Skoči na vsebino

Tek


kat

Priporočene objave

Evo pa je čas za nov nakup superg. Glede na to, da tečem 90% po asfaltu, bom verjetn spet nabavil On Cloud superge. Kakšne imate kej vi izkušnje z kakšnimi drugimi firmami? Sem nabavil jeseni pegasus, pa mi ne sedejo in jih uporabljam tako za vsakdanjo uporabo po sprehodih itn. . Tudi brooks mi ne sedejo. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 20 minutami, Arzen pravi:

Evo pa je čas za nov nakup superg. Glede na to, da tečem 90% po asfaltu, bom verjetn spet nabavil On Cloud superge. Kakšne imate kej vi izkušnje z kakšnimi drugimi firmami? Sem nabavil jeseni pegasus, pa mi ne sedejo in jih uporabljam tako za vsakdanjo uporabo po sprehodih itn. . Tudi brooks mi ne sedejo. 

mn vse pašejo...izbiram med nevtralnimi modeli...mam trenutno brooks glycerin in adidas supernova glide...adidas so mi vedno ble top...brooks sem pa od zacetka potreboval par tekov, da se navadim bolj robustnega in trdega podplata...jih uporabljam tudi za lahek trail... adidas pa nike lahko marsikdaj najdeš kak deal...kolikor sem gledal so ON zelo drage...asics sem tudi imel dva modela in sta oba bila dokaj ozka, baje pa obstajajo tudi različice s širšim stopalnim delom...poglej na www.startfitness.co.uk ,sem že naročal in je ql...če veš kakšne številke potrebuješ...

Popravljeno . Popravil siks
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 4. 1. 2017 at 13:43, siks pravi:

mn vse pašejo...izbiram med nevtralnimi modeli...mam trenutno brooks glycerin in adidas supernova glide...adidas so mi vedno ble top...brooks sem pa od zacetka potreboval par tekov, da se navadim bolj robustnega in trdega podplata...jih uporabljam tudi za lahek trail... adidas pa nike lahko marsikdaj najdeš kak deal...kolikor sem gledal so ON zelo drage...asics sem tudi imel dva modela in sta oba bila dokaj ozka, baje pa obstajajo tudi različice s širšim stopalnim delom...poglej na www.startfitness.co.uk ,sem že naročal in je ql...če veš kakšne številke potrebuješ...

Men so adidas preozke, kerokoli vzamem. Za fuzbal pa so mi top, pa tudi cifro vem, zanimivo da so take razlike. 

Ja On so drage, a kupujem ko imajo v rossi sportu akcije (čeprav so 70km stran od mene se rad zapeljem do njih), a sm jih imel kar 2 leti, tako vzdržljive so in zato skoraj najraje te uporabljam. A me je vseen zanimalo, če so še kakšne bolj udobne. Brooks pa Asics so mi kr trde. Hvala za link, bom prečekiral.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ko sem še več tekal po asfaltu oz. ob njem sem vedno imel 2 para tekaških superg...zdaj prakticiram tudi malo traila in več trekinga, hoje v planine, zato je kar nekaj obutve pri hiši...tudi zaradi tega iščem predvsem deale, zadnje pare, razprodaje, ipd... da ostane čimveč € za ostalo potrebno opremo...poleg motoristične seveda...si pa za tek vodim dnevnik pretečenih kilometrov in superge po pretečenih 700-900km zavržem, ne glede na to ali je obraba vidna ali ne...

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 16 urami, siks pravi:

ko sem še več tekal po asfaltu oz. ob njem sem vedno imel 2 para tekaških superg...zdaj prakticiram tudi malo traila in več trekinga, hoje v planine, zato je kar nekaj obutve pri hiši...tudi zaradi tega iščem predvsem deale, zadnje pare, razprodaje, ipd... da ostane čimveč € za ostalo potrebno opremo...poleg motoristične seveda...si pa za tek vodim dnevnik pretečenih kilometrov in superge po pretečenih 700-900km zavržem, ne glede na to ali je obraba vidna ali ne...

Uporabljaš kak program al v zvezek pišeš? Uh js si ne znam predstavljat, da bi prej vrgel, dokler se vsaj kaj mau ne vidi al pa če čutim pri teku da neki ne štima. :blush: 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 29 minutami, Arzen pravi:

Uporabljaš kak program al v zvezek pišeš? Uh js si ne znam predstavljat, da bi prej vrgel, dokler se vsaj kaj mau ne vidi al pa če čutim pri teku da neki ne štima. :blush: 

imam garmin uro in teke prenašam v garmin connect aplikacijo in jih poimenujem po svojem sistemu (pretečeni kilometri, trasa, kateri par superg), in sproti vidim koliko ima kateri par "prevoženih"...ko boš čutil spremembo je lahko že prepozno, in ko pride vnetje kakšnih kit, sklepov, se ga dooolgo ne znebiš...zato jaz raje preventivno menjam...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, siks pravi:

imam garmin uro in teke prenašam v garmin connect aplikacijo in jih poimenujem po svojem sistemu (pretečeni kilometri, trasa, kateri par superg), in sproti vidim koliko ima kateri par "prevoženih"...ko boš čutil spremembo je lahko že prepozno, in ko pride vnetje kakšnih kit, sklepov, se ga dooolgo ne znebiš...zato jaz raje preventivno menjam...

Jaz pa imam Polarja in sem uporabljal Polarjevo aplikacijo, a sem nehal uporabljat, ker mi številke niso toliko pomembne.  Čeprav bi verjetno moral vsaj zaradi tega, da imam podatke o kilometrini. Ne govori, jaz sem fasal na Nike supergah, ki sem jih imel 3 leta fasal vnetje ahilove, mi rekel fizioterapevt, da če bi treniral še kakšen mesec, se verjetn pretrgala, ker so bile trde in čisto neprožne. Je bil pa mnenja, da je kriv mraz, ker sem laufal celotno zimo, februarja pa me dobilo vnetje. Seveda še prekomerna teža, neprimerne superge in premalo raztezanja. Zdaj pa iščem, da bi si poleg nogometa in teka našel še nek šport, kjer bi želel predvsem švicati in delati vaje. Priporočil dobil že milijon a se ne spravim nikamor, me nič ne prepriča. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, Arzen pravi:

Jaz pa imam Polarja in sem uporabljal Polarjevo aplikacijo, a sem nehal uporabljat, ker mi številke niso toliko pomembne.  Čeprav bi verjetno moral vsaj zaradi tega, da imam podatke o kilometrini. Ne govori, jaz sem fasal na Nike supergah, ki sem jih imel 3 leta fasal vnetje ahilove, mi rekel fizioterapevt, da če bi treniral še kakšen mesec, se verjetn pretrgala, ker so bile trde in čisto neprožne. Je bil pa mnenja, da je kriv mraz, ker sem laufal celotno zimo, februarja pa me dobilo vnetje. Seveda še prekomerna teža, neprimerne superge in premalo raztezanja. Zdaj pa iščem, da bi si poleg nogometa in teka našel še nek šport, kjer bi želel predvsem švicati in delati vaje. Priporočil dobil že milijon a se ne spravim nikamor, me nič ne prepriča. 

js zadnje tri sezone manj tečem po ravnem in več po terenu, v hrib, hodim v planine...tu so se mi odprle čisto druge dimenzije...priporočam...ko pa ni druge možnosti pa grem tečt...zdaj v hudem mrazu in kadar je veliko snega sicer ne...po smučarski sezoni pa zagotovo...kar se poškodb tiče...menjaj pravočasno...bolje nove superge kot nova poškodba...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 4. 1. 2017 at 22:48, siks pravi:

si pa za tek vodim dnevnik pretečenih kilometrov in superge po pretečenih 700-900km zavržem, ne glede na to ali je obraba vidna ali ne...

Potem pa jaz svoje gonim čisto predolgo. Saj to se mi že itak zdi tako. Ko kupim nove superge, se počutim tako kot kadar na motorju zamenjam gume. Je čisto nekaj drugega.

Jaz za evidenco pretečenih kilometrov uporabljam kar Endomondo, ki ga imam naloženega na telefonu, tako da imam pregled, koliko kilometrov pretečem vsak mesec. Pred leti sem uporabljal Sports Tracker, vendar mi je večkrat nagajal in je nekaj štekal. Pri Endomondu pa teh težav ni, je preprost, imam pa osnovno različico, ki ni plačljiva in mi popolnoma zadostuje.

Ugotovil sem tudi, da mi glede obutve še najbolj sedejo pronatorske Asics. To so GT 1000, 2000, 2000-4, ali pa Kayano.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!