahko tudi nastavek za kompresor, rad pa bi da je točen in da ima gumb za spuščanje tlaka. Na pisti nimaš vedno kompresorja zraven in se ponavadi že prej gume napumpa, potem se jih pa samo spusti na željene vrednosti in je lažje s takim merilcem, ki ima to funkcijo spuščanja.. Pri teh tamalih digitalnih moraš pomerit, umaknit, spustit, spet pomerit in tako naprej dokler se ti ne posreči ujet željene vrednosti. Če je pa gumb je pa bolj preprosto. Ve kdo kje prodajajo kaj takega, pa da ni ravno celo premoženje?

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!