Skoči na vsebino

kdo se vozi pozimi (in zakaj in predlogi, tehnike vožnje, oprema)


simonpel

Priporočene objave

zima+mraz+motor = niet spidy

Jest se spod 15 stopnij sploh ne spravim na motor.

Čisto druga pesem je pa če grem pozimi na Grobnik. Takrat pa motor v kombi, na sebe dvoje gata pa topel čaj preden na motor zlezeš potem te pa že adrenalin greje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ccccccc :hmm: . to je pa protikorozijska zaščita za kalifornijsko vreme :devil: . jaz samo spomladi sperem 1-2 cm plast soli, malo podmažem in brummmm. ja pa res da kaj dosti ne more rjavet ker so vse glavne stari aluminij ali plastika. boš mogu na kak kanadski forum pogledat kako preparirajo tvoj motor :naughty:

PS: pa brez zamere, da ne bom spet pluvanja po tej ali oni znamki sprožil :ph34r:

Moj moped je narejen iz ta pravega železa. In to iz velikooooo železa. Ni hudič, da ne bi rjavel. Amak ker ga je toliko (železa namreč), bo dolgo rjavel.

Ampak za podaljšanje dobe rjavenja (pa tudi iz estetskih razlogov za prvo) sem dal kromirat vijake, vsakega posebej namazal z grafitno mastjo, ugotovil, da je kromiranje (aluminijastih) kolesnih obročev tvegano početje (lahko scvre aluminij, krom lahko poči, zato je zadeva za motor showe in ne za na cesto), da je ameriški krom krom "kot se šika" ....

Pravzaprav sem preživel lepe in prijetne urice "štorkljanja" okrog motorja. Z mojo Mačko ob pitju kapučina v novi samo moto (končno ogrevani) garaži in puhanju cigar obujal spomine na fure, koval načrte za sezono 2004 in ugotavljal, kaj bi se dalo še tehnično/potovalno izboljšati ter estetsko popiliti.

Prepariranja pa ne rabim. Le redno vzdrževanje in letom primeren face&tits lifting motorja (pod face lifting: poliranje, pod tits: projekt novi zadnji amortizerji in remont sprednjih vilic). Srčni servis je pa že narejen: uglasitev vseh šestih uplinjačev, ventilov (kot pri fičkotu) in nov pace maker - trigger wheel (koleštr vžiga pod hujšim kotom).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Včeraj sem naredo 150km (MB-Velenje-MB) pri + 4 stopinjah. Pa še zadnjih 40km me je pral dež :blink: . Za letos tako končujem sezono. Ob prvem soncu operem ljubico in jo pripravim na počitek :zzz: - tam neki do februarja, marca.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ej, da se nisva midva tam nekje okoli Velenja srečala? Včeraj šel h Compacu po novo čelado, pa sem se malo naokoli vozil s testno kahlo na glavi. Srečal sem pa vsega skupaj tri motoriste. Vseh 180 km sem užival. Mislim, da se bom letos še vozil. :yea2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Fantje, moram vmes poseči kot hud, strog in pravičen motorator. :devil: :devil: :devil:

Najave voženj in dogovarjanja imamo urejena nekje drugje!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz naslednje leto sigurno ne odjavim več, ampak bom fural celo leto. Letos sem sicer nazaj dobil 40.000 SIT, ampak srčne bolečine ob lepem vremenu je preveč.

Ob mili zimi (ki pa lansko leto ni bila), se lahko ob toplem februarju že pelješ na morje. Mislim, da je to več vredno kot pa, da odjaviš mašino, pol se pa sekiraš, ker si brez tablice.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene pa nekaj zanima.Kot tukaj berem vas večina vozi motocikel vso leto,vendar na cestah ne vidim nobenega motorista niti za vzorec.Kako je to možno?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz nisem enduraš, se ne vozim z motorjem v službo pa kljub temu motorja ne odjavljam, saj izkoristim tudi pozimi vsak lep, suh sončen dan,

Me 2!!! Prav dlakocepsko pazim, da vsaj enkrat na mesec peljem motor na cesto. Če se da, pa valjda bolj pogosto. Sem šel lani decembra iz MB na Grobnik (samo gledat). Doma je blo 5-6 stopinj, na Grobniku 12, jaz v T-shirtu - Italijani pa v bundah :yea2: . Zvečer smo šli domov in je v Vrhniki na tankšteli kazalo -2 (vir Opel Astra enega začudenega strica), pa tud mlake so že zamrznile. Je blo kar kritično, na Trojanah sem si že roke na mašini grel, ker prstov nisem čutil. Drugače se pa potrudim takoj po Novem letu čimprej zapeljat par km. Letos mi je bencin kelner na tankšteli v Bohovi po vprašanju "Še kaj drugega" in mojem odgovoru "Nič hvala" ponudil "Malo pameti mogoče" :devil: nato pa se hitro v opravičilo nasmejal O:-) in pomignil z glavo v smeri motorja. Teta v pelcmantlu :wacko: pa je letela ven gledat motor in se glasno čudila "Tej mladini" :? . Drugače sem pa se kot pubec rad vozil po Dupleški šoder jami, če je bila zamrznjena.

LP Bajsi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ker ga tudi poleti ne vozim prav vsak dan. Pozimi pa tudi ne. :P

Se žal pač zgrešiva. :(

Sorry slabo sem napisal,mislil sem na ta letni čas in na zimo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Do sedaj sem fural do +5,+6. Tudi včeraj sem bil na cesti cca 80 km. Gut, samo obleči se moraš bolj, pa na senčnih odsekih paziti, da ne priletiš na spolzko cestišče. Tako bo tudi naprej, samo da bo vreme kolikor toliko suho.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kot tukaj berem vas večina vozi motocikel vso leto,vendar na cestah ne vidim nobenega motorista niti za vzorec.

"Vsi" ki pisejo tu, ja, vendar je to majhen del foruma. Sam se nameravam voziti tudi pozimi - vprasanje ni vreme temvec cas. Odjavil pa ne bom masine ker ni bila niti prijavljena <_<

Kilometer do hoste ze zdrzim brez tablice ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Oh kako sede ta jesenski dež, nažalost samo 25km, ampak tudi to je nekaj.

Jutri pa spet ponovim vajo 05.30 grem ven med 23 in 01.00 pa se vrnem :yea2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz motorja ne odjavljam,ker nabiram bonifikacijo,pa tudi pozimi naredim kakšen krog ,če je le +10 stopinj.

Vglavnem v soboto bo sonce in prilika za kakšnih 20km...se vidimo na cesti :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene pa nekaj zanima.Kot tukaj berem vas večina vozi motocikel vso leto,vendar na cestah ne vidim nobenega motorista niti za vzorec.Kako je to možno?

Se giblješ na napačnih krajih :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Motor vozim sicer šele prvo sezono in zagrizen kot sem me zanima kako pa kaj daljše fure v južne kraje? Mogoče januar, februar do Trsta, pa na trajekt v Grčijo in Turčijo?

Sicer pa glede na stroške, ki jih ima človek z motorjem čez celo leto je odjava kaplja v morje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

vozu se bom dokler ne zapade sneg potem pa gre na zimsko spanje.to pomen sluzba pa mal okol. :OK:

ja če boš sneg čaku boš se kr še nekaj časa vozu...ne vem če bo letos kej snega.... :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ni zime za eskime :OK: ... ok, če je sneg se res ne vozm...k ga je res škoda :P

Ravn ta vikend (29.,30.11) sem naredil slabih 300km, pa v soboto je bil še dež, temperatura pa malo nad lediščem....js pa glede na to da mam motor šele en mesec še kr nism uspeu kup ledra ... brrrrr

Popravljeno . Popravil Zeus
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zeus ti si bogkaj bo zate 300km :OK: Drgač pa se bom šla jaz ta teden tud mal pelat sej letos se sam še decembra nisem vozila tako da morem tud ta mesec kakšn krog odpelat.Upam da bo mal otoplilo nazaj

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V soboto odpeljal ca. 15 km ampak čist makadam. Motor ko svinja ampak za dušco pomirit super. Sicer pa če bo tako vreme še naprej :yea2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Letos pa lahko napišem ,da ga ni bilo mesca, ko me nebi bilo z motorjem na cesti,tudi danes pa čeprav je bila samo 1 nad ničlo :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Letos pa lahko napišem ,da ga ni bilo mesca, ko me nebi bilo z motorjem na cesti,tudi danes pa čeprav je bila samo 1 nad ničlo :OK:

Pa drugo leto bova tudi tako delal, kajne. <_< :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!