Skoči na vsebino

Merilec pritiska v gumah


hydros

Priporočene objave

tale pod KLIK2 mi še najbolj robusten in enostaven deluje :)

drugače sem pa tudi sam šel kupit tega iz špara za 3€, kaže na 0,01BAR natančno, in lahko menjaš med BAR in PSI, bom videl kako se obnese....sem pa zraven kupil še bele LED za parkirne luči, 7,5€

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če še koga zanima, tile merilci so zagotovo v interšparu na VIČu.

Hm bele LED za parkirne luči, zanimiva ideja :) Porajajo se mi vprašanja o homologaciji... in hkrati menjava zadnje luči s preprosto rdečimi LEDicami, na zunaj enaka luč, a to je že druga tema...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, tisti klik2 tudi meni najbolj ok deluje, sem že hotel naročit, ampak ne vem če bom prišel blizu z njim pri prvem kolesu, glede na to, da nima za merit pod kotom, jaz imam pa ravne ventilčke.. Tako da bom moral ali tistega pod klik3, ki ima cev, ali pa ventilčke zamenjat, za tiste, ki so navzven ukrivljeni.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če še koga zanima, tile merilci so zagotovo v interšparu na VIČu.

Hm bele LED za parkirne luči, zanimiva ideja :) Porajajo se mi vprašanja o homologaciji... in hkrati menjava zadnje luči s preprosto rdečimi LEDicami, na zunaj enaka luč, a to je že druga tema...

ja tam sem ga tudi kupil, hvala za info :worship:

glede belih led nimajo kaj težit, ker predaj luči morajo biti bele, ker pa sama zgradba žarnic ne omogoča čisto bele svetlobe, se vidi kot belo-rumeno svetlobo, problem nastane če daš noter modre ali zelene led, pri belih pa sploh nobeden ne bo ugotovil da niso take kot bi morale biti

dex: najbolje bo da kupiš tega KLIK2, pa pri naslednji menjavi gum naročiš naj ti da noter tiste zakrivljene ventilčke, pa da ne rabim omenjat da je potem z njimi tudi polnjenje gume veliko bolj enostavno

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

talele zadeva?

Sm ga kupil lani in po pravici povedano se ne spomnim več, definitivno pa precej več kot zgoraj omenjeni šparov. Imajo dva različna in ta na sliki je ta dražji. Najprej sem kupil cenejšega, ki je bil plastičen in ravno tako od Michelina pa je nekaj zafrkaval in sem ga šel zamenjat, dodal še nekaj evrov zraven in vzel dražjega, ki je pa aluminijast oz. iz neke kovine pač. Na ebayu ga prodajajo od 15 eur naprej tako da sklepam da je v trgovini kakšnih 20 eur mogoče.

Definitivno pa priporočam, da karkoli že kupiš, sprobaj takoj na parkingu, dost teh napravc je defektnih. Preden se odpraviš v nakup, greš na pumpo, izmeriš pritisk v svojih gumah (avto ali motor, vseeno), nato kupiš zadevco in takoj izmeriš pritisk še enkrat.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za merilce tlaka priporočam M.A.J. v Domžalah (mislim, da je Taborska 6). Res, da so malce dražji, vendar je zadeva vrhunska.

L.p.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

saj potem najbolje da se vzame v merkurju kar pištolo za pumpanje z manometrom, ki jo lahko uporabljaš:

-za pumpanje če imaš kompresor

-za spuščanje gum, saj ima tisti gumb

-za preverjanje tlaka v pnevmatikah

cena okol 18€ v merkurju...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Z merilci tlaka - manometri vsa stvar sploh ni tako enostavna. Profesionalni manometri (taki, kot naj bi jih uporabljali vulkanizerji) se morajo vsako leto ponovno umeriti oziroma kalibrirati. To so merilci tlaka, ki neumerjen hitro olajša denarnico za 100 eurov.

Zato te "priročne" hobi program manometre jemljite z rezervo. O natančnosti oz. odstopanju ali pravilneje napaki teh malih merilnikov pa drugič.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Z merilci tlaka - manometri vsa stvar sploh ni tako enostavna. Profesionalni manometri (taki, kot naj bi jih uporabljali vulkanizerji) se morajo vsako leto ponovno umeriti oziroma kalibrirati. To so merilci tlaka, ki neumerjen hitro olajša denarnico za 100 eurov.

Zato te "priročne" hobi program manometre jemljite z rezervo. O natančnosti oz. odstopanju ali pravilneje napaki teh malih merilnikov pa drugič.

Tako hudo pa spet ni. Kalibracija je samo potrdilo, da je stvar znotraj nekih toleranc, pa tudi tukaj je situacija zelo ohlapna. To trdim iz izkušenj s kalibracijo pomičnih meril in podobnih zadev. Včasih, ko se je uporabljalo mehanske merilnike, bi se strinjal z zgornjo trditvijo. Danes so elektronski senzorji, ki ga sorazmerno malo kronajo in se precej dobro obnesejo. Sam imam en poceni manometer iz Louisa, ki deluje presenetljivo dobro, vrednosti pa so načeloma enake kot na črpalkah (minimalna odstopanja).

Na mehaniki je lahko že padec merilnika po tleh zadoščal za konkretna odstopanja, elektronski senzorji so pa veliko bolj robustni, s časom pa zelo malo izgubljajo.

LP,

Gorazd

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 5 let pozneje...

A je kdo v zadnjem času kupoval analogni merilnik tlaka? V trgovinah sicer imajo, ampak vse bolj made in china. Torej nekaj, kar je vsaj zadovoljivo točno. Na petrolih se mi zdi, da ponekod precej lažejo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A je kdo v zadnjem času kupoval analogni merilnik tlaka? V trgovinah sicer imajo, ampak vse bolj made in china. Torej nekaj, kar je vsaj zadovoljivo točno. Na petrolih se mi zdi, da ponekod precej lažejo.

 

C6_R-1821-Z_gauge.jpgTa pride s certifikatom. Cena je bila 90 €.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@Borut: tale tvoj je res prva liga. Profi zadeva... bolj za tiste, ki se živijo od tega ali pa ker so redno na pisti. Jaz iščem nekje do 50€, pa brez dovoda za na kompresor (nimam elektrike v garaži), po možnosti malenkost manjši, ker sem omejen z prostorom. žetakoaltkoprevečorodjapress

 

V oči mi je padel tale

 

http://www.louis.de/_30db087a2f1df71a35d11436776a92891b/index.php?topic=artnr_gr&artnr_gr=10002907

 

no tukaj piše, da niti ni preveč dober

 

http://www.motorcyclenews.com/upload/Ride%20Magazine/Product%20test%20pdfs/9%20SEP08%20Pressure%20gauge%20test.pdf

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kolikor denarja, toliko muzike. Pozanimaj se pri vulkanizerju ali ima kakšen merilec tlaka odveč. Nekatere firme dajo poleg tistega na sliki tudi kakšnega samo za kontrolo tlaka. Če ne drugače, boš vsaj dobil informacijo iz prve roke o kvaliteti izdelka. Jaz sem tako naredil, vendar sem želel takega, kot ga vulkanizer uporablja, ker imam prostor in kompresor. Je najbolj enostavno in hitro. Pred vožnjo vedno preverim tlak in po potrebi dopolnim. S takšnim merilnikom in kompresorjem je to najlažje. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... navaden priključek za polnjenje pnevmatik ala "Bau-Bau"... pa zamenjaš manometer z bolj uporabnim (skala do 6bar) in natančnim ...

... vse skupaj zelo poceni in natančno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Fajn je nekaj oreng uštimat, drugače je vse skupaj stran vržen denar. Na petrolu mi gre na živce, ker imajo raven priključek, pa so pri meni napere v napoto. Pa še odkar so tiste stare "stolpe" upokojil in dal manometre na cev, je točnost padla, ker jih folk po tleh meče.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če nimaš možnosti domače garaže s kompresorjem in kvalitetnim merilcem tlaka, potem pa enega majhnega, vendar kvalitetnega, v žep ali pod sedež in polnjenje pnevmatik na bencinskih servisih. Sem tudi sam preizkusil neke poceni variante iz Merkurja in podobno. Za določeno vsoto denarja je določena količina kvalitete. Poleg tega, katerega sliko sem prilimal, sem dobil certifikat, kjer so navedene meritve pri različnih tlakih. Odstopanja so zelo majhna ali jih pa ni. Je pa tudi tako, da vsak zase najboljše ve. Vsako prase, rije zase. 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ali se da zmeriti pritisk v gumi s klasičnem merilcem pritiska krvi. Ovil bi ga okoli gume……?

 

post-40971-0-59076500-1394548605_thumb.jpeg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz uporabljam tega,ko je napolnjen z ca 8 At napolniš eno prazno avtomobilsko pnevmatiko !

post-27744-0-37388200-1394564580_thumb.jpgpost-27744-0-43753200-1394564603_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem kupil XY merilec tlaka za 15 € nato sem se z mopedom odpeljal k vulkanizerju ki je imel profi merilec, napumpal gume na predpisan tlak, potem pa z mojim XY merilcem preveril koliko ta laže in si zapisal, tako zdaj vem kakšna je razlika, enkrat ali dvakrat na leto pa ga še preverim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 let pozneje...
pred 23 minutami, a79 pravi:

jaz imam podobnega, tudi za nekaj evričev pa je čisto točen.(beri kaže enako kot senzorji in kot merilci na petrolu) Če pogledaš ima deviacijo +-0,1 bar.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!