Skoči na vsebino

Kakšen varilni aparat?


Priporočene objave

Odločil sem se da bi nabavil kak enostaven švas aparat za kako manjše popravilo (ali izdelavo kake manjše zadeve) okoli hiše, se mi pa niti sanja ne, kaj naj vzamem :closedeyes:

Danes sem naprimer gledal usput v Merkurju in so imeli od 60 (klik , klik), preko 100 (klik) in seveda tudi veliko višje (naprimer tale monstrum).

Kot omenjeno ga bom mogoče vklopil 1x na mesec ali pa še redkeje, tako da me seveda zanimajo tisti cenejši. Na kaj moram pazit? Kje bo "zmanjkalo" tistega cenejšega v primerjavi z močnejšim?

Popravljeno . Popravil phoebus
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kupi CO2, ostalo je vse bolj tako tako

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Elektrode pozabi za finese ker ni enostavno, za kakšne profile že gre, ampak moraš vseeno nekaj znat.

MIG je bolj butl proof, ampak dražji. Pa poceni modeli so samo za prvo silo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Odločil sem se da bi nabavil kak enostaven švas aparat za kako manjše popravilo (ali izdelavo kake manjše zadeve) okoli hiše, se mi pa niti sanja ne, kaj naj vzamem :closedeyes:

Danes sem naprimer gledal usput v Merkurju in so imeli od 60 (klik , klik), preko 100 (klik) in seveda tudi veliko višje (naprimer tale monstrum).

Kot omenjeno ga bom mogoče vklopil 1x na mesec ali pa še redkeje, tako da me seveda zanimajo tisti cenejši. Na kaj moram pazit? Kje bo "zmanjkalo" tistega cenejšega v primerjavi z močnejšim?

Oba odgovora pred mano sta ti že veliko povedala! Če se že odločaš, kupi monstruma, boš z njim lažje delal. Predvsem, če nisi še vešč varjenja, boš z njim delal bolj lepe in boljše zvare, kot pa z ostalimi, ki so cenejši, so pa samo za uporabo elektrod. Če pa že hočeš aparat, ki bi uporabljal samo elekrode, ti predlagam varianto "Inverterja". Z njim boš lepše varil, kot z navadnim varilnim aparatom, saj imaš možnost zamenjave polaritete na njemu, tako ,da je uporaben za varjenje tudi bolj zahevnih materialov, kot je inox in razna pollegirana in legirana jekla, pa tudi sivo litino, se da lepo variti z inverterjem. Je pa dražli in boš moral za njega odšteti od 250€ pa naprej. (130A pa na več).

Če te še kaj zanima v zvezi z varjenjem, me lahko kontaktiraš na PM.

Lp Regi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Aha, torej bo treba malo bolj globoko v denarnico pogledat... uh, veselje :)

Hvala, vsaj nekaj neuporabnega ne bom kupil...bom raje malo odložil nakup :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Aha, torej bo treba malo bolj globoko v denarnico pogledat... uh, veselje :)

Hvala, vsaj nekaj neuporabnega ne bom kupil...bom raje malo odložil nakup :whistle:

brez veze da daš 60€ za stroj, pomojm se splača kr mal več dat pa maš mir pol za dalj časa, pa še normalno lohk variš ne pa z unim poceni sranjem

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi jaz ti bolj priporočam CO2.. Če nisi ravno vešč varjenja boš z njim lepše in lažje delal kot z elektrodami, plus co2 je veliko bolj primeren za kakšne tanjše materiale, varjenje pleha, ipd, skratka bolj vsestransko uporaben :) Pa ni potrebno dat 800eur zanj, dobiš solidne tudi za manj :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lahko pa TIG kupiš (na argon) :whistle: Z njim se tut zloooo fajn dela :grim Ampak je tut drag ;)

Kokr so že fantje povedal: MIG/MAG na CO2 :yes: Moj kolega pravi: nism tolk bogat, da bi poceni kupoval ------> daj malo več in varjenje ti bo v veselje :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Čeprav če znaš, se tud z unim za 50€ da kar nekaj zavarit. Ampak začetnik bo samo živce zgubljal, pa nič ne bo držalo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz imam doma enega iz leta '76 (madona, tako star je že...), doma narejen, dela brez problemov. Ima pa samo dve stopnji amperaže. Dela pa vare, da prste poližeš, samo prave elektrode moraš imeti. Sem tudi že počen kesl na avtomatiku zavaril. Pa da kdo ne bo kar tako varil: VODO je treba prej noter polno naliti, da ne eksplodira vse skupaj.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

gelj js ti bom tako reku mig,mag,tig vajrenje je vse kar rpecej drago zaradi zaščitnega plina Ar(argona),je res da,je lahko za variti(saj po mojih izkušnjah) vendarj je kar drago,pa ne samo plin ,vendar aparature tudi,če ne boš opravljal kakšnega bolj zahtevnejšega dela ti priporočam varjenje z elektrodami,vendar boš rabil malce veščin.Če pa imaš denar je pa TIG najboljši ker lahko variš vse kovine in imaš netaljivo elektrodo iz W(wolframa).Je pa pri varjenju je pa kar izreden problem denar ja...Odvisno kaj boš varil an...po tem se odloči... ali pa povej kaj bi rad vari ,da bi ti lažje svetovali...

Upam,da nisem prveč zakompiciral...

L.P!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lahko pa TIG kupiš (na argon) :whistle: Z njim se tut zloooo fajn dela :grim Ampak je tut drag ;)

Kokr so že fantje povedal: MIG/MAG na CO2 :yes: Moj kolega pravi: nism tolk bogat, da bi poceni kupoval ------> daj malo več in varjenje ti bo v veselje :grim

Nočem bit pameten ,ampak je samo MAG postopek ,ko varimo pod zacščitnim plinom Ar +Co2...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ka pa varilni na lesene elektrode,bi z njim par desk zvaru..

pozna kdo?? :trance_33_sleep:

Popravljeno . Popravil pjero
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ne, poznam sam takega na bukove elektrode, pa zadnjič sem videl lesen šporhajt, pa vinkl kuglo tut :eek:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ne, poznam sam takega na bukove elektrode, pa zadnjič sem videl lesen šporhajt, pa vinkel kuglo tut :eek:

sej,to bi znal prow pridet,deske so bukove...

pa še sveder za štirioglate luknje bi nucau :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sem videl zadnjič tega ja tam v oni okrogli bajti, prec ko prideš not v levem kotu so, jih prodajajo na kile.....veš kaj bi pa jaz rabil, ne tak specialen sveder pa ne vem če ga majo, tak ko v globino pa širino vrta, v dolžino pa ni nič, tak 2D sveder, si že videl kje :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sem videl zadnjič tega ja tam v oni okrogli bajti, prec ko prideš not v levem kotu so, jih prodajajo na kile.....veš kaj bi pa jaz rabil, ne tak specialen sveder pa ne vem če ga majo, tak ko v globino pa širino vrta, v dolžino pa ni nič, tak 2D sveder, si že videl kje :hmm:

bi znau brumer met kej tazga..

njega vpraši

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Odločil sem se da bi nabavil kak enostaven švas aparat za kako manjše popravilo (ali izdelavo kake manjše zadeve) okoli hiše, se mi pa niti sanja ne, kaj naj vzamem :closedeyes:

Danes sem naprimer gledal usput v Merkurju in so imeli od 60 (klik , klik), preko 100 (klik) in seveda tudi veliko višje (naprimer tale monstrum).

Kot omenjeno ga bom mogoče vklopil 1x na mesec ali pa še redkeje, tako da me seveda zanimajo tisti cenejši. Na kaj moram pazit? Kje bo "zmanjkalo" tistega cenejšega v primerjavi z močnejšim?

Kupi Inverterja, tega lahko tudi z zelo malimi stroški nadgradiš v postopek TIG. Zanj boš odštel okrog 300€. CO2-MAG je pa za tvoj obseg dela nesmisel (1×mesečno po nekaj 10 cm zvara...).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mater ste nekateri pametnjakoviči brez primere.

Človek je napisal, da rabi aparat za majhna popravila enkrat na mesec.

In nekateri mojstri ste začeli pametovati in pametovati.

1. Res je, da je s CO2 aparatom lažje variti, a če ne znaš variti, ti tudi s CO2 ne bo držalo, ker pač ne znaš. Če znaš z elektrodo, pa znaš tudi s CO2.

2. Preden si kaj kupiš, je treba preračunati. Za enkrat na mesec, 20 let, je 250 uporab varilnega aparata. Če si kupi, kot nekateri predlagate, dober aparat, na CO2, recimo enega Froniusa, cena 10.000 €, ga vsako varjenje brez stroškov elektrike, plina, žice, stane 40€. Pametno za enkrat mesec????

Če bi si jaz kupoval, bi si kupil napravo od Varstroja.

Pri nas sicer necenjeni aparati, ker so pač neki brezvezni prekmurski, a moram reči, da niso slabi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lahko pa TIG kupiš (na argon) :whistle:

In kako bi z Argonom varil konstrukcijsko jeklo???

:headbang: :headbang: :headbang:

...... Dela pa vare, da prste poližeš, samo prave elektrode moraš imeti. ......

Nimaš prav.

Moraš znati variti.........

Ti očitni znaš.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

2. Preden si kaj kupiš, je treba preračunati. Za enkrat na mesec, 20 let, je 250 uporab varilnega aparata. Če si kupi, kot nekateri predlagate, dober aparat, na CO2, recimo enega Froniusa, cena 10.000 €, ga vsako varjenje brez stroškov elektrike, plina, žice, stane 40€. Pametno za enkrat mesec????

Daj ne pretiravaj.. Čisto soliden aparat na CO2 za enkrat na mesec varit dobiš za 300-400eur. Glede na to, da verjetno ni ravno izkušen varilec bi mu varjenje s takim aparatom delalo manj preglavic kakor tisto na elektrode, sploh če se bo lotil kdaj varit kakšen pleh, ipd.. Stroški pa tudi niso tako drastični..

Drugače pa če znaš švasat so lepi švasi praktično z vsakim švasaparatom.. Jaz sem večino časa uporabljal en 25 let star stricev Varstroj, pa se je vseeno dalo lepo švasat. Ampak če bi pa že kupoval sedaj aparat, pa dam raje 200 eur več pa kupim na CO2. Za doma so ti aparati čisto ok, ni potrebno imet enega profi stroja za 10.000eur.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, DEX saj si povedal bistvo.

Ti si varil s 100 let starim aparatom, pa je šlo. In še enkrat: bistvo varjenja ni, da ti gre lažje, ampak, da zadevo zvariš.

Jaz osebno sem totalni antitalent za varjenje in naredim s CO2 aparatom lep var, ki pa ne drži, ker materiala ne topim pravilno. Z elektrodo pa itaq samo pljuvam po kovini.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In kako bi z Argonom varil konstrukcijsko jeklo???

:headbang: :headbang: :headbang:

Stari... kdor zna... zna :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za manjša popravila okoli hiše...

Pod to kategorijo najbrž spadajo kaki nosilci, klopce, domača orodja ipd. se pravi vse vsaj 3-4mm debelo

Osebno bi si za to kupil aparat na elektrode in to definitivno Varstroj ker je pač najcenejši.

Kakšna tanka pločevina pa se itak ne vari z elektrodami, Mig Mag in Tig so za občasno rabo doma neuporabni in predragi.

Popravljeno . Popravil T
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In kako bi z Argonom varil konstrukcijsko jeklo???

:headbang: :headbang: :headbang:

Kot prvo pri TIG-u(in ostalih postopkih) ne variš z Ar ,ampak je to zaščitni plin ,ki varuje zvar (med tem ko varimo) pred atmosfero ,se pravi zrakom ,ker so pač dejavniki ,ki pokavarijo kvaliteto zvara se parvi govorimo o primarnima kisiku in dušiku(kisi=oksidacija ;N=nitracija).Zato uporabimo plin ,ki je kemično nevrtalen/inerten(zato se reče TIG-->tungsten INERT GAS ) ,se pravi Ar,ki prepreči dostop zraku.Ugalvnem kot zaščitni plini se uporabljajo žlahtni plini (He,Ar,co2).

Kot drugič s TIG postopkom se vari vse kovine in lahko variš tut konstrukcijska jekla .

Drugače pa tako kot,so že prej ostali rekli in nazdanje T ,da se najbolj splača kupiti varilni aparat na elektrode.

TIG,MIG,MAG se uporablja v fabrkh,podjetnikih ,skratka povsod kjer so velika finančna sredstva...

Jaz še vedno ostajam pri elekrtrodah , tudi če ne znaš variti se lahko z njimi naučiš; ker boš doma delal in to ne redno ,se pravi da ko boš kupil škatlo z elektrodami (notri jih je cirka 30-->več ali manj. nism zihr) in se boš s 15imi elektrodami lahko dosti naučil in še vedno ti bo ostalo dosti elektrod za varjenje stvari.

To je moje mnenje...

L.P!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!